خودرو

خرید صفحه کیلومتر پراید ارزان قیمت (کاربراتوری،صبا،131،132)

صفحه کیلومتر پراید در مدلهای کاربراتوری،صبا،131،132،جدید،یورو 4،اسپرت،دوگانه سوز به فروش می رسد.قبل از خرید صفحه کیلومتر پراید به بررسی نکات زیر می پردازیم:

خرید محصول

روشن شدن هر یک از این علائم موجود بر روی صفحه کیلومتر شمار، هشدار و یا نشانگر خرابی قسمت خاصی از خودرو است.

صفحه  یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که اطلاعات بسیاری از خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد

سیستم کنترل سرعت خودرو به دو دسته‌ی آنالوگ و دیجیتال تقسیم می‌شود.

کیلومترشمار ماشین تقریبا مانند یک بخش داخلی از ساعت آنالوگ است

در گذشته اودومترها کاملا مکانیکی بوده‌ است.

کیلومترشمارهای اولیه، به صورت مجموعه ای مکانیکی بودند که با دنده ها و اعدادی که می چرخیدند، مسافت طی شده را گزارش می دادند


1-صفحه کیلومتر مدل ks130 مناسب برای پراید

صفحه کیلومتر مدل ks130 مناسب برای پراید

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید
 • توضیحات مدل خودروها
  مناسب خودروی پراید صبا کاربراتور
 • قابلیت شستشو
  دارد

خرید محصول


امروزه کیلومتر شمارها دیجیتالی هستند. کیلومترشمار، کارکرد خودرو را به خوبی ثبت میکند مهمترین عامل مرتبط با کیلومتر شمار، تایرها و بخصوص تایرهای جلو است

کیلومتر شمار خودروهای امروزی به صورت الکتریکی هستند. درصفحه کیلومتر همه خودروها علائم زیادی دیده می‌شود

در صفحه کیلومتر شمار  اگر اخطار داده شود نشانگر خرابی و یا هشدار در مورد قسمتهای مختلف خودرو می‌باشد

مقاله پیشنهادی: تشت پلاستیکی بزرگ

درساخت این نوع صفحه از بهترین مواد فیبر نوری استفاده میشود.

نصب آن بسیار ساده وقطعات دارای گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش است.

هنگام خرید از وجود برچسب گارانتی با شماره سریال بر روی بسته بندی اطمینان حاصل کنید.

اودومتر یا کیلومتر شمار  مسافتی را که یک خودرو حرکت کرده‌است نشان می‌دهد.

این وسیله ممکن است الکتریکی، مکانیکی یا ترکیبی از هر دوی این‌ها باشد

صفحه  یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که اطلاعات بسیاری از خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد

سیستم کنترل سرعت خودرو به دو دسته‌ی آنالوگ و دیجیتال تقسیم می‌شود

کیلومترشمار ماشین تقریبا مانند یک بخش داخلی از ساعت آنالوگ است که با یک میله‌ انعطاف پذیربه هاب چرخ جلو متصل می‌ شود

ادومتر، مسافت سنج در هر لحظه قابل صفر کردن است


2-صفحه کیلومتر خودرو مدل زنبوری مناسب برای پراید

صفحه کیلومتر خودرو مدل زنبوری مناسب برای پراید

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید
 • توضیحات مدل خودروها
  این صفحه کیلومتر فقط مناسب خودروهای پراید داشبورد جدید میباشد
 • قابلیت شستشو
  دارد
 • سایر توضیحات
  برای دریافت نتیجه بهتر لامپ کیلومتر خودرو خود را به سفید تغییر دهید

خرید محصول


هر چیز که در مورد کیلومترشمار باید بدانید

در زمان خرید ماشین کارکرده  به دونکته باید توجه کنید یک تعدادمالکان قبلی و کارکرد کلی ماشین. تعداد مالمان وخریدو فروش اتومبیل ثبت میشود و پیدا کردنش راحت است اما هیچ جیزی که  نشان دهنده کارکرد دقیق خودرو باشد نیست. ولی مسافت های طی شده هر ماشین از طریق کیلومتر شمار ثبت میشودو.کاردکرد کلی در پنل فرمان دیده میشود.

کیلومتر شمار کارکرد ماشین را ثبت میکند.کارکرد ماشین های صنعتی با روشن شدن دستگاه شروع به ثبت میشود و.کارکردشان براساس ساعت است. در حالی که کیلومتر شمار ماشین ها با حرکت و گذراندن مسافت  ثبت میشود.مهمترین چیز که با کیلومتر شمار وابسته است تایرها مخصوصا تایر های جلو میباشد.

مقاله پیشنهادی: کارت صدا

با هر چرخش،مسافت برابر با محیط تایر طی میشودـمولا اکر محیط تایردومتر باشد بعد از ۰۵بارچرخش تایر،خودرو ۰۰۱متر مسافت طی میشود. کیلومترشمار با چرخش تایر،مسافت کلی  طی شده را در قالب کیلومتر ثبت میکند.

کیلومترهای اولیه  مکانیکی بوده است.که با دنده ها و اعدادی که می چرخند مسافت طی شده را ثبت میکند. به علت چرخش موازی چرخ ها،میله کخ انعطاف پذیر است،سرعت ونمایش  ان در سرعت  سنج دخالت دارد.

با کمک کیلومتر شمار میتوان  بک جعبه دنده ی کوچک را به سیستم چرخش اعداد را در پنل فرمان متصل است. را حرکت میدهد.با هر ۰۱بار چرخش  یک عدد که اتصال مکانیکی در صفحه کیلومتر شمار است باعث میشود عد مجاور در بک خانه را تغییر دهد واین تا اخرین خانه ادامه دارد.اولین کیلومتر شمارها ۶ رقم و یک رقم اعشار را نشان میدادند  و بعد از نمایش ۹۹۹۹۹۹دوباره کیلومتر شمار صفر میشود.

امروزه کیلومتر شمارها دیجیتالی هستند.و دیگر خبری از اتصال مکانیکی وکابل نیست، وبه جای اینها یک سنسورویک مدار الکتریکی وجود دارد. از طریق سیگنالی که از سنسور ای سی یو فرستاده میشود  باعث میشود که ای سی یو این جریان را به ولتاژ مناسب تبدیل کند برای استپرموتور تبدیل میکند.

با پیشرفت طراحی در نوع داسبرد و.پنل فرمان باعث شده که تعدادی نمایشگر مثل مصرف سوخت در پنل فرمان اضافه شود.با استفاده از سیگنال های کیلومترشمار و اندازه گیری از ای سی یو کامپیوتر ماشین  ،میتواند مصرف سوخت را محاسبه کندو توسط ال سی دی که در پنل فرمان است دیده میشود همه این کارها توسط ریز پردازنده ها انجام میشود سستم های دیجیتال  دارای قطعات کمتر وریز تر وسبکتر هستند و کمتر خراب میشوند.کیلومترهای جدید اندازه گیری مسافت حرکتها را به یمت جلو عقب و دو مسافت  سنج،باعث میشود که دقیقتر ومفید تر باشند.

شاید بگویید با دیجیتال شدن کیلومتر شمارها  دیگر مشکل دستکاری وجود ندارد اما کار نشد ندارد.


3-قاب کیلومتر خودرو طرح کربن کد ۱۳۱۱۳۲ مناسب برای پراید صبا

قاب کیلومتر خودرو طرح کربن کد ۱۳۱۱۳۲ مناسب برای پراید صبا

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید صبا
 • توضیحات مدل خودروها
  این قاب کیلومتر مناسب پراید صبا میباشد
 • قابلیت شستشو
  ندارد

خرید محصول


برای خرید اتومبیل دست دوم کیلومتر شمار مهم است  چون کارکرد کمتر باعث میشود قبمت ماشین بیشتر شود ودر این حالت ماشین خوب وسریع فروش میرود.

بررسی تاریخچه ی سرویس خودرو

برای اینکه متوجه شوید که کیلومتر شمار سالم است باید  سابقه تعمیر ان  را بدانید.زمانی که ماشین را به تعمیرگاه های رسمی برای تعمیر برده میشود بعد از سرویس،کارکرد ماشین ثبت میشود با دیدن اطلاعات سرویس خوذرو  کارمرد تاریخ تعویض روغن  دیده میشود.اگر اطلاعات  درست باشد ارقام کیلومتر شمارهم صخیح است.

کیلومترشمار تعویض شده

بعضی اوفات ممکن است میلومتر شمار دیجیتالی مشکل داشته باسد و باید تعویض شود.کیلومتر شماری که از کارخانه فرستاده میشود صفر است. ثبت ارقام کیلومتر شمار قبلی توسط متخصصین انحام میشود.این کار زیاد فنی نیست فقط زمانبر است.اگر این کار قانونی توسط تعمیرگاه مجاز انجام شود با استفاده از ابزار دستی کیلومتر شمار جدید را به اندازه کیلومتر شمار قبلی کارمیکند با این کار کارکرد قبلی بر روی،کیلومتر شمار جدید مسخص میشود.

مقاله پیشنهادی: ساندویچ ساز چه مارکی خوبه

هردو کیلومتر شمار را به تعمیر گاه مجاز میبرند و.کارکرد شان را بررسی میکنند که حداکثر تا دوهفته طول میکشد.اگر در پنل فرمان خط وخط دیدین مطمئن شوید که کارکرد کیلومتر شمار تعویض شده است.البته توجه کنید ودر مورد تعویض کیلومتر شمار سوال کنید چون  ممکن است باز کردن پنل فرمان علت های زیادی داشته باشد.


4-قاب کیلومتر خودرو طرح کربن مناسب کد ۱۳۲۱۳۱ مناسب برای پراید 131

قاب کیلومتر خودرو طرح کربن مناسب کد ۱۳۲۱۳۱ مناسب برای پراید 131

مشخصات

 

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید 131
 • توضیحات مدل خودروها
  این قاب کیلومتر مناسب پراید های داشبورد جدید میباشد و تمامی مدل های پراید داشبورد جدید میتوانند از این محصول استفاده کنند
 • قابلیت شستشو
  ندارد

خرید محصول


تعویض کیلومترشمار جدید بدون انتقال کارکرد قبلی

اگر کیلومتر شمار قبلی توسط تعمیرکار مجاز انجام شده باشد یا باید مقدار کارکرد را در کیلومتر شمار جدید منتقل کنند یا برچسب سرویس روی خودرو نصب شود.این برچسب در درب راننده ودر کنار شماره شناسایی خودرو قرار داده میشود.تاریخ وکارکرد قبلی در برچسب ثبت میشود.

در صورت وجود احتمال دستکاری در کیلومترشمار، چه باید کرد؟

اول  باید مطمئن  شوید که دستکاری شده چون بادیدن خط وخش  روی پنل فرمان نمیتواتید مدرک.قانع کننده ای داشته باشید.اگر مطمئن هیتید که کارکرد کیلومتر شمار دستکاری شده است باید از طریق قانون اقدام کنید. یک نکته بهد از خرید ماشین نمی توان به راحتی شکایت کنید. تازمانی که ماشین در جاده درحال حرکت است  دستکاری کیلومتر شمار وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: بهترین ماسک لب ورقه ای

چگونه عیوب کیلومتر شمار را تشخیص دهیم؟

اگر کیلومترشمار ماشین خراب شده است، باید آن را عیب یابی کنید تا بتوانید سریع ماشبنتان را تعمیر کنید. برای پیدا کردن عیب کیلومترشمار ماشین ابتدا فقط باید سوکت کیلومترشمار را تمیز کنید و خطا را پاک کنید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، سنسور را تعویض کنید و خطا را پاک کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد، احتمالا مشکل از قطعه چرخ دنده داخل گیربکس و یا سیم کشی خودرو است. بهتر است بدانید که  سوکت سنسور کیلومتر بر اثر نشتی روغن و آب می‌پوسد و خراب می‌شود. برای اطمینان از اینکه کدام قطعه خراب است، کافی است یک سنسور سالم را به سوکت سنسور کیلومتر وصل کنید. خودرو را روشن کنید، چرخ دنده سنسور کیلومتر جدید را بچرخانید. اگر کیلومتر کار کرد یعنی که سنسور خراب است. اگر کار نکرد سیم کشی خراب است. اگر سنسور را در محل خود بستید، ولی هنگام حرکت کیلومترشمار ماشین کار نکرد و یا عقربه شلاق زد، یعنی چرخ دنده داخل گیربکس خراب است.


5-صفحه کیلومتر خودرو کد 405560 مناسب برای پراید صبا

صفحه کیلومتر خودرو کد 405560 مناسب برای پراید صبا

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید صبا
 • قابلیت شستشو
  دارد

خرید محصول


دلایل خرابی کیلومترشمار ماشین چیست؟

همانطور که ا می‌دانید که کیلومترشمار ماشین و سرعت سنج خودرو به کمک یک سنسور سرعت سنج که در زیر داشبورد قرار دارد، کار می‌کنند. برخلاف کیلومتر شمار‌های قدیمی که با چرخ دنده کار می‌کردند، امروزه ابیشتر خودرو‌های جدید  وابسته به سنسور‌های الکترونیکی هستند و بر همین اساس علل خرابی آن‌ها بیشتر الکترونیکی است و نه مکانیکی

تشخیص تغییر کیلومتر در خودروهای مدرن

متوسط کارکرد خودرو در سال

خودروهای جدید امروزی مجهز به سامانه کیلومترشمار دیجیتال هستند. بسیاری از خودروها کیلومتر پیموده شده را نه تنها در سامانه کیلومترشمار بلکه در سیستم کامپیوتر کانونی خودرو نیز ثبت می‌کنند، به این معنی که پاک کردن یا کم کردن اطلاعات کیلومترشمارهایی که در کامپیوتر ماشین ثبت شده‌اند، به‌راحتی امکان‌پذیر نیست و تنها تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز می‌توانند با اتصال کامپیوترهای ویژه خود به سامانه کامپیوتری ثبت کیلومترشمار هر خودرو، کیلومتر واقعی رانده شده را به‌دست آورند.

مقاله پیشنهادی: خرید تستر عطر

جرم کاهش کیلومتر ماشین

متوسط کارکرد خودرو در سال

در بازار کشور ما بسیاری از فروشندگان خودرو ترجیح می‌دهند با کاهش کیلومتر ماشین، خودروهای دست‌دوم را با قیمتی بیشتر از ارزش واقعی آن به‌فروش برسانند که درواقع ازنظر قانون جرم به‌حساب می‌آید

با این وجود هنوز هم ماشین های جدیدی  وجود دارد که کیلومتر ماشین را تنها در کیلومترشمار ثبت می‌کنند و برای تشخیص تغییر کارکرد باید از روش‌های ذکر شده استفاده کرد.


6-صفحه کیلومتر خودرو مدل 9000 مناسب برای پراید صبا

صفحه کیلومتر خودرو مدل 9000 مناسب برای پراید صبا

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید صبا
 • توضیحات مدل خودروها
  این صفحه کیلومتر فقط مناسب پراید صبا میباشد و برای پراید های داشبورد جدید و کاربراتور قابل نصب نیست
 • قابلیت شستشو
  دارد

خرید محصول


دکمه‌های نامربوط

بارها در انواع خودروهای دست دوم، دکمه‌هایی در داشبورد دیده شده است که اصلا برای آن خودرو نیستند. شاید این دکمه مستقیماً به کیلومترشمار متصل شده باشد و مانند دکمه‌های روشن/خاموش چراغ خودرو، با یک کلید عمل ثبت مسافت توسط کیلومترشمار را غیرفعال/فعال کند. مدل های  اتصال دکمه‌های واقعی خودرو مانند سوئیچ تهویه به کیلومترشمار نیز وجود داشته است. پس باید  در هنگام خرید خودرو تمام دکمه‌ها و عملکرد آن‌ها را چک کنید.این نوع دست‌کاری از کیلومترشمار، اصلا مانند دنده عقب رفتن با خودرو نمی باشد. راننده  بعد از خرید خودرو، کیلومترشمار را غیرفعال می‌کند. هر وقت نیاز به نمایش سرعت‌سنج باشد، با فشار دادن یک کلید، سرعت خودرو نمایش داده می‌شود و دوباره به راحتی کیلومترشمار را غیرفعال می‌کند. این نمدل دست‌کاری، یک دست کاری هوشمندانه است و به راحتی نمیتوان تشخیص داد.اگر در سرویس‌های دوره‌ای تشخیص داده نشود، خودرو در ظاهر فقط چند ده کیلومتر کارکرد دارد.

مقاله پیشنهادی: خرید بوت مردانه

حتما در خودروی خودتان یا خودرویی که برای اولین بار پشت فرمان آنها نشسته اید، چراغ هشداری روی صفحه کیلومتر دیده اید که معنی آن را نمیدانستید. در این مقاله مجموعه ی کاملی از این علائم توضیح داده شده است:

شماره 1 : روشن بودن چراغ مه شکن جلو

شماره 2 : هشدار روغن هیدرولیک فرمان

شماره 3 : روشن بودن چراغ مه شکن عقب

شماره 4 : هشدار کم بودن مایع شیشه شور

شماره 5 : هشدار لنت ترمز

شماره 6 : روشن بودن کروزکنترل

شماره 7 : روشن بودن فرمان اتوماتیک

شماره 8 : سنسور باران و نور

شماره 9 : حالت زمستانی گیربکس

شماره 10 : شاخص اطلاعات


7-صفحه کیلومتر خودرو مدل 6000 مناسب برای پراید

صفحه کیلومتر خودرو مدل 6000 مناسب برای پراید

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید
 • توضیحات مدل خودروها
  این صفحه کیلومتر برای خودرو پراید صبا و کاربراتور قابل نصب نمیباشد.
 • قابلیت شستشو

  دارد

   

خرید محصول


شماره 11 : شاخص پیش-گرمایش دیزل

شماره 12 : هشدار حتمال یخزدگی

شماره 13 : هشدار سوئیچ غیر اصلی

شماره 14 : سوئیچ موجود نیست

شماره 15 : هشدار کم بودن باتری سوئیچ

شماره 16 : هشدار عدم فاصله ایمنی با خودرو جلویی

شماره 17 : کلاچ اتوماتیک

شماره 18 : ترمز اتوماتیک

شماره 19 : قفل شدن فرمان

شماره 20 : روشن بودن نور بالا

شماره 21 : هشدار باد لاستیک

شماره 22 : روشن بودن چراغ جانبی

شماره 23 : روشن بودن چراغ بیرونی ماشین

شماره 24 : هشدار چراغ ترمز

شماره 25 : فیلتر ذرات موتور دیزل

شماره 26 : خطای گیر کردن یدک کش

شماره 27 : خطای سیستم تعلیق بادی

شماره 28 : هشدار خروج از مسیر جاده

شماره 29 : خطای مبدل کاتالیزی

شماره 30 : هشدار کمربند ایمنی

شماره 31 : چراغ ترمز حالت پارک

شماره 32 : هشدار اشکال در باتری

شماره 33 : روشن بودن سنسور پارک

شماره 34 : نیازمند به سرویس خودرو

شماره 35 : روشن بودن چراغ اتوماتیک

شماره 36 : تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو

شماره 37 : هشدار اسپویلر عقب

شماره 38 : خطای سقف (برای خودروهایی  که سقف متحرک دارند.

شماره 39 : اشکال در سیستم ایربگ

شماره 40 : درگیر بودن ترمز دستی


8-صفحه کیلومتر خودرو کد 8585 مناسب برای پراید

صفحه کیلومتر خودرو کد 8585 مناسب برای پراید

مشخصات

 • جنس
  پلاستیک
 • مناسب برای
  پراید
 • توضیحات مدل خودروها
  این صفحه کیلومتر مناسب برای پراید های داشبورد جدید میباشد
 • قابلیت شستشو

  دارد

   

خرید محصول


شماره 41 : وجود آب در فیلتر روغن

شماره 42 : خاموش بودن ایربگ

شماره 43 : اشکال در سیستم مکانیکی خودرو

شماره 44 : روشن بودن نور پایین

شماره 45 : هشدار تعویض فیلتر هوا

شماره 46 : روشن بودن حالت رانندگی کم مصرف

شماره 47 : شاخص کنترل در سطوح شیبدار (تپه)

شماره 48 : هشدار دمای موتور

شماره 49 : خطای سیستم ترمز ABS

شماره 50 : اشکال در فیلتر سوخت

شماره 51 : باز بودن درب خودرو

شماره 52: باز بودن درب کاپوت

شماره 53 : هشدار کم بودن سوخت

شماره 54 : اشکار در سیستم گیربکس اتوماتیک

شماره 55 : فعال بودن سیستم محدودیت سرعت

شماره 56 : هشدار سیستم تعلق

شماره 57 : هشدار کم بودن فشار روغن

شماره 58 : فعال بودن گرمایش شیشه جلوی خودرو

شماره 59 : باز بودن درب صندوق عقب

شماره 60 : خاموش بودن سیستم کنترل پایداری الکترونیکی

شماره 61 : فعال بودن سنسور باران

شماره 62 : هشدار خرابی موتور

شماره 63 : فعال بودن گرمایش شیشه عقب خودرو

شماره 64 : برف پاک کن اتوماتیک

تفاوت وزنی کیلومتر شمار دیجیتال و آنالوگ خودرو

در مقایسه با نمونه‌های آنالوگ و قدیمی، سیستم‌های دیجیتالی و مدرن، قطعات بسیار کمتر، کوچک‌تر و سبک‌تر دارند و به ندرت مشکل پیدا می‌کنند.پس ، کیلومترشمارهای جدید ، با وجود ویژگی‌هایی مانند اندازه‌گیری مسافت حرکت رو به جلو و عقب و دو مسافت‌سنج، بسیار دقیق‌تر و مفیدتر هستند.

کیلومتر شمار دیجیتال و آنالوگ خودرو

اگر به شکل و کارکرد کیلومترشمار ماشین در گذشته نگاه کنید، متوجه می‌شوید که کیلومتر شمارهای اولیه یک مجموعه مکانیکی بودند.

این گروه به کمک دنده‌ها و اعدادی که می‌چرخیدند، مسافت طی شده را گزارش می‌دادند.

تاریخ استفاده از کیلومتر شمار

اولین دورسنج برای اندازه گیری سرعت به وسیله مهندس آلمانی در سال 1817 اختراع شد.

اولین استفاده از این سرعت سنج در سال 1840 برای سنجیدن سرعت و دور چرخش چرخ های لوکوموتیو بود.

این دور سنج ها بعدها برای سنجش دور موتور ماشین ها استفاده شدند.

دور سنج های آنالوگ بر اساس عملکرد چرخش یک شفت یا محور عمودی متصل به فنر سپس صفحه درجه بندی شده کار می‌کنند.

کیلومترشمارهای آنالوگ یا مکانیکی سیستم اولیه سنجش سرعت خودرو هستند که دقت کافی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن