خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک وارنیش حرارتی ارزان قیمت + 6 مدل با کیفیت

وارنیش حرارتی در مدل های چسب دار، رنگی، سفید، بیرنگ، متری، نسوز و… به فروش می رسد. قبل از خرید وارنیش حرارتی به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

varnish در زبان انگلیسی یا همان وارنیش حرارتی یک روکش برای عایق کردن انواع سیم و کابل های گوناگون برق، سیم شارژر و … است . وارنیش حرارتی در رنگ های گوناگون سفید ، سیاه ، وجود دارد . وارنیش حرارتی دارای سایزهای مختلف بزرگ و کوچک مثل ۱۶ ، ۱۲ ، ۱ ،۵/۱، ۱۰ ، ۲۰ ، ۸ ، ۳۰ ، ۶ ، ۸ وجود دارد . یکی از سازندگان معروف وارنیش حرارتی شرکت woer می‌باشد

وارنیش چیست ؟ وارنیش از لحاظ لغوی به معنای پوشش دادن ، برق انداختن و ظاهر سازی می باشد . در اصطلاح فنی به مفهوم روکشی است که برای عایق کردن سیم و کابل های بدون پوشش به کار می رود . وارنیش حرارتی ، هست شیرینک نیز خوانده میشود . وارنیش در واقع یک لوله پلاستیکی می باشد که برای پوشش سیم ،کانکتورهای برقی ، با قصد آماده کردن مقاومت در مقابل پارگز سیم و حفاظت سیم افشان با سیم خشک در برابر عوامل محیطی به کار می رود.

مقاله پیشنهادی : خرید تونیک مجلسی ارزان

این پوشش حرارتی اغلب از جنس پلی الفین ساختن میشود . این متریال گونه ای پلیمر است در مجاورت حرارت در یک امتداد دچار انقباض میشود . به همین علت وارنیش حرارتی. ا به نحوی می سازند که زمان گرم شدن فقط به صورت شعاعی و نه در امتداد طول جمع شود . مقدار انقباض وارنیش حرارتی حدود یک دوم تا یک ششم قطر آن است .

مقاله پیشنهادی : رنگ موی شرابی تیره


خرید محصول

1-وارنیش حرارتی مدل A04 مجموعه 8 عددیوارنیش حرارتی مدل A04 مجموعه 8 عددی

خرید محصول


انواع وارنیش حرارتی : وارنیش بر اساس کاربردهای گوناگون از جنس مختلفی و در سایزهای زیادی وجود دارد .

مقاله پیشنهادی : خرید کفش کوهنوردی ارزان

گونه اول وارنیش از متریال الاستومر ساخته میشود که بسیار منعطف است و در دماهای کن نیز کاربردی است . دمای کاری است گونه از وارنیش حدود ۷۹ تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد است . این ماده در مقابل ساییدگی بسیار مقاوم است ،در مقابل برخی مواد شیمیایی مثل گازوییل و بنزین مقاومت زیادی دارد . نسبت جمع شوندگی این گونه از وارنیش تقریبا ۲:۱ می باشد .

مقاله پیشنهادی : قیمت وسایل چرم دوزی 

گونه ای دیگر از وارنیش از جنس اتیلن پروپیلن فلوئورینه ساخته میشود که برای PTFEیک جانشین با قیمت پایین است . مشخصه این جنس این است که در مقابل گرما و سرمایه زیاد و اشعه ماورا بنفش بسیار مقاوم است .

مقاله پیشنهادی : بهترین مارک پودر سوخاری

متداولترین ماده برای ساخت وارنیش پلیمری به نام پلی الفین است . این متریال در دمای ۵۹ تا ۱۳۵ درجه سلسیوس. کارایی دارد ‌ بسیار منعطف است ،به علت جمع شوندگی سریع از آن صنایع نظامی ، هوا فضا و حمل و نقل ریلی بسیار استفاده میشود ‌.

مقاله پیشنهادی : خرید پایه برای ظروف سنگی

به غیر از مشخصات گفته شده ، وارنیش پلی الفین در رنگ های گوناگونی ‌ حتی شفاف و شیشه ای نیز وجود دارد که اجازه کدگذاری رنگی سیم ها را مهیا میکند. رنگ های دیگر این جنس به غیر از مشکی در مقابل اشعه خورشید مقاوم نیستند ،به همین دلیل در فضاهای بیرونی از وارنیش مشکی استفاده میکنند. دمای جمع شوندگی وارنیش لوله ای پلی الفین ۱۴۳ درجه سانتی گراد است و در این دما با ضریب ۲:۱ در امتداد قطر خود دچار انقباض میشود . البته این مقدار در وارنیش با خلوص بالا تا حدود ۳:۱ بیشتر خواهد شد .‌


2-وارنیش حرارتی مدل RD-010 طول 1 متروارنیش حرارتی مدل RD-010 طول 1 متر

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  17 گرم
 • نوع کاربری
  سیم کشی
 • نوع بسته‌بندی ندارد
 • نوع کاربرد برق

خرید محصول


همچنین وارنیش هایی ازجنس PVC ، وینیلیدین فلوراید (PVDF)سیلیکون، PTFE و ویتون (Viton)  نیزساخته میشود که کاربری های ویژه و با قصد تامین ویژگی های مختلف به کار می رود .‌

به غیر ازکاربرد عایق سازی اتصالات ، گونه خاصی از وارنیش حرارتی وجود دا د که دارای ویژگی برقراری اتصال و لحیم کاری سیم هاست . این گونه به نام وارنیش قلع دار نیز معروف است . طراحی این گونه از وارنیش بدین نحو است که در درون لوله آن مقداری قلع به شکل لوله ای قرار داده شده است ، که درنهایت حرارتی که برای عایق کردن اتصال به کار میرود ، همزمان سبب ذوب شدن قلع و برای اتصال میان دو سیم خواهد شد . همینطور در دو سر این گونه از وارنیش حلقه آب بند حرارتی نیز تعبیه میشود که امکان اتصال ضد آب را نیز مهیا میکند ، به نام وارنیش ضد آب عرضه میشود.

طرز استفاده ازوا نیشیرای پوشش دادن محل اتصال دو سیم :
برای وصل کردن دو سیم و عایق سازی این اتصال با روکش حرارتی نخست باید از قطر سیم های مد نظرتان آگاه باشید . برای این کار از کولیس یا گیج اندازه گیری قطر میتوانید کمک بگیرید . آگاهی از قطر سیم به این دلیل اهمیت دارد که سایز درست وارنیش را انتخاب کنید تا پس از ایجاد اتصال دور آن در محل خود ثابت بماند و در امتداد سیم حرکت نکند .


3-وارنیش حرارتی مدل DV1 مجموعه 8 عددی وارنیش حرارتی مدل DV1 مجموعه 8 عددی خرید محصول


اندازه گیری قطر سیم : مرحله بعدی انتخاب وارنیش با قطر مناسب می باشد . برای آگاهی از قطرهای وارنیش به عدد هوایی که روی لوله یا بسته بندی قید شده توجه کنید . در انتخاب وارنیش باید به این مسأله دقت کنید که سایز ایده آل است که بعد از جمع شدن کوچکتر از قطر سیم شود تا قادر باشد روی سیم فیکس شود . همان‌جور که گفته شد نسبت جمع شوندگی وارنیش ۲:۱ است ، برای مثال اگر قطر وارنیش۱۰ میلی متر باشد ،بعد ازگرما دیدن تا ۵ میلیمترجنع میشود و پس برای یک کابل یا سیم ۵/۵ _۶ میلیمتری ایده آل است ‌ اگر نمی‌خواهید که محل اتصال دی ع شود ،میتوانید از وارنیش و سیم همرنگ استفاده کنید .

انتخاب قطر مناسب پوشش حرارتی سیم :
بعد از انتخاب سایز مناسب وارنیش حرارتی ،طول محل اتصال را اندازه بگیرید ،غدد به دست آمده را به ۱ یا ۵/1 اضافه کنید و طول وارنیش مورد نیازتان به دست می آید . وارنیش حرارتی به گونه ای تولید میشود که جمع شوندگی آن فقط در امتداد قطر باشد ولی احتمال اینکه حدود 5 تا 7 درصد در امتداد طول منقبض شود ، نیز وجود دارد . وارنیش حرارتی را در سایز به دست آمده ،با سیم چین یا کف چین ببرید و قبل از اتصال سیم ها به هم ، یکی از سیم ها را درون وارنیش بگذارید .

برش طول مناسب وارنیش حرارتی : اگر هدف تان لحیم کردن رشته های سیم به همدیگر است . بهتر است که وارنیش را پیش از لحیم کاری از محل اتصال فاصله بدهید ،بعد از لحیم کاری هم کمی صبر کنید تا دمای اتصال کمتر شود ،تا وارنیش در اثر حرارت در محل نزدیک به اتصال جمع نشود . ارتباط سیم ها تا را به صورت دلخواه برقرار کنید و بعد وارنیش حرارتی را در راستای سین حرکت دهید تا کاملا روی سیم ها را بپوشاند .


4-وارنیش حرارتی مدل BC-010 طول 1 متروارنیش حرارتی مدل BC-010 طول 1 متر

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  17 گرم
 • نوع کاربری
  سیم کشی
 • نوع بسته‌بندی
  ندارد
 • نوع کاربرد
  برق

خرید محصول


پوشش محل اتصال دو سیم : در این مرحله باید با کمک منبع گرما حرارت لازم برای جمع شدن وارنیش ،فراهم کنید . که می توانید از سشوار صنعتی، هات ایر، فندک و یا حتی هویه کنم بگیرید . اگر از فندک استفاده میکنید وارنیش را در مقابل شعله مستقیم قرار میدهید مواظب باشد که وارنیش را نسوزاند ‌ و قابلیت ارتجاعی و پوشانندگی آن را از بین نبرد . اگر از هویت برای ثابت کردن وارنیش استفاده می کنید ، دقت کنید زیرا احتمال دارد روی اتصال زیر وارنیش نیز اثر بگذارد.

حرارت مناسب ب ای انقباض وارنیش حرارتی روی آن معمولا قید میشود تا از دمای متناسب با آن استفاده شود . برای اینکه به نتیجه دلخواه برسید ،منبع حرارت. ا با فاصله ۵ تا ۷ سانتیمتر قرار دهید و همزمان سیم را در دستتان بچرخانید تا حرارت در همه جا پخش شود ،جمع شوندگی وارنیش نیز یکدست باشد و حباب هوا درون آن باقی نماند.

حرارت دادن وارنیش : بعد از نصب وارنیش حدود ۴ دقیقه سیم را پیچ و تا و هم نکنید و اجازه دهید در جای خود ثابت بماند . بعد از طی شدن این زمان و سرد شدن محل اتصال ،سیم را میتوانید در هر وضعیتی که میخواهید قرار دهید .

کاربردهای دیگر وارنیش حرارتی :
این گونه ازپوشش ها علاوه در مکان های صنعتی در مصارف خانگی و روزمره هم استفاده میشود.


5-وارنیش روکش حرارتی خودروکاو مدل RT1 بسته 6 عددی در 3 سایز وارنیش روکش حرارتی خودروکاو مدل RT1 بسته 6 عددی در 3 سایز مشخصات

 • وزن
  10 گرم
 • نوع کاربری
  عایق کاری سیم کشی
 • نوع بسته‌بندی
  حلقه‌ای
 • نوع کاربرد برق

خرید محصول


6-وارنیش حرارتی مدل DV5 مجموعه 14عددی وارنیش حرارتی مدل DV5 مجموعه 14عددی

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن