خانه و سبک زندگی

رادیاتور چه مارکی خوبه – نظرات مردم در مورد رادیاتور پنلی – بهترین مارک رادیاتور پره ای

رادیاتور و شوفاژ در مدلهای برقی،پنلی،پراید،بوتان،پره ای،ایستاسیس،بخاری 206،لورچ،ایران رادیاتور مدل کال،آلومینیومی به فروش می رسد.قبل از خرید رادیاتور به بررسی 10 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

رادیاتور های جدید می‌توانند بهترین راه برای تقویت کارایی گرمایش خانه و به روزرسانی ظاهر زیبای اتاق شما باشد. شما می توانید سیستم گرمایشی که اکنون در خانه خود دارید عوض کنید و یک فضای گرم و جدید را در محیط اطراف خود به وجود بیاورید، اما هرکاری که با سیستم گرمایشی خانه خود انجام می دهید اول باید بدانید که بهترین رادیاتور ها کدام ها هستند.

اگر می خواهید جعبه فلزی خسته کننده زیر پنجره خود را با یک طراحی مدرن و جالب توجه پنل عوض کنید، در خرید رادیاتور جدید در واقع باید به روش های نصب و انتخاب بهترین طرح توجه کنید.

مقاله پیشنهادی: خرید وسایل شعبده بازی واقعی

هنگام انتخاب رادیاتور، معمولاً باید نوع لوله کشی یا الکتریکی را انتخاب کنید.

این رادیاتورها ممکن است جایگزین لوازم خانگی موجود یا به عنوان بخش الحاقی برای سیستم گرمایشی فعلی شما باشند. معمولاً هنگام گرم کردن یک گلخانه یا ساختمان بزرگ ممکن است حتی یک رادیاتور الکتریکی به سیستم گرمایش مرکزی اضافه کنید. این کار بیشتر می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های زیاد برای نصب شود و نسبت به بلند کردن تخته کف برای جابجایی لوله ها و تلاش برای آماده کردن دیگ بخاری که قادر به تحمل بار اضافی است، شدنی تر است.


1-رادیاتور پنلی ایران رادیاتور کد 100

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور کد 100

مشخصات
جنس
فولادی
ابعاد
12*55*100 سانتی متر
وزن
30 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Standard Double Convector
میزان فشار کاری
9 پوند بر اینچ مربع (psi)
بازه دمای کاربری
40 تا 180 درجه سانتی گراد

خرید محصول


ممکن است شما برای کنترل بیشتر گرما، سیستم گرمایش دوگانه سوز را انتخاب کنید که ترکیبی از نوع الکتریکی و لوله کشی است. 

رادیاتورهای لوله کشی شده

همانطور که انتظار دارید، رادیاتورهای لوله کشی از آب گرم دیگ بخار، استفاده می کنند تا حرارت گرم و دلپذیری ایجاد کنند. این رادیاتورها معمولاً به عنوان بخشی از سیستم گرمایش مرکزی شما به صورت مرکزی کنترل می شوند. برای اینکه رادیاتور لوله کشی قدیمی خود را با لوله کشی  طرح جدید و مدرن عوض کنید کار ساده ای می باشد. اما اگر به دنبال اضافه کردن رادیاتور لوله کشی، علاوه بر آنهایی که الان دارید به سیستم موجود خود هستید باید اثری که بر روی دیگ بخار می گذارد را در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی: جعبه لایتنر خرید

رادیاتورهای الکتریکی

رادیاتور های الکتریکی همانطور که از اسمشان معلوم است، جدا از سیستم گرمایش مرکزی عمل می کند . رادیاتورهای الکتریکی از طریق برق اصلی تامین می شود. رادیاتورهای الکتریکی ماندگاری بالایی دارند چون با یک محلول گرم کننده ضد خوردگی و مقاوم در برابر زنگ زدگی پر شده اند و توسط عنصری که معمولاً در پایه آنها قرار می گیرد، گرم می شوند و همیشه باید توسط یک برقکار ماهرنصب شوند.

این نوع رادیاتورها اندازه و مدل های متفاوتی دارند که برای استفاده در بعضی از ماه های سال که علاوه بر اتاق، کل خانه را گرم می کند مناسب اند. 

رادیاتورهای دوگانه سوز

رادیاتور دوگانه سوز با ترکیبی هوشمندانه و کاربردی از هر دو نوع لوله کشی و الکتریکی، همان گرمایشی مانند گرمایش رادیاتور الکتریکی را دارند، اما به سیستم گرمایش مرکزی لوله کشی هم وصل هستند. این علاوه بر عملکرد مستقل ارائه شده با طراحی الکتریکی ، باعث می شود تا به عنوان بخشی از کل سیستم گرمایش مرکزی خانه شما استفاده شود.

بنابراین، در زمستان، با سیستم گرمایش مرکزی کار می کند و سپس در تابستان می توان آن را جدا کرد و به طور مستقل مانند یک رادیاتور الکتریکی که برای حمام، فضای دوش و آبگرم مناسب است، از آن استفاده کرد.

انتخاب اندازه رادیاتور صحیح

مواد به کار رفته، ارتفاع و عمق دستگاه و حتی رنگ می تواند در خروجی رادیاتور اثر بگذارد. به عنوان مثال: شما می توانید یک رادیاتور بلند و باریک یا یک طراحی جمع و جور استاندارد تر انتخاب کنید که کمی عمیق تر باشد و هر دو ممکن است خروجی مشابهی داشته باشند. 

مقاله پیشنهادی: بهترین لامپ زنون برای پارس

رادیاتورها از چه موادی ساخته شده اند؟

ممکن است در ابتدا به این موضوع فکر نکنید، اما موادی که رادیاتورها از آن ساخته می شوند، می تواند در عملکرد آنها اثر بگذارد.

 • چدن
 • آلومینیوم
 • فولاد نرم
 • فولاد ضد زنگ

سرعت گرم شدن آن و مدت زمان نگهداری گرما توسط رادیاتور، همگی می تواند تحت تأثیر ماده سازنده رادیاتور قرار گیرد. 

رادیاتورهای چدن

در زمان قدیم، چدن قبل از اینکه به عنوان عایق بندی خانه های مدرن استفاده شود، انتخاب عالی برای گرمایش خانه بود. چدن چون ممکن است به آرامی گرم شود ولی گرمای حاصل از آن برای مدت طولانی تری نسبت به فولاد یا آلومینیوم باقی می ماند. رادیاتور های چدنی برای گرم و سرد شدن به زمان زیادی نیاز دارند و این باعث می شود برای مدت زمانی طولانی بعد از اینکه حرارت خاموش شد گرم بماند. به همین خاطر آنها برای اتاق های بزرگ با سقف های بلند انتخاب مناسبی می باشند. رادیاتورهای چدنی برای خانه های قدیمی خیلی مناسب می باشد یا می تواند در دکور های امروزی یک زیبایی خاصی را به وجود بیاورد.

رادیاتورهای فولاد نرم

مردم از فولاد نرم ،به دلیل کم هزینه بودن و طراحی خوبی که در گرمایش خانه دارد، بیشتر استفاده می کنند. فولاد نرم به دلیل ماندگاری بالایی که دارد، بیش از ۵۰ سال است که در ساخت رادیاتور از آن استفاده می‌کنند. ویژگی‌های فولاد نرم باعث شده که در هر دو سبک رادیاتور های تزئینی استفاده شود وبه عنوان بهترین ماده در رادیاتور های استاندارد بکار برده شود.

رادیاتورهای آلومینیومی

از بین تمام مواد رادیاتور موجود، آلومینیوم یکی از مواردی است که سریعتر گرم می شود. آلومینیوم مثل یک ابررسانا به عنوان موثرترین ماده برای گرم کردن سریع و کارآمد یک فضا به کار برده می شود. گفته می شود، به محض گرم شدن، دوباره به همان سرعت خنک می شود که می تواند یک نکته بد در نظر گرفته شود، اما بدون شک آن را برای دستیابی به دمای مناسب محیط اتاق نیز عالی می کند.

یک رادیاتور آلومینیومی سبک، نصب آسانی دارد وبرای روی دیوارهای داخلی مناسب است و به همان روشی که رادیاتورهای فولادی و چدنی کار می کنند، به کار می رود.

رادیاتورهای فولاد ضد زنگ

همانطور که قبلاً می دانستید، اگر نگاهی به کشوی کارد و چنگال خود بیندازید، فولاد ضد زنگ به گونه ای ساخته شده است که زنگ نمی زند و آن را به ماده ای فوق العاده برای رادیاتورها و نرده های حوله تبدیل می کند.

مقاله پیشنهادی: خرید اینترنتی ابر متری

مدتها پس از قطع منبع تغذیه ، حرارت را حفظ می کند. از فولاد ضد زنگ معمولاً برای رادیاتورهای حمام استفاده می شود، به همین دلیل ممکن است، بیشتر یک حوله مرطوب را روی آن بیاندازید و هیچ صدمه ای نمی بیند.

رادیاتور هایی که از استیل ضد زنگ درست شده‌اند باعث زیبایی اتاق شما می شود. همچنین  این نوع رادیاتورها کارایی خیلی خوبی دارد و به همین دلیل بیشتر افراد از آن استفاده می کنند. رادیاتورها طرح‌های زیبایی که به سادگی تمیز و نگهداری می‌شود،دارند. استیل ضد زنگ مانند بعضی از فلز ها پوسیده و خورده نمی شوند پس  ماندگاری بالایی دارند .

چه سبک های رادیاتوری در دسترس است؟

 • کانوکتورهای یک و دو پنل
 • رادیاتورهای طراحی شده یک و دو پنل
 • رادیاتور افقی
 • رادیاتورهای عمودی
 • رادیاتورهای ستونی سنتی
 • رادیاتور گرم کننده حوله
 • رادیاتورهای طراحی شده رنگی

رادیاتور خود را کجا باید نصب کنم؟

حتماً به جایی که می خواهید رادیاتور خود را وصل کنید فکر کنید. چون نوع دیوار، بعضی اطلاعات را در مورد انتخاب بهترین سایز و مدل رادیاتور به شما میدهد. اگر دیوار خانه شما از مصالح خالص مانند آجر یا بلوک ساخته شده باشد، می توانید بهترین انتخاب ها را در مورد رادیاتور داشته باشید. با محکم کاری درست، می توانید رادیاتورهای بزرگ را به دیوارهای سخت و محکم وصل کنید.

اگر دیوار از تخته کچ با فضایی توخالی در پشت (دیوار گچ بری یا دیوار کاذب) ساخته شده باشد، باید تشخیص دهید که گل میخ ها در کجا هستند. گل میخ یاب وسیله ای مفید است که می تواند آن ها را به سادگی پیدا کند. گل میخ ها قوی ترین بخش های دیوار شما هستند و باید رادیاتور شما به آن ها وصل شوند.

سعی کنید از نصب رادیاتور در پشت اثاثیه بزرگ خودداری کنید چون که با این کار از حرکت گرما به اطراف اتاق خود جلوگیری می نمایید.

اگر رادیاتور را روی یک دیوار خارجی وصل می کنید، عایق بندی آن را فراموش نکنید، شما می توانید با یک عایق مناسب، این کار را به سادگی  انجام دهید.

لوله ای یا برقی ؟

باید بدانید خانه شما یا از یک سیستم گرمایش مرکزی لوله ای آب داغ استفاده می کند یا از رادیاتورهای الکتریکی. اگر شما می‌خواهید رادیاتور جدیدی را جایگزین کنید احتمالاً می خواهید از سیستمی استفاده کنید که قبلاً داشتید ولی در بازار مدل های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

رادیاتور های الکتریکی به طور مرکزی کنترل نمی‌شود، در عوض در هر اتاقی که از آن استفاده می کنید کنترل می شود. رادیاتورهای جدید و مدرن رادیاتور های باریکی هستند و به آسانی نصب می‌شود و فقط به یک منبع برق اصلی در اتاق نیاز دارند. برخی از مدل ها وصل کن برو بوده اند و می توانند به یک سوکت پریز معمولی وصل شوند. بعضی دیگر از مدل ها برای نصب، یک تکنسین برق نیاز دارند.

مقاله پیشنهادی: قیمت کوبلن خام

لوله کشی حاضر خود را در نظر بگیرید

اگر لوله در دیوار شما به کار رفته باشد و در این صورت بخواهید نوع و سایز رادیاتور را تغییر دهید. می توانید از بین مدلهای مختلف یک مدل مناسب را انتخاب کنید. رادیاتوری جدید که اندازه برابر یا بزرگتر از رادیاتور حاضر شما دارد، می تواند به سادگی با هر نوع برش لوله کشی با دیوار شما متناسب شود مدل کوچکتر ممکن است نیاز به گسترش لوله کشی داشته باشد اگر در این باره مطمئن نیستید پس می توانید از یک لوله کش ماهر کمک بگیرید.

اگر لوله کشی از کف به بالا حرکت کند، ممکن است سخت کار کند. اگر می خواهید سایز برابر را جایگزین کنید، نباید مشکلی به وجود بیاید، اما اگر بخواهید سایز یا مدل را تغییر دهید ممکن است لازم باشد که کف را برای حرکت لوله ها بکنید. زمانی را صرف کرده و سایز دیوار یا قسمتی که می خواهید رادیاتور را به آن وصل کنید،  اندازه بگیرید، در واقع شما باید فاصله بین لوله های موجود (داخل و خارج) و اگر دیوار کاذب دارید مسافت بین گل میخ ها، را اندازه بگیرید.

رادیاتورهای گرم کننده مرکزی

این نوع رادیاتور ها نسبت به تمام مدل های رادیاتورهای لوله‌ای بیشترین خروجی گرما و بهترین کارایی گرمایشی را دارند. علاوه بر این معروف ترین مدل برای بیشتر خانه ها می باشند و برای انتقال گرما به درون اتاق از پنل های موجدار استفاده می کنند.

شما می توانید برای اتاق های کوچک خود انواع تک پنل یا دو پنل که گرمای بیشتری تولید می‌کند بخرید و بیرون از دیوار آنها بچسبانید. این نوع رادیاتورها گرمای بیشتری تولید می کنند. شما می توانید از رادیاتور سه گانه استفاده کنید که ترکیبی از سه پنل و کنوکتور می باشد. این نوع رادیاتور ها برای فضاهای بزرگ مناسب هستند و همچنین اگر ما بخواهیم اتاق را بزرگ کنیم و دوست نداشته باشیم رادیاتورهای دیگری را نصب کنیم ، این نوع گزینه مناسبی است.

رادیاتورهای ستونی

اگر می خواهید به اتاق خواب خود ظاهری زیبا بدهید می توانید از یک رادیاتور ستونی استفاده کنید چون به اتاق شما یک حس سنتی می دهد. مدل های رادیاتور های چدنی به خیلی سال های پیش برمی گردد و تا امروز علاوه بر حفظ همان ظاهر قدیمی خود کارایی گرمایی بهتری دارد.

رادیاتور های عمودی

‏رادیاتورهای عمودی، انواع مختلفی از رنگ ها و مدل ها را دارد و به طور مناسبی در جای کوچکی قرار می گیرد و ظاهری سنتی به اتاق شما می دهد. اگر اتاق شما کوچک است می توانید از این نوع رادیاتور استفاده کنید چون جای کمتری را می‌گیرد و برای جا دادن اسباب بیشتر، فضای اتاق شما را خالی نگه می دارد. رادیاتورهای عمودی به خاطر این که ظاهر زیبایی دارند می‌توانند بخشی از دکور اتاق شما باشند خصوصا اگر از مدل زیبا و خیره کننده استفاده کنید.

رادیاتور های حوله خشک کن

شما می توانید با استفاده از یک رادیاتور حوله خشک کن علاوه بر اینکه حوله خود را خشک کنید گرمای دو چندانی به حمام خود بدهید این مدل های زیبا در کنار گرم و نرم نگهداشتن شما می توانند خیلی ساده و زیبا باشند.

مقاله پیشنهادی: قیمت نخ کنفی کیلویی

 


2-رادیاتور حوله خشک کن مدل AOW508010

رادیاتور حوله خشک کن مدل AOW508010

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
10
ابعاد
3×80×53 سانتی متر
وزن
2.4 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Convection
میزان فشار کاری
5 پوند بر اینچ مربع (psi)

 

خرید محصول

3-رادیاتور پنلی ایران رادیاتور کد 60

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور کد 60

مشخصات
جنس
فولادی
ابعاد
12*55*60 سانتی متر
وزن
19 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Standard Double Convector
میزان فشار کاری
9 پوند بر اینچ مربع (psi)
بازه دمای کاربری
40 تا 180 درجه سانتی گراد

 

خرید محصول

4-رادیاتور حوله خشک کن کد AFW506010

رادیاتور حوله خشک کن کد AFW506010

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
10
ابعاد
3×60×53 سانتی متر
وزن
1.7 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Convection
میزان فشار کاری
5 پوند بر اینچ مربع (psi)

خرید محصول

5-آچار هواگیر رادیاتور کد ۱۱

آچار هواگیر رادیاتور کد ۱۱

مشخصات
جنس
آلومینیوم
ابعاد
۳*۲*۱ سانتی متر
وزن
0.02 کیلوگرم

خرید محصول

6-رادیاتور حوله خشک کن مدل PT10

رادیاتور حوله خشک کن مدل PT10

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
10
ابعاد
60*50*3 سانتی متر
وزن
1.7 کیلوگرم
بازه دمای کاربری
60 درجه سانتی گراد
رنگ روکش
سفید RAL 9016

خرید محصول

7-رادیاتور حوله خشک کن کد AAW506010

رادیاتور حوله خشک کن کد AAW506010

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
10
ابعاد
3×60×53 سانتی متر
وزن
1.6 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Convection
میزان فشار کاری
5 پوند بر اینچ مربع (psi)

خرید محصول

8-رادیاتور حوله خشک کن مدل AFW358018

رادیاتور حوله خشک کن مدل AFW358018

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
14
ابعاد
3×100×35 سانتی متر
وزن
2 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Convection
میزان فشار کاری
5 پوند بر اینچ مربع (psi)

خرید محصول

9-رادیاتور پنلی لورچ مدل پربازده PT100

رادیاتور پنلی لورچ مدل پربازده PT100

مشخصات
جنس
فولادی
ابعاد
12x100x55 سانتی متر
وزن
30 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Standard Double Convector
میزان فشار کاری
9 پوند بر اینچ مربع (psi)
بازه دمای کاربری
40 تا 200 درجه سانتی گراد

خرید محصول

10-رادیاتور حوله خشک کن کد AFW506014

رادیاتور حوله خشک کن کد AFW506014

مشخصات
جنس
آلومینیوم
تعداد پره
14
ابعاد
3×60×53 سانتی متر
وزن
2.05 کیلوگرم
فرآیند انتقال دما
Convection
میزان فشار کاری
5 پوند بر اینچ مربع (psi)

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن