خودرو

ضخامت سنج رنگ خودرو – خرید دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو ارزان قیمت

دستگاه ضخامت سنج رنگ و لعاب(پوشش) ماشین در مدلهای الکومتر،الکتروجرمنی،fmc،وینتکت،ec770،a456cfbs به فروش می رسد. قبل از خرید ضخامت سنج رنگ به بررسی 10 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

در گذشته افرادی که در مراکز کارشناسی رنگ خودرو فعالیت میکردند، از بین کسانی بوده‌اند که مدتی تجربه صافکاری و نقاشی داشته‌اند. به مرور زمان و پیشرفت ترفندها رنگ ماشین، تشخیص رنگ فابریک از رنگ بعد از تصادف بسیار دشوار شده است و با تجربه این اشخاص قابل تشخیص نیست. بنابراین نیاز به روش‌های جدیدتری در این زمینه وجود داشت.

مقاله پیشنهادی: جام یکبار مصرف

به مرور زمان دستگاه‌هایی برای این منظور طراحی شدند که رایج‌ترین آنها همین دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو است که با اندازه‌گیری ضخامت رنگی که روی ماشین قرار دارد می‌تواند اطلاعاتی از تعداد دفعاتی که رنگ شده به ما بدهد. در این متن بنا بر آن داریم که این دستگاه و کارایی‌اش را به همراه نکاتی که در هنگام خرید آن باید مدنظر قرار دهید به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی: قیمت شعله افکن کشاورزی

امروزه با توجه به اینکه فناوری روز به روز در حال گسترش است، روش‌های مختلفی هم برای تشخیص رنگ خودرو ابداع شده است. حتی مراکزی برای این منظوره به وجود آمده‌اند. افرادی که در این مراکز مشغول به کار هستند، افرادی هستند که مدتی به کار صافکاری و رنگکار ماشین مشغول بوده‌اند، لذا با تجربه‌ای که در این زمینه داشتند، به راحتی می‌توانستند خودرو با رنگ فابریک را از خودرویی که بعد از تصادف رنگ شده است، تشخیص دهند. ولی امروزه با توجه به پیشرفت در صنعت رنگکاری و صافکاری، تشخیص اینکه ماشین رنگ خورده است با خیر هم دشوار شده است. بنابراین نیاز به دستگاه‌هایی مانند ضخامت‌سنج رنگ خودرو بسیار حائز اهمیت خواهد بود.


1-ضخامت سنج رنگ یواسه مدل EC770

ضخامت سنج رنگ یواسه مدل EC770

مشخصات

 • ابعاد
  11x5x2.5 سانتی‌متر
 • وزن
  150 گرم
 • نوع
  ضخامت سنج پوشش
 • دامنه اندازه گیری
  0 تا 2000 میکرون
 • دقت
  0.1 میکرون
 • باتری
  دارد
 • توضیحات باتری
  نیمه قلمی

خرید محصول


اگر جزء آن دته از افرادی هستید که کار شما خرید و فروش خودرو هست، برای اینکه با خیال راحت این کار را انجام دهید، توصیه می‌شود یک دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو برای خود خریداری کنید تا دیگر نیازی به مراجعه به مراکز تشخیص رنگ نداشته باشید و امکان کلاهبرداری را به صفر برسانید. این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه به خوبی می‌توانند آن قسمت از ماشین را که در هنگام تصادف یا تعویض به صورت دستی رنگ شده است را تشخیص دهند، قابلیت آن را هم دارند که قسمت‌هایی از بدنه ماشین را که توسط ماهرترین نقاشان رنگ شده است، شناسایی کنند و جلوی کلاهبرداری را بگیرند.

مقاله پیشنهادی: قیمت لحاف کرسی ارزان

ما در این مطلب قصد داریم شما را با دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو آشنا کنیم و تمامی ویژگی‌های و نکاتی که در حین خرید نیاز است به آنها توجه شود را به شما معرفی کنیم. پس اگر جزء آن دسته کسانی هستید که به هر دلیلی نیازمند خرید این دستگاه هستید، اما با توجه به تنوع بالا در مدل‌ها و قیمت‌ها دچار تردید شده‌اید، نگران نباشید، با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را دریابید.


2-ضخامت سنج رنگ وینتکت مدل WT200A

خرید محصول


دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو چیست؟

ضخامت‌سنج رنگ خودرو دستگاهی است که بدون آسیب رساندن به رنگ، می‌توان ضخامت رنگ روی فلز و یا پلاستیک را به خوبی تشخیص دهد و اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چند لایه رنگ روی آنها قرار گرفته است در اختیار شما بگذارد. بنابراین برای تشخیص ضخامت رنگ در روی سطحی که به قسمت زیرین آن دسترسی نداریم و نمی‌خواهیم به آن آسیبی وارد شود، این دستگاه بسیار مفید است. در نمایشگاه‌های اتومبیل و مراکز تشخیص رنگ خودرو استفاده از این دستگاه رواج دارد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید مطمئن باشید که امکان خطا به صفر خواهد رسید.

مقاله پیشنهادی: شیر نارگیل از کجا بخریم

در کارشناسی خودروها و رنگ بدنه‌شان، مهمترین وسیله‌ای که می‌توان مورد استفاده قرار داد تستر رنگ خودرو و یا همان ضخامت‌سنج رنگ خودرو است. با توجه به اینکه امروزه در مراکز تخصصی و شرکت‌ها تقریباً مهارت و تخصص افراد به یک حد است، چرا سطح آموزش بسیار پیشرفت کرده است، هنوز هم افراد زیادی پیدا می‌شوند که خودشان را مجهز به آموزش‌ها و تجهیزات لازم نکرده‌اند. لذا دستگاه‌هایی مانند ضخامت‌سنج رنگ خودرو برای این مراکز بسیار مهم هستند.


3-ضخامت سنج رنگ بنتک مدل GM200A

خرید محصول


تستر آهنربایی و دیجیتال دو دسته‌ای هستند که به عنوان تستر رنگ خودرو شناخته می‌شوند.

افرادی که متخصص این کار هستند، هنگام خرید ضخامت‌سنج رنگ خودرو، اغلب این سؤال را مطرح می‌کنند که کدام برند و مدل مناسب است؟ در جواب این پرسش باید این موضوع را مطرح کرد با توجه برندهای متنوع موجود در بازار انتخاب بسیار سخت است. اما نکاتی هستند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم و توجه به آنها انتخاب را ساده‌تر خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: خوشبو کننده ماشین

اینکه یک دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو بسیار باکیفیت بخرید از جنبه‌های مختلفی بسیار اهمیت دارد. یکی اینکه اگر دستگاه بی‌کیفیت باشد، این امکان وجود دارد که اعتبار شرکت و کارشناس را به خطر بیاندازد. علاوه براینکه ضرر مالی هم در پی خواهد داشت. بنابراین برای هر دو دسته تسترها بررسی کیفیت بسیار مهم است.

مقاله پیشنهادی: اشپل ماهی کپور

انواع ضخامت‌سنج رنگ خودرو:

 1. ضخامت‌سنج التراسونیک: برای اندازه‌گیری ضخامت رنگ روی سطوح پلاستیکی مانند صندوق عقب خودروی زانتیا و سپر خودروها از این دستگاه استفاده می‌شود. به طور کلی تشخیص ضخامت رنگ روی سطوح پلاستیکی با دستگاه‌های معمولی میسر نمی‌شود و نیاز است از دستگاه‌هایی استفاده شود که دارای تکنولوژی التراسونیک باشند.

4-ضخامت سنج رنگ اف ام سی مدل TG18FN

ضخامت سنج رنگ اف ام سی مدل TG18FN

مشخصات

 • ابعاد
  12.5×2.8×6.7 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم
 • نوع لیزر
  Magnetic Induction and Eddy Current
 • دامنه اندازه گیری
  صفر الی 1500 میکرون
 • دقت
  ±(3%+2um) / ±(3%+0.08mil)
 • باتری
  دارد
 • توضیحات باتری
  دو عدد باتری AAA
 

خرید محصول


. ضخامت‌سنج گردابی: برای اندازه‌گیری ضخامت رنگ روی سطوحی که آهنی و پلاستیکی نیستند، اما فلزی هستند، نمی‌توان از دستگاه‌های قبلی استفاده کرد. بنابراین برای سطوحی مانند آلومینیوم، نیاز به ضخامت‌سنج رنگ خودروی گردابی داریم. در این نوع از ضخامت‌سنج‌ها، دستگاه امواج الکترومغناطیسی بدون ضرری را برای فلز ارسال می‌کند، همانطور که این امواج از سطح فلز برمی‌گردند، ضخامت رنگ روی سطح مورد نظر بدون آسیب به سطح و رنگ مشخص می‌شود.

ضخامت‌سنج رنگ بلوتوث‌دار: این نوع از ضخامت‌سنج رنگ خودرو، برای هر دو دسته سطوحی که در بالا مطرح شد کاربرد دارد و تنها تفاوتی که با آن دو دارد این است که به بلوتوث مجهز و تمامی اطلاعات رنگ ماشین شما را به دستگاه تلفن همراه شما از طریق یک اپلیکیشن که معمولاً در گوگل پلی و اپ استور موجود است، انتقال می‌دهد.

ضخامت‌سنج رنگ خودرو بدون پراب: این مدل قابلیتی دارد با نام کالیبراسیون تک‌نقطه‌ای و دونقطه‌ای که باعث می‌شود این مدل نسبت به مدل‌های دیگر بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. این دستگاه یک نمایشگر لامپ‌دار دیجیتالی دارد که می‌توان به وسیله آن هم در هوای روشن و هم در هوای تاریک عمل کارشناسی رنگ را انجام داد. در این مدل از ضخامت‌سنج رنگ خودرو پراب‌ها روی خود دستگاه قرار گرفته‌اند.

 

5-ضخامت سنج رنگ یووکسا مدل EC100

خرید محصول


ضخامت‌سنج رنگ خودرو 360 درجه: برای قسمت‌هایی از خودرو که امکان اندازه‌گیری به روش‌های معمولی نیست و دستگاه‌های معمولی به سختی می‌توانند در آن محل قرار بگیرند، این نوع از ضخامت‌سنج رنگ خودرو بسیار کارآمد خواهد بود؛ چرا که با داشتن یک صفحه دیجیتالی که قابلیت چرخش 360 درجه‌ای دارد، می‌توان حتی قسمت‌هایی که به راحتی در دسترس نیستند را هم اندازه‌گیری کرد؛ مثل کف خودرو و شاسی‌ها.

تعاریف خودروی بی‌رنگ و بارنگ:

ممکن است شما با توجه به اسم این دو به این فکر کنید که خودرویی که رنگ‌آمیزی نشده را خودروی بی‌رنگ می‌گویند. در واقع اصلاً این طور نیست. در کل خودروها دو نوع رنگ‌آمیزی دارند، یکی آنکه در همان ابتدا توسط کارخانه سازنده انجام می‌شود و دیگری رنگ‌آمیزی که توسط نقاش‌‌های اتومبیل در خارج از کارخانه به هر دلیلی صورت می‌گیرد. به طور کلی به خودرویی که تنها در کارخانه نقاشی شده و بعد از آن هیچ رنگ دیگری به آن زده نشده را خودروی بی‌رنگ می‌گویند و خودرویی که بعد از خارج شدن از کارخانه، به دلیل تصادف و … دوباره رنگ‌آمیزی شده است را خودروی بارنگ می‌نامند.


6-ضخامت سنج رنگ و پوشش مدل EC777

خرید محصول


مهمترین نکاتی که در هنگام خرید یک دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو باید مدنظر قرار دهید:

نوع ضخامت‌سنج رنگ خودرو: این دستگاه به طور کلی دو نوع دارد که یک نوع برای اندازه‌گیری ضخامت رنگ از روی آهن و سایر فلزات و دیگری برای اندازه‌گیری رنگ از روی سطوح پلاستیکی طراحی شده است. هر کدام از این دو دسته هم خود به چند دسته دیگر تقسیم می‌شوند که قبلاً به آن اشاره شده است.7-ضخامت سنج رنگ الکومتر مدل A456CFBI1

خرید محصول


چرخش صفحه دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو: برخی از این مدل‌ها همانطوری که اشاره شد، دارای صفحه دیجیتال هستند که قابلیت چرخش 360 درجه دارد. این مدل این امکان را فراهم می‌کند که قسمت‌هایی که در دسترس نیستند هم اندازه‌گیری شوند. زیرا به آسانی می‌چرخند و در محل مورد نظر قرار می‌گیرند و می‌توانید ابعاد را از روی آن بخوانید.


8-ضخامت سنج رنگ و پوشش وینتکت مدل WT2110

ضخامت سنج رنگ و پوشش وینتکت مدل WT2110

مشخصات

 • ابعاد
  7×4×3 سانتی‌متر
 • وزن
  130 گرم
 • دامنه اندازه گیری
  0 تا 1500 میکرون
 • دقت
  0.1 میکرون
 • باتری
  دارد
 • توضیحات باتری
  شارژی
 • قابلیت خاموش شدن خودکار
  دارد
 

خرید محصول


کارکرد دمایی دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو: هر کدام از این دستگاه‌ها در دمای خاصی قادر به اندازه‌گیری رنگ به صورت دقیق هستند. برای اینکه متوجه شوید چه دمایی برای دستگاه شما مناسب است می‌توانید به دفترچه راهنمایی دستگاه مراجعه کنید تا بتوانید اندازه‌گیری درستی را انجام دهید. بنابراین نوع دستگاه را هم باید با توجه به دمای محیط کار خود انتخاب کنید.

سرعت تست دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو: منظور از سرعت تست همان مقدار زمانی است که طول می‌کشد تا عددی که روی صفحه دیجیتال دستگاه نشان داده می‌شود، ثابت شود که این موضوع با شنیدن یک صدای بیب، آشکار می‌شود. هر چه این سرعت بیشتر باشد، سرعت کار شما هم افزایش خواهد یافت.


9-ضخامت سنج رنگ و پوشش الکترو جرمنی مدل TG160

ضخامت سنج رنگ و پوشش الکترو جرمنی مدل TG160

مشخصات

 • ابعاد
  20 × 15 × 5 سانتی‌متر
 • وزن
  100 گرم
 • دامنه اندازه گیری
  0-1250 میکرون
 • دقت
  1 میکرون
 • باتری
  دارد
 • قابلیت خاموش شدن خودکار
  دارد
 • اقلام همراه
  تست بلوک های کالیراسیون

خرید محصول


آپشن‌های دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو: برخی از دستگاه‌ها هستند که برخلاف دیگر مدل‌ها که تنها قادر به اندازه‌گیری ضخامت رنگ روی یک سطح به خصوص هستند، می‌تواند به کمک آپشن‌هایی ضخامت رنگ روی دو سطح مختلف را هم اندازه‌گیری کنند. این موضوع در دفترچه راهنمای این دستگاه‌ها توضیح داده شده است.

گارانتی دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو: همیشه برای خرید هر محصولی بهتر است که به سراغ آن مدل‌هایی بروید که گارانتی و خدمات پس از فروش دارند. در مورد دستگاه ضخامت‌سنج رنگ خودرو هم همین امر را رعایت کنید. زیرا که این محصولات با گارانتی معمولاً کیفیت بالاتری دارند. زیرا اگر شرکتی کالای خود را ضمانت نمی‌کند، به این معناست که کالایش کیفیت لازم را ندارد و خدمات پس از فروش برای آن شرکت هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. بنابراین کالاهای با گارانتی باکیفیت‌تر هم خواهند بود.


10-ضخامت سنج رنگ خودرو مدل EM2271

خرید محصول


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن