خانه و سبک زندگی

خرید سبد حصیری ارزان قیمت + 10 مدل با کیفیت

خرید سبد حصیری در مدل های بزرگ،پیک نیک،لباس،عمده،گل،خام،نوزاد به فروش می رسد. قبل از خرید سبد حصیری به بررسی 10 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

زیاد به دنبال وسایلی خاص با رنگ و شکل های متنوعی گشتیم که بتواین در قسمت های مختلف خانه از آن ها استفاده کنیم و حال و هوای خانه را عوض کنیم.

تمام خانم های محترم حداقل سالی یکبار با این اوضاع مواجه اند. منظور از تعویض وسایل صرفا وسایل بزرگ مانند مبلمان و وسایل برقی و تخت و کمد و غیره نیست نه، منظور همین وسایل دم دستی کوچکی است که هم به سرعت خراب می شوند و هم از بس جلوی چشممان هستند از ان ها خسته می شویم.

یک نمونه ساده آن همین سبدهای مختلفی است که در آشپزخانه و جاهای دیگر خانه مثل حمام و کنار میز اتو، داخل کمد، روی میز ناهارخوری ، دم درب ورودی و …. وجود دارد.

اینکه این سبدهای مختلف هرکدام چه کاربردی دارد بماند اما واقعا خرید سبدهای پلاستیکی و فلزی و… اصلا ایده خوبی نیست.

مقاله پیشنهادی: خرید لگن

بی انصافی ست که بگوییم این سبدها زیبا نیستند اما موردهای زیباتری هم وجوددارند که م یتوان استفاده کرد و با هربار دیدنشان لذت برد.

مثلا سبدهای چوبی، یا سبدهای حصیری… بله سبدهای حصیری که با ترکیب پارچه های گل گلی، یا طرح دار دیگر و روبان به زیبایی بافته شده اند .

تمام الیاف بکار رفته در آن ها هم الیاف طبیعی مثل برگ های درخت خرما ، نی، پوست های ذرت، ساقه های گندم و… است که با خیس شدنشان عطر دلچسبی فضا را پر می کند.

سبدهای حصیری انواعی دارند:
سبد حصیری پلاستیکی،پارچه ای، سنتی، سبد حصیری با روزنانه، رنگی، چوبی، با روبان و..

که کاربردهای متفاوتی هم دارند، برای گهداری نوزاد، برای قرار دادن انواع خوراکی مانند خرما، پیاز سیب زمینی، قاشق چنگال، نان، میوه، برنج، خشکبار، گل، حوله، رخت چرک و…


1-سبد حصیری مدل بیضی گود

سبد حصیری مدل بیضی گود

مشخصات

 • بافته شده از
  نخل
 • ابعاد
  23x16x9 سانتی‌متر
 • وزن
  200 گرم

خرید محصول


صنایع دستی از دیرباز در فرهنگ کشور زیبای ما وجود داشته است. مردان و زنان بسیاری در نقاط مختلف کشور در شهرها، روستاها، دهکده ها و حتی چادرهای عشایری از هنرهای دستی مختلف به عنوان منبعی برای کسب درآمد بهره می برده اند.

و حصیربافی یکی از این هنرهای دستی است که پیشنیه ای کهن در فرهنگ ما ایرانیان دارد. در واقع در هر کجا که موادی مانند نی، ترکه، برگ و ساقه گیاهان وجود داشته هنر حصیربافی نیز رواج داشته است.

مقاله پیشنهادی: خرید کار صدا

آنچه که در این مقاله به آن می پردازیم ،شناخت حصیربافی به عنوان هنری ارزشمند است که در امروزه محبوبیت بسیاری پیدا کرده، پیشینه تاریخی این هنر در اقوام و ملل مختلف و در نهایت کاربرد و معرفی انواع وسایل ساخته شده با حصیر و کاربرد هر یک می باشد.

معرفی هنر ارزشمند حصیربافی
به بافت رشته هایی که از الیاف گیاهان به دست می آید توسط دست و نوعی ابزار ساده، حصیربافی می گویند.

محصولاتی که از حصیربافی تولید می شود شامل، زیرانداز، انواع سبد برای کاربردهای متنوع، ظروف مختلف، سفره و… می باشد.

حصیربافی زیرمجموعه هایی دارد که شامل پَخَل بافی، بامبوبافی، مرواربافی، تِرکه بافی، چم بافی ، سبد بافی و چیغ بافی می باشد.

اگر ریزبینانه تر به این هنر بنگریم، جز خلاقیت و عشق بافنده چیزی نخواهیم دید. اینکه از الیاف گیاهانی که خشک شده بتوان وسیله های کاربردی ساخت و اقعا هنر بزرگی است و نباید هیچگاه حجاب عادت مانع از دیدن این هنرهای زیبا شود.

و اما حصیربافی چگونه انجام می شود؟
نی ها یا الیاف های بدست آمده به دو روش مارپیچ و مشبک به یکدیگر بافته می شوند و حاصل آن حصیرهای زیبایی می شود که در انواع و اقسام مختلف در بازار می بینیم.

حصیربافی ایرانی
برگ درخت خرما، ساقه گندم، نی ، ترکه و… مواد اولیه حصیربافی هستند که در تمام شهرها و روستاهایی که یافت شوند هنر حصیربافی نیز رواج دارد.

برای مثال مناطقی که در کنار رودخانه ودریا هستند به دلیل وجود گیاهاین خودرویی که در حاشیه مرداب ها رشد می کنند خاستگاه حصیربافی به شمار می آیند.

مقاله پیشنهادی: ساندویچ ساز نیکووا خوبه؟

حصیربافی محصول تلاش بانوان هنرمند در فصل بهار و تابستان است و از آن جایی که این هنر جزو هنرهای به نسبت ساده تر از لحاظ نوع بافت و وسایل ابتدایی و دردسترس است، بیشتر به عنوان شغل خانگی شناخته می شود.

استان ها پیشرو و فعال در این هنر ، استان های فارس، سیستان و بلوچستان، خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، یزد، مازندران، گیلان و تهران می باشند که در بین آن ها سبدبافی محصول استان های خوزستان، خراسان و آذربایجان شرقی و مرواربافی و چم بافی محصول استان گیلان است.


2-سبد حصیری کد HS-1010

خرید محصول


از بافته های حصیری چه استفاده ای می شود؟
جهت زیرانداز و سفره
تولید زنبیل ها و زیرظرفی
حصیر بافی دایره ای یا شعاعی که برای بافت کلاه حصیری و زیر قوری ها کاربرد دارد.

حصیربافی مارپیچی یا مغزی دار که اصطلاحاً به آن کپوبافی نیز گفته شده و بیشتر برای تولید وسایلی که در لوازم خیاطی کاربرد دارند و یا ظروفی که در پوش دارند مورد استفاده است.

حصیربافی در زندگی های مدرن امروزی
اگرچه حصیربافی و وسایلی که از این هنر زیبا بدست می آید مانند انواع سبر حصیری و… همچنان به قوت به خود باقی است اما همچنان محبوبیت هایی دارد و وقتی در کنار دیگر هنرهای دستی قرار می گیرد جایگاه ویژه ای در دکوراسیون های مدرن پیدا می کند.

تلفیق هنر حصیربافی و هنرهای چوبی همان گمشده دکوراسیون مدرن، یعنی طبیعت است. استفاده از حصیربافی در اکسسوری های بانوان مانند زیورآلات خاص، کیف های مدرن، کلاه های بسیار شیک با تلفیق حصیر و روبان یا پارچه، ساخت مجسمه ، گلدان،

مقاله پیشنهادی: ماسک لب

انواع سبدها که کاربردهای وسیعی دارند و بسیار وسایل دیگر نشان از آن دارد که روح مردمان امروزی در طلب طبیعت بکر خداوند است و از هرآنچه یادآور آن باشد استقبال می کند.

موارد استفاده سبدهای حصیری:
در صندوق ماشین برای قرار دادن اقلام خریداری شده و وسایل اضافی
در کنار حمام یا لباس شویی برای نگهداری لباس کثیف
برای حمل و نگهداری نان
برای خریدهای بازار و حمل انواع سبزی، میوه و …

جهت گذاشتن نان و سبزی روی میز و سرسفره
برای حمل نوزاد
به عنوان سبد پیک نیک
برای نگهداری اسباب بازی و وسایل کودکان
برای نگهداری پتو و ملافه
برای نگهداری کتاب
جهت زیبا سازی دیوارهای خالی خانه


3-سبد حصیری مدل تخت کوچک

خرید محصول


فواید استفاده از سبد حصیری:
شستشوی ساده

کاملا سبک

کاملا دست ساز

بسیار محکم و مقاوم

تحمل وزن بین 15 تا 20 کیلوگرم
قابل استفاده برای همه جا
بسیار مناسب برای مناطق گرم و رطوبت خیز
نگهداری مواد غذایی در خود به مدت طولانی تر و کیفیت بیشتر به دلیل وجود الیاف طبیعی
عدم استفاده از مواد شیمیایی و کاملا ارگانیک بودن آن
واقعیت امر این است که بجای استفاده از انواع وسایل پلاستیکی، فلزی، و الیاف و مواد مصنوعی ، مواد طبیعی را به خانه هایمان بیاوریم تا آرامش و احساس خوبی را تجربه کنیم.

با هربار شستن سبدهای حصیری بوی خوش و خاص آن آرامشی وصف ناپذیری را به همراه می آورد پیوند طبیعت با انسان در زندگی روزمره اساسی ترین نیاز ما انسان هاست که می توان با همین وسایل ساده آن را تامین کنیم.

مزایای استفاده از سبد حصیری
کاملا سازگار با محیط زیست می باشند و باعث ایجاد آلودیگ و آسیب به آن نمی شوند.
علاوه بر کاربردهای دیگری که عنوان شد، کاربردهای دکوراتیو و تزئینی دارند و زیبایی خاصی به منزل می بخشند.

مقاله پیشنهادی: خرید تستر اصلی

استفاده وسایل حصیری، به نوعی تزریق چاشنی طبیعت به زندگی های خشن امروزی ست.

برخلاف سبدهای پلاستیکی که به سرعت به دوده و گردو غبار محیط آلوده می شوند و هم شکل و ظاهر خود را از دست می دهند و هم موجب پخش این دوده درمحیط اطراف خود می شوند، سبدهای حصیری تا سالها همچنان زیبا و بدور از آلودگی های این چنینی در خانه و آشپزخانه شما جا خوش می کنند.

انواع سبد حصیری
سبدهای متعددی در شکل و طرح های متفاوتی وجود دارد که کاربردهای متفاوتی هم دارند؛ سبد نان ،سبد جای قاشق و چنگال ، سبد جای روزنامه ، سطل رخت چرک ، صندوقهای چوبی و حصیری. انواع جعبه های دربدار حصیری و…


4-سبد حصیری تخت ریتون مدل لبه دار

سبد حصیری تخت ریتون مدل لبه دار

مشخصات

 • بافته شده از
  نخل
 • محل تولید
  بشاگرد
 • ابعاد
  20×3 سانتی‌متر
 • وزن
  150 گرم

خرید محصول


مقاله پیشنهادی: نیم بوت مردانه ارزان

5-سبد حصیری مدل تخت بزرگ

سبد حصیری مدل تخت بزرگ

مشخصات

 • بافته شده از
  مروار
 • ابعاد
  47×8 سانتی‌متر
 • وزن
  800 گرم

خرید محصول


6-سبد حصیری مدل RSL-O-01

خرید محصول


7-سبد حصیری مدل گود

خرید محصول


8-سبد حصیری هنرکده هیرا مدل گرد کوچک

خرید محصول


9-سبد حصیری آکسور مدل 84074

خرید محصول


10-سبد پیک نیک حصیری مدل زنبق

خرید محصول


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن