سرگرمی و ورزش

صورت عروسک پلاستیکی – خرید صورت عروسک ارزان قیمت

صورت عروسک در مدلهای متحرک،خمیری به فروش می رسد. قبل از خرید صورت عروسک به بررسی 5 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

تا قبل از اینکه گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها همبازی بچه‌های ما بشوند، عروسک‌ها از جمله اسباب‌بازی‌هایی بودند که کودکان هیچوقت از خود جدایشان نمی‌کردند. البته امروزه هم کودکان زیادی هستند که عروسک‌هایشان را نگه‌داشته‌اند و می‌دانند گاهی حتی بازی‌های دیجیتالی هم نمی‌توانند جای آنها را پر کنند. این عروسک‌های کوچک زیبا می‌تواند از جنس نمد، خمیر، پارچه، سرامیکی، پلاستیکی، بافتنی، جورابی و یا چینی باشند که اگر به شکل انسانی باشند، صورتشان نقاشی شده، گلدوزی و یا قلاب‌بافی شده است.

مقاله پیشنهادی: کفش اکو دانمارک

گاهی هم به شکل‌های مختلف حیوانات و شخیصت‌های محبوب کارتنی هستند. می‌توان از روش‌های مختلفی برای جذاب‌تر کردن این اسباب‌بازی استفاده کرد. مثلاً گاهی صورت‌های متحرک برای آنها می‌سازند یا صورتشان را برجسته می‌کنند یا از رنگ‌های آکریلیک برای طراحی آنها استفاده می‌کنند. برای به دست آوردن کمی اطلاعات از تنوع و قیمت‌های این وسیله جذاب بد نیست سری به دیجی کالا بزنید.


1-ماسک صورت طرح عروسکی مدل 0097

خرید محصول


اسباب‌بازی‌ها نقش مهمی در رشد و تربیت کودکان دارند. آنها وسایلی هستند که کودکان تقریباً تمام دوران کودکی خود را با آنها سپری می‌کنند و گاهی برخی از آنها را در بزرگسالی خود نیز همراه دارند. این اسباب‌بازی‌ها گاهی علاوه بر جنبه سرگرمی که دارند، آموزشی نیست هستند و حتی قادرند توانایی‌هایی را در کودکان رشد دهند و یا علاقمندی‌های او را به ما نشان دهند. اسباب‌بازی‌ها گستره وسیعی دارند. بازی‌های فکری، انواع ماشین‌ها، پازل‌ها و…. اما در این بین محبوب‌ترین نوع این وسیله، عروسک‌ها هستند. عروسک‌ها ممکن است شکل کودکانه یک انسان باشند و یا حیوانات مختلف. در هر حال عروسک ها بسیار متنوع هستند. در این بخش قصد داریم آنها را به شما معرفی کنیم.

مقاله پیشنهادی: اتو مارک فوما ژاپن خوبه

همانطور که در بالا اشاره شد، عروسک‌ها انواع مختلفی دارند. حال می‌توان این انواع را براساس جنسی که از آن ساخته شده‌اند به شکل زیر دسته‌بندی کرد:

1-عروسک‌هایی که از پلیش ساخته شده‌اند

پلیشی یا plushy نام یک جنس از پارچه است که حالت مخملی و پرزدار دارد که در تولید عروسک‌ها بسیار محبوب است.

این نوع از تولید عروسک زیرمجموعه صنایع نساجی قرار می‌گیرد و باز هم با توجه به الیافی که برای پرکردن داخل این عروسک‌ها استفاده می‌شود، به کیفیت‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. این الیاف ممکن است کرک و پرز و یا پنبه مصنوعی و حتی دانه‌های یونولیت باشند.

مقاله پیشنهادی: کرم آبرسان خارجی چه مارکی خوبه

الیاف پنبه‌ای و یا پشمی: این نوع از الیاف عیب‌های متعددی دارد. به طور مثال: برای رشد باکتری، قارچ و دیگر عوامل بیماری‌زا و حساسیت‌زا بسیار مناسب است. به دلیل ساختار متخلخلی که دارد، جذب رطوبت در آن به سادگی اتفاق می‌افتد. از دیگر معایب این الیاف از دست دادن حالت اولیه بعد از شست و شو و بو گرفتن آن است.

مقاله پیشنهادی: قیمت چادر مسافرتی مارشال

الیاف مصنوعی پلی‌استر: می‌توان گفت این الیاف نقطه مقابل الیاف پنبه‌ای یا پشمی قرار می‌گیرد. درواقع هیچ کدام از معایب نوع قبلی را ندارد. به دلیل ساختار منسجمش خاصیت جذب آب ندارد، سبک هستند و قابلیت ارتجاعی دارند. لذا در هنگام شست و شو حالت خود را از دست نمی‌دهند و بو نمی‌گیرند. پس به سادگی قابل شست و شو هستند.


2-ماسک صورت طرح عروسکی مدل 7896

خرید محصول


راه حلی برای تشخیص الیاف پلی‌استر داخل عروسک‌ها از پشمی:

اولین روش وزن عروسک است. الیاف‌های پلی‌استر بسیار سبک هستند و به خاطر خاصیت فنری که دارند، عروسکی که با آنها پرشده ظاهری منظم دارد. الیاف‌های پشم و پنبه و پارچه‌های دم قچی و یا الیاف بامبو، برای این منظور مناسب نیستند اما گاهی برای کاهش هزینه‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته این مورد را هم نباید از یاد برد که الیاف پشم و پنبه و … نسبت به الیاف پلی‌استر در دسترس‌تر هستند.

مقاله پیشنهادی: مداد رنگی ارزان

نرمی این عروسک‌ها به خاطر جنس‌های پارچه‌های کرک‌دار نرم، حوله‌ای، پنبه‌ای و کتانی است که در تولید آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارچه‌ها یا به شکل نوزادهای انسان ساخته می‌شوند و یا حیوانات و شخصیت‌های کارتونی محبوب کودکان.

مقاله پیشنهادی: ضد آفتاب اون خوبه؟

کاربرد عروسک‌ها هم متنوع است. امروزه برای ولنتاین، دکور، آویز ماشین، جاسوئیچی و… این عروسک‌ها در حالت‌های خوابیده، ایستاده، نشسته و… ساخته می‌شوند.


3-ماسک صورت طرح عروسکی مدل 0096

خرید محصول


عروسک‌ها با زیبایی خاصی که دارند و اشکال متنوعشان برای هر شخصی یادآور خاطراتی هستند. لذا می‌توان گفت آنها مربوط به سنین خاص و یا مخصوص دختر و پسر نیستند و هر یک از افراد جامعه حداقل یکی از این عروسک‌ها را دارد.

  • عروسک‌های هچیمال نوع دیگری از انواع عروسک‌ها

در کشور انگلیس عروسک‌های پرطرفداری عرضه می‌شوند به نام همچال یا Hatchimal! قیمت آنها حدود 60 پوند است.

چرا اینقدر محبوب؟!

ساختار این عروسک بسیار نوین و سرگرم‌کننده است. درواقع شما یک تخم مرغ می‌خرید و باید آن را نوازش کنید تا عروسک از داخل آن خارج شود. درست مثل فرایندی که در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. ویدئوی عملکرد این تخم مرغ در یوتویوب بسیار محبوب است. زیرا تخم مرغ به صورت اتوماتیک شکسته می‌شود و می‌توان گفت عروسکی که از آن خارج می‌شود یک ربات است.

اینکه این ربات کی از تخم مرغ خارج شود را کودکان تعیین می‌کنند. به این شکل که هر چه سرعت عمل آنها و شیوه‌ای که به کار می‌گیرند بهتر باشد، ربات زودتر خارج می‌شود. وقتی زمان خروج از تخم می‌رسد، نورهایی رنگین‌کمانی ظاهر می‌شوند که به ما می‌گویند ربات در حال تلاش برای شکستن پوسته است.


4-ماسک صورت طرح عروسکی مدل 8978

خرید محصول


اگرچه این پوسته تنها یک بار قابلیت شکستن دارد، اما باز هم بسیار جذاب است. حداکثر مدت زمان این روند 45 دقیقه می‌باشد. بعد از این مرحله، دو عروسک Draggle و یا Penguala خارج می‌شوند که در حالت‌های متفاوت با رنگ چشم‌های متفاوت می‌توانند برخی کلمات را بیان کنند و یا تعداد آهنگ اجرا کنند.

نکته قابل توجه این اسباب‌بازی این است که با نوازش و تکان دادن و حرف زدن، از شکل کودکانه به بزرگسال تغییر می‌کند! نمونه‌های بازی دیگری نیز با این عروسک وجود دارد. بازی‌های یک نفره مثل خواندن و رقص تا بازی‌های چندنفره که هر که زودتر بتواند به عروسک دست بزند تا رنگ چشمش به رنگ تعیین شده درآید، برنده خواهد شد.

همچنین این عروسک می‌تواند به عنوان یک حیوان خانگی، دوست همیشگی کودکان باقی بماند و به آنها روند تولد جوجه را آموزش دهد.

عرسک‌های پارچه‌ای

این عروسک‌ها گاهی به شکل شخصیت‌های محبوب کارتونی ساخته می‌شوند. نمونه‌های خارجی مثل باب اسفنجی، کیتی، خرس تدی و در عین حال عرسک‌های ایرانی مانند زی زی گولو، سنجد و جناب خان. از معایب این جنس، برخی انواع پرزدار آن است که پس از مدتی به مرور پرزهای آن جدا شده، وارد ریه‌های کودکان می‌شوند و آسیب‌رسان هستند.


5-ماسک صورت طرح عروسکی مدل 3454

خرید محصول


باربی: عروسکی با محبوبیت جهانی

در مارس 1959 شرکت متل، عرسک‌هایی را وارد بازار کرد که با سبک زندگی، لباس‌ها و زیبایی‌هایش بسیار محبوب واقع شد. عروسک باربی در بین کودکان بسیار دوست‌داشتنی است.

باربی دختری 20 ساله است. از جذابیت‌های او می‌توان به پاهای بند و اندام لاغرش با 195 سانتی‌متر یاد کرد. زیبایی چهره او اگرچه اغراق‌آمیز است، اما بسیار ماهرانه انجام گرفته، به طوری که تمام خصوصیات یک چهره زیبا در نهفته است.

کمپانی متل برترین طراحان لباس را برای طراحی لباس‌های خوش‌دوخت و خوش‌رنگ باربی به کارگرفته است. او موهایی بور و طلایی، پوستی روشن و گردنی کشیده دارد که با لب‌های برجسته و چشمان درشت و دماغ کوچکی که دارد، با سر متناسبش هماهنگی زیبایی را ایجاده کرده است.

از ویژگی‌هایی که عروسک را در میان اسباب‌بازی‌های متنوع محبوب کرده است:

عروسک‌ها به نوعی دوست کودکان محسوب می‌شوند و کودکان احساسات خود را با آنها در میان می‌گذارند و به آنها اعتماد می‌کنند. این موضوع باعث تخلیه روانی و افزایش درک و فهم کودکان می‌شود.

یکی از دلایلی که والدین برای کودکان خود عروسک می‌خرند این است که با آنها کاری نداشته باشند. درواقع عروسک را به عنوان یک هم‌بازی به کودک خود هدیه می‌دهند. این عروسک به کودک کمک می‌کند بزرگ شود و حس کنجکاوی‎اش را پرورش می‌دهد. شاید بتوان گفت که عرسک‌ها در برطرف کردن نیازهای دیگر کودک از قبیل آزادی، ترقی، نیاز به رهبری و نیاز به امنیت نیز بی‌تأثیر نیستند.

علاوه بر کودکانمان، ما یک کودک درون هم داریم. او هم نیازهایی مشابه دارد. نیاز به گریه کردن، نیاز به آزادی و…. شاید همین کودک است که نحوه رفتار والدین با کودکان خودشان را تعیین می‌کند. والدینی که با کودکان خود بازی می‌کنند و از طریق محبت کردن به آنها آرام می‌گیرند، کودک درونشان آنها را به این کار وامی‌دارد. لذا عروسک‌های بومی برای کودکان مناسب‌تر است.

مزایایی که عروسک‌ها به ما هدیه می‌دهند

آموزش امری است که حضور عروسک‌ها را در بین کودکان و والدینشان پررنگ کرده است.

مهارت‌های شناختی، حرکتی و خودیاری، مواردی هستند که توسط عروسک‌ها تقویت می‌شوند. کودکان با لباسی که تن عروسک خود می‌کنند یا زمانی که صورت عروسک خود را بعد از غذادادن به او پاک می‌کنند، در حال تقویت این مهارت‌ها هستند.

فواید و کاربردهای عروسک‌ها

  • تقویت‌کننده مهارت‌های کلامی-زبانی

زبان عموماً توسط بازی‌ها به کودکان آموخته می‌شود:

-اعضای بدن: وقتی عروسک در مقابل کودک قرار گرفته بسیار راحت‌تر می‌توان نمونه عینی اعضا را برای او توضیح داد. به این شکل به طور مثال خواهد آموخت که فقط او نیست که ابرو دارد، تمامی افراد این عضو را در صورت خود دارند.

-انواع لباس‌ها: قطعاً یک عروسک لباس‌هایی بر تن دارد، گاهی هم چند دست لباس برای یک عروسک در نظر گرفته شده است. با این روش می‌توان نام لباس‌ها را برای کودک شمرد و به او آموخت.

-مفاهیم بنیادی: مفاهیمی مثل رنگ و اندازه و پشت و رو … هم از این طریق برای کودک قابل فهم می‌شوند

آموزش افعال و احساست: با غذا دادن به عروسک، یا بازی کردن با آن می‌توان حالت‌هایی مثل گرسنگی و خوشحالی را به کودک نشان داد.

  • تقویت‌کننده مهارت‌های اجتماعی-عاطفی

وقتی یک عروسک داریم و دو کودک، بهترین موقعیت است که مهارت اجتماعی شریک شدن را به آنها بیاموزیم. آنها یاد می‌گیرند که باید نوبت را رعایت کنند. همچنین سؤالاتی که معمولاً کودکان راجع به عرسک‌هایشان می‌پرسند نیز مؤثر است.

عروسک مانند یک کودک و یا یک دوست برای کودکان ظاهر می‌شوند. پس به کمک آن می‌توانند مهارت‌های مراقبت کردن از دیگران و تربیت و پرورش را درک کنند. به این صورت می‌توان آنها را برای ورود عضو جدید خانواده، یک خواهر یا برادر، آماده کرد.

عشق ورزیدن هم از دیگر مواردی است که عروسک‌ها می‌توانند به کودکان یاددهند. آنها عرسک‌هایشان را نوازش می‌کنند، بغل می‌گیرند، غذا می‌دهند و می‌خوابانند. حتی اینها می‌تواند نحوه برخورد کودک با والدین را نیز پرورش دهد. زمانی که با عروسک بازی می‌کنند، گاهی خود را در جایگاه او قرار می‌دهند و به جای او صحبت می‌کنند یا اعمال دیگری را انجام می‌دهند، این موضوع به آنها کمک می‌کند دیگران را درک کنند.

شرکت‌های سازنده عروسک‌ها

همانند تنوع عروسک‌ها، شرکت‌های تولیدکننده آنها نیز متنوع هستند.

تینی وینی، کالکتا، پالیز، سافاری، للی، تی وای، سیمبا، رانیک، نیکی، فلومانا، جلی کت، آیس تویز، می تو یو، جکس پسفیک، هاسبرو، کادویی هیدی، اسپین مستر، هوجی تویز، تاپ تویز، دیزنی، شادی رویان ،گالری روهام، آنه پارک، گروه یاران، بلو باکس، بریکسن کلیکس، لالالوپسی، آی ام سی تویز، پلستوی، پلی میتس، پلی گرو، شهر موش ها، کیل تویز، هپی کید، آوین، چیکو، سوهند، بیبی بورن، صنایع دستی ماسوله، تای توی، مازون، نینو، ماه دخت، آفتاب آرت، متل، بیبی الایو، وی تک، پلی گو، تامی، رویا، منهتن، پرینسس، بهار، ویتال بیبی، سورنا، بوون، ایکیا، هپی شو، مای لیتل پونی، بیبی موو، فیشر پرایس، بیگای استودیو، عود، گلدونه، تینکینگ گیفتز، روزاریو، جین، آرورا، واته، ، پاپو، کیدزلند، گاند، آرورا، آندر گراند تویز، لیتل تایکس، ننوکو و … از مشهورترين برند هاي اين زمينه هستند.

قيمت

نوع، ساختار، شرکت سازنده، سایز و… عروسک در قیمت آن تأثیرگذار خواهد بود. به طور کلی رنج قیمت بین 5 هزار تومان تا حتی 2 میلیون تومان می‌باشد.

پس اگر قصد خرید عروسک دارید، ابتدا میزان هزینه‌ای که می‌خواهید پرداخت کنید را مشخص کنید، تا در میان محصولات سردرگم نشوید.

اینکه محصول مورد نظر خود را از بین برندها یا فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید بسیار حائز اهمیت است. چرا که برخی برندهای بی کیفیت ممکن است برای سلامت فرزندتان مضر باشند و یا محصولی را به شما عرضه کنند که مناسب سن کودک شما نباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن