خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک گریس نسوز ارزان قیمت + 11 مدل با کیفیت

انواع گریس نسوز اصل، عمده در مدلهای یک کیلویی، قرمز، کاسپین، مخصوص بلبرینگ، اترود، skf به فروش می رسد. قبل از خرید گریس نسوز به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

روانکار ها جزو پرکاربرد ترین مواد در صنعت به شمار می روند که اصلی ترین هدف استفاده از آن ها کاهش اصطکاک مواد مختلف می باشد. روانکار ها شامل روغن ها ی روانکار و گریس ها می باشند. گریس ها معمولا به صورت جامد و نیمه جامد وجود دارند و دارای مزیت ها و در عین حال معایبی نسبت به روغن ها می باشند. گریس ها دارای انواع گوناگون هستند که از ان ها می توان گریس هایی با پایه ی سدیم، لیتیم و کلسیم را نام برد. دو خاصیت مهم گریس ها مقاومت آن ها در برابر حرارت و آب می باشد. گریس هایی با پایه ی لیتیمی مقاومت زیادی در برابر حرارت دارند علاوه بر این مقاومت آن ها در برابر آب نیز مناسب است. این نوع گریس ها گریس نسوز نام دارند که در صنعت بسیار پرکاربرد تر و متنوع تر از سایر انواع می باشند اما در عین حال نیز قیمت بیش تری دارند. این نوع گریس به گریس چند منظوره و گریس چرخ نیز معروف می باشد. نکته ی مهم در استفاده از گریس ها توجه به استفاده به اندازه ی مناسب و هم چنین توجه به سازگار بودن آن با دستگاه می باشد. علاوه بر این کیفیت گریس نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مقاله پیشنهادی: قرص نفتالین

این اهمیت به حدی می باشد که مهم ترین عامل در خرابی دستگاه های صنعتی استفاده از گریس های بی کیفیت به شمار می رود. برای اطمینان از کیفیت گریس های نسوز بهتر است از برندهای معتبر و شناخته شده ی ان ها استفاده نمود. از جمله ی این برند ها می توان به گریس نسوز  کاسپین، پارس، ماهان، والوالین، مهسان، آترود، مولیکوت، موبیل، لیما، قطران، فوکس، شل، سپاهان، ساناکو، توان ساز و توتال اشاره کرد. شما می توانید گریس ها را علاوه بر تهیه از فروشگاه ها به صورت حضوری و یا به صورت غیر حضوری و از طریق فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا خریداری نمایید.


1-گریس نسوز آسیاژوله مدل لیتیم وزن 100 گرم گریس نسوز آسیاژوله مدل لیتیم وزن 100 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  6x6x6 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم

روانکار

روانکار ماده است که در حالات مختلف وجود داشته و برای کاهش اصطکاک مواد مختلف در صنعت به کار می رود. می توان گفت روانکارها جزو پرکاربرد ترین  مواد در صنعت می باشند. روانکار ها شامل روغن های صنعتی و گریس ها می باشند. در واقع می توان گفت که گریس ها نوعی روانکار به حساب می روند اما با روغن های روانکار دارای تفاوت هایی می باشند.

گریس

گریس از کلمه ای لاتین کراسوس به معنای چربی گرفته شده است. گریس ماده ای است که معمولا به صورت جامد و یا نیمه جامد وجود داشته و جزو روانکار ها می باشد. استفاده از گریس در روانکاری از روغن به صرفه تر می باشد به همین دلیل برای روانکاری اکثر قطعات متحرک مانند قطعات متحرک جلوی خودرواز گریس استفاده می گردد. گریس ها دارای انواع متفاوتی از جمله گریس های نسوز، سیلیکونی مولیکوت و… می بآشد.

مقاله پیشنهادی: خرید بادبادک ارزان

گریس نسوز

همان طور که ذکر شد گریس ها دارای انواع مختلفی می باشند. هر کدام از این انواع دارای خواص و ویژگی ها متفاوتی می باشد.دو خاصیت مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر آب در گریس ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.  منظور از مقاومت در برابر آب توانایی کار کردن زیر آب نیست بلکه تنها در برابر شست و شو با آب پایدار می باشند. نوعی از گریس ها هستند که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. البته مقاومت آن ها نسبت به آب نیزمناسب است. پایه ی این گریس ها لیتیم می باشد.به این نوع گریس ها گریس چند منظوره و یا Multi purpose گفته می شود. البته به دلیل مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت به گریس نسوز هم معروف هستند. تنوع این نوع گریس نسبت به سایر انواع آن بالا تر می باشد و هم چنین نسبت به انواع دیگر گریس ها پر مصرف تر بوده و قیمت آن نیز بیش تر می باشد.

 اهمیت این نوع گریس ها در روانکاری قطعاتی که دمای بالایی دارند مشهود می باشد. این گریس ها در ماشین آلات سنگین و چرخ خودرو ها نیز کاربرد دارند. حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد گریس را روغن پایه ی آن و حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد آن را مواد غلیظ کننده و افزودنی ها تشکیل می دهند. مواد افزودنی موجب ایجاد خواص گوناگون در گریس ها می شوند. گریس های نسوز نیز از این قاعده پیروی می کنند و ۸۵ تا ۹۰ درصد آن را روغن های پایه تشکیل می دهند. این روغن پایه نقش اصلی روانکاری را ایفا می کند و می تواند طبیعی و یا مصنوعی باشد.


2-گریس نسوز 100 گرمی EM گریس نسوز 100 گرمی EM

خرید محصول

مشخصات

 

 

 • مناسب برای تمامی خودروها
 •  مخصوص بلبرینگ و پلوس

گریس پایه کلسیم

گریس های پایه ی کلسیم مقاومت بالایی در برابر آب دارند و به همین خاطر به گریس شاسی و یا گریس ضد آب معروف می باشند.

مقایسه ی انواع گریس ها

اگر بخواهیم انواع گریس ها را باهم مقایسه کنیم می توان آن ها را بر حسب خاصیت هایی مانند مقاومت در برابر آب و حرارت مقایسه کرد. در این رابطه می توان گفت که گریس های پایه ی لیتیم به نسبت گریس های پایه ی سدیم و گریس های پایه ی سدیم به نسبت گریس های پایه ی کلسیم مقاومت بیش تری نسبت به حرارت دارند و گریس های پایه ی کلسیم به نسبت گریس های پایه ی لیتیم و گریس های پایه ی لیتیم به نسبت گریس های پایه ی سدیم مقاومت بیش تری نسبت به آب دارند.

مزایای گریس نسبت به روغن

گریس ها به دلیل خصوصیات شیمیایی و فیزیکی مناسب کاربردهای بیش تری به نسبت روغن ها دارند.

مقاله پیشنهادی: هپی لایف

گریس ها موجب آب بندی شده و از نفوذ ذرات و آلودگی ها جلوگیری می کنند.

گریس ها در برابر چکه کردن از محل روانکاری مقاوم اند.

گریس ها با آب بند ها سازگار اند.
گریس ها موجب کاهش سایش و اصطکاک می گردند.
گریس ها از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری می کنند.
گریس ها قابلیت استفاده در دمای پایین را دارند.

محدودیت های استفاده از گریس

استفاده از گریس ها علاوه بر مزایایی که دارد دارای محدودیت هایی نیز می باشد. در ادامه ی مطلب به این محدودیت ها اشاره می شود.


3-گریس نسوز کاسپین مدل تابان وزن 450 گرم گریس نسوز کاسپین مدل تابان وزن 450 گرم

 

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  11x11x9 سانتی‌متر
 • وزن
  450 گرم

هدایت گرمایی پایین

گریس ها به دلیل جامد بودن نمی توانند انتقال حرارت را به روش همرفتی انجام دهند. هدایت گرمایی گریس به نسبت روغن پایین تر می باشد و به همین دلیل انتقال حرارت توسط گریس ها کم تر انجام می شود.

مقاومت در برابر حرکت

گریس ها به دلیل جامد بودن در برابر حرکت مقاومت می کنند به همین دلیل برای روان کاری قطعاتی که حرکات سریع دارند مناسب نمی باشند.

مقاله پیشنهادی: چه مغازه هایی چوب پنبه میفروشند

استفاده ی دشوار

اندازه گرفتن میزان گریس ها کار دشواری می باشد هم چنین استفاده از گریس ها و تعویض کردن آن ها به مسبت روغن ها کار دشواری می باشد.

نکات استفاده از گریس ها

خرید و استفاده از گریس ها ملزم به به کار گیری نکاتی می باشد که از جمله ی آن ها می توان به انتخاب درست گریس اشاره کرد. گریس ها دارای انواع مختلفی می باشند که که شما می توانید با مقایسه ی ویژگی های هر کدام و کاربرد مورد نیاز خود نوع گریس مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. علاوه بر این باید توجه کنید که گریس را به اندازه استفاده نمایید. استفاده از گریس های نامناسب با دستگاه ها و نامرغوب می تواند دلیل اصلی خرابی دستگاه ها باشد. هم چنین باید توجه داشته باشید که گریس با ذرات خارجی آلوده نشده باشد زیرا سبب سایش دستگاه می گردد.

مواد افزودنی به گریس ها

اضافه کردن برخی مواد موجب افزایش خاصیت های لاز مو یا موجب افزایش کیفیت آن ها می شود. در ادامه ی مطلب تعدادی از این مواد افزودنی بیان می شوند.

مواد ضد زنگ

همان طور که از اسم این مواد پیدا می باشد برای افزایش خاصیت ضد زنگی به گریس اضافه می شوند. گریس ها به طور معمول برای روانکاری قطعات فلزی و آهنی به کار می روند پس وجود خاصیت ضد زنگ بودن در آن ها اهمیت زیادی دارد


4-گریس نسوز خودرو ای ام مدل5658-E وزن 100گرم بسته دو عددی گریس نسوز خودرو ای ام مدل5658-E وزن 100گرم بسته دو عددی

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  5x5x5 سانتی‌متر
 • وزن
  125 گرم

مواد ضد اکسیداسیون

ترکیبات تشکیل دهنده ی گریس می توانند بعد از مدتی دچار اکسید شوند به همین دلیل افزودن مواد ضد اکسیداسیون به آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

مواد ضد خوردگی

سطوح فلزی بعد از مدتی دچار خوردگی می گردند . افزودن مواد ضد خوردگی به گریس ها از این امر جلوگیری می نماید.

مواد افزایش تحمل در برابر فشار

گریس ها ممکن است در برخورد با فشار شدیدی قرار بگیرند به همین دلیل می توان به آن موادی را افزود تا مقاومت آن را در برابر فشار های وارده افزایش دهد.

مواد ضد کف

گاهی روانکارها دچار کف می شوند که با اضافه کردن مواد ضد کف می توان از بروز این کف ها جلوگیری کرد.

مواد کاهش دهنده اصکاک

همان طورکه از نام آن ها پیداست سبب کاهش اصطکاک می گردند.

مقاله پیشنهادی: مراکز فروش شابلون استنسیل برای دیوار

مواد بهبود دهنده ی ویسکوزیته

شاخص ویسکوزیته در روان کار ها دارای اهمیت زیادی می باشد. برای بهبود این شاخص در روان کننده ها و از جمله گریس ها می توان به آن ها بهبود دهنده ی ویسکوزیته را افزود. این مواد موجب می شوند تا گریس ها و روغن ها در دمای بالا روان نشوند.

مواد پایدار کننده

این مواد بیش تر جهت همگن کردن روانکار ها کاربرد دارند و موجب یکنواختی آن ها می شوند


5-گریس لیتیومی نسوز شل مدل GADUS S2 V100C 3 مقدار 1 کیلوگرمگریس لیتیومی نسوز شل مدل GADUS S2 V100C 3 مقدار 1 کیلوگرم

 

 

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  14 × 15 × 15 سانتی‌متر
 • وزن
  1500 گرم

مقاله پیشنهادی: قیمت اجاق گاز برقی کم مصرف

6-گریس نسوز شرکت بلبرینگ تبریز ایرانیان مدل 140 گرم لیتیوم کنسروی گریس نسوز شرکت بلبرینگ تبریز ایرانیان مدل 140 گرم لیتیوم کنسروی

خرید محصول

مشخصات

 • مناسب برای
  تمامی خودروها
 • مشخصات
  8*4 سانتی متر ابعاد
 • گریس نسوز لیتیوم

7-گریس نسوز نفت پارس مدل ماهان حجم 4536 میلی لیتر گریس نسوز نفت پارس مدل ماهان حجم 4536 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات

 

 • بعاد
  30x30x30 سانتی‌متر
 • وزن
  4536 گرم

8-گریس نسوز ای ام مدل565805 وزن 100 گرم بسته 4 عددی گریس نسوز ای ام مدل565805 وزن 100 گرم بسته 4 عددی

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  5x5x5 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم

9-گریس نسوز زانیس کد 3 وزن 100 گرم

گریس نسوز زانیس کد 3 وزن 100 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  6x6x7 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم

10-گریس لیتیومی نسوز شل مدل GADUS S2 V100C 3 مقدار 5 کیلوگرمگریس لیتیومی نسوز شل مدل GADUS S2 V100C 3 مقدار 5 کیلوگرم

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  20 × 22 × 22 سانتی‌متر
 • وزن
  8000 گرم

11-گریس نسوز کاسپین مدل تابان مقدار 4.5 کیلوگرم گریس نسوز کاسپین مدل تابان مقدار 4.5 کیلوگرم

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  22x22x19 سانتی‌متر
 • وزن
  4500 گرم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن