زیبایی و سلامت

دستگاه قند خون ایزی گلوکو خوبه – خرید دستگاه قند خون ارزان قیمت (گالا،اکیو چک،ایزی گلوکو)

دستگاه تست قند چه مارکی خوبه؟ دستگاه قند خون در مدلهای اوان،گالا،اکیو چک accu-chek،ایزی گلوکو easy gluco،01،بایونیم،بدون سوزن،امپرور،مچی به فروش می رسد.قبل از خرید دستگاه قند خون به بررسی 8 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

گلوکزمتر یا دستگاه تست قندخون، دستگاهای کامپیوتری کوچکی هستند که سطح گلوکز یا قند خون را اندازه گیری می کنند و نمایش می دهند؛ این دستگاه ها برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

مقاله پیشنهادی: مورچه کش

اگر مبتلا به دیابت هستید، کنترل سطح قند خون به شما و پزشک شما اطلاعات مفیدی درباره چگونگی تاثیر غذا، ورزش، داروها، استرس و سایر عوامل موثر در قند خون را ارائه می دهد. این اطلاعات به شما و پزشکتان کمک می کند تا برنامه درمانی متناسب با نیاز شما تهیه شود.

مقاله پیشنهادی: حلقه ژله ای بهتر است یا معمولی

بسیاری از انواع دستگاه های تست قندخون برای استفاده خانگی موجود هستند. مدل های این دستگاه ها می تواند از نوع ساده باشند که تنها سطوح قندخون را نشان می دهند و یا از نوع پیشرفته تر باشند که ویژگی های دیگری مانند حافظه دارند و اطلاعات مربوط به میزان قندخون را ذخیره می کنند.


1-دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به همراه یک بسته نوار 50 عددی

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به همراه یک بسته نوار 50 عددی

مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج
دارد
توضیحات حافظه داخلی
1000

خرید محصول


قیمت این دستگاه ها و تجهیزات جانبی آن متفاوت بوده و ممکن است همیشه تحت پوشش بیمه قرار نگیرند. قبل از اینکه یکی از این دستگاه ها را انتخاب کنید، تمامی گزینه های مربوط به آن را مطالعه کنید. اگر بیمه دارید، نوع دستگاه تحت پوشش بیمه را بررسی کنید، موارد پیش هزینه، مانند میزان هزینه های واقعی دستگاه قندخون و هزینه های طولانی مدت آن، مانند هزینه نوارهای آزمایش و سایر لوازم جانبی را در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک بتن کن

هنگامی که دستگاه تست قندخون خریدید، برای استفاده درست از آن با پزشک خود مشورت کنید.

چگونه یک دستگاه تست قندخون انتخاب کنیم؟

چه بخواهید برای اولین بار یک دستگاه تست قندخون را خریداری کنید و چه بخواهید دستگاه قبلی خود را عوض کرده و نوع جدیدتر آن را بخرید، سوالات زیادی هست که قبل از انتخاب یک دستگاه باید از خود بپرسید:

آیا پزشک یا پرستارتان نوع خاصی از دستگاه تست قندخون را پیشنهاد می کند؟

مقاله پیشنهادی: اون توستر چه مارکی خوبه

چرا که پزشک یا پرستار شما به اندازه کافی در مورد این دستگاه ها اطلاعات داشته و از تجربه کافی برخودارند، بنابراین می توانند شما را به درستی در این زمینه راهنمایی کنند.

بیمه شما چه چیزی را تحت پوشش قرار می دهد؟

شرکت بیمه ممکن است فهرستی از پیش تایید شده از انواع دستگاه های تست قندخون تحت پوشش بیمه را داشته باشد. همچنین، مطمئن شوید که آیا شرکت بیمه شما هزینه نوارهای آزمایش و سایر لوازم جانبی را تحت پوشش قرار می دهد یا خیر؟


2-دستگاه تست قندخون آوان مدل AGM01 به همراه 100 عدد نوار تست قند خون

دستگاه تست قندخون آوان مدل AGM01 به همراه 100 عدد نوار تست قند خون

مشخصات فیزیکی
ابعاد
82.5×52.5×18.2 سانتی متر
وزن
47 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر

خرید محصول


ممکن است برخی از این دستگاه ها گران قیمت باشند و شرکت های بیمه همیشه هزینه ای اضافی برای گزینه های گرانتر پرداخت نمی کنند؛ و اگر دستگاهی گرانتر تهیه کردید، باید مابه التفاوت آن را خودتان پرداخت کنید. همچنین، نوارهای آزمایش به صورت جداگانه فروخته می شوند و ممکن است گران باشند، اماگاهی اوقات شرکت های بیمه ای به صورت سالیانه مبلغی را برای تهیه این نوارها پرداخت می کنند و یا به طور ماهیانه این نوارها را به بیماران می دهند.

مقاله پیشنهادی: انواع تیمم

روش آزمایش در هر دستگاه متفاوت است و ممکن است استفاده از برخی مدل ها نسبت به سایر دستگاه ها دشوارتر باشد. به عنوان مثال، باید بدانیم که نوارآزمایش به چه مقدار خون نیاز دارد و یا اینکه آیا اعداد روی صفحه نمایش به راحتی خوانده می شوند یا خیر؟

وقت شما ارزشمند است و شاید تصور کنید که تحمل چندثانیه برای دیدن نتیجه تست اهمیت چندانی ندارد، اما وقتی مجبور باشید که چندین بار در روز قندخون خود را آزمایش کنید در این صورت زمان اهمیت پیدا می کند.

آیا تمیز کردن آن آسان است؟ آیا تنظیم مجدد (کالیبره کردن) آن برای گذاشتن نوارتست جدید راحت است؟ یا آیا دستگاه نیازمند تنظیم مجدد هست یا خیر؟

مقاله پیشنهادی:  قیمت کاور مبل راحتی 7 نفره

آیا دستگاه شما قادر به ذخیره اعداد خوانده شده است؟

پیگیری میزان قندخون برای مراقبت طولانی مدت موضوعی مهم و جدی است، بنابراین ثبت این اعداد حائز اهمیت است.اما اگر با یادداشت کردن میزان قندخون خود راحتید، پس داشتن یک دستگاه ساده بدون حافظه برای شما کافی است.


3-دستگاه تست قند خون گالا کد TD-4277

دستگاه تست قند خون گالا کد TD-4277

مشخصات فیزیکی
ابعاد
15x10x6 سانتی متر
وزن
210 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حافظه ذخیره نتایج
دارد

خرید محصول


با این وجود، اگر سرتان شلوغ است و نمی توانید این اندازه ها را پیگیری یا یادداشت کنید، دنبال دستگاهی باشید که حافظه داشته باشد. برخی از این دستگاه ها قابلیت بازیابی اعداد را به ترتیب زمانی برای دفعات بعد نیز دارند. حتی برخی از آنها قابلیت دانلود کردن داشته که می توانید اطلاعات دستگاه را به رایانه خود فرستاده و آن را به پزشک یا پرستارتان ایمیل کنید.

مطمئن شوید که تاریخ و ساعت دستگاه به درستی تنظیم شده باشد.

آیا خواهان ویژگی خاصی هستید؟

اگر مجبور به حمل دستگاه هستید، پس نوع جمع و جورتر و کوچکتر آن برای شما مناسب است. از طرف دیگر، اگر برای نگهداری مدل های کوچکتر با مشکل روبرو هستید، ممکن است دستگاهی با نوارهای بزرگتر که استفاده از آن راحتتر است نیاز شما را رفع کند.

افرادی که دچار اختلال بینایی هستند و در خواندن صفحه نمایش دستگاه با مشکل روبرو هستند، بهتر است از دستگاه هایی با نمایشگرهای خوانا استفاده کنند و یا دستگاهی انتخاب کنند که به صورت صوتی و کلامی اندازه ها را بیان می کند.

گزینه های رنگی برای کودکان موجود است.

  • توانایی صوتی، برای افراد دچار اختلال بینایی
  • صفحه نمایش با نورپس زمینه که خواندن دستگاه را در شب و یا نورکم آسانتر می کند.
  • مقادیر مختلف ذخیره حافظه
  • قابلیت های مختلف دیگر مانند داشتن نوارهای ذخیره در دستگاه یا داشتن یک پورت USB

دستگاه هایی در بازار موجود است که همزمان با خواندن میزان گلوکز خون، گرم های کربوهیدارت و مقدار انسولین را نیز ثبت می کند. دستگاه هایی که می توانند سطح کتون خون را همراه با سطح گلوکز خون اندازه گیری کنند.


4-دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار بسته 50 عددی و سوزن بسته 100 عددی

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار بسته 50 عددی و سوزن بسته 100 عددی

مشخصات فیزیکی
وزن
20 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج
دارد

خرید محصول


عواملی که می تواند بر خواندن میزان قندخون تاثیر گذارد

دقت و صحت نتایج آزمایش به برخی موارد از جمله کیفیت دستگاه و نوارهای آزمایش و میزان آموزش شما برای کار با  دستگاه بستگی دارد. در اینجا عوامل دیگری وجود دارند که می تواند بر میزان قندخون شما تاثیر گذارند که عبارتند از:

روش کاربر

خطای کاربر دلیل شماره یک خطا در خواندن میزان قند خون محسوب می شود. حتماً نحوه استفاده از دستگاه را بررسی کرده و با پزشک خود شیوه آزمایش قندخون را تمرین کنید.

محل کثیف آزمایش

باقی مانده غذا، نوشیدنی یا کرم و لوسیون روی دست می تواند بر دقت خواندن قندخون تاثیر گذارد. حتماً قبل از آزمایش دست های خود را شسته و خشک کنید. اگر از پد یا پنبه الکلی استفاده می کنید، مطمئن شوید جای آن خشک شده باشد و سپس سوزن را فرو کنید، و همچنین برای آزمایش به جای قطره اول، از قطره دوم خون استفاده کنید.

محیط زیست

ارتفاع، رطوبت و دمای اتاق با تغییر وضعیت بدن یا نوارهایی که استفاده می کنید، می توانند بر میزان قند شما اثر بگذارند. بعضی دستگاه ها دستورالعمل هایی را در مورد چطور خواندن درست دستگاه در شرایط خاص دارند که باید با دقت مطالعه شوند.

نوارهای تست نامناسب

ممکن است نوارهای آزمایش گران قیمت باشند و شما بخواهید از نوارهای دیگر یا نوارهای عمومی که به تمامی دستگاه ها می خورند و ارزانترند استفاده کنید، اما اگر این نوارها مخصوص دستگاه شما نباشند، ممکن است خوادن دستگاه را دچار مشکل کنند. مطمئن شوید که نوارهای آزمایش جایگزینی که انتخاب می کنید با دستگاه شما تطبیق و تناسب دارد؛ همچنین، به تاریخ انقضای نوارها توجه کنید، زیرا نوارهای تاریخ گذشته می توانند نتایج غلطی را نشان دهند.

تغییرات در دستگاه ها و نوارهای آزمایش

سازندگان این دستگاه ها ممکن است در دستگاه خودیا نوارهای آن تغییراتی ایجاد کنند که سازندگان نوارهای عمومی از این موضوع اطلاعی نداشته باشند؛ پس در این حالت ممکن استنواری را برای دستگاه خود تهیه کنید که مناسب دستگاه شما نباشد.

اگر مطمئن نیستید که آیا یک نوار آزمایش خاص مطابق دستگاه تست قندخون شما کار می کند یا خیر، می توانید با سازنده دستگاه تماس بگیرید.


5-دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01

دستگاه تست قند خون آوان مدل AGM01

مشخصات فیزیکی
ابعاد
10x8x5 سانتی متر
وزن
47 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر

خرید محصول


6-دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 2 عددی و سوزن بسته 100 عددی

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 2 عددی و سوزن بسته 100 عددی

مشخصات فیزیکی
وزن
20 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج
دارد

خرید محصول


7-دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 4 عددی و سوزن مجموعه 2 عددی

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 به همراه نوار مجموعه 4 عددی و سوزن مجموعه 2 عددی

مشخصات فیزیکی
وزن
20 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج
دارد

خرید محصول


8-دستگاه تست قند خون زیکلاس مد مدل TD-4267

دستگاه تست قند خون زیکلاس مد مدل TD-4267

مشخصات فیزیکی
ابعاد
9 × 5.5 × 18 سانتی متر
وزن
58.4 گرم
مشخصات
نوع کاربری
خانگی
زمان پاسخگویی به تست
5 ثانیه
حداقل خون مورد نیاز
0.5 میکرو لیتر
حافظه ذخیره نتایج
دارد

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن