تکنولوژی

خشاب سیم کارت چیست – بهترین مارک خشاب سیم کارت (پلاستیکی، سامسونگ، شیائومی)

خشاب سیم کارت برای برندهای سامسونگ a7 2017،a5 2017،سونی،لنوو،هواوی و برای لپ تاپ و تبلت به فروش می رسد.قبل از خرید خشاب سیم کارت به بررسی 5 مدل مناسب از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

قدیم خشاب سیمکارت روی تلفن همراه بود و معمولا زیر باتری قرار داشت و دچار خرابی نمیشد.اما در مواردی اسیب میدیدن و نیاز به تعویض داشتند.اما گوشی های هوشمند خشاب ندارند و سیمکارت از کناره فرو میرود اما مشکلات خود را پیدا کرد. سیمکارت داخل گوشی گیر میکرد و راهکاری جز باز کردن گوشی نداشت. در های موبایل به صورت پین طراحی شده و بازگرداندن خشاب های قبل ممکن نبود.

مقاله پیشنهادی:  از کجا کوسن بخریم

امروزه کمپانی های مختلف خشاب سیمکارت را به شکل دیگر طراحی کردند . مزیت بسیاری دارند و استفاده از ان ساده تراست و برای برند های مختلف استفاده می شود.


1-خشاب سیم کارت مدل SA5 مناسب برای گوشی موبایل سامسونگ Galaxy A5 2017 Duos به همراه خشاب کارت حافظه

خشاب سیم کارت مدل SA5 مناسب برای گوشی موبایل سامسونگ Galaxy A5 2017 Duos به همراه خشاب کارت حافظه

مشخصات کلی

 • ابعاد
  30*20*1 میلی متر
 • وزن
  4 گرم
 • مشخصات
  مناسب برای گوشی موبایل سامسونگ A5 2017 Duos دوسیمکارت

خرید محصول


خشاب چیست؟

چون کمتر توجه به خشاب سیمکارت می شود , تا آسیب نبیند اهمیت آن را درک نمیکنیم . این قسمت مقاومت خوب و زیاد در معرض آسیب قرار نمیگیرد.

خشاب سیمکارت قطعه ای است یک یا دو سیمکارت و کارت حافظه را جای میدهد . برخی گوشی ها کارت حافظه دارند و برخی ندارند و برخی دو سیمکارت یا یک سیمکارته اند که این برای تعیین نوع خشاب میباشند.

مقاله پیشنهادی:  مارک همبرگر خوب

 گوشی ها جاهای مختلفی برای خشاب ها دارند که در گوشه قاب اصلی موبایل است. با سوزن خشاب را خارج میکنند که باید در سوراخ کنار جایگاه فرو شود و ضامن را آزاد کند و خشاب را با دست بیرون اورد.

زمان تعویض خشاب سیم کارت

دو مشکل خاص مثل آسیب جدی به خود وسیله مثل فشار وارد کردن و اشتباه جا زدن که باعث شکستن ان می شود . برخی با کمک چسب ان را سرهم می کنند که باعث چسبیدن خشاب به شیار گوشی شده و دردسر دنبال دارد.


2-خشاب سیم کارت مدل SA7 مناسب برای گوشی موبایل سامسونگ Galaxy A7 2017 Duos به همراه خشاب کارت حافظه

خشاب سیم کارت مدل SA7 مناسب برای گوشی موبایل سامسونگ Galaxy A7 2017 Duos به همراه خشاب کارت حافظه

 

خرید محصول


مشکل دیگر زمانی است که خشاب سیمکارت را خوب نگه نمی دارد .که منجر به انتن دهی نادرست یا اشکال در تماس و ارسال پیامک همچنین اتصال اینترنت نیز می باشد. در برخی تلفن ها خشاب دیگری دارا می باشد.

خشاب های برندها باهم متفاوت است و حتی خشاب مدل های مختلف یک برند نیز باهم متفاوت است که این موضوع علت مختلفی دارد.

شیار سیمکارت در قسمت های مختلفی قرار می گیرد و خشاب هرموبایل متناسب با شیار آن می باشد.

مقاله پیشنهادی:  قیمت پشمک

خشاب به تعداد سیمکارت هایی که موبایل پشتیبانی می کند بستگی دارد.

برخی از موبایل ها کارت حافظه ندارند پس نیاز به خشابی که از کارت حافظه پشتیبانی کند ندارند . برخی موبایل ها برای کارت حافظه شیاری مجزا با خشاب خود را دارد.

قبلا به راحتی سیمکارت را بیرون می اوردیم اما امروزه برای باز کردن آن نیاز به سوزنی مخصوص است.

مقاله پیشنهادی:  پودر ماچا را از کجا تهیه کنیم

ممکن است سوزن گوشی خود در دسترس نباشد و برخی ابزار ممکن است به گوشی آسیب وارد کند.

اگر سوزن همراهتان نیست با پونز یا گیره کاغذ می توان خشاب را باز کرد. گیره کاغذ گزینه مناسبی است. چون تیز نیست و به گوشی اسیب نمیزند . بعد از باز کردن گیره آن را وارد خشاب و آرام فشار دهید تا گوشی آسیب نمبیند


3-خشاب سیم کارت مدل A-21 مناسب برای گوشی سامسونگ A3 2017

خشاب سیم کارت مدل A-21 مناسب برای گوشی سامسونگ A3 2017

مشخصات کلی

 • وزن
  2 گرم
 • مشخصات
  خشاب سیم A320(a3 2017)

خرید محصول


پونز مناسب است اما ممکن است ضخیم باشد . پونز می تواند خشاب آیفون XS را باز کند اما خشاب گوشی ‌های گلکسی اس 9 و گوگل پیکسل 3 باز  نمیکند و مناسب نیست.

سنجاق قفلی گزینه مناسبی می باشد . ممکن است اندازه سنجاق بزرگ تر از سوراخ گوشی باشد و حفره را از بین ببرد . پس از سنجاق قفلی نازک استفاده کنید و خیلی اهسته انجام دهید تا حفره آسیب نبیند.

مقاله پیشنهادی:  تشخیص چوب مسواک اصل

گشواره ممکن است مثل نوک سنجاق قفلی باشد و گزینه مناسبی برای باز کردن خشاب گوشی نیست . حتما اندازه گشواره و حفره را تطبیق دهید .

منگنه گزینه مناسب و کم خطری برای باز کردن خشاب گوشی می باشد که جایگزین مناسبی برای سوزن است نوک منگنه را وارد حفره گوشی کنید و فشار بدید خشاب باز میشود.

مواد نوکی ممکن است به سوراخ تعبیه شده آسیب بزند و بهتر است گزینه آخرتان باشد و باید نوک مداد نوکی اندازه سوراخ گوشی باشد.  با اینکه مداد نوکی از وسایلی است که این روزها خیلی پرکاربرد است و همه جا یافت می شود حداقل بیشتر از سوزن های گوشی وجود دارد بنابر این مداد نوکی هم می تواند گزینه خوبی برای باز کردن خشاب سیمکارت باشد.

مقاله پیشنهادی:  روغن حیوانی شکلی 

خلال دندان گزینه مناسبی نیست و ممکن است در سوراخ گیر کند تما اگر از ان مطمئن هستید استفاده کنید. این موضوع دقت کنیم که خلال دندان باید وارد دهان نشده باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید خلال دندان از چوب تولید می شود اگر در داخل سوراخ گیر کند با نداشتن سرعت گوشی به مشکل بر می خورید.


4-خشاب سیم کارت مدل A-29 مناسب برای گوشی سامسونگ S7

خشاب سیم کارت مدل A-29 مناسب برای گوشی سامسونگ S7

مشخصات کلی

 • وزن
  4 گرم
 • مشخصات
  خشاب سیم کارت مناسب برای گوشی سامسونگ S7 دو سیمکارت
 

خرید محصول


5-خشاب سیم کارت مناسب برای گوشی سونی Xperia Z

خشاب سیم کارت مناسب برای گوشی سونی Xperia Zمشخصات کلی

 • وزن
  9 گرم

خرید محصول

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن