خانه و سبک زندگی

خرید رطوبت ساز (دستگاه بخور) ارزان قیمت + 6 مدل با کیفیت

دستگاه بخور چه مارکی خوبه؟ دستگاه بخور از کجا بخریم؟ رطوبت ساز به صورت التراسونیک،فیروزان،صنعتی،دستگاه جوجه کشی،صنعتی،قارچ،گلخانه، کوچک،دیسکی و سالنی به فروش می رسد. قبل از خرید 6 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

همانطور که می دانید خشکی هوا و کاهش رطوبت هوا باعث بسیاری از بیماری ها برای دستگاه تنفس با پوست میشود.

برای رفع این مشکل پزشکان توصیه کرده‌اند که شما از دستگاه های تولید بخار یا رطوبت ساز استفاده کنید.

دستگاه های رطوبت ساز ۳ نوع هستند.

دستگاه بخور سرد،دستگاه بخور گرم و دستگاه بخور سرد و گرم.

دستگاه بخور سرد انرژی را کمتر مصرف میکند و نیاز به المنت ندارد و سر و صدای کمتری نیاز دارد.

ولی دستگاه بخور گر یک المنتی دارد که باعث گرم شدن آب و تبدیل آن به بخار آب می‌شود و هم سر و صدای بیشتری تولید می‌کند و هم مصرف انرژی آن بیشتر است.

دستگاه های بخور سرد و گرم نیز دارای هر دو ویژگی هستند و دستگاه جامعی هستند که می توانید از آن هم برای ایجاد بخور سرد و هم بخور گرم استفاده کنید.

یکی از ایرادهایی که دستگاه بخور گرم دارد این است که ممکن است اگر در تماس مستقیم با بخار آن باشید احتمال سوختگی به وجود بیاید.

ما دستگاه های رطوبت ساز خانگی و اداری داریم.

این دستگاه های رطوبت ساز مارک های مختلفی دارند،مثل: شیائومی، تراریوم،تایفون و…

این دستگاه های تمام اتوماتیک هستند و یا دستی هستند.

جالب است بدانید که رطوبت سازهای دیسکی نیز داریم.

 از دستگاه های  رطوبت ساز میتوان برای پرورش قارچ و همچنین برای چای خانه ها نیز استفاده کرد.

حتی می توان از آن برای گلخانه تولید زعفران نیز استفاده کرد.

این دستگاه رطوبت ساز را می توانید یا به صورت حضوری از فروشگاه های معتبر خریداری کنید یا از سایت‌های اینترنتی بخرید.

از سایت هایی که می‌توان از آن دستگاه بخور خریداری کرد یکی توانی نو و دیگری دیجی کالا است.


1-دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  20×20×32 میلی‌متر
 • وزن
  2000 گرم

مشخصات

 • نوع بخور
  سرد
 • نوع کاربری
  خانگی
 • ظرفیت مخزن
  2.4 لیتر

خرید محصول


هنگام خرید حتما به میزان مصرف انرژی امکانات جانبی که دستگاه دارد و میزان سروصدایی که دستگاه تولید می کند، توجه کنید.

قیمت های متنوعی از این محصولات در بازار وجود دارد و توجه کنید که حتما از جای معتبر خریداری کنید و با قیمت مناسب بخرید.

 توجه به قطعات و کیفیت بدنه دستگاه بسیار مهم است و دستگاه هایی که بسیار ارزان قیمت هستند جنس بدنه پلاستیکی دارند و بوی بخاری که تولید می‌کنند بسیار نامطبوع است.

ما دستگاه‌های بخور صنعتی کوچک و بزرگ داریم و شما می توانید با توجه به مساحت محیطی که دارید و میزان نیازی که به دستگاه بخور دارید، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اگر به تمام نکاتی که ما به شما گفتیم توجه کنید،حتما در هنگام خرید دستگاه  رطوبت ساز،میتوانیددستگاه خوب و مورد نظر خودتان را  انتخاب کنید و خریداری کنید.

اگر شما در محیط خشک و بدون رطوبت زندگی کنید،باعث به خطر افتادن سلامتی و عوارض نا خوشایندی برای سلامتی شما میشود.


2-دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل F7 2012

دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل F7 2012

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  19x20x27 میلی‌متر
 • وزن
  500 گرم گرم

مشخصات

 • نوع بخور
  گرم
 • نوع کاربری
  خانگی
 • ظرفیت مخزن
  1 لیتر
 • مخزن خوشبو کننده
  ندارد
 • هشدار اتمام آب
  ندارد
 • نمایش میزان آب
  ندارد
 • فیلتر ضد رسوب
  ندارد

خرید محصول


بنا بر اعلام توانی نو در این ایام کرونایی که همه ی افراد قدر دستگاه تنفسی خودرا بیشتر میدانند،از جمله راه های ارزان و ساده ای  که باعث میشود شما از از خودتان در برابر کرونا محافظت کنید،استفاده از دستگاه بخور سرد یا گرم  و یا سرد و گرم باهم است.از کاربردهای دستگاه رطوبت ساز یکی این است که اگر سیستم تنفسی شما در خشکی هوا سریعا واکنش نشان میدهد و نفس کشیدن برایتان سخت میشود دستگاه بخور به شما کمک می کند و از دیگر کاربردهای آن نابود کردن میکروب های خانگی و در محل کار است‌.ما ۲ نوع بخور داریم:سرد و گرم که سرد برای نیمه ی اول سال و گرم برای نیمه ی دوم سال است.در ادامه ما هم اطلاعات زیادی راجع به دستگاه های رطوبت ساز خانگی و اداری به شما میدهیم و هم اینکه با راهنمای خرید دستگاه رطوبت ساز آشنا میشوید

در این مطلب به شما در باره ی عوارض خشکی هوا میگوییم و فواید و دلایل استفاده از بخور های سرد و گرم را برایتان میگوییم و شما را در خرید دستگاه رطوبت ساز مناسب راهنمایی میکنیم.خشکی هوا عوارضی دارد که شامل موارد زیر می باشد‌

کاهش رطوبت محیط و خشک بودن هوا عوارض زیادی برای بدن و دستگاه تنفس دارد که شامل موارد زیر است:

کاهش رطوبت هوا باعث خشکی پوست و عوارض ناشی از آن میشود‌.


3-دستگاه بخور صورت وانجیا مدل 08

خرید محصول


باعث خشکی و تحریک چشم ها میشود

باعث خشک شدن مجرای تنفسی و خشک شدن گلو میشود.کاهش رطوبت هوا سرفه های خشک و مکرر ایجاد میکنداگر در هوای خشک باشید مستعد ابتلا به انواع آلرژی ها میشوید.

باعث سر درد های مزمن و سینوسی میشود‌.

حتی ممکن است در خشکی هوا خون دماغ شوید‌.

مواردی که در بالا گفتیم به علت خشکی هوا و کاهش رطوبت سلامت انسان را به خطر می اندازند.در حال حاضر و در شرایط کرونا از کارهای مهم که میتوان انجام داد تصفیه ی هوا است که با دستگاه هی رطوبت ساز میتوان این کار را انجام داد.

حل خشکی هوا با کمک انواع دستگاه بخور

با توجه به عوارضی که گفتیم و همچنین برای رفع این عوارض یه دستگاه رطوبت ساز نیاز دارین که دستگاه رطوبت ساز با  تولید بخار سرد و گرم هوا را تصفیه میکند و از خشکی آن می کاهد و این دستگاه ها در خانه ،محل کار و گل خانه ها زیاد استفاده میشوند.ج


4-دستگاه بخور سرد فیروزان مدل FILI

دستگاه بخور سرد فیروزان مدل FILI

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  ۱۱۰۰ گرم

مشخصات

 • نوع بخور
  سرد
 • نوع کاربری
  خانگی
 • ظرفیت مخزن
  ۳.۵ لیتر
 • مخزن خوشبو کننده
  ندارد
 • هشدار اتمام آب
  دارد
 • نمایش میزان آب
  ندارد
 • فیلتر ضد رسوب
  ندارد
 • قابلیت خاموشی خودکار بعد از اتمام آب
  دارد
 • میزان کارکرد مداوم
  ۱۲ ساعت
 • کلید تنظیم دما
  ندارد
 • کلید تنظیم بخار
  دارد

خرید محصول


دستگاه بخور از عوارضبیماری های ویروسی مثل سرما خوردگی و آنفولانزا کم میکند و همچنین در درمان سایر بیماری های دستگاه تنفسی مثل آسم و برونشیت هم موثر است

از جمله مزایای این دستگاه شامل:کاهش خطر ابتلا به بیماری های ویروسی و بهبود تنفس و رفع خروپف و مراقبت از پوست و بهبود وضعیت گیاهان می باشد.

دستگاه رطوبت ساز انواع مختلفی دارد که در ادامه کاربرد های آنهارا میگوییم و فروشگاه اینترنتی توانی نو که از فروشگاه های اینترنتی که برای خرید لوازم پزشکی و سلامتی است،به شما کمک میکند که شما خرید خوبی داشته باشید.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد رطوبت به دنیا محیط ایجاد میکند و از ۲ تکنولوژی مختلف تبخیری و اولتراسونیک برای انجام این کار استفاده میکند.دستگاه بخور سرد برای محیط های بزرگ مناسب است و میتواند محیط مدت طولانی مرطوب کند، چون فن داخلی دارد و ذرات بخار آب را به محیط پرتاب میکند‌


5-دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل MF 2010

دستگاه بخور گرم آنی ساز مدل MF 2010

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  30x20x28 میلی‌متر
 • وزن
  700 گرم

مشخصات

 • نوع بخور
  گرم
 • نوع کاربری
  قابل حمل
 • ظرفیت مخزن
  4.3 لیتر

خرید محصول


دستگاه بخور گرم

بخور گرم برای محیط های کوچک مثل یک اتاق مناسب است چون با المنتی که داخلش هست دمای آب را بالا میبرد و بخاری که تولید میشود را در فضا پخش میکند و برای سلامتی انسان هم مفید است‌.

لازم به ذکر است که بخور گرم چون المنت دارد برق بیشتری مصرف میکند و همچنین بعضی دستگاه ها هستند که برای صورت و دستگاه تنفسی طراحی شدند و برای ترمیم پوست و بهبود دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.تجهیزات پزشکی توانی نو انواع مختلف این دستگاه هارا دارد و اطلاعات دقیق آن هارا در سالن گذاشته است و شما میتوانید آن هارا ببینید   مقایسه کنید

دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه بخور گرم و سرد هر دو تکنولوژی بخور گرم و سرد را دارد و بسته به محیط و فصل میتوانید از بخار گرم و یا سرد استفاده کنید.این دستگاه ،دستگاه جامعی است و نیاز شما را به بخار گرم و سرد رفع میکند.


6-دستگاه بخور گرم ویکس مدل ونوس

دستگاه بخور گرم ویکس مدل ونوس

مشخصات

 • نوع بخور
  گرم
 • نوع کاربری
  خانگی
 • مخزن خوشبو کننده
  دارد
 • هشدار اتمام آب
  ندارد
 • نمایش میزان آب
  دارد
 • فیلتر ضد رسوب
  ندارد
 • قابلیت خاموشی خودکار بعد از اتمام آب
  دارد

خرید محصول


برند های معروف دستگاه بخور

برند امسیگ

برند امسیگ بک برند آلمانی است که به طور تخصصی در زمینه ی تجهیزات پزشکی کار میکند و رطوبت ساز هایی که دارند مانیفست بالایی دارند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

برند وکتو

وکتو هم از برندهای معتبر تولید لوازم پزشکی است که انواع بخور سرد را دارد اما قیمت و کارایی آن یک مقدار از برند امسیگ بالاتر است.

برند بیورر

شرکت بیورر از برند های تولید کننده ی دستگاه بخور سرد و گرم است و از ویژگی های بارز آن این است که انرژی کمتری مصرف میکند.

امروزه با توجه به آلودگی هوا پزشکان توصیه به خرید دستگاه بخور میکنند و این دستگاه با تبدیل آب به بخار و همچنین فیلتر هایی که دارد باعث از بین رفتن میکروب ها میشود و محیط را مرطوب میکند و تنفس کردن را برای بیماران تنفسی آسان تر میکند و ما ۲ نوع دستگاه بخور سرد و گرم داریم.

دستگاه بخور گرم:این دستگاه برای فصل سرد مناسب است و میتوان همراه آن انواع مواد خوشبو کننده و ضدعفونی کننده را استفاده کرد و بهتر است بدانید که میزان مصرف برق با این نوع دستگاه بیشتر است و میزان سروصدای بیشتری هم تولید میکند و همچنین اگر تماس مستقیم با بخار آن داشته باشیم ممکن است سوختگی اتفاق بیفتد.

دستگاه بخور سرد:این دستگاه مناسب فصل های گرم است و پیشرفته تر از بخور های گرم است و از ویژگی های آن:مصرف کمتر انرژی،عدم ایجاد خطر برای مصرف کنندگان و تولید صدای کمتر می باشد و در ۳ گروه پروانه ای و اولتراسونیک و تبخیری در بازار موجود است.

نکات مهمی که هنگام خرید دستگاه بخور باید به آن توجه کنید:

اولین نکته برای خرید دستگاه بخور توجه به نوع آن است و بدانید که بخور سرد از سوی پزشکان تایید شده ولی با آمدن فصل سرد به فکر بخور گرم برای گرم کردن هوا نیز باشیم.هنگام خرید حتما به کیفیت ساخت و قطعات و بدنه ی دستگاه توجه کنید،بخور هایی که ارزان هستند بدنه ی پلاستیکی و نامرغوبی دارند و بوی بخاری که تولید میکنند بد است،پس هنگام خرید بخور حتما به کیفیت آن توجه کنید و جنس ارزان بی کیفیت نخرید

از نکات دیگر که هنگام خرید محصول مهم است ابعاد و وزن  دستگاه است حتی اگر به عنوان وسیله ی دکوری است باز هم به ابعاد و وزن آن توجه کنید و سپس بخرید،چون شما باید هر روز مخزن آب محصول را پر کنید،پس بهتر است دستگاهی تهیه کنید که وزن و ابعاد مناسبی داشته باشد.

هنگام خرید دستگاه بخور حتما به راهنمای آن توجه کنید و ببینید که توانایی موتور برای اسپورت محیط بر حسب متر مربع چقدر است و با توجه به محیطی که دارید دستگاه را انتخاب کنید ،پس حداکثر ظرفیت پوشش دهی نیز برای ما مهم است.

از دیگر چیز هایی که باید به آن توجه کنید ظرفیت مخزن دستگاه ها است،میزان ظرفیت مخزن ها بین ۳ تا ۵ لیتر است   شما با توجه میزان نیازی که از دستگاه دارید و متراژ خانه ی خود میتوانید میزان ظرفیت مخژن را انتخاب کنید.

حتما هنگام خرید به رده ی مصرف انرژی دستگاه توجه کنید.لازم به ذکر است که دستگاه های بخور گرم انرژی بیشتری نسبت به بخور سرد مصرف میکند و حتما هنگام خرید ،به سراغ خرید محصولاتی بردید که دارای نشان استاندارد CE هستند‌.

.از نکات دیگری که هنگام خرید دستگاه بخور مهم است توجه به میزان صدای تولیدی است ،همانطور که میدانید دستگاه بخور گرم میزان صدای بیشتری از بخور سرد تولید میکند.پس حتما هنگام خرید دستگاه را تست کنید تا میزان صدای تولیدی آن را بشننوید و اگر اینترنتی خرید میکنید حتما میزان صدای خروجی را بر حسب db ببینید.

برخی دستگاه ها قابلیت کنترل رطوبت دارند و برخی دیگر را باید با پیچ میزان بخار خارج شده را تنظیم کرد. بر اساس میزان نیاز خود و خشکی محیط اطرافتان.لازم به ذکر است که امروزه انواعی از دستگاه هایی هست که می چرخند و رطوبت را به تمام زوایا پخش میکند.

از دیگر نکاتی که باید هنگام خرید دستگاه بخور به آن توجه کنید دانستن عمر فیلتر آن است تا با دانستن آن بتوانید در زمان مناسب آن را عوض کنید تا کارایی دستگاه شما حفظ شوداز دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنیم سیستم قطع خودکار است که این سیستم باعث می شود که عمر دستگاه زیاد شود و همچنین در هنگامی که  آب دستگاه تمام شده به صورت اتوماتیک خاموش شود و همچنین از حوادثی مانند آتش سوزی در اثر افزایش دمای داخل دستگاه جلوگیری شود و لازم است بدانید که امروزه اکثر دستگاه‌های بخور دارای سیستم قطع خودکار هستند

هنگام خرید دستگاه به امکاناتی نظیر، داشتن نمایشگر،هشدار اتمام آب،چراغ تعیین سطح آب و دکمه ی تنظیم دماو بخار و فیلتر ضد رسوب و ریموت کنترل و… توجه کنید،که وجود این موارد باعث میشود که شما با اطمینان بیشتری دستگاه را بخرید و از آن استفاده کنید و لازم است که بدانید که وجود هر کدام از این امکانات باعث افزایش قیمت محصول میشود.

عوامل زیادی روی قیمت دستگاه های بخور موثر است و در اینجا ما تعدادی از آن هارا برای شما ذکر کردیم تا هنگام خرید دستگاه برای منزل یا محل کار خود بدانید که یک دستگاه خوب باید چه ویژگی هایی در ساختار فنی و غیر فنی خود داشته باشد.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن