خوراکی ‌ها

خرید بهترین مارک پوره میوه ارزان قیمت + 4 مدل با کیفیت

پوره میوه کودک در مدلهای کاریز، پرارین، هیپ، هرو بیبی، ساندیسی به فروش می رسد. قبل از خرید پوره میوه به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

 

پوره ی میوه خوراکی سالم و مقوی است که از میوه ها و یا سبزیجات تهیه می شود. این ماده ی غذایی دارای خواصی مشابه با خواص میوه هاست اما تفاوت آن در راحت تر بودن خوردن ان است. پوره ی میوه ها و سبزیجات کاربرد های متنوعی دارد. برای مثال می توان از آن برای غذا دادن به نوزادان و کودکان استفاده نمود. از جمله کار برد های دیگر ان استفاده در تولید انواع مواد مانند کیک، شیرینی، مربا، مارمالاد، انواع نوشیدنی ها و دسر ها و… می باشد.

مقاله پیشنهادی: رزماری از کجا بخریم

شما می توانید میوه ها و یا سبزیجات را به راحتی در خانه به پوره تبدیل کنید اما امروزه به دلیل مشغله ی فراوان و وقت کم اکثر افراد تمایل به تهیه ی مواد غذایی به صورت حاضری دارند. پوره ی میوه و سبزیجات نیز به صورت حاضری موجود می باشد البته لازم است قبل از تهیه ی پوره ی میوه ها و سبزیجات به صورت حاضری نکاتی را رعایت نمایید. از جمله ی این نکات توجه به داشتن بسته بندی می باشد.

مقاله پیشنهادی: هزینه گلت مو

علاوه بر توجه به بسته بندی لازم است به نکات روی بسته بندی ماند تاریخ تولید، تاریخ انقضا، پروانه ی ساخت، ترکیبات و… نیز توجه نماید. شما می توانید با مراجعه به سوپرمارکت ها و یا فروشگاه ها آن را تهیه نمایید علاوه بر این می توانید انواع پوره های میوه را به صورت غیر حضوری و از طریق سوپر مارکت های آنلاین خریداری نمایید.

 

1-پوره مخلوط میوه سیب و آلو قرمز کاریز بسته 2 عددی

پوره مخلوط میوه سیب و آلو قرمز کاریز بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  200 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  230 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  8 × 6 × 6.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  30/11331
 • سایر توضیحات
  ارزش غذایی در 100گرم:
 •  
  انرژی: 117 کیلوکالری
 •  
  قند: 20.28 گرم
 •  
  چربی: 0.9 گرم
 •  
  نمک: 0.14 گرم
 •  
  اسیدهای جرب ترانس: 0 گرم

پوره ی میوه چیست؟

شاید فرزند شما نیز از ان دسته کودکانی است که به دلایل مختلفی تمایلی به خوردن میوه ها ندارد و یا این که به دلیل عدم تکمیل دندان ها خوردن و گاز زدن میوه ها برایش دشوار باشد در این صورت می توانید از جایگزینی به نام پوره ی میوه و یا سبزیجات استفاده نمایید. پوره ی میوه ماده ای خوراکی و سالم و مقوی می باشد که از عبارت است از میوه و یا سبزیجات  میکس شده و له شده، بعد از کندن پوست و جدا کردن هسته ی آن هاست. پوره ی میوه از میوه هایی که که گوشتی هستند و آب کم تری دارند تشکیل می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک پتو گلبافت

نحوه ی تهیه پوره ی میوه

برای درست کردن پوره در قدم اول باید میوه ها را تمیز شست و در صورت لزوم ضد عفونی کرد تا همه ی آلودگی های آن برطرف شود. در مرحله ی بعدی باید آبی که روی میوه ها بر اثر شستن جمع شده خشک شود. در قدم بعدی باید پوست میوه ها گرفته شود و هسته ی آن ها جدا شود. البته میوه هایی که پوست و یا هسته ندارد از این مرحله معاف می شوند و به طور مستقیم وارد مرحله ی بعد می شوند. مرحله ی بعد شامل میکس کردن و مخلوط کردن میوه ها می شود.

مقاله پیشنهادی: لگو ارزان

در پایان نیز آب این ماده ای که میکس شده جدا شده و قسمت پوره مانند آن بسته بندی می شود که برای جلوگیری از خراب شدن آن باید آن را در دمای پایین نگه داری نمایید.

 

2-پوره مخلوط میوه سیب و توت فرنگی کاریز بسته 2 عددی

پوره مخلوط میوه سیب و توت فرنگی کاریز بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  200 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  230 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  8 × 6 × 6.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  30/11333
 • سایر توضیحات
  ارزش غذایی در 100گرم:
 •  
  انرژی: 112 کیلوکالری
 •  
  قند: 17.4 گرم
 •  
  چربی: 1 گرم
 •  
  نمک: 0.06 گرم
 •  
  اسیدهای چرب ترانس: 0 گرم

کاربرد پوره ی میوه

از پوره ی میوه می توان برای کاربرد های مختلفی استفاده نمود. از جمله مهم ترین کاربرد آن می توان استفاده از ان را به عنوان شیرین کننده و به جای شکر در تهیه ی انواع مواد غذایی نام برد. علاوه بر این می توان از آن برای تهیه ی انواع نوشیدنی، مارمالاد ،میلک شیک ،بستنی ، مربا، طعم دهنده ،گلاسه ،کوکتل ،موکتل ،ژله ، فروت فیلها ، چیز کیک  ،کیک ،شیرینی ،ماست میوه ،آبمیوه ،بستنی سوربتو، غذای کودک، نانوایی، اسموتی، یخ در بهشت و انواع دسر های میوه ای استفاده نمود.

مقاله پیشنهادی: خرید استیکر لپ تاپ

مزایای خوردن پوره ی میوه

خواص پوره ی میوه تقریبا به اندازه ی خود میوه می باشد و خواص گوناگون میوه های مختلف بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر وجود خواص سرشار در پوره ی میوه می توان ان را به عنوان یک جایگزین بسیار سالم برای شکر و یا شیرین کننده های دیگری که در تهیه ی انواع کیک، شیرینی، میان وعده و … استفاده می شوند به حساب آورد.

مقاله پیشنهادی: قیمت چایی ساز

از جمله مزایای دیگری که پوره های میوه دارند تمایل کودکان به خوردن ان هاست. به عبارت دیگر اکثر کودکان تمایلی به خوردن میوه ندارند اما شاید شکل پوره ی میوه ها و یا سبزیجات برای آن ها جذاب تر باشد و با خوردن ان ها بتوانند ویتامین ها و مواد معدنی لازمی که در میوه ها وجود دارند را دریافت نمایند. از پوره ی میوه می توان به عنوان غذای نوزادان نیز استفاده نمود. افزون بر تمام این ها پوره ی میوه ها و علی الخصوص سبزیجات موجب کاهش وزن می شود به همین دلیل مورد خوبی برای قرار دادن در رژیم های لاغری می باشد.

پوره به عنوان غذای نوزادان

همان طور که ذکر شد می توان از پوره ی میوه به عنوان غذایی برای نوزادان استفاده کرد اما باید توجه داشت که نوزادان از بدو تولد تا سن ۶ ماهگی نباید به جز شیر مادر خود غذایی مصرف کنند‌. از سن ۶ ماهگی به بعد می توان کم کم از غذاهایی مانند انواع پوره ها و یا فرنی ها به نوزاد داد. البته باید توجه داشت که میزان این غذا ها در ابدا باید بسیار کم باید و هم چنین پوره ها نباید خیلی سفت باشند. به مرور زمان می توان مقدار پوره ای که به کودک می دهید را افزایش دهید. کودک می تواند از این پوره ها علی الخصوص از پوره های میوه ها و یا سبزیجات تا زمانی که دندان در بیاورد استفاده نماید. پوره ها علاوه بر راحتی در جویده شدن به خصوص زمانی که دندان ها کامل نیست هضم راحت تری هم دارند و سبب ایجاد دل درد در کودکان نمی گردند و می تواند زمینه را برای خورن غذاهای دیگر در کودک فراهم نماید. اگر قصد خرید پوره های میوه به صورت حاضربرا دارید قبل از مصرف نوزاد تان به ترکیبات آن توجه کنید و دقت داشته باشید که دارای مواد حساسیت زا و مضر نباشد.

 

3-پوره میوه سیب کاریز بسته 2 عددی

پوره میوه سیب کاریز بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  200 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  230 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  8 × 6 × 6.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  30/11330
 • سایر توضیحات
  ارزش غذایی در 100گرم:
 •  
  انرژی: 118 کیلوکالری
 •  
  قند: 17.46 گرم
 •  
  چربی: 0.8 گرم
 •  
  نمک: 0.16 گرم
 •  
  اسیدهای جرب ترانس: 0 گرم

پوره ی میوه ی خانگی یا حاضری

پوره های میوه را می توان در خانه درست کرد و یا به شکل حاضری و بسته بندی تهیه نمود. درست کردن پوره ی میوه و سبزیجات در خانه، کار وقت گیری به حساب می رود و به خصوص برای مادرانی که شاغل هستند امری مشکل است. علاوه بر این ممکن است در خانه ابزار هایی برای پوره کردن و له کردن میوه ها در دسترس نباشد و عمل پوره کردن به طور صحیح پیش نرود. گاهی نیز ممکن است به دلیل عدم دقت کافی در شست و شو، خشک کردن و … پوره ها الوده باشند، خراب شودن و یا کپک بزنند. خرید پوره های میوه ی حاضری باز لحاظ قیمت و صرف وقت سیار به صرفه تر است. البته پوره های میوه ی حاضری نیز ممکن است دچار مشکلاتی مانند عدم بهداشت کافی، داشتن افزودنی ها، مسموم بودن و… داشته باشند که شما می توانید با رعایت نکاتی ساده و کمی دقت به مقدار زیادی از این مسائل جلوگیری نمایید.

خرید پوره ی میوه حاضری

هدف استفاده از پوره ی میوه در وهله ی اول بهره مندی از خواص سرشار آن می باشد اما گاهی اوقات برخی از پوره های میوه ی حاضری نه تنها دارای خواص مد نظر نیستند بلکه موجب رساندن آسیب به بدن نیز می شوند به همین دلیل  در خرید پوره ی میوه ی حاضری باید مواردی را رعایت کنید تا از سالم بودن پوره اطمینان حاصل نمایید. در ادامه ی مطلب به تعدادی از این نکات اشاره می گردد.

بسته بندی

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید پوره ی میوه باید به آن توجه داشته باشید داشتن بسته بندی می باشد. پوره های میوه ای که به شکل باز و بدون بسته بندی شدن عرضه می شوند به احتمال زیاد دارای آلودگی های فراوانی می باشند زیرا فرایند شست و شو تا تولید آن ها مورد نظارت قرار نمی گیرد و رعایت بهداشت در آن ها نامشخص است.

سالم بودن

قبل از خرید پوره های میوه حتما از روی بسته بندی مواردی مانند تاریخ تولید، تاریخ انقضا، ترکیبات، پروانه ی ساخت و… را چک نمایید. صحیح بودن این موارد حاکی از رعایت بهداشت و سلامت نسبی این مواد می باشد. علاوه بر این ها لازم است بسته بندی پوره ی میوه را نیز چک نماید تا عاری از هر گونه آسیب و خرابی باشد. گاهی وجود منافذی در بسته بندی موجب ورود هوا به بسته و فساد ان شود. نیاز است تا پس از باز کردن بسته بندی پوره، دقت داشته باشید که پوره دچار علائمی مانند بوی بد، تغییر رنگ، تغییر مزه و… نشده باشد و اگر شاهد چنین علائمی بودید از مصرف پوره جدا خود داری نمایید.

کیفیت

کیفیت پوره ی میوه از جمله مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه نمایید. برای این که از کیفیت پوره ی میوه ی مد نظر خود اطمینان حاصل نمایید می توانید خرید خود را از بین برند های معتبر و معروف انجام دهید.

قیمت

قیمت پوره های میوه ی حاضری  می توانند با توجه به برند ان ها متفاوت باشند. اما باید توجه داشته باشید که قیمت پایین پوره ها موجب وسوسه ی شما برای خرید پوره های بی کیفیت و غیر بهداشتی نشود زیرا شما می توانید با یک قیمت مناسب بهترین کیفیت پوره های میوه را تهیه نمایید.

 

4-پوره میوه جات پوره لند بسته 5 عددی

پوره میوه جات پوره لند بسته 5 عددی

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  450 گرم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن