خانه و سبک زندگی

خرید دستکش لاتکس ارزان قیمت + 14 مدل با کیفیت

دستکش لاتکس با قیمت مناسب در مدلهای مشکی، بی رنگ،ضد حساسیت، 100 عددی، عمده، فلورا، ویولت، طوبی، نایس، رزمریم، سایز کوچک به فروش می رسد. قبل از خرید دستکش لاتکس به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

لاتکس ماده پلاستیکی و طبیعی می باشد که از شیره برخی گیاهان و درختان استخراج می شود و به دلیل خاصیت ارتجاعی بالایی که دارد می‌توان از آن در در صنایع مختلف استفاده کرد اما به علت محدود بودن منابع لاتکس طبیعی محققان با روش های خاصی لاتکس مصنوعی را نیز تولید کرده‌اند.

بیشترین کاربرد این ماده در تولید دستکش های پزشکی لاتکس می باشد این دستکش ها کاملاً مقاوم و غیر قابل نفوذ در مقابل بیشتر عوامل بیرونی و عوامل بیماری زا می باشند بنابراین کاربردهای فراوانی برای آنها وجود دارد شما می توانید دستکش های لاتکس را در بسته های ۵۰ عددی ۱۰ عددی و ۱۰۰ عددی از داروخانه ها تهیه کنید و یا با مراجعه به سایت دیجی کالا بسته مورد نظر خود را سفارش دهید.

لاتکس نامی آشنا برای پزشکان  می باشد در ادامه این مطلب به ویژگی‌های این ماده و محصولاتی که از آن تولید می‌شوند می پردازیم.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک آچار رینگی

لاتکس در واقع ماده ای می باشد که حدود ۵۵ درصد آن از آب و ۴۰ درصد دیگر آن را ماده‌ای لاستیکی تشکیل می دهد این ماده طبیعی در قسمت زیرین پوست برخی از درختان تولید می شود که توسط بشر کشف شده است.

مقاله پیشنهادی: وسایل تزیینی کیک

و در واقع اولین ماده لاستیکی میباشد که انسانها از آن استفاده کرده اند  لاتکس از درختی به نام کائوچو به دست می آید و از شیره و عصاره این درخت لاتکس به وجود می آید و جالب است که بدانید لاتکس تنها از یک درخت یا یک گیاه به دست نمی‌آید.

مقاله پیشنهادی: چجوری حنا رو پاک کنیم

بلکه بسیاری از درختان و گیاهان وجود دارند که شیره آنها دارای ترکیبات مشابه با شیره درخت کائوچو می باشد بنابراین لاتک تنها منحصر به یک گیاه یا یک درخت نمی باشد امروز از ۱۲ هزار گونه گیاهی کشف شده‌اند که دارای ماده‌ای با خواص مشابه لاتکس می باشد البته برای استفاده های تجاری از این ماده تنها چند نمونه از این گیاهان و درختان برای استخراج لاتکس مورد استفاده قرار می گیرند.

مقاله پیشنهادی: قیمت پمپ لجن کش چینی

برای استخراج این ماده از زیر پوست درختان روی تنه درختان را به وسیله کاردک یا وسیله های ویژه خط می اندازند و آنها را زخمی می کنند از  شیار های ایجاد شده روی پوست درختان و گیاهان ماده لاتکس که به صورت شیره و حالت مایع با رنگ سفید یا شیری می باشد به وسیله مخزن های مخصوصی استخراج می شود.

مقاله پیشنهادی: رکاب فابریک سمند

جالب است که بدانید لاتکس وقتی از گیاهان و درختان استخراج می شود به محض اینکه در معرض هوا قرار می گیرد منعقد می شود لاتکس دارای ph ۷ می باشد و اندازه ذرات آن یک دهم تا چهاردهم میکرون است ذرات تشکیل دهنده لاتکس طبیعی کروی می‌باشند.

مقاله پیشنهادی: خرید دوغ آبعلی

این ماده شیرین مانند طبیعی برای محافظت گیاهان و درختان از حشرات در سلول های آبکش طبیعی ساخته میشوند و در واقع می‌توان گفت تولید لاتکس در گیاهان یک سازگاری تکاملی می باشد.


1- دستکش آشپزخانه تینا مدل لاتکس بسته 5 عددی

دستکش آشپزخانه تینا مدل لاتکس بسته 5 عددیخرید محصول

اطلاعات کلی

 • جنس لاتکس
 • سایز متوسط
 • ابعاد بسته بندی 2 × 14 × 24 سانتی متر
 • وزن بسته بندی 59 گرم
 • با پوشش پنبه ای و لبه بید دار بدون عوامل حساسیت زا
 • ساخته شده از لاتکس طبیعی
 •  دارای استاندارد ایران

همانطور که متوجه شدید برای استخراج لاتکس از گیاهان و درختان باید به آنها آسیب برساند همچنین خروجی لاتکس  به اندازه ای نمی باشد که از آن بتوان در صنایع بزرگ استفاده کرد.

بنابراین امروزه محققان با بررسی ساختار لاتکس طبیعی و الگو برداری از ساختار طبیعی آن نمونه مصنوعی لاتکس را تولید کرده اند که می توان آن را در حجم های بسیار زیاد تولید کرد و آن را در صنایع مختلف به کاربرد و همچنین به محیط زیست و گیاهان و درختان دیگر آسیبی وارد نمی شود که این یک مزیت بسیار مفید در تولید لاتکس مصنوعی می باشد.

لاتکس های مصنوعی از خانواده ی الیاف مصنوعی میباشند و تمامی مواد اولیه ساخت آنها نتیجه فرایندهای شیمیایی می باشند.

لاتکس مصنوعی طی فرایند پلیمریزاسیون یک مونومر مانند استارین ساخته می شود در واقع پلیمریزاسیون به واکنشی گفته می‌شود که در طی آن مانومر ها با یکدیگر ترکیب شده و تشکیل مولکول های بزرگ پلیمری را میدهند در فرآیند تولید لاتکس مصنوعی این مونومر هایی که در فرایند پلیمریزاسیون آن استفاده می شود استایرن می‌باشد.

استایرن در واقع از خانواده پلاستیک ها هستند این فرآیند در آزمایشگاه های خاص و با تجهیزات مخصوص انجام می پذیرد لاتکس مصنوعی برای اولین بار در طی جنگ جهانی دوم تولید شد لاتکس طبیعی در این دوران برای تامین کمبود پلاستیک ساخته شد.

لاتکس ها دارای خاصیت ارتجاعی می باشند همچنین در مقابل ضربه و فشار و همچنین عوامل فیزیکی مقاومت خاصی دارند و در در مقابل حرارت و سرما نیز مقاوم می باشند همانطور که متوجه شدید لاتکس ها خصوصیات بسیار مفیدی دارند که می توان از آنها در صنایع مختلف نهایت بهره را برد یکی از کاربردهای رایج لاتکس استفاده از آنها در تولید دستکش ها می باشد.

همانطور که میدانید انسان ها بیشترین کارها را با دست های خود انجام می دهند و دست ها همواره در انجام اکثر فعالیت ها در معرض آسیب های احتمالی می باشند.


2- دستکش لاتکس ساقه بلند صامو پرشین مدل 45715

دستکش لاتکس ساقه بلند صامو پرشین مدل 45715خرید محصول

مشخصات

 • جنس لاستیک
 • جزئیات دستکش لاستیکی ساقه بلند دو رنگ

دستکش های لاتکس کاربرد های فراوانی در انجام فعالیت‌های روزمره و مخصوصاً فعالیت های پزشکی دارند با ما همراه باشید تا تاریخچه تولید دستکش های لاتکس بپردازیم شاید شما کم و  بیش از کاربرد مفید دستکش های لاتکس در حیطه پزشکی آگاه باشید این دستکش ها در انجام اکثر فعالیت های پزشکی بسیار مفید می باشند.

زیرا از ایمنی بالایی نسبت به تمامی عوامل بیرونی برخوردار هستند امروزه با شیوه کار آنها نیز استفاده از دستکش های لاتکس کاربرد بیشتری پیدا کرده است شاید بدانید که در گذشته بیماری ها زیادی وجود داشت که که بیشتر پزشکان و افرادی که که به دنبال درمان این بیماری ها بودند دلیل مبتلا شدن خودشان جان‌شان را از دست می‌دادند بیماری هایی مانند سرخک و سرخچه و…

و به دلیل مسری بودن این دسته از بیمار و انتقال آنها از طریق پوست بسیاری از پزشکان و مردم عادی دچار آن می شدند و جان خود را از دست می‌دادند با پیشرفت این و شناسایی اکثر بیماری ها پزشکان متوجه شدند که باید پوست پست و سیستم تنفسی خود را همواره در مقابل بیماری ها ویروس ها و باکتری های ناشناخته محافظت کنند اگر در زمان های گذشته این موضوع رعایت می شد.

اکثر پزشکان و مردم عادی زنده‌میماند کندن و با این سهل انگاری  کوچک جان خود را از دست می‌دادند، با شیوع بیماری های مسری و واگیردار بیشتر مخترعین و دانشمندان به فکر ساخت وسیله‌ای برای محافظت دست های خود در برابر ویروس ها و باکتریها افتادند در ابتدا دستکش های تولید شدند که تا حدی جلوی نفوذ باکتری ها و عوامل بیماری زا را به پوست می‌گرفت.

اما باز هم به دلیل این که منافذ ایتر بافت این دستکش ها وجود داشتند در زمان ابتلا به این ویروس ها و عوامل بیماری زا وجود داشت تا اینکه در سال ۱۸۸۹ اولین دستکش های لاتکس از شیره یک درخت به نام  hevea bradiliensis ساخته شدند و تحول عظیمی در ساخت دستکش های پزشکی ایجاد شد.

این دستکش ها باعث محافظت صددرصدی از پوست در مقابل تمامی عوامل بیماری زا و بیرونی می‌شدند یکی از خصوصیات لاتکس طبیعی که در آن زمان ها برای تولید دستکش  استفاده شد خاصیت چسبندگی و کشسانیش بود و فرد استفاده کننده در هنگام پوشیدن این دستکش ها دچار مشکل می شوند و به سختی باید آنها را در دست میکردند.

به همین دلیل محققان به دنبال راه حلی برای رفع این خاصیت لاتکس بودند و به این نتیجه رسیدند که باید از یک روان کننده برای پوشیدن این دستکش ها استفاده کرد اولین ماده روان کننده دستکش های لاتکس ‏لیکاپدیم بود از این ماده روان‌کننده به مدت نیم قرن استفاده شد این ماده که روان کننده دارای عوارضی بود که در استفاده مداوم از آن بروز می کرد.

بنابراین باید حتماً یک ماده جایگزین برای آن پیدا می‌کردند که عوارض و آسیب کمتری داشته باشد تالکم ماده جایگزین لیکاپدیم بود،تالکم برخلاف لیکاپدیم اصلا جذب پوست و لاتکس نمی‌شد و یک جایگزین مناسب برای لیکاپدیم محسوب می شود اما رفته رفته با استفاده از تالکم متوجه عوارض خفیف پوستی آن شدند.از موادی مانند پودر ذرت نیز بعنوان روان کننده دستکش های لاتکس استفاده می شد.

رفته رفته با پیش با علم و تکنولوژی ساختار دستکش های لاتکس تغییر کرد و با بهبود ساختار این دستکش ها هم از حساسیت های پوستی جلوگیری کردند و هم از خاصیت چسبندگی این دستکش ها کاستند.


3- پدستکش لاتکس ساقه بلند رزنبال سایز کوچک مدل 105536

پدستکش لاتکس ساقه بلند رزنبال سایز کوچک مدل 105536خرید محصول

اطلاعات کلی

 • جنس لاتکس
 • سایز کوچک
 • ابعاد بسته بندی 1 × 13 × 24.5 سانتی متر
 • وزن بسته بندی 70 گرم
 • دارای طول 36 سانتی‌متر
 •  ساخته شده از جنس لاتکس طبیعی
 •  دارای آستر از جنس کتان
 •  مناسب برای دست‌هایی با 18-20 سانتی‌متر دور مفصل چهار انگشت

دستکش های لاتکس مقاومت بالایی در برابر بسیاری از عوامل دارند که این مزیت از ویژگی‌های بارز آنها محسوب می‌شود دستکش های لاتکس در برابر محلول های اسیدی مقاوم هستند و در صورت برخورد با این محلول ها هیچ گونه آسیبی نمی بینند همچنین در مقابل محلولهای بازی نیز همین خصوصیت را دارند.

البته اگر محلول های اسیدی و بازی در زمان بسیار طولانی با این دستکش ها در تماس باشند ممکن است که به آنها آسیب برسانند دستکش های لاتکس علاوه بر مقاومت در مقابل محلول های اسیدی و بازی نسبت به حرارت مقاوم می باشند البته مقاومت این دستکش ها در مقابل حرارت نسبی می باشد این طور نیست که شما بتوانید دستکش های لاتکس را به مدت طولانی در تماس مستقیم با حرارت قرار بدهیم و هیچ آسیبی به آن نرسد.

یکی از ویژگی های دیگر این دستکشها خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری بالای آنها می باشد که باعث می شود کاملاً فیت روی دست قرار بگیرند و اصلا تکان نخورند جالب است که بدانید دستکش های لاتکس در عین نازک بودن که باعث می شود حس لامسه دستان خود را همچنان داشته باشید بسیار مقاوم می باشند و هم به علت ضخامت کمشان هم دست را اذیت نمی کنند و هم از دست محافظت صددرصدی می‌کنند یکی از مهمترین ویژگی های دستکش های لاتکس غیر قابل نفوذ بودن آنها در مقابل عوامل بیماری زا ویروس ها و باکتری ها می باشد.

ویژگی های منحصر به فرد دستکش های لاتکس باعث شده که پزشکان و جراحان و دندانپزشکان با خیال راحت از آنها در هنگام جراحی و انجام فعالیت های پزشکی خود استفاده کنند البته از این دستکش ها در آشپزخانه ها برای تهیه غذا ایا در آزمایشگاه ها همچنین آرایشگاه ها نیز استفاده می‌شود.

دستکش های لاتکس مانند هر وسیله دیگری در کنار مزایای خود معایبی نیز دارد دستکش های لاتکس در اکثر پوست ها ایجاد حساسیت میکنند و همین امر موجب شده که بسیاری از افراد با وجود داشتن ویژگی‌های مفید زیادی که در دستکش های لاتکس وجود دارد به استفاده از دستکش های دیگر ترغیب شوند.


4- دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز متوسط مدل 105627

دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز متوسط مدل 105627خرید محصول

اطلاعات کلی

 • جنس لاتکس
 • سایز متوسط
 • ابعاد بسته بندی 3 × 16 × 25 سانتی متر
 • وزن بسته بندی 152 گرم
 • ساخته از جنس لاتکس با آستر کتان
 •  بدون حساسیت

5- دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز کوچک مدل 105626

دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز کوچک مدل 105626خرید محصول

اطلاعات کلی

 • جنس لاتکس
 • سایز کوچک
 • ابعاد بسته بندی 3 × 16 × 26 سانتی متر
 • وزن بسته بندی 136 گرم
 • ساخته شده از جنس لاتکس طبیعی
 •  بدون حساسیت
 •  دارای آستر کتان
 •  مناسب برای امور منزل، باغبانی و حمل و نقل

6- دستکش ایمنی دستکش گیلان مدل لاتکس ضد برش (XL) بسته 12 عددی

دستکش ایمنی دستکش گیلان مدل لاتکس ضد برش (XL) بسته 12 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 25x12x2 سانتی متر
 • وزن 50 گرم
 • محیط دور کف دست 260 میلی‌متر
 • سایز ( براساس محیط دور کف دست ) XL/254-279mm/10-11inch
 • جنس پلی استر , لاتکس , نخی
 • استاندارد EN388 , EN407
 • ضد لغزش بله
 • ضد آب خیر
 • بسته بندی کالا بصورت 12 بسته یک جفتی دستکش ویابه عبارتی 24 عدد دستکش است
 •  دستکش نخی با روکش لاتکس
 •  بافته شده از پارچه کشبافت پلی_استر
 •  دارای پوشش لاتکس سبک و مقاوم
 •  نرم، انعطاف پذیر، راحتی دست حین کار و عدم احساس خستگی
 • طراحی شده برای کار تمام فصول
 •  دارای مقاومت بالا و ویژگی ضد لغزش بودن دستکش در دست
 •  مناسب برای ساخت و ساز ، انبارداری ، صنعت فلزات و شیشه ای ، مونتاژ خودرو ، جابجایی وسایل تیز و برنده ، جابجایی شیشه
 •  دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش و برش

7- دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز بزرگ مدل 105628

دستکش لاتکس با آستر کتان رزنبال سایز بزرگ مدل 105628خرید محصول

اطلاعات کلی

 • جنس لاتکس
 • سایز بزرگ
 • ابعاد بسته بندی 3 × 15 × 25 سانتی متر
 • وزن بسته بندی 147 گرم
 • ساخته شده از لاتکس طبیعی با آستر کتان
 •  بدون حساسیت

8- دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز Medium بسته 100 عددی

دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز Medium بسته 100 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 24*12*7 سانتی‌متر
 • وزن 600 گرم
 • جنس پلاستیک
 • نحوه عملکرد مکانیکی

9- دستکش ایمنی دستکش گیلان مدل لاتکس 0103

دستکش ایمنی دستکش گیلان مدل لاتکس 0103خرید محصول

مشخصات

 • جنس لاتکس , نخی
 • استاندارد EN388
 • ضد لغزش بله
 • ضد آب بله
 • دستکش نخی با روکش نیتریل
 •  مقاوم و با انعطاف پذیری بالا
 • مناسب برای فعالیت های ساختمانی ، آزمایشات شیمایی ، فعالیت های تولید غذا ، کار با دستگاه ها و تجهیزات ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع شیشه و سایر فعالیت های عمومی

10- دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز Large بسته 100 عددی

دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز Large بسته 100 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 24*12*7 سانتی‌متر
 • وزن 600 گرم
 • جنس پلاستیک
 • نحوه عملکردمکانیکی

11- دستکش ایمنی سانکس مدل لاتکس تیبا

دستکش ایمنی سانکس مدل لاتکس تیباخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 29x10x2 سانتی متر
 • وزن 174 گرم
 • محیط دور کف دست 280 میلی‌متر
 • سایز ( براساس محیط دور کف دست ) S/178-203mm/7-8inch
 • جنس لاتکس
 • استاندارد EN388
 • ضد لغزش بله
 • ضد آب بله
 • جنس بافت: کتان با سرآستین محافظ
 • جنس روکش:تمام لاتکس خالص
 • مقاومت زیاد و طول عمر بالا
 • حالت کشسانی بسیار خوب
 • ضخیم و ضد حساسیت

12- دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز small بسته 100 عددی

دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز small بسته 100 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 24*12*7 سانتی‌متر
 • وزن 600 گرم
 • جنس پلاستیک
 • نحوه عملکرد برقی

13- دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز XSmall بسته 100 عددی

دستکش لاتکس کرنبری مدل Cyntek سایز XSmall بسته 100 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 7*12*24 سانتی‌متر
 • وزن 350 گرم
 • جنس پلاستیک
 • نحوه عملکرد مکانیکی

14- دستکش لاتکس کرنبری مدل SIGMA سایز XSmall بسته 100 عددی

دستکش لاتکس کرنبری مدل SIGMA سایز XSmall بسته 100 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 7*12*24 سانتی‌متر
 • وزن 635 گرم
 • جنس پلاستیک
 • نحوه عملکرد مکانیکی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن