خوراکی ‌ها

زنجبیل از کجا بخریم – خرید زنجبیل ارزان قیمت

زنجبیل تازه به صورت خشک شده،حبه ای،شامی،پاستیلی به فروش می رسد. قبل از خرید زنجبیل  به بررسی 3 مدل زنجبیل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

زنجبیل گیاهی با طبع گرم و خشک است. خاصیت گیاه زنجبیل بسیار زیاد است  بصورتی که از خود نام زنجبیل در قران هم یاد شده که شفابخش است مخصوصا برای گلو درد، برای عفونت کلیه ها، برای سردی مزاج و اسهال،برای فشار خون،  برای سرماخوردگی، برای درمان در دهای دوران پریود بانوان، برای لاغری و تناسب اندام، برای درمان عفونت کلیه ها، تسکین دردآرتروز و زانو درد و…

مقاله پیشنهادی: خرید لباس بچگانه

زنجبیل را می توان به دو صورت تازه و پودر شده استفاده کرد. زنجبیل خشک شده در بسیاری از فروشگاهها یافت می شود اما خاصیت زنجبیل تازه همیشه بهتر است. شربت زنجبیل حاوی مخلوطی از آب و زنجبیل و عسل می باشد که علاوه بر خاصیت بالا  بسیار لذت بخش است. حلوای زنجبیل هم یکی از پر طرفدارترین حلواهای ما ایرانی هاست. زنجبیل جوشانده شده را اگر بصورت خمیر در آورده و روی محل درد قرار دهیم قطعا تسکین می دهد. زنجبیل چربی سوز است واگر بصورت متداول مصرف شود تناسب اندام را تضمین می کند.از زنجبیل به نامهای متفاوتی چون ثوم، ثمن، جافف و ثمارو غیره یاد می شود.

مقاله پیشنهادی: کاور سوسیس و کالباس از کجا بخرم

از مضرات زنجبیل می توان چنین گفت :اگرحساسیت معده دارید دارید یا دچار سوزش معده هستید بهتر است از زنجبیل استفاده نکنید. استفاده از زنجبیل برای کودکان24 ماهه یا همان2 سال به پایین توصیه نمی شود. هنگام استفاده در دوران بارداری یا شیر دهی بهتر است با پزشک مشورت شود.


1-زنجبیل هودکا – 500 گرم

زنجبیل هودکا - 500 گرم

مشخصات اصلی

 • ابعاد بسته‌بندی
  7 × 14 × 26 سانتی‌متر
 • وزن
  0.5 کیلوگرم
 • وزن بسته‌بندی
  0.61 کیلوگرم
 • نوع صیفی
  زنجبیل
 • ارگانیک
  خیر

خرید محصول


زنجبیل یا به زبان عامیانه زنجفیل نوعی گیاه تک لپه ای  و خوراکی است. باید اقرار کنیم که ادویه ی مورد علاقه ما آسیایی ها به شمار می رود. نقطه ی حایزاهمیت اینجاست که چون به دوصورت  پودر شده یا تازه مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام درمزه و طعم متفاوت عمل می کنند و ما را هنگام خرید  دچار شک و تردید می کند.

مقاله پیشنهادی: پودر حالت دهنده مو مردانه

 شاید بتوان بطور کلی برای درک تفاوت بین دو زنجبیل تازه و پودرشده به موارد زیر اشاره کرد:

 • تفاوت در طعم: زنجبیل آسیاب شده قطعا تندتر است در صورتی که زنجبیل تازه از طعم ملایم تر و غنی تر برخوردار است
 • تفاوت دردسترسی آسان: همان طورکه از نامش مشخص است زنجبیل پودربرخلاف زنجبیل تازه به راحتی درفروشگاهها مهیاست
 • تفاوت در کیفیت: به علت کیفیت بهتر زنجبیل تازه و تاثیر فوق العاده در طعم غذا، کیفیت مطلوب استفاده آن در دستورغذایی و خوراکی بصورت تازه انکار ناپذیر است.
 • تفاوت در سلیقه افراد در طبخ غذا: چرا که زنجبیل تازه به آرامی در غذا حل می شود و طعمی ملایم دارد در صورتی که نوع پودر شده فورا در غذا حل شده و طعم تند آن غالب تر می باشد.

2-زنجبیل تازه بلوط – 500 گرم

زنجبیل تازه بلوط - 500 گرم

مشخصات اصلی

 • ابعاد بسته‌بندی
  6 × 24 × 30 سانتی‌متر
 • وزن
  0.5 کیلوگرم
 • وزن بسته‌بندی
  0.53 کیلوگرم
 • نوع صیفی
  زنجبیل
 • ارگانیک
  خیر

خرید محصول


در خصوص خاصیت درمانی  گیاه زنجبیل که از ریشه گیاهان Zingiber officinale است، می توان چنین گفت که چون زنجبیل از شاخه کورکومین است برای درمان مشکلات روده و معده مفید بوده و همچنین به عنوان مسکن برای اختلالات سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی زنجبیل خاصیت ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. خوشبختانه چون بصورت عمومی در طبخ غذاها استفاده می شود  و خاصیت درمانی و رژیمی دارد مخصوصا درکشورهای آسیایی  و خاورمیانه جایگاه ارزشمندی دارد.

مقاله پیشنهادی: از کجا وسایل مینیاتوری بخریم

همانطور که اشاره شد، چون گیاه قدرتمند و پرخاصیت زنجبیل ادویه آشپزی و دارویی  بخصوص در فرهنگ های سنتی بوده است درادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در پی کشف خصوصیات این گیاه اعجاب انگیز پا فراتر بگذاریم.


3-زنجبیل ممتاز مقدار 500 گرم

زنجبیل ممتاز مقدار 500 گرم

مشخصات اصلی

 • ابعاد بسته‌بندی
  7 × 17 × 23 سانتی‌متر
 • وزن
  0.5 کیلوگرم
 • وزن بسته‌بندی
  0.512 کیلوگرم
 • نوع سبزی
  زنجبیل

خرید محصول


شاید بتوان بصورت دقیق اشاره کرد که مهمترین قسمت مورد استفاده زنجبیل ساقه متورم زیرزمینی آن که “ریزوم ” نام دارد است. متخصان طب هندی این گیاه را داروی جهانی می نامند. و دلیل معجزه گر بودنش را در اجزای تشکیل دهنده اش چون نشاسته، رزین و اسانس‌ها بیان می کنند  که بوی خاصی به آن ‌بخشده  است. بیشتر ارزش درمانی زنجبیل به علت ترکیب همین ادویه‌، یعنی جینجرول‌هاست که طعم تند و سوزاننده‌ای به این گیاه دارویی می‌ بخشد.

زنجبیل چه بصورت تازه، چه بصورت شربت و چه بصورت چایی مورد استفاده قرار بگیرد در بدن گرما تولید کرده وباعث عرق ودفع مواد سمی از بدن می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک پیکور برقی

 بی اغراق زنجبیل بهترین دارو برای رفع سرماخوردگی و گلودرد است. فقط کافیست هنگام سرماخوردی بصورت چای و هنگام گلودرد بصورت قرقره مصرف شود تا خواص درمانی معجزه آسای زنجبیل مشاهده شود.

اثرات زنجبیل در تسکین و درمان درد:

می توان زنجبیل را از لحاظ تشبیه قرصی به دیکلوفناک ( داروی درد NSAID ) مانند کرد. بدون ناراحتی گوارشی درد را درمان می کند. مهمتر اینکه بطور موثر دردهای ذهنی را کاهش می دهد. دردهای ماهیچه ای ناشی از ورزش یا دویدن طولانی را می توان با خوردن دو گرم زنجبیل  بصورت متوالی رفع کرد.

در ادامه به برخی از فواید باورنکردنی گیاه زنجبیل اشاره می کنیم که به صورت عمومی بیان شده است.

مقاله پیشنهادی: تشخیص خمیر دندان سیگنال اصل

زنجبیل و درمان درد دوران قاعده گی:

 • تحقیقات نشان می دهد زنجبیل خاصیت دارویی دارد و علاوه بر خاصیت قرص دیکلوفناک، مشابه داروهای ایبوپروفین و مفنامیک اسید نیز می باشد. خاصیت ضد درد زنجبیل در دوران قاعده گی را بسیاری از زنان تایید کرده اند. به همین صورت در طب سنتی چینی نیز از مخلوط چای زنجبیلی با شکر قهوه ای برای درمان مشکلات قاعده گی استفاده می کردند.

زنجبیل و درمان آرتروز:

 • تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که زنجبیل مخصوصا در درمان های اولیه برای کاهش درد آرتروز بسیار نقش دارد.

زنجبیل و درمان دل درد:

 • یک آزمایش تصادفی نشان داد که زنجبیل در درمان سوء هاضمه ( معده عصبی) دخیل است. زنجبیل انقباضات درونی را تحریک کرده و بسته به گونه های مختلف پستانداران اثرات مختلفی دارد. برای رفع مشکلات معده هنگام پرخوری نیز گزینه مناسبی می باشد و به این صورت دل درد را درمان می کند.

زنجبیل و درمان میگرن:

 • زنجبیل در رگهای خونی اطراف پیشانی جریان پیدا کرده و درد را کاهش می دهد. همچنین استفاده موضعی از زنجبیل رقیق شده روی پیشانی درد را تا حدی از بین می برد.

زنجبیل و درمان درد کلیه:

 • مصرف دم کرده زنجبیل بطور متداول برای از بین بردن سنگ کلیه بدون عمل جراحی بسیار مفید است و درمانی طبیعی و خانگی به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن