خوراکی ‌ها

رشته کادایف از کجا بخریم – قیمت رشته کادایف – رشته باقلوا را از کجا تهیه کنیم

رشته کادایف تازه در انواع نرم، رشته تل، هومینا، هاستل در مشهد، اصفهان، شیراز به فروش می رسد. قبل از خرید رشته کادایف به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

رشته های کادایف  از ترکیب آرد گندم و آب تهیه می شود و بسیار نازک  هستند. از رشته های کادایف برای تهیه انواع دسرها مانند باقلوا استانبولی و کنوفه از آن استفاده می شود.بهتر است این رشته خوراکی را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی ایران کوک فروش رشته کادایف ای دو را به صورت آنلاین انجام می دهد. رشته ی کادایف ای دو از محصولات مرغوب و با کیفیت این شرکت معتبر می باشد. رشته کادایف یکی از انواع خوراکی های رشته ای است یکی از انواع کادایف که در تبریز تهیه و استفاده می شود رشته ختایی است

دسر کادایف ترکی ازشکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب به همراه تل کادایف تهیه شده. با استفاده از رشته کادایف می توانید انواع مختلف شیرینی های خوشمزه و لذیذ ترکی و عربی را تهیه کنید. کادایف هومینا را می توانید پس از باز شدن به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری نمایید. رشته کادایف ، می توانید این محصول را از فروشگاه اینترنتی ایران کوک تهیه نمایید. رشته ی کادایف ای دو از محصولات مرغوب و با کیفیت این شرکت معتبر می باشد. کنافه در ایران با نام کادایف پنیری نیز شناخته می شود. کنافه با شیر عسل نیز سرو می شود.

مقاله پیشنهادی: تمر هندی اصل

رشته کادایف نوعی رشته خوراکی خشک و بسیار نازک است که از ترکیب آرد گندم یا سمولینا و آب تهیه می شود. رشته کادایف اغلب برای تهیه دسر محبوب ترکیه ای باقلوا و کنافه به کار می رود.


1-تل کادایف ساده هومینا – 500 گرم

تل کادایف ساده هومینا - 500 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  500 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  500 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  25x35x10 سانتی‌متر
 • ارگانیک
  خیر
 • تراریخته
  خیر

کادایف چیست ؟

رشته کادایف یک نوع رشته خوراکی خشک ونازک است.واز ترکیب ارد گندم یا ارد سمولینا و اب درست میشود.برای تهیه  دسرهای ترکیه ای وباقلوا وکنافه ترکیه ای از رشته های کادایف استفاده میکنند.از رشته های کادایف  در ترکیه برای انواع مختلف دسرها  استفاده میکنند این رشته ها بسیار نازک هستند.

مقاله پیشنهادی: خرید تیله

در تبریز بک نوع رشته کادایف وجود دارد این رشته ها به صورت نواری و.تورهای مشبک هستند که به رشته ختایی معروف میباشد. نوعی دیگر از رشته کادایف در گیلان وجود دارد به نام خوشکار معروف میباشد.این رشته ها  تفاوت هایی باهم دارند ولی از تمامشان برای تهیه انواع خوراکی های فانتزی و انواع دسرها استفاده میشود.کادایف همان خمیر یوفکای معروف میباشد.طرز تهیه کادایف به این صورت است که انها را به صورت نوارههای نازک و.رشته درمی اورند و ازانها به عنوان رشته کادایف  استفاده میکنند.

فرق رشته شعریه با کادایف:

بعضی از افراد رشته شعریه را که در باقلوای و حلوای عربی استفاده میشود با رشته کادایف  اشتباه میگیرند.موارد مصرف و رنگ این دو رشته  با هم مختلف است. رشته کادایف،رشته شعریه،رشته فالوده این سه نوع رشته باهم متفاوت هستند.تفاوت دیگر رشته کادایف با رشته شعریه این است که رشته کادایف از رشته کردن خمیر یوفکا به دست می ایدو درردسرهای ترکیه ای مورد استفاده قرار میگیرند ورنگشان سفید است.رشته های شعریه خشک ونازک هستند ورنگشان تیره است وبرای دسرهای عربی استفاده میشود. رشته های فالوده از رشته های برنج استفاده میشود و کاربرد ان کاملا مشخص است.

مقاله پیشنهادی: قیمت جعبه فرمان پراید131


2-تل کادایف ای دو با طعم زعفرانی مقدار 350 گرم

تل کادایف ای دو با طعم زعفرانی مقدار 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  477 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20.5 × 27.5 × 7.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  21/14850

رشته کنافه

رشته کنافه همان رشته کادایف است ودر ایران کنافه به نام کادایف پنیری معروف است و معمولا با شیر عسل سرو میشود.

کنافه چیست

کنافه یک نوع دسر سنتی خاورمیانه است که از کادایف خیس شده در شربت شیرینی که با شکر است و دارای لایه های پنیر ویا خامه واجیل درست می شود. برای دبدن مواد اولیه وطرز تهیه این دسر خوشمزه  به ایران کوک مراجعه کنید واین دسر خوشمزه را تهیه کنید. یکی از انواع کنافه ها،کنافه لبنانی است.

رشته کادایف چیست؟

یکی از پر مصرف ترین کاربرد کادایف در تهیه دسر است.چون بیشترین  مصرف کادایف  در دسر ها می باشد. مخصوصا باقلوای ترکیه ای که بارشته های کادایف درست می شود.  از رشته های کادایف بیشتر ذر انواع باقلوا مثل باقلوا ترکی استفاده می شود به شکل های مختلف از این رشته ها استفاده می شود.همچنین دسر کادایف ترکی که انواع مختلفی هم دارد با نام های مختلف معروف هستند شناخته می شوند.

مقاله پیشنهادی: چادر قجری

این دسر خوشمزه  از موادی  همچون:  رشته کادایف، شکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب یا با پسته و گردوی خرد شده  تهیه میشود.دسر کادایف ترکیه ای بسیار ساده درست میشود و طرفداران زیادی دارد یکی  از انواع این دسر کادایف گردویی میتوان نام برد.

یکی دیگر از دسرهای خوشمزه ترکی دسر ایرمیکو است که با کادایف  سرخ شده،کردو،کره،شکر و وانیل تهیه می شود.تاتلی کادایف هم یک نوع دسر است که  در ان کادایف رشته ای به شکل مستطیل استفاده میشود.محلبی کادایف هم  یک نوع دسر است که با کادایف،کره،شیر عسلی،شیر،اراد تهیه می شود که این نوعی از انواع محلبی است. ازجمله دسرهای مناسب  میتوان گفت: دسر کادایف با پودینگ، دسر کادایف با فرنی یا دسر کادایف با شیر عسل می باشند.


3-تل کادایف ساده هومینا – 350 گرم

تل کادایف ساده هومینا - 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  350 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20x30x5 سانتی‌متر
 • ارگانیک
  خیر
 • تراریخته
  خیر

تل کادایف خشک

تل کادایف یعنی خمیر رشته ای به زبان ترکی  گفته میشود. دسر پنیری که از تل کادایف درست می شود به عنوان کونفه معروف است.

رشته کادایف

از فروشکاه های ایران کوک میتوانید رشته کادایف را با کیفیت و قیمت مناسب  را به صورت اینترنتی خرید کنید.همچنبن می توانید انواع دیگر رشته ها را از همین فروشگاه با مشاهده کردن وبراساس نوع دسر وشیرینی که میخواهید بپزید انتخاب کنید.برلی درست کردن باقلوای عربی میتوانید رشته شعریه را از فروشگاه لوازم قنادی ایران کوک خرید کنید. همچنین میتوانید رشته فالوده را از همین فروشگاه تهیه کنید.

مقاله پیشنهادی: چسب حرارتی از کجا بخرم

رشته کادایف ای دو

شرکت پارس کامیاب تبریز کار خود را از سال ۶۸۳۱در زمینه محصولات خمیری برای تهیه غذاهای فانتزی و انواع شیرینی ها اغاز کرد.این شرکت با استفاده از ماشین الات پیشرفته،نیروهای متخصصوبا تجربه،وبا داشتن امکانات ازمایشگاهی،استفاده از مواد مجاز که از پروانه صنایع وپروانه مجوز را کرفته اند  و محصولات با کیفیت تولید میکنند. رشته کادایف ای دو یکی از محصولات خوب وبا کیفیت این شرکت معتبر است.

رشته کادایف از کجا بخریم ؟

این رشته ها را میتوانید از فروشگاه اینترنتی ایران کوک خرید کنید.برای سفارش ابتدا محصولات را مشاهده کنید ومشخصات هر محصول را با دیگر محصولات مقایسه کنید و بعد سفارش خود راثبت کنید تا محصولتان در زمان کوتاه به دستتان برسد.

مقاله پیشنهادی: بهترین چمن زن برقی

انواع رشته های مورد استفاده مشابه رشته کادایف:

رشته شعریه: تفاوت اصلی رشته شعریه و رشته کادایف در طرز تهیه و رنگ آنها می باشد. رشته شعریه یا رشته سویا بسیار نازک و خشک بوده رنگ تیره دارند و برای تهیه دسرهای عربی مانند باقلوای عربی و حلوای شعریه  استفاده  می شوند. اما رشته کادایف از رشته کردن خمیرهای یوفکا و فیلو تهیه شده، رنگ آاین رشته ها  سفید بوده و بیشتر برای تهیه دسرهای ترکی کاربرد دارد.

رشته فالوده: در تهیه این رشته به جای گندم از رشته های برنج استفاده می شود و کاربرد آن در قنادی است.


4-تل کادایف ای دو مقدار 350 گرم

تل کادایف ای دو مقدار 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  477 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20.5 × 27.5 × 7.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  21/14850

انواع کاربردهای رشته کادایف:

۱- دسر کادایفی یا کاتایفی که یونانی بوده و با استفاده از رشته ها اشکال مختلف خمیرهای لوله ای و لانه پرنده ای تهیه شده و داخل آنها با استفاده از آجیل خرد شده پر می شود.

2- دسر کادایف ترکی ازشکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب به همراه تل کادایف تهیه شده و با پسته و گردوی خرد شده تزیین شده  می شود.

3- باقلوا عربی  از ترکیب رشته کادایف، شیر و عسل در نبود رشته شعریه استفاده می شود.

4- کونفه یک دسر پنیری ترکی است که از رشته یا تل کادایف تهیه می شود. این  دسر در شام و مصر و فلسطین نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. طرز تهیه کونفه که امروزه در کشورهای مختلف خاورمیانه مانند یونان، بالکان، قفقاز و … به صورت سنتی تهیه می شود متفاوت است .

اما به صورت  کلی  می توان گفت که رشته کادایف را ابتدا باید در شربت شیرین و شکری خیسانده شود و در تهیه آن از لایه های پنیر، خامه  آجیل استفاده می شود. با توجه به مناطق مختلف مواد مختلفی استفاده می شود برای مثال پنیر اورفه و پنیر ختای که از شیر خام تهیه می شود متعلق به مناطق خاصی بوده و در همه کشورها وجود ندارد. برای تهیه کونفه این پنیر را بین دو لایه کادایف مویی قرار می دهند. و با قرار دادن در بشقاب های مسی کوچک پخته می شود و به صورت داغ مصرف می شود.

5- باقلوا ترکیه ای نیز به صورت های مختلف تهیه می شود و این نوع از باقلوا که با رشته کادایف تهیه می شود محبوبیت بسیار زیادی دارد.


5-تل کادایف ای دو با طعم کاکائو مقدار 350 گرم

تل کادایف ای دو با طعم کاکائو مقدار 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  477 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20.5 × 27.5 × 7.5 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  21/14850

خرید رشته کادایف:

با استفاده از رشته کادایف می توانید انواع مختلف شیرینی های خوشمزه و لذیذ ترکی و عربی را تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی میمذی انواع مختلف رشته کادایف به صورت تر و خشک و با طعم های زعفرانی، شکلاتی و ساده همومینا را در اختیار شما قرار داده است. محصولات کادایف هومینا را می توانید پس از باز شدن به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری نمایید.

وقتی اسم رشته به میان می‌آید در ذهن همه‌ی ما تصویری از رشته به قطر رشته‌های ماکارانی یا رشته آش می اید، اما رشته کادایف بسیار ظریف تر ااست.

رشته کادایف یکی از خوراکی‌های خوشمزه ای است که در کشور ترکیه بسیار مصرف می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. میتوانیم بگوییم سفرهای زیادی که از کشور ما به ترکیه انجام می‌شود، باعث انتقال بخشی از فرهنگ و غذاهای مردم مسلمان ترکیه به کشور ما شده است.

مدت زمان زیادی نیست که این خوراکی خوشمزه در کشور ما نیز محبوب شده است.

شباهت رشته کادایف و خمیر یوفکا

رشته کادایف از آرد گندم یا همان سمولینا به همراه آب درست می‌شود و به صورت بسته بندی به بازار عرضه می‌ شود

اگر بخواهم شما را بیشتر با کادایف آشنا کنم می‌توانم بگویم که این رشته به مقدار بسیار زیادی شبیه خمیر یوفکا است با این تفاوت که خمیر یوفکا ورقه مانند است ولی رشته کادایف همانطور که از نامش پیداست رشته ای است.

تفاوت رشته شعریه و کادایف

تفاوت رشته کادایف و رشته شعریه

رشته شعریه

برخی از افراد ممکن است رشته شعریه را با رشته کادایف اشتباه بگیرند، مهم ترین تفاوت آنها در روش تهیه و رنگ آنهاست.


6-ته دیگ تل کادایف ای دو مقدار 400 گرم

ته دیگ تل کادایف ای دو مقدار 400 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  400 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  402 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  5 × 27 × 30 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  21/14850

رشته های شعریه که بیشتر در جنوب کشورمان استفاده می‌شود رنگ تیره تری دارند و بسیار نازک و خشک هستند. از رشته شعریه در تهیه حلوا و باقلوای عربی استفاده می‌شود.

رشته کادایف رنگ سفید دارد و بیشتر در شهر تبریز برای تهیه دسر‌هایی که ریشه ترکی دارند استفاده می‌شود.مردم تبریز از این رشته با گردوی خرد شده،دارچین،عسل و… یک دسر خوشمزه و مقوی برای استفاده در وعده افطار درست می‌کنند.

دسرهای خوشمزه با رشته کادایف :

این رشته از آرد سمولینا و آب تهیه می‌شود. این رشته‌های خشک و خوشمزه در ترکیب با مواد دیگر، دسرهای خوشمزه‌ای را به شما می‌دهند.

کادایف ترکی

یکی از دسرهای محبوب، کادایف ترکی است که از ترکیب شکر، شیر، آرد ذرت، زرده تخم مرغ و گلاب به همراه رشته کادایف تهیه می‌شود. این دسر بسیار خوشمزه با گردو و پسته تزیین می‌شود.

باقلوا و حلوای عربی

اگر رشته شعریه در دسترس شما نبود و قصد تهیه حلوا یا باقلوای عربی را داشتید، از رشته کادایف برای تهیه باقلوا و حلوای عربی استفاده کنید. باقلوای عربی با رشته کادایف طعم بهتری نیز دارد و از ترکیب این رشته با عسل و شیر درست می‌شود.

رشته کادایف خشک ۲۰۰ گرم هاستل HASTEL

رشته کادایف هاستل Hastle با وزن ۲۰۰ گرم از گندم خالص تهیه شده و مخصوص تهیه دسر، شیرینی و باقلوا با ارزش غذایی بالا می باشد.

رشته کادایف هاستل Hastle

رشته کادایف نوعی رشته خوراکی خشک و بسیار نازک است که از ترکیب آرد گندم یا سمولینا و آب تهیه می شود. رشته کادایف اغلب برای تهیه دسر محبوب ترکیه ای باقلوا و کنافه به کار می رود. مصرف رشته کادایف در ترکیه بسیار متداول بوده که رشته ای نازک برای دسر است. در تبریز نوعی  از رشته کادایف به صورت نواری و تور مشبک به نام رشته ختایی معروف است


7-تل کادایف کاکائویی هومینا – 350 گرم

تل کادایف کاکائویی هومینا - 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  350 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20x30x5 سانتی‌متر
 • ارگانیک
  خیر
 • تراریخته
  خیر

نوع دیگر آن در گیلان به نام رشته خوشکار معروف است. هر چند انواع رشته ی نام برده شده تفاوت هایی دارند اما از همه ی آن ها در انواع خوراکی های فانتزی و انواع دسر استفاده می شود. کادایف همان خمیر یوفکا است و طرز تهیه کادایف بدین صورت است که آن را به صورت نازک و رشته درآورده و به عنوان رشته کادایف از آن استفاده می کنند.


8-تل کادایف زعفرانی هومینا – 350 گرمتل کادایف زعفرانی هومینا - 350 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  350 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  350 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20x30x5 سانتی‌متر
 • ارگانیک
  خیر
 • تراریخته
  خیر

9-تل کادایف ساده هومینا – 250 گرم

تل کادایف ساده هومینا - 250 گرم

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  250 گرم
 • وزن بسته‌بندی
  250 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  20x30x5 سانتی‌متر
 • ارگانیک
  خیر
 • تراریخته
  خیر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن