خودرو

خرید بهترین مارک مه شکن ارزان قیمت + 10 مدل با کیفیت

مه شکن جلو و عقب در مدلهای سمند، 206، پراید، ال 90، پارس، تایگر، 405، پراید صبا، پراید 132 به فروش می رسد. قبل از خرید مه شکن به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام رانندگی در جاده با شرایط جوی نامساعد روبرو شوید. به طور مثال با مه، بارندگی، تاریکی هوا به هر دلیلی، برف و …  روبرو شوید. در این شرایط معمولا به سختی می توانید روبروی خود را ببینید و به این ترتیب لازم است تا چراغ خودروی خود را روشن نمایید.

اگر با وجود روشن کردن چراغ خودرو نیز قادر به دید مسیر نبودید می توانید چراغ مه شکن را روشن نمایید. چراغ مه شکن چراغی می باشد که می تواند میزان نور بسیار زیادی را در فاصله ی کوتاهی از خود ساطع کند. این میزان نور موجب سهولت در دید مسیر می گردد. البته باید توجه داشته باشید که نباید از چراغ های مه شکن در شرایط مساعد جوی و هنگامی که می توانید به راحتی جاده را ببینید استفاده نمایید.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک کره بادام زمینی

زیرا استفاده از مه شکن ها به خصوص مه شکن های پشت سبب آزار رانندگان دیگر می شود علاوه بر این روشن بودن مه شکن ها ی پشتی باعث عدم دید چراغ های ترمز می شوند که این خود می تواند سبب بروز آسیب ها و حوادث جدی و خطرناک گردد. چراغ های مه شکن انواع مختلفی دارند اما به طور کل بهترین نوع لامپ مه شکن لامپی است که می تواند میزان نور زیادی از خود ساطع کرده و علاوه بر این ویژگی های دیگری چون کم مصرف بودن، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر ضربه و… داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: بوراکس

کیفیت چراغ های مه شکن نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا همان طور که ذکر شد از مه شکن در شرایط دشوار استفاده می شود و در صورت خرابی و یا عمل نکردن آن می توان با مشکل جدی مواجه شد. برای اطمینان از کیفیت مه شکن ها می توان از برندهای معتبر و معروف آن استفاده نمود. از جمله ی این برندها می توان به مه شکن تایگر، والئو، ویتارا وهیلا اشاره نمود.


1-چراغ مه شکن جلو مناسب برای خودروی پراید

چراغ مه شکن جلو مناسب برای خودروی پراید

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد بسته بندی: 8 × 8 × 83 سانتی‌متر
وزن بسته بندی: 0.8 کیلوگرم
مدل: اسپرت
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای: پراید
لامپ: دارد


چراغ مه شکن چیست؟

چراغ های مه شکن خودرو هنگام مه آلود بودن، تاریک بودن، بارندگی، بارش برف و… مورد نیاز قرار می گیرند. این چراغ ها را می توان هنگامی که سرعت ماشین پایین است استفاده نمود. نصب و استفاده از چراغ های مه شکن در هر کشوری به قوانین آن کشور بستگی دارد. به طور مثال در برخی کشور ها مه شکن به صورت یک طرفه نصب می شود. استفاده از مه شکن ها در شرایط جوی و آب و هوایی مساعد صحیح نیست. این نوع چراغ ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند نور بسیار زیادی را در فاصله ی کم از خودرو از خود ساطع کنند.

مقاله پیشنهادی: توستر نان پارس خزر

رنگ چراغ مه شکن

تصور اکثر مردم این است که چراغ مه شکن حتما باید زرد باشد و یا این که چراغ جلو باید سفید باشد‌ اما این طرز تفکر صحیح نیست و رنگ این دو چراغ می توانند متفاوت باشند.

نحوه ی استفاده از چراغ های مه شکن

چراغ های مه شکن معمولا توسط کلیدی جداگانه از کلید سایر چراغ های خودرو روشن و خاموش می شود. معمولا در خودرو ها دو عدد کلید به روشن و خاموش کردن مه شکن ها اختصاص دارند. یکی از این کلید ها برای مه شکن های جلو و دیگری برای مه شکن های عقب به کار می رود. در برخی خودرو ها نیز کلید های چرخشی تعبیه شده اند که برای روشن و خاموش کردن مه شکن ها به کار می روند.

مقاله پیشنهادی: مانتو اداری ارزان

زمان استفاده از چراغ های مه شکن

برخی رانندگان به محض بارش مقدار کمی برف یا باران چراغ های مه شکن خودروی خود را روشن می کنند که این کار اشتباه می باشد. چراغ های مه شکن خودرو مناسب زمان هایی می باشند که شرایط جوی به قدری نامناسب است باشد که راننده نتواند جلوی خودرو را ببیند در این صورت باید چراغ های جلوی خودرو را روشن کرده و سپس چراغ های مه شکن را نیز فعال کند.


2-شیشه چراغ مه شکن مدل JT123 مناسب برای پژو SLX

شیشه چراغ مه شکن مدل JT123 مناسب برای پژو SLX

خرید محصول

مشخصات

مدل: استاندارد
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای: پژو 405
توضیحات مدل خودروها:مناسب برای شیشه مه شکن 405 SLX
لامپ: ندارد


قانون استفاده از مه شکن در بزرگراه ها

در بزرگراه ها تنها در صورتی که نتوان تا حدود 1۰۰ متری جلوی خودرو را دید می توان از چراغ های مه شکن استفاده نمود و به محض بهبود شرایط جوی آن ها را خاموش نمود. در صورتی که شرایط جوی به قدری نامساعد باشد که نیاز به روشن کردن چراغ مه شکن باشد، راننده ها باید دقت زیادی در رانندگی داشته باشند. آن ها باید با سرعت پایین رانندگی نمایند تا دچار مشکلاتی مانند برخورد به ماشین های دیگر نشوند.

مقاله پیشنهادی: دفتر بله برون از کجا بخرم

موارد عدم استفاده از مه شکن

در شرایط جوی مطلوب استفاده از مه شکن ها ممنوع می باشد. استفاده از مه شکن های عقب خودرو می تواند موجب عدم دید چراغ ترمز توسط رانندگان دیگر شود که این خود باعث بروز مشکلات زیادی می گردد. علاوه بر این هنگامی که شرایط جوی نامساعد بوده و نیاز به روشن کردن چراغ مه شکن می باشد، راننده باید دقت کافی داشته باشد تا به محض مساعد شدن شرایط جوی و پیدا کردن دید کافی چراغ های مه شکن را خاموش نماید. نکته ی دیگر در رابطه با روشن کردن چراغ مه شکن روشن کردن آن هنگام خیس بودن جاده است. چراغ های مه شکن به دلیل پایین قرار داشتن می توانند سبب انعکاس نور در جاده های خیس گردند که این امر موجب کاهش دید رانندگان می گردد.


3-چراغ مه شکن عقب کد 07004 مناسب برای پراید

چراغ مه شکن عقب کد 07004 مناسب برای پراید

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد بسته بندی: 16*8*8 سانتی‌متر
وزن بسته بندی: 0.250 کیلوگرم
مدل: اسپرت
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن عقب
مناسب برای: پراید
لامپ: دارد
نوار آب‌بندی: دارد


مزایای استفاده از چراغ های مه شکن

مهم ترین و اصلی ترین هدف چراغ های مه شکن افزایش دید رانندگان در شرایط جوی نامساعد مانند وجود مه، تاریکی هوا، بارندگی، بارش برف و… می باشد. چراغ های مه شکن خودرو ها در صورت خاموش بودن نیز در زیبایی خودرو ها و دادن ظاهری شیک به آن ها تاثیرگذار می باشند. نکته ی دیگر این که استفاده از چراغ مه شکن مناسب و خوب می تواند علاوه بر خود راننده به رانندگان دیگر نیز کمک کند زیرا همه ی خودرو ها دارای مه شکن نمی باشند و درشرایط جوی نامساعد روشن شدن جاده و افزایش میدان دید توسط یک ماشین می تواند برای دیگر رانندگان نیز مفید باشد.

مقاله پیشنهادی: همزن برقی چند وات خوبه

بهترین لامپ مه شکن

لامپ های مه شکن باید به گونه ای طراحی شوند که بتوانند مقدار نور زیادی را در فاصله ای نزدیک تولید کنند. علاوه بر این باید قابلیت های دیگرلامپ ها را مانند مصرف برق، استحکام، مقاومت در برابر رطوبت و… را نیز بررسی کرده تا بهترین نوع لامپ برای مه شکن مشخص گردد. در ادامه ی مطلب به بررسی سه نوع لامپ برای استفاده از مه شکن پرداخته می شود:

زنون

زنون علاوه بر ایجاد نور بسیار زیاد، مصرف برق پایینی دارد و هم چنین دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت و ضربات دارد. بنابر این گزینه ی مناسبی برای استفاده در مه شکن ها به شمار می رود.

هدلایت

هدلایت ها نور زیادی ایجاد می کنند اما مقاومت آن ها مخصوصا در برابر آلودگی بسیار پایین می باشد به همین جهت مناسب برای استفاده در کاسه ی چراغ خودرو می باشد.

لامپ هالوژنی

لامپ های هالوژنی تولید نور کمی می کنند و مصرف برق آن ها نیز می بالا می باشند. البته استفاده از این لامپ ها از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد به همین دلیل معمولا مه شکن ها از جنس هالوژن می باشند.


4-چراغ مه شکن مدل Galleria-PRD021 مناسب برای پراید

چراغ مه شکن مدل Galleria-PRD021 مناسب برای پراید

خرید محصول

مشخصات

ابعاد بسته بندی: 20*30 سانتی‌متر
وزن بسته بندی: 150 کیلوگرم
مدل: اسپرت
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای: پراید
توضیحات مدل خودروها: پراید 111 – پراید صبا – پراید x100
لامپ: دارد
نوار آب‌بندی: دارد


چراغ های مه شکن خودرو های مختلف

چراغ های مه شکن عقب طبق قانون برای همه ی ماشین ها نصب می شوند اما مه شکن های جلوی ماشین تنها برای برخی از ماشین ها نصب می شوند و شما می توانید آن ها را به صورت جداگانه و به صورت لوازم یدکی جانبی برای خودرو تهیه کرده و روی آن نصب نمایید.  برای مثال مه شکن زنبوری می تواند برای پراید شما مناسب باشد. این نوع مه شکن قالبی مشبک دارد که به قالب زنبوری معروف می باشد. این مه شکن همراه با لامپ نصب می شوند اما رانندگانی که نیاز به نور بیش تری دارند می توانند از لامپ های دیگر مانند زنون در آن بهره بگیرند. نصب این مه شکن نیازی به برشکاری ندارد و در سپر جای می گیرد.

خرید مه شکن

برای خرید مه شکن باید به نکاتی توجه نمایید که از جمله ی آن ها می توان به استفاده از لامپ مناسب اشاره نمود. لامپ مناسب برای مه شکن ها باید توانایی زیادی برای تولید نور داشته باشد و علاوه بر این مقاومت و استحکام بالایی نیز داشته باشد‌ کم مصرف بودن آن نیز جزو مزیت های مهم آن به شمار می رود. علاوه بر این باید دقت نمایید که مه شکن خریدارای شده توسط شما برای ماشین شما مناسب می باشد یا خیر. توجه به طراحی زیبای این چراغ ها نیز می تواند جزو معیارهای شما برای خرید آن به شمار رود. اما مهم ترین معیار توجه به کیفیت چراغ مه شکن می باشد. عدم توجه به کیفیت چراغ مه شکن موجب تعویض آن در بازه ی کوتاه مدت می شود علاوه بر این به دلیل استفاده ی مه شکن در مواقع حساس، عمل نکردن درست آن می تواند باعث بروز حوادث خطرناک و جبران ناپذیزی گردد. برای اطمینان از کیفیت مه شکن ها می توان از برندهای معتبر و شناخته شده از آن استفاده نمود. نکته ی دیگر در خرید مه شکن ها قیمت آن ها می باشد. در این رابطه باید توجه نمایید که قیمت پایین مه شکن ها موجب وسوسه ی شما برای خرید مه شکن های بی کیفیت و نامرغوب نگردد.


5-چراغ مه شکن جلو مدل HEI040 مناسب برای پژو 405 بسته 2 عددی

چراغ مه شکن جلو مدل HEI040 مناسب برای پژو 405 بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

ابعاد بسته بندی: 25*20*7 سانتی‌متر
وزن بسته بندی: 0.5 کیلوگرم
مدل: اسپرت
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای پژو 405
لامپ: دارد
نوار آب‌بندی: دارد


6-شیشه مه شکن جلو بلوران کد 206101 مناسب برای پژو 206 بسته 2 عددی

شیشه مه شکن جلو بلوران کد 206101 مناسب برای پژو 206 بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

مدل: استاندارد
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای پژو 206
توضیحات مدل خودروها: انواع مدل پژو 206
لامپ: ندارد
نوار آب‌بندی: ندارد


7-شیشه چراغ مه شکن مدل JT123 مناسب برای پژو SLX

شیشه چراغ مه شکن مدل JT123 مناسب برای پژو SLX

خرید محصول

مشخصات

مدل: استاندارد
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای: پژو 405
لامپ: ندارد


8-شیشه مه شکن جلو مرسده کد 606101 مناسب برای سمند بسته 2 عددی

شیشه مه شکن جلو مرسده کد 606101 مناسب برای سمند بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

مدل: استاندارد
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای سمند , سمند ال ایکس , سمند EF7
توضیحات مدل خودروها: انواع مدل سمند ( غیر از سورن )
لامپ: ندارد
نوار آب‌بندی: ندارد


9-چراغ مه شکن جلو کد 0254 مناسب برای ال90

چراغ مه شکن جلو کد 0254 مناسب برای ال90

خرید محصول

مشخصات

مدل: استاندارد
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای رنو L90
توضیحات مدل خودروها: مناسب برای خودرو ال90 جدید بعد از سال 90
لامپ: ندارد


10-چراغ مه شکن جلو ام جی مدل d700 مناسب برای پراید 132 بسته دوعددی.

چراغ مه شکن جلو ام جی مدل d700 مناسب برای پراید 132 بسته دوعددی.

خرید محصول

مشخصات

مدل: اسپرت
جهت: چپ , راست
چراغ: مه شکن جلو
مناسب برای پراید 132
توضیحات مدل خودروها: مناسب برای پراید 132 و پراید 111
لامپ: دارد
نوار آب‌بندی: دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن