مد و لباس

دکمه سردست از کجا بخرم – خرید بهترین مارک دکمه سردست ارزان قیمت

دکمه سردست و گیره به صورت کروات طلا،کروات نقره،طلایی و در برند هاکوپیان به فروش می رسدو قبل از خرید دکمه سردست و گیره به بررسی 5 مدل پرظرفدار از دید خریداران می پردازیم:

خرید محصول

دکمه سر دست یا سر آستین دکمه ای است که برای بستن آستین پیراهن به کار میرود و همچنین ممکن است جواهراتی برای مردان و پسران محسوب شود. دکمه سر دست میتواد انواع مختلفی داشته باشد مانند شیشه، سنگ، فلز گرانبها، چرم و یا ترکیبی از این ها باشد.این دکمه در ابتدا صرفا برای طبقه ثروتمندان واشراف بود اما امروزه برای هر قشر و طبقه ای کاربرد دارد.یکی از اصلی ترین مدل های سر آستین، یک دایره بسیار کوچک است که به وسیله یک میله فلزی به یک دایره تزئینی بزرگتر متصل میشود.

اولین دکمه های سر آستین در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم در اروپا ظاهر شد. اولین باری که استفاده از این دکمه ها به طور دقیق ذکر شده سال 1788 است.

مقاله پیشنهادی: چسب حشره گیر از کجا بخرم

دکمه سر دست یک ابزار ساده برای چفت کردن لبه آستین پیراهن است  و باعث میشود استایل مردان وزنان  شیک تر شود این دکمه زینتی جایگزینی مناسب برای دکمه های معمولی است با این تفاوت که دکمه های سر دست روی لباس دوخته نمیشوند و قابلیت جابه جایی دارد و با یک گیره مخصوص  روی لباس قرار میگیرند. دکمه سر دست هم  همانند بقیه دکمه ها طرح ها ومدل های خاص و متنوع دارند که میتوانید با توجه به سلیقه خودتان بهترین مدل از این دکمه ها را انتخاب کنید. این دکمه ها معمولا برای استایل های رسمی پبا کت وشلوار مورد استفاده قرار میگیرند.


1-ست دکمه سر دست و گیره کراوات مردانه پیزارو کد 11

ست دکمه سر دست و گیره کراوات مردانه پیزارو کد 11

خرید محصول


دکمه سر دست به عنوان یک عنصر تزئینی در پیراهن های مجلسی مردانه برای بستن و زیبایی آستین ها استفاده میشود.این دکمه در نگاه اول همانند یک دکمه معلومی به نظر میرسد اما در خرید آن باید به نکات حائز اهمیتی دقت کرد.

این دکمه شاید کوچک باشد اما جلوه خاصی به استایل و پیراهن شما میبخشد.،این دکمه یک تفاوت اصلی با دکنه  ثابت  دارد و آن اینست که این دکمه قابلیت جدا شدن دارد و میتوانید در مواقع غیر ضروری آن را جدا کنید. این نوع از دکمه در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید میشود که شما میتوانید متناسب با رنگ کت و شلوار و کروات خود آن را ست کنید. بیشتر آقایان این نوع دکمه را با سبک کلاسیک استفاده میکنند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک سنسور اکسیژن ساینا

دکمه سردست  به عنوان یک دکمه بین آستین های پیراهن قرار میگیرد و با بستن این دکمه دیگر نیازی به بستن دکمه اصلی پیراهن نیست.این دکمه فقط مخصوص آقایان نیست وبه میزان برابر بین زن و مرد مورد استفاده قرار میگیرند.اولین بار که این دکمه مورد توجه قرار گرفت در قرن شانزدهم میلادی بود، دکمه های اولیه همانند حلقه دور آستین قرار میگرفتند اما با گذشت زمان و پیشرفت بشر شکل ها وا رنگ های مختلفی به خود گرفتند.در قرن هفدهم دکمه های ساده و قدیمی جای خود  را به دکمه های قیمتی و رنگارنگ دادند که در برخی از آنها از الماس استفاده  میشود.

اولین فردی که دکمه های سردست امروزی را مورد توجه قرار داد لویی چهاردهم بود که به جای اینکه حلقه در آستین خود قرار دهد یک رشته نخ را با جواهرات تزئین کرد.


2-دکمه سردست و گیره کراوات کد 98039

خرید محصول


مردان به خاطر دلایل  زیر از دکمه سردست استفاده میکنند:

  • این دکمه ها جذابیت لباس را چندین برابر میکنند و لازمه هر فرد خوش تیپی است
  • وجود این نوع دکمه به این معنی است که فرد به تیپ وظاهر خود اهمیت زیادی میدهد
  • همچنین سبب هماهنگی بین مد و پوشش با رنگ ها و طرح های روی دکمه است

دکمه سردست دو سری:این دکمه فاقد جزو متحرک است  و از دوقسمت بزرگ تشکیل شده اگر دو سر این نوع دکمه را از بین شکاف های آسنین رد کنیم این دکمه بسته میشود. تنها ایراد این نوع دکمه  اینست که احتمال افتادن آن زیاد است و همچنین هنگام برداشتن و گذاشتن دکمه احتمال بزرگ شدن جای دکمه زیاد است.

مقاله پیشنهادی: بهترین شماره کرم پودر لورال

دکمه سردست زنجیری: این نوع از دکمه همانند گیره  کروات از یک زنجیر تشکیل شده که این زنجیر از جابه جایی و بی نظمی آستین ها جلوگیری میکند. این زنجیر جایگزین رابط ثابت در سایر مدل هاست وسبب آزادی عمل وتوانایی حرکت به فرد است. احتمال افتادن و جدا شدن در این نوع از دکمه از لولایی کمتر است.


3-ست دکمه سردست و گیره کراوات مردانه کد 1010.1

خرید محصول


دکمه سر دست وال بک:این مدل دارای یک سر مسطح و پایه ای مستقیم است و در انتهای آن لولایی وجود دارد که برای جمع شدن به طور کامل روی پایه میخوابد.این مدل دکمه های سر دست رایج ترین نوع هستند به دلیل اینکه قفل و سر ان بزرگ است و امکان استفاده را ساده تر میکند.

دکمه سر دست بالت بک:این نوع دکمه ها یک پایه همانند قاب تو خالی دارند که قفل آن به شکل سیلندری باریک است و همین ویژگی است که این نوع را با انواع دیگر متفاوت میکند و وقتی که اید قطعه ی سیلندری میچرخد نسبت به پایه در حالت عمود قرار میگیرد و باعث قفل شدن دکمه میشود.

مقاله پیشنهادی: قیمت تمر هندی

دکمه سر دست باتن استایل یا استود: این نوع دکمه ها دارای یک سر بزرگ در ابتدا و یک سر بزرگ در انتها و یک پایه است و کاملا با دکمه های لولایی متفاوت هستند وبه دلیل اینکه فاقد قسمت متحرک هستند عمر طولانی تری نسبت به سایر دکمه ها دارند.   

طریقه بستن این دکمه ها اینگونه است که وقتی سر کوچک انتهایی کج شود و از شکاف آستین رد شده و محکم شود دکمه بسته میشود.


4-دکمه سردست مردانه الون طرح ماه مرداد

خرید محصول


دکمه سردست بال ریترن: این مدل شامل یک انتهای توپی سنگین و یک پایه ی خم شده است.این دکمه از فلز های گوناگون تهیه میشود که به دلیل استفاده ی نسبتا زیاد از فلز در قسمت کروی،قیمت های متنوعی دارد. به طور کلی این دکمه ها ساختاری نسبتا سفت نسبت به دکمه های زنجیری و ساختاری نسبتا شل نسبت به دکمه های لولایی دارند.

دکمه سردست نات یا گره ای: این نوع دکمه ها دارای دو سر انتهایی است که با بندی کوتاه و انعطاف پذیر که معمولا جنس آن از ابریشم است با انتهای گرهی متصل هستند و ساختاری مشابه دکمه های زنجیری دارند با این تفاوت که میتوانند از رنگ های متنوع و شاد و استایلی کژوالی تهیه شوند.

مقاله پیشنهادی: مولتی متر اتورنج ارزان

دکمه سردست فابریک:دکمه ی سردست فابریک در گروه دکمه های کژوال قرار دارد و ممکن است ساختاری مشابه به تمام مدل ها داشته باشد این در صورتی است که سر این دکمه ها با پارچه تزئین میشود.


5-دکمه سر دست و گیره کروات مدل 1046

خرید محصول


دکمه های سر دست هم در مراسم های رسمی و هم مراسم های غیر رسمی مورد استفاده قرار میگیرند که معمولا در مراسم های رسمی از دکمه هایی که دارای رنگ بندی نقره ای،سفید یا سیاه هستند استفاده میشود و در مراسم های غیر رسمی از دکمه هایی که دارای رنگ بندی متنوع و شاد هستند استفاده میشود.

در انتخاب کردن رنگ دکمه ی سردست رنگ پیراهن نقش مهمی دارد و به طور معمول برای این دکمه ها رنگ هایی مثل سفید،مشکی،طلایی یا آبی استفاده می شود.با پیراهن های رنگی معمولا دکمه های رنگی مانند صورتی،زرد،نارنجی و…مورد استفاده قرارمیگیرد.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک جلوبندی سمند

نحوه ی بستن دکمه های سردست به این صورت است:نخستین مرحله انتخاب پیراهنی است که دارای آستین بلند و شکافی مناسب باشد البته این دکمه ها را میتوان برای آستین های معمولی و تا شده استفاده کرد. برای استفاده باید شکاف های آستین را بر روی هم قرار داده و اگر دکمه از نوع دو سر و یا زنجیری باشد دو طرف دکمه را در داخل شکاف آستین قرار داد و اگر دکمه لولایی باشد باید قسمت مکانیکی از بین شکاف عبور کرده و قفل آن را بازکرده و دکمه بسته شود.

دکمه های سردست جنس های متفاوتی دارند، جنس بعضی از آنها از جواهرات و سنگ های قیمتی  است وجنس بعضی از آنها از فلزات گرانبها مانند پلاتین،طلاو نقره هستند که در این صورت هیچ لزومی به تزئین دیگری ندارند.

فیبر کربن:دکمه های سردستی که جنس فیبر کربنی دارند به دلیل ظاهر زیبا و مدرن بسیار محبوب هستند و درخشش نقره ای رنگ دارند و یکی از قابلیت های آن  این است که میتواند در طی تولید رنگ شود.

کریستال:از کریستال یک ماده ی منعطف است که میتوان از آن  برای ساخت دکمه های سر دست براق در سایز ها و رنگ های متفاوت استفاده کرد.

لعاب:لعاب ماده ی براق است که برای ساخت دکمه های فلزی مورد استفاده قرار میگرد و امکان اضافه کردن آن به دکمه وجود دارد و ظاهری براق – صاف ایجاد میکند اما یکی از نقطه ضعف های این ماده این است که در صورت گیر کردن کنده میشود.

شیشه:دکمه های سردست شیشه نسبت به سایر دکمه ها ارزان تر و شکل پذیر ترند و در آن از شیشه های رنگی با طرح های مختلف استفاده میشود.

گان متال:گان متال آلیاژی است که از مخلوط فلزهای قلع،روی و مس تولید میشود و ظاهر آن معمولا براق و تیره است که میتوان ازآن دکمه های سردست تهیه کرد.

مروارید طبیعی:در بعضی از دکمه های سردست مروارید طبیعی مورد استفاده قرار میگیرد و دارای موغوبیت بالایی است.

اونیکس:نوعی از دکمه های سردست اونیکس است که از سنگ اونیکسی تهیه میشود. سنگ اونیکسی نوعی سنگ طبیعی است که شکلی مانند کریستال دارد و رنگ های متفاوتی مثل آبی،مشکی،صورتی و سفید دارند

سنگ های قیمتی:این دکمه ها نسبت به سایردارای قیمتی بالاتر هستند چون در ساختار آنها از سنگ های قیمتی مانند اوپال، الماس،سیترین،یاقوت و زمرد استفاده شده است.

رزگلد:ساختار جنس بعضی از دکمه های سردست از رزگلد است و این دکمه ها معمولا رنگی مایل به صورتی دارند.

ابریشم:این نوع ماده بیشتر در دکمه های نوع گره ای به کار میرود.

استیل ضد زنگ:این ماده ساختاری ساده اما مقاومتی بالا دارد که استایل کژوال و اداری به اشخاص میبخشد.

نقره استرلینگ: این جنس براق وانعکاس نوری بهتری دارد.

تیتانیوم:این ماده مقاومت بالایی دارد، رنگ آن خاکستری است و بیشتر در دکمه هایی کاربرد دارد که روی آنها حکاکی صورت میگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن