خانه و سبک زندگی

قیمت عایق صوتی روکار سقف ارزان (عایق صدا آپارتمان، خودرو، پنجره)

عایق صدا در مدلهای دمپینگ،برای اتاق،خودرو،سقف روکار،درب،سقف آپارتمان به فروش می رسد. قبل از خرید عایق صدا به بررسی 9 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل شانه تخم مرغی کد 033

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x3 سانتی‌متر
وزن
0.65 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
پلی اورتان

تصور کنید پشت میز کارتان مشغول طراحی یک پروژه بزرگ هستید که نیاز به تمرکز و دقت بسیاری دارد در حین انجام کار آن زمان که تمام تمرکزتان را جمع کرده اید تا بهترین انتخاب را برای دو راه پیش رو داشته باشید ناگهان صدای بوق بلند یک ماشین و صدای خراشیده شدن لاستیک بر روی آسفالت تمام تمرکز شما را در کسری از ثانیه از بین می برد! با عجله و از فکر اینکه نکند تصادفی رخ داده از پنجره بیرون را نگاه می کنید و جوانی کم سن و سال را میبیند که با قهقه ی بلند از داخل ماشین آخر مدلش برایتان دست تکان داده و دور می شود .

پنل آکوستیک ایران استودیو طرح هرمی کد 200

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
25x25x100 سانتی‌متر
وزن
1 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
اسفنج

و حالا شمایید و افکاری که پاره شده و برای تمرکز آن ساعت ها باید تلاش کنید. چیز جز یک اعصاب خوردی برایتان باقی نمی ماند مگر اینکه… قبل از انجام هر کاری که نیاز به تمرکز دارید به دنبال راهی باشید که از سر و صداهای اطراف و بعضا مزاحم خلاص شوید.

مقاله پیشنهادی: کاندوم ارزان

عایق صوتی یکی از این راه هاست که واقعا در کاهش صدای اطراف اثرگزار است. و خوبی آن به این است که می توانید آن را روی دیوار ساختمان داخل اتاق و هرکجای دیگر که نیاز بدانید نصب کنید.

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل فلکسی 20 kg

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50*50 سانتی‌متر
وزن
400 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
اسفنج

یک نمونه دیگر آن در داخل ساختمان سازی از آن استفاده می شود که به آن عایق توکار گفته می شود. با استفاده از عایق های صوتی، دیوارريال پنجره، درب ، سقف،و هر کجایی که نیاز به عایق داشته باشد قابل نصب است.

شاید همیشه برایمان سوال بوده کسان یکه در سالن های آمفی تئاتر و یا در استودیو کار می کنند چطور از  سر و صداها در امان می مانند . دلیل آن استفاده از همین عایق هاست. مایلید با چند نمونه از آن ها آشنا بشویم؟

مقاله پیشنهادی: چسب نواری

عایق صدا نانو، عایق نسوز، لانه زنبوری، لوله پلیکا، لوله ای، فوم، ضد حریق، شانه تخم مرغی، شیشه، الاستومری و… از انواع عایق صدا هستند که در بازار موجود می باشند.

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل PDT – 55 – 55 بسته 10 عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50x50x8 سانتی‌متر
وزن
0.35 کیلوگرم
تعداد پنل
10
جنس پنل
پلی اورتان

در واقع عایق صدا مانع از ورود امواج صوتی می شود. اگر علمی تر بخواهیم بگوییم کاهش میزان دسی بل صوت از محل تولید به محل نفوذ تویط عایق صوتی انجام می گیرد.

در مکان های خاص که برای انجام فعالیت خود نیاز به سکوت  و آرامش داشتند مانند استودیو صدا، سالن های آمفی تئاتر و… از عایق صوتی استفاده می  کردند تا حتی الامکان از ورود صداهای اطراف به درون خودداری کنند.

مقاله پیشنهادی: شربت به لیمو

صداهای محیط مانند، صدای بوق خودروها در خیابان، رفت و آمد، صدای کارکردن کارگرها در ساختمان ، ترافیک یا حتی صداهای زیبایی مانند صداهای پرندگان در مواقعی م یتواند آرامش فرد را در حین انجام کار یا استراحت از بین ببرد. درست است که راهی برای از بین بردن این صداها کشف نشده اما راه های بسیاری برای دوری از آن ها پیدا شده.

پنل آکوستیک ساندپروف مدل شانه تخم مرغی SP12

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x3 سانتی‌متر
وزن
580 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
اسفنجی

برای مثال استفاده از  مصالحی که نقش عایق را برای جلوگیری از ورود صدا در ساخت و ساز ساختمان ها به عهده دارند تا بتوانند آرامش بیشتری را برای ساکنین به همراه داشته باشند.

انعکاس و انتقال صدای محیط همیشه خوب و دوست داشتنی نخواهد بود خصوصا در زندگی های شلوغ و عجیب امروزی . به همین دلیل هم  اکثر ساختمان های امروزی مجهز به عایق های صوتی شده اند.

مقاله پیشنهادی: خرید دستگاه میکرودرم

و اما قبل از اقدام به خرید باید ویژگی های یک عایق خوب را بررسی کرد:

 • برای حفظ حالت آکوستیک، عایق باید از چگالی مناسبی برخوردار باشد. یعنی عایق را با توجه به میزان سرو صدا خریداری کنید اگر برای مکانی نیاز به عایق دارید که سرو صدای کمتری است از عایق های با چگالی کمتر و اگر سرو صدای بیشتری ست از عایق با چگالی بیشتر استفاده کنید.

به عنوان مثال؛ عایق صوتی دیوار مشترک که به صورت رولی یا تخته ای قابل استفاده است برای جلوگیری از ورود صدای تلویزیون یا تلفن در مجتمع هایی که ساختمان ها دارای اتاق های دیوار به دیوار هستند کاربرد دارد.

پنل آکوستیک مدل شانه تخم مرغی کد H03

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
100x100x3 سانتی‌متر
وزن
2 کیلوگرم
تعداد پنل
1

انواع عایق های صوتی را بر اساس محل مورد استفاده بشناسیم:

عایق صوتی دیوار: این نو عایق، سیستم های حرفه ای برای عایق کردن استودیو و اتاق ضبط صدا است. که هم شما را از دست سرو صدای همسایه ها و خیابان ها راحت می کند و هم صداهایی مانند صدای ضربات مانند صداهایی که در اسباب کشی ایجاد می شود.

مقاله پیشنهادی: کوله پشتی کوچک

پشم سنگ یکی از موادی ست که در این نوع عایق بکار برده می شود که جزو بهترین عایق های صداگیر است.

عایق صوتی دیوار مشترک روکار : این نوع عایق ها نیاز به استفاده در داخل دیوار ندارد و روکار نصب می شود. از انواع این عایق، عایق تخته ای است که کاربردهای زیادی دارد حتی در صورت عدم فضای مناسب در خانه با استفاده از این عایق می توان یک دیوار صداگیر بوجود آورد. ضخامت این عایق 30 میلی متر، سنگین و باجرم بالا و چهارلایه است که توانایی مهار طیف گسترده ای از فرکانس ها را دارد. در این عایق نیز پشم سنگ استفاده و لایه های آن رد کنار هم لمنیت شده اند و در حدود 34 کیلوگرم به جرم دیوار اضافه می کنند .

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل md55 بسته 4 عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50*50*7 سانتی‌متر
وزن
1 کیلوگرم
تعداد پنل
4
جنس پنل
اسفنج

عایق صوتی سقف: برای انتخاب عایق سقف به  چگالی و وزن آن دقت کنید در واقع این عایق باید مانع از ایجاد انرژی صوتی و ارتعاشات در سقف بشود.

مقاله پیشنهادی: بهترین صابون برای بدن

اما چندین نکته را قبل از خرید روشن کنید: جنس سقف خان از چیست بتنی، آجری، چوبی یا؟ صداهای آزار دهنده مربوط به کدام قسمت ساختمان است؟ نوع صداها چیست؟ صدای تلویزیون؟صدای ضربه؟ یا…؟ بلندی صدا در چه حد است؟ عایق روکار  یا عایق توکار؟ کدام یک مناسب است؟

با پاسخگویی به این سوالات می توانید بهترین عایق را انتخاب کنید.

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل شانه تخم مرغی کد 002

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x2 سانتی‌متر
وزن
0.4 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
اسفنج

عایق صوتی کف:  برای عاق کف انواع مواد مختلفی وجود دارد که هم به صورت لایه ای است و هم ریزشی. این عایق ها نیز از لحاظ طراحی دودسته اند: روکار و تو کار .

عایق کف توکار: برای ساختمان های در حال ساخت از این عایق استفاده کنید نه ساختمان های ساخته شده زیرا تخریب کف هزینه و زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

عایق کف روکار: از موادی مانند پشم شیشه، پشم سنگ، پلی یورتان، پلی استایرن، و تایل های از فیبرهای معدنی ، بتن و لیکا ساخته می شود و مقاومت بسیار بالایی دارد.

پنل آکوستیک ساندپروف مدل فلکسی کد ۱

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50x48x5 سانتی‌متر
وزن
0.35 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
پلی یورتان

انواع متریال هایی که به عنوان عایق صوتی شناخته می شوند:

 • پشم سنگ : عایقی چندمنظوره است هم عایق صوتی، هم حرارتی و هم ضد حریق است که از یک نوع سنگ آذرین به نام بازالت تولید می شود. بازالت از فعالیت های آتشفشانی تولید می شود. از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضدآلرژی و بی ضرر برای انسان، سبک، نارسانا، با دوام بالا، مواد شیمیایی نه روی آن اثر دارد و نه در آن بکار رفته شده، جزو بهترین عایق های آکوستیک  و صوتی به شمار می آید.

 • پلی یورتان: عایقی صوتی _ حرارتی است. پرمصرف تین عایق در صنعت ساخت و ساز است . شیمیایی است و از ترکیب دو ماده ایزوسیانات و پلی ال ساخته شده. اگر به دنبال یک عایق اکوستیک مناسب هستید اسپری فوم پلی یورتان گزینه مناسبی است.
 • پشم شیشه: این عایق را از قدیم می شناسید، با مذاب کردن شیشیه و تبدیل به ریزدانه هایی شبیه به الیاف پشم شیشه تولید می شود. هوا در پشم شیشه حبس می شود و به همین دلیل جزو عایق های اکوستیک به حساب می آید.
 • پشم سرباره: این ماده یکی از محصولات جانبی کارخانه جات فولاد و ذوب آهن است زیرا از بازیافت ضایعات کوره آهن به دست می آید. به عنوان یک عایق متوسط برای کاهش سروصدا به کار می رود. یکی از کاربردهای آن ، استفاده در تاسیسات تولید برق و تجهیزات صنایع آهن و معادن است.
 • عایق الاستومری: عایق صدایی که توانایی مقاومت در برابر آلودگی، رطوبت، بخار آب،  و سر و صدا را به خوبی دارد.سبک است و انعطاف پذیری بالایی دارد موارد استفاده آن در انواع تاسیسات ساختمانی، کانال های هوا، لوله های بزرگ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و صنعت خودروسازی است.
 • فوم ایکس پی اس یا XPS : این فوم به عنوان مصالح چندمنظوره ای در ساختمان سازی به کار می رود و نقش عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی را دارد. ضخامت کم وزن سبک و استحکام بالایی در برابر خزش و سنگینی بارهای ثابت دارد ، از پلی استایرین های اکسترودشده ساخته شده ، به دلیل وزن سبک گاهی به عنوان بخش از سازه نیز به حساب می آید زیرا وزنی به ساختمان اضافه نمی کند. دارای سطح یکنواختی ست،تجزیه ناپذیر است و امکان رشد قارچ یا باکتری در آن وجود ندارد. به راحتی قابل برش دادن است و می توان به عنوان عایق صوتی دیوار از آن استفاده کرد.
 • یونولیت: یونولیت به صورت ورقه ای یافت وجود دارند چگالی بالایی دارند، بیشتر در مرحله سفت کاری ساختمان استفاده می شوند ، جذب صدای بالایی دارند، موارد استفاده آن ها در مکان های پر سر و صدایی مانند موتورخانه ها است. که هم در سقف و هم دیوار قابل استفاده است. البته به دلیل قیمت پایین یونولیت سقفی، امروزه زیاد از آن در ساخت و ساز استفاده می شود.

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل md55 بسته دو عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
25*25 سانتی‌متر
وزن
0.300 کیلوگرم
تعداد پنل
2
جنس پنل
اسفنج

موارد استفاده عایق:

 • استفاده در ساختمان ها
 • استفاده در دیوار آپارتمان ها
 • در صنعت

در خرید عایق صوتی این موارد را از نظر بگذرانید:

جنس عایق : همانطور که در بخش بالا اشاره شد عایق ها دارای جنس های مختلفی هستند، و از طرفی دارای دو ساختار سلول باز و سلول بسته می باشند. عایق های سلول بسته توانایی جذب صدا و عدم نفوذ بیشتر صدا به بیرون می شوند.

و عایق های سلول باز برای مکان هایی که نیاز به عبور صدای بیشتری دارد مانند استودیوها برای اکوستیک بیشتر مناسب است.

پنل آکوستیک مدل شانه تخم مرغی نسوز

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x3.5 سانتی‌متر
وزن
1 کیلوگرم
تعداد پنل
2
جنس پنل
فوم
 • چگالی : چگالی مناسب و استاندارد باعث حفظ حالت اکوستیک عایق می شود. چگالی پایین نفوذ صدای بیشتری دارد و چگالی بسیار زیاد هم اثر بدی بنابراین به دنبال عایقی با چگالی مناسب باشید.
 • رطوبت: اغلب عایق های صوتی عایق رطوبتی هم هستند و تنها عایق الاستومری و تا حدی فوم عایق پلی اتیلن در برابر رطوبت مقاوم نیستند که این مشکل را با روکش فایبرگلاس می توان حل کرد.

عایق صوتی مناسب ساختمان سازی:

پنل اکوستیک ایران استودیو مدل ام دی پلاس بسته 4 عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
250* 250 سانتی‌متر
وزن
0.80 کیلوگرم
تعداد پنل
4
جنس پنل
اسفنج

استفاده از عایق موردی ست که در ساختمان سازی  به آن توجهی نمی شود به خصوص در مورد ساختمان های بساز بفروش . بنابراین باید خودتان به فکر این موضوع باشید و اگر در حال ساختمان سازی هستید از عایق استفاده کنید.

عایق های توکار پشم سنگ و الاستومری برای استفاده در ساختمان سازی بهتر است. اما اگر در ساختمان های ساخته شده نیاز به عایق دارد از عایق های روکار استفاده کنید.

پنل آکوستیک مدل صداگیر

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x3 سانتی‌متر
وزن
2 کیلوگرم
تعداد پنل
۱

پنل آکوستیک ایران استودیو مدل کرکره ای کد S500

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50x50x4 سانتی‌متر
وزن
0.6 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
پلی اورتان

پنل آکوستیک مدل شانه تخم مرغی کد 02 بسته دو عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
100x100x2 سانتی‌متر
وزن
3 کیلوگرم
تعداد پنل
2

پنل آکوستیک مدل Soundproof

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
50x50x8 سانتی‌متر
وزن
0.35 کیلوگرم
تعداد پنل
10
جنس پنل
پلی یورتان

پنل اکوستیک ایران استودیو مدل ایزیلاتور کد 035

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
35* 40 * 35 سانتی‌متر
وزن
0.400 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
اسفنج

پنل آکوستیک مدل MD پلاس

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
25x255x5 سانتی‌متر
وزن
200 کیلوگرم
تعداد پنل
1

پنل آکوستیک مدل شانه تخم مرغی کد H03 مجموعه 6 عددی

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
100x100x3 سانتی‌متر جنس پنل پلی یورتان
وزن
1.2 کیلوگرم
تعداد پنل
6

پنل آکوستیک مدل شانه تخم مرغی کد S12-2

خرید عایق صدا (صوتی) ارزان قیمت +9 مدل با کیفیت
ابعاد
200x100x2 سانتی‌متر
وزن
0.5 کیلوگرم
تعداد پنل
1
جنس پنل
پلی یورتان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن