دکوراسیون

غنچه گل رز – خرید غنچه گل رز ارزان قیمت (غنچه گل رز خشک شده)

غنچه گل سرخ از بین گلهای بسیار معروفی هستند که طرفداران زیادی در بین ایرانی ها دارد. قبل از خرید غنچه گل به بررسی 3 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

هیچگاه زمان سفر به یکی از شهرهای استان زیبای فارس را فراموش نمی کنم. اردیبهشت ماه بود و خانواده یکی از دوستان از ما خواستند که سری به شهر زیبای شیراز بزنیم زیرا شنیده بودند استان فارس بسیار زیباست و از آن جایی که نزدیک به جنوب است در فصل تابستان هواگرم می شود و سفر شاید سخت بشود.

طبق برنامه ریزی دوخانواده باهم، صبح زود از تهران به راه افتادیم و چون تفریحانه رانندگی می کردیم و سعی داشتیم از تمام زیبایی در طول مسیر بهره ببریم حوالی عصر فردای آن روز به شهر رویایی شیراز رسیدیم.

مقاله پیشنهادی: طعمه مورچه کش

باور نمی کنید اگر بگویم از همان یک کیلومتری دروازه قرآن، عطر فوق العاده ای هوا را پر کرده بودو هرچه به شهر نزدیکتر می شدیم این عطر بی نظیر جان می گرفت و قوی تر می شد. از زیر دروازه قرآن که رد شدیم و پا به شهر شیراز گذاشتیم، بقدری شهر سرسبز و زیبا بود و ما سرمست از دیدن این هوای فوق العاده و همان بوی دلپذیر و جادویی که فقط چندساعت به گشت و گذار در سطح شهر پرداختیم.

مقاله پیشنهادی: حلقه ورزشی

جالب این بود که آن عطر دل انگیز در تمام سطح شهر پراکنده بود اما در قسمت های قوی تر ودر قسمت هایی ضعیف تر بود که بعد متوجه شدیم هرکجا باغ و فضای سبز بیشتر است آن بوی عطرانگیز نیز بیشتر است، آن عطر فوق العاده بوی بهارنارنج شیراز بود که این طور شهر را در بر گرفته بود. به هر کجای شهر چه در خیابان یا باغ ها یا فضاهای سبز و یا حتی شاخه هایی که از حیاط خانه ها بیرون آمد بود، نگاه میکردی پر بود از درختان بلند قامت نارنج که پر از شکوفه های بهار نارنج شده بودند.


1-غنچه گل رز خشک مدل sanaz

خرید محصول


 هرچه که از قسمت شرق شهر به سمت غرب و شمال آن می رفتیم هوا خنک تر و دلچسب تر می شد و باغ های بهشتی بیشتر خودنمایی می کردند. بعد از چندساعت گشت و گذار تصمیم گرفتیم به هتلی که رزو کرده بودیم برویم هتلی زیبا و دنج در یکی از خیابان های بلواری به نام معالی آباد. برای رسیدن به هتل باید از بزرگراه چمران می گذشتیم، بزرگراهی بی نهایت سرسبز که یک طرف آن را ساختمان های سربه فلک کشیده پر کرده بود  و طرف دیگر رودخانه ای بزرگ و زیبا و مردمی که به غذا دادن به پرنده هایی مانند مرغ های دریایی در آن اطراف بودند.

به هتل زیبای شهر رسیدیم و شب را استراحت کردیم و فرا صبح طبق قرار، از شهر بیرون زده و به دنبال شهری به نام میمند رهسپار شدیم شهری که آن را شهر گل می نامند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک دریل بتن کن

شهر گل های محمدی  و رز، تمام مزرعه های و زمین های باغ های این شهر پر است از انواع گل محمدی و بقدری بوی شهر عطرآگین است که  هرکسی را غرق در لذت می کند. داستان سفر رویایی ما به استان فارس با خرید انواع گلبرگ های تازه گل محمدی، گلاب، غنچه گل تازه و خشک و خرید چندین نوع عرقیجات خوش عطر دیگر و البته خوردن فالوده بسیار خوشمزه شیرازی با عطر و طعم عرق نسترن  و دیدن بناهای تاریخی شیراز مانند ارگ کریم خان و باغ عفیف آباد و خیلی جاهای دیدنی دیگر به پایان رسید.

ناگفته نماند گل محمدی تنها در شهر میمند کاشت نمی شود چندین شهر زیبای دیگر مانند قمصرکاشان، لاله زار کرمان، داراب فارس و خود شهر شیراز نیز کشت می شود.

مقاله پیشنهادی: توستر دیجیتالی خوبه

گل محمدی درختچه ایست با ارتفاع 2 متر و ساقه های چوبی و تیغ دار و برگ های پهن چندوجهی، با گل های نسبتا کوچک و به رنگ صورتی تا قرمز روشن، و از خانواده گل های رز قدیمی به حساب می آید. منشا این گل به آسیای مرکزی می رسد. این گل را با نام گل دمشق نیز می شناسند که به دلیل صادارات عرق آن( گلاب) از دمشق به اروپا به این نام مشهور شد ناگفته نماند که گلاب از ایران به دمشق وارد می شده است.

کشورهای بلغارستان، ترکیه، هند وفرانسه در تولید و کشت این گل بسیار فعال هستند و بخش اعظمی ازتولیدات بازار جهانی را برعهده دارند.

مراکش و تونس که در قدیم جزو تولید کنندگان اصلی این گل بودند امروزه مشارکت زیادی در تولید آن ندارند اما افغانستان و شیلی همچنان به تولید گل محمدی می پردازند.

پودر گل محمدی در بازارهای جهانی به عنوان یک ادویه شناخته شده در انواع غذاهای ایرانی، هندی و خاورمیانه شناخته شده است.

مقاله پیشنهادی: خاک تیمم از کجا بخریم

گل محمدی در ایران:

از زیبایی های بی نظیر کشورعزیزمان سرسبزی و چهارفصل بودن آن است. آب و هوای بی نظیری که باعث بوجود آمدن گل هایی خوش عطر و خوشبو شده است. از بین تمام گل های خوشبو، گل محمدی جزو برترین و بهترین گلهاست که از آ استفاده های بسیاری نیز می شود. تولید و کشت این گل در کشورمان به سال ها قبل با می گردد. از دوران هخامنشی گل محمدی در استان فارس زندگی می کرده در دوران صفویه نیز به کوهپایه های کاشان برده شده که درحال حاضر بهترین نوع آن در همین منطقه تولید می شود.

مقاله پیشنهادی: ارزانترین قیمت کاور مبل

گل محمدی یک گیاه یکساله است اما در ایران زیبای ما به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب در هر چهارفصل کشت می شود.


2-غنچه گل رز خشک معطر مدل Pink Rose

غنچه گل رز خشک معطر مدل Pink Rose

اطلاعات کلی

 • ابعاد
  هر گل 1 × 1.5 × 2 سانتی‌متر
 • وزن
  50 گرم

خرید محصول


این گل بی نظیر در ایران بسیار محبوب است و با نام گل رز نیز شناخته شده است. از قدیم الایام درکشورمان کاشت می شده است. زادگاه اصلی این گل رشته کوه های مرکزی و البرز است که البته امروزه 13 گونه آن در چندین شهر کشور کشت و تولید می شود. شهرهایی مانند، قمصر کاشان، لاله زار کرمان، میمند و دارب استان فارس وشیراز است.

گل محمدی درشرایط اقلیمی خاص و طبیعی رشد می کند  و از این جهت بومی ایران به حساب می آید. زیبایی  بوی فوق العاده و خاصیت بسیارزیاد درمانی آن باعث شده تا در صنایع غذایی، دارویی ، آرایشی و بهداشتی بکار برده شود.

گلاب که از تقطیر برگ های گل محمدی به دست می آید از قدیم در ایران تولید می شده و به کشورهای آسیایی و از آنجا به اروپا برده می شده است.

علاوه بر گلاب، اسانس، گلبرگ ، پودر گلبرگ و غنچه های خشک شده محصولاتی هستند که از این گل به دست می آیند.

علاوه بر مصرف داخلی، غنچه گل محمدی ، برگ گل و گل کامل به صورت کاملا خشک شده به خارج ازکشور نیزصادر می شود.

از ویژگی های این گیاه باید به مقاوم بودن آن در شرایط سخت اشاره کرد به طوری که در بعضی از مناطق در طول عمر این گل، درخت دوبار آبیاری می شود. اما به طور کلی عواملی که در رشد بهتر گل محمدی تاثیر دارد، آبیاری منظم ، خاک حاصلخیز، کود، دما و نور مناسب است که باید رعایت شود.

 • آبیاری گیاه : گیاه در زمان گلدهی نیازبه آبیاری منظم به صورت 15 روزی یکبار دارد.
 • این گیاه در دمای بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد غنجه دهی بهتری خواهد داشت.توجه داشته باشید که دمای هوا در کیفیت گل محمدی و میزان اسانس آن بسیار موثر است برای مثال دمای بالای 20 درجه سانتی گراد باعث باز شدن سریعتر گل شده اما از اسانس آن کاسته می شود این موضوع در مورد دمای پایین صدق می کند.
 • برای رشد بهتر گیاه، وجود سایه درکنار نور بسیار اهمیت دارد و نباید مستقیما در زیر نور آفتاب قرار بگیرد .

زمان باز شدن گل : گل محمدی فرزند زیباترین ماه بهار یعنی اردیبهشت است و از اوایل این ماه تا اواسط تیرماه شروع به باز شدن می کند یعنی چیزی حدود 20 الی 30 روز.

در این فرصت باید کار برداشت شروع شود و به دلیل ظرافت بالای گل عمل برداشت باید تا قبل از طلوع آفتاب انجام بگیرد تا باعث سفیدی گل و ریختن برگ های آن نشود.


3-غنچه گل سرخ کرالیچین مقدار 100 گرم

غنچه گل سرخ کرالیچین مقدار 100 گرم

مشخصات

 • وزن
  150 گرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  26.5 × 2 × 17 سانتی‌متر
 • شماره پروانه بهداشت
  12/10659
 • سایر توضیحات
  دارای بسته‌بندی زیپ کیپ
 

خرید محصول


خشک کردن غنچه گل محمدی: این غنچه های زیبا  ومعطر به آسانی و با قرار گرفتن در هوای مطلوب و در سایه خشک می شوند.

نکته مهم این است که برای خشک شدن آن ها از نور آفتاب استفاده شود.

از غنچه گل محمدی خشک علاوه بر صنایع غذایی در تزئینات و صنایع بسته بندی نیز استفاده می شود.

انواع بسته های گل محمدی خشک:

بسته های گل خشک متفاوت هستند و بستگی به کاربرد آن حجم بسته ها از چند گرمی تا 8 و 10 کیلویی متفاوت می باشند.

قیمت آن نیز بسته مرغوبیت گل، درشت یا خورد بودن آن، و چندین عامل دیگر متغیر است.

بهترین غنچه گل محمدی: غنچه گل داراب استان فارس و لاله زار استان کرمان در بین مردم بسیار محبوب تر ازبقیه انواع آن هستند. غنچه گل لاله زار بزرگتر ، با عطر قوی تر و رنگی تیره تز از غنچه گل داراب است.

خواص شگفت انگیز گل محمدی :

به این موضوع اشاره کردیم این گل زیبا در صنایع مختلفی کاربرد دارد ، بد نیست در اینجا به خواص آن اشاره ای داشته باشیم.

 • گل محمدی ( عرق ، روغن ) آن برای زیبایی و سلامت پوست بسیار مفید است.
 • گل محمدی ( پودر گل ) برای درمان یبوست موثر است.
 • در درمان عفونت های دستگاه مجاری ادارای موثر است.
 • گل محمدی( عرق ، دمنوش) برای بیماری های اعصاب بسیار مفید است.
 • در بهبود سیتم ایمنی بدن موثر می باشد.
 • برای بیماری های گوارشی مفید است.
 • سرشار از ویتامین های A، C و B می باشد.

از گل محمدی در پخت چه غذاهایی استفاده می شود؟

 • از آب گل محمدی یا همان گلاب برای استفاده در غذاهای گوشتی مانند مرغ استفاده می شود که آن را بسیار خوش عطر و خوش طعم می کند. به اصطلاح در خوراک مرغ مجلسی یا خورشت قیمه مجلسی حتما از گلاب استفاده می شود.
 • از پودر گل در تهیه سس، در تهیه ادویه ماست و سالاد استفاده می شود.
 • برگ یا غنچه خشک شده آن در تهیه دمنوش یا در انواع چای استفاده می شود.( درون چای های هیئت و مجالس گلاب نیز در جای ریخته می شود)
 • از پودرگل در طبخ برنج، درست کردن انواع دسر، پودینگ ، مربا و بستنی نیز استفاده می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن