تکنولوژی

خرید ذخیره کننده برق ارزان قیمت + 6 مدل با کیفیت

دستگاه یو پی اس (UPS) برای دوربین مدار بسته و اسانسور در مدلهای فاراتل،فاران،آلجا،پرسو،تکام به فروش می رسد. قبل از خرید ذخیره کننده برق به بررسی 6 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیاز به برق بیشتر شده است و در صورت قطع برق مشکلات زیادی برای همه میش می آید.

دستگاه های زیادی هستند تا وقتی که برق قطع میشود ،برق مصرفی شما را تامین کنند،مانند زنراتور،موتور برق بنزینی و یو پی اس.

ژنراتور انرژی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل میکند و نیاز به سوخت دارد.

موتور برق بنزینی هم انرژی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل میکند و نیاز به بنزین دارد اما نسبت به ژنراتور کوچک تر است اما سوحت آن گران است‌.

یو پی اس نیز وسیله ای است که در هنگام‌ قطع برق میتواند برق مصرفی شما را تامین کند‌.

حتما باید در هنگام خرید یو پی اس به باتری آن توجه کنیم چون اگر باتری خوب نباشد، دستگاه عمر کوتاهی خواهد داشت.

برند های مختلفی از دستگاه یو پی اس وجود دارد و قیمت های متنوعی هم دارند،مثل یو می اس فازاتل،آلجا،اسمارت،اپتیما و…

مقاله پیشنهادی: گیرنده دیجیتال گوشی ارزان

ما یو پی اس های آفلاین و آنلاین داریم که بر اساس حساسیت دستگاه میتوان از آن استفاده کرد.

شما میتوانید قبل از خرید یو می اس تحقیق کنید و دنبال یو پی اس های ارزان بگردید.

یو پی اس را میتوان برای جاهای مختلف استفاده  کرد مثل:یو پی اس اسانسور،یو پی اس دوربین مدار بسته،یو پی برای پکیج و…

حتی از یو می اس میتوان برای کرکره ی برقی استفاده کرد.

یو پی اس ها میتوانند انواع پرتابل به نیز داشته باسند،یعنی قابل حمل باشتد‌.

جالب است بدانید که ما یو پی اس خورشیدی نیز داریم‌.

آز مزیت های یو پی اس میتوان به عدم نیاز آن به سوخت اشاره کرد.

و از معایب آن میتوان گفت که این یو پی اس ها مدت زمان کمی را نمیتوانند برق مصرفی را تامین کنند و بیشتر از یک الی ۲ ساعت نمیتوانند برق مصرفی را تامین کنند.

آز یو پی اس میتوان برای کامپیوتر نیز استفاده کرد.


1-یو پی اس کوانتوم کد 5001 با ظرفیت 150 ولت آمپر

خرید محصول


در کل از یو پی اس میتوان برای انواع اقسام تجهیزات و وسایل برقی استفاده کرد.

آز برند های معروف برای یو پی اس میتوان به یو پی اس پیلر،پروتکشن،پیشگام،ایمن توان و… اشاره کرد.

شما میتوانید یو پی اس را حضوری از فروشگاه ها تهیه کنید و یا آن را غیر حضوری از اینترنت خریداری کنید.

آز سایت هایی که میتوان برای خرید اینترنتی یو پی اس استفاده کرد، دیجی کالا است.

مقاله پیشنهادی: برای ترشی سیر از چه سرکه ای استفاده کنیم

اما باید بدانید که اکثر سایت های اینترنتی خدمات پس از فروش و گارانتی برای یو پی اس نمی دهند و حتی ممکن است یو پی اسی که میخرید خراب باشد و بهتر است حضوری یو پی اس بخرید تا در هنگام خرید آن را تست کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

یو پی اس یعنی تامین کننده ی برق در مواقع ضروری، اگر میخواهید برای خانه،کارخانه و یا شرکتتان که با برق شهری کار میکند ،یک سیستم پشتیبان و تامین کننده ی برق در موارد ضروری تهیه کنید مارا دنبال کنید تا به شما کمک کنیم بهترین انتخاب را داشته باشید.

Upsیعنی یک منبعی که میزان برق مورد نیاز تجهیزات شما را در زمانی که برق قطع است، بدون وقفه تامین میکند.و مخفف عبارت uninterruptible power supply  می باشد.


2-یو پی اس کارتخوان پروتکشن مدل DC1180

خرید محصول


یو پی اس  وظیفه دارد که برق مصرفی مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی را بدون توقف تامین کند ،پس یک منبع تغذیه ی الکترونیکی است و هنگامی که برق قطع است برق را به تجهیزات می رساند.

به عبارت دیگر یو پی اس سیستمی است  که بین برق شهر و تجهیزات برقی قرار دارد و مانع میشود که قطعی برق مشکلی برای تجهیزات برقی شما ایجاد کند.

مقاله پیشنهادی: چطوری حنا درست کنیم

در نتیجه بهترین  یو پی اس ،دستگاهی است که بدون توقف ،با انرژی که در باتری های خود ذخیره میکند برق لازم تجهیزات مصرف کننده را تامین میکند.در اینجا میخواهیم بخش های اصلی یو پی اس را بگوییم:

قبلا گفتیم که بیشتر یو پی اس های موجود در بازار از ۴ بخش اصلی و عمده تشکیل شده است‌.یکیو کننده وهماهنگ کننده و شارژر باتری

باتری

تبدیل کننده ی DCبه ACیا اینورتر

کلید های قطع و وصل


2-یو پی اس دوربین مداربسته مدل UPS 20A ظرفیت 240VA به همراه باتری داخلی

خرید محصول


احتمالاکسانی که میخواهند یو پی اس بخرند اطلاع درستی از آن ندارند.پس بهتر است قبل از خرید آن حتما با افراد فنی مشورت کرده و یا درباره ی آن تحقیق کنند تا خرید خوبی داشته باشند

ممکن است پس از خرید یو پی اس پشیمان شوید پس برای اینکه از خریدتان پشیمان نشوید،لازم است در مورد انواع سیستم های یو پی اس تحقیق کنید و در این صورت اولین سوالی که مطرح است این است که این اطلاعات را از کجا بیاوریم؟

کارشناسان hajirsanat.com   درباره ی انواع یو پی اس ها به شما اطلاعات کافی و لازم را میدهند، پس کسب اطلاعات درباره ی یو پی اس ها کار سختی نیست.

مقاله پیشنهادی: چگونه هندزفری را درست کنیم

شما اول باید تعداد مصرف کننده هاینان را در منزل یا محل کار مشخص کنید و سپس بر اساس تعداد مصرف کننده ها نوع یو پی اس را انتخاب کنید.بعد از اینکه توان و ظرفیت یو می اس را انتخاب کردید تازه به این فکر میکنید که این یو پی اس را از کجا تهیه کنید.

شرکت های معتبر مولد یو پی اس در ایران

قطعا انتخاب و خرید یو پی اس کار سخت و تخصصی است و شما حتما باید قبل از خرید یو پی اس برای منزل یا شرکت خود تحقیق کنید و شرکت های تولید کننده آن را بشناسید و با خیل راحت خرید کنید.

در پایین چند تا از بهترین و معروف ترین شرکت های تولید کننده ی یو پی اس را معرفی کرده ایم.

شرکت یو پی اس ایران

شرکت هژبر صنعت 

شرکت فارائل

شرکت های قیام صنعت و فاران و یو پی اس آنلاین

اولین کار برای انتخاب و خرید یو پی اس این است که تعداد و توان مصرف کننده و توان کل یو پی اس را حدس بزنید، در ادامه به شما میگوییم که چطور این کار را انجام دهید.


4-یو پی اس پویا توسعه افزار مدل LT2150i با ظرفیت 1500 ولت آمپر

خرید محصول


لازم است بدانید که برای هر ۲۰۰ تا ۸۰۰ وات و ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ وات از تجهیزات برقی باید یو پی اس ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلاس بخرید و بهترین یو پی اسی که میتوانید بخرید،یو پی اس لاین اینتراکتیو است‌.

اگر اینترنتی خرید کنید ،ممکن است از خریدتان راضی نباشید،پس برای اینکه از خرید خود راضی باشید خرید یو پی اس را حضوری انجام دهید نه اینترنتی.

مزیت خرید حضوری این است که هنگام خرید میتوانید یو می اس را تست کنید و مطمئن شوید که سالم است و برگهای گارانتی و خدمات مس از فروش را از فروشنده بگیرید.ابته لازم به ذکر است که شرکت هژبر صنعت گارانتی و خدمات پس از فروش اینترنتی نیز میدهد و در خرید اینترنتی نیز خیال مشتری راحت است.

مقاله پیشنهادی: راهنمای خرید پیانو

در صورتی که به صورت اینترنتی از سایت هژبر صنعت یو پی اس خریداری کنید،یو پی اسی که میخواهید از نظر فنی تست میشود و دستگاهی که میخرید کنترل کیفیت سده و با کیفیت خیلی خوب به دست شما میرسد.

باتری در یو می اس مثل قلب در انسان است و همانطور که انسان بدون قلب نمی تواند زندگی کند، یو پی اس هم بدون باتری کار نمی کند،پس از نکات مهم در هنگام خرید یو پی اس توجه به باتری آن است.سعی کنید باتری که انتخاب میکنید،دامنه کاربرد آن از منفی ۱۰ تا مثبت ۴۰ باشد چون اگر باتری خوبی انتخاب نکنید،پو پی اس عمد طولانی نخواهد داشت و زود خراب میشود.


5-یو پی اس دوربین مداربسته مدل DC2212 با ظرفیت 120ولت آمپر

خرید محصول


انواع یو پی اس

یو پی اس در کل به سه دسته تقسیم میشود

یو می اس آنلاینو آنلاین و اینتر اکتیو

عواملی که در  انتخاب و خرید یو پی اس موثرند:

زمانی که میخواهید یو پی اس بخرید به نکات زیر توجه کنید:

۱.تاثیر تکنولوژی ساخت  در انتخاب یو پی اس

اولین جیزی که در انتخاب یو پی اس مهم است ،تکنولوژی ساخت آن است که شامل موارد زیر میشود:

یو پی اس  تک فاز یا سه فاز

یو پی اس ها یا تک فاز هستند و یا سه فاز و میتوان بر اساس باز مصرفی انتخاب کرد که از کدام یک استفاده کرد.معمولا بار مصرفی کمتر از ۱۰ کیلووات تک فاز و بیشتر از ۱۰ کیلو وات سه فاز استفاده میشود‌.از موارد کاربرد یو پی اس های سه فاز به تک فاز در مکان های با برق سه فاز و مصرف کننده های تک فاز ایت و به دلیل جلوگیری از ایجاد عدم تعادل روسیه فاز می باشد

مقاله پیشنهادی: آغوشی کوکالو 

یو پی اس های آنلاین و آنلاین

دستگاه ها حساسیت های متفاوتی دارند و میتوان بر اساس حساسیت دستگاه ها از یو پی اس آنلاین یا آفلاین  استفاده کرد.اگر حساسیت دستگاه بالا باشد،یو پی اس آنلاین استفاده میشود تا اکر یک لحظه برف قطع شد دستگاه آسیب نبیند چون این دستگاه ها با حساسیت بالا با قطع لحظه ای برق آسیب میبینند و در مقابل نوسانات برق حساس اند . و برای دستگاه ها با حساسیت پایین میتوان از یو پی اس های  آفلاین  استفاده کرد.


6-یو پی اس ۱۲ ولت دوربین مداربسته مدل UPS 15A ظرفیت 180VA به همراه باتری داخلی

خرید محصول


با پیشرفت هر روزه ی علم و دانش نیاز به برق و الکتریسیته هر روز بیشتر احساس میشود و ضروری است.تصور کنید اگر فقط چند ساعت برق قطع شود چقدر زیاد به زندگی شما آسیب میزند.مثلا به شروع تابستان هوا گرم میشود  و اگر برق قطع شود تنها چیزی که میتواند به شما کمک کند دستگاه برق اضطراری است.کیمیک به شما کمک میکند تا از شر این مشکل قطع شدن ناگهانی برق راحت شوید.

کار هایی که در هنگام قطع برق میتوانید انجام دهید تا برق مصرفی شما تانین شود:ژنراتور:اگر برق شما قطع شود،هنگام قطع برق میتوانید برای تولید برق از ژنراتور استفاده کنید که کار با آن بسیار آسان است

کاری که ژنراتور ها انجام میدهند این است که انرزئ الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کنند و برای این کار نیاز به سوخت هایی مانند گازوئیل، دیزل و یا گاز طبیعی دارند.

ژنراتور وسیله است که در هنگام قطع برق میتواند با تولید برق یا نه شما کمک زیادی کند.

موتور برق بنزینی:این دستگاه هم انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند و سوخت آن بنزین است ،زمینی که نسبت به ژنراتور ها دارد این است که کوچک است و قابل حمل و نقل است ،اما سوخت آن گران است.

برق اضطراری یا یو پی اس:به معنی منبع تغذیه ی بدون توقف است و به برق شهری وصل میشود و چند باتری دارد و انرژی برق شهری را در باتری ها ذخیره میکند  و در زمانی که برق قطع میشود اتوماتیک جایگزین برق شهری میشود.

مزیت های استفاده از برق اضطراری

نیاز یه سوخت ندارد،سر و صدا ایجاد نمیکند و بلافاصله مس از قطع برق جایگزین برق شهری میشود.

معایب یو پی اس ها:

این دستگاه ها فقط قادر هستند برق شما را برای محدود زمانی کوتاهی فراهم کنند و اگر از حداکثر توان خروجی آن استفاده کند،نهایتا قادر هستند ۱ تا ۲ ساعت برق را تامین کنند و بعد از آن نیاز به شارژ مجدد دارند ،پس برای قطع های طولانی مدت قابل استفاده نیستند و باید از ژنراتور ها استفاده کنید چون با سوختی که دارند ،قادر هستند حتی تا چند ماه نیز برق مصرفی شما را فراهم کنند.

راهنمای نگهداری از دستگاه یو پی اس:

امروزه شاهد این هستیم که روز به روز قیمت وسایل و تجهیزات برقی گران میشود ،پس باید در نگهداری و حفظ آن بکوشیم.یو پی اس هم چون قیمت بلایی دارد نیاز به نگه داری دارد که کیمیک به شما توضیح میدهد که چگونه از این دستگاه نگهداری کنید:

برای اینکه طول عمر دستگاه افزایش یابد و کارکرد مفید آن بیشتر شود نیاز است که هر چند وقت یک بار دستگاه سرویس شود.مزیت این کار این است که باعث میشود برق ناگهانی برق در کار شما اختلالی ایجاد نکند و غافلگیر نشوید ،پس باید هر چند وقت یک بار باتری دستگاه چک شود چون اگر باتری دستگاه خراب شود مشکلات جدی رخ میدهد .

موقع استفاده از دستگاه حواستان به حداکثر توان دستگاه باشد و بیش از آن از دستگاه استفاده نکنید چون باعث میشود دستگاه شما خراب شود و طول عمر آن کم شود‌.

آز عواملی که باعث خراب شدن دستگاه میشود،دمای زیاد است ،چون یو پی اس هم مانند سایر وسایل برقی به حرارت حساس است و بلند تر است در جای خنکی نصب شود،پس حواستان باشد دستگاه را در جایی نصب کنید که خیلی گرم نباشد.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن