سرگرمی و ورزش

خرید فلوت ارزان قیمت (خرید فلوت لاکوتا،سرخپوستی،بامبو چینی)

فلوت در مدلهای سرخپوستی،کلیددار،چوبی،عربی،چینی،لاکوتا،توالت فرنگی،برقی،ریکوردر به فروش می رسد. قبل از خرید فلوت به بررسی 16 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

ما ایرانی ها از کودکی در فیلم های قدیمی بیشترین سازی که دیده ایم ساز فلوت بوده است. و وقتی از پدر و مادر درباره صدای این ساز میپرسیم اقرار می کنند که صدای آن را بسیار می پسندند.

صدای ساز فلوت برای هیچکداممان ناآشنا نیست، یا با نوای شاد آن در عروسی های سنتی قدیمی و قبیله ای آشناییم و یا نوای غمگین آن را شنیده ایم.

مقاله پیشنهادی : علت دون دون شدن رب انار

فلوت انواعی دارد قدیم ترها، حفره هایی بر روی فلوت قرار داشت که کار نواختن را سخت تر می کرد که امروزه به آن ها فلوت دهلیزی می گویند.

اما مدت ها بعدی فلوتی ساخته شد که کلید هایی جای حفره ها را گرفت و کار را برای نوازنده ساده تر کرد. به این نوع فلوت، فلوت بومهن می گویند.

مقاله پیشنهادی : قهوه ساز ارزان

اما فلوت کجا و توسط چه کسانی در اولین بار نواخته می شد؟

جالب است بدانید قدمت این ساز به ۵۰ هزارسال پیش می رسد،

مقاله پیشنهادی : تی چرخشی ارزان

همان سازهایی که از چوب ساخته می شو و به آن ساز چوبی می گفتند. اما امروزه فلوت هایی از جنس های طلا و نقره و آلیاژهایی چون فولاد و استیل و… ساخته می شود.

از بین قدیمی ترین فلوت های می توان به فلوت چینی اشاره کرد،  که هم صدای زیبایی دارد و جنس آن از چوب خیزران ( بامبو ) است.

مقاله پیشنهادی :فوتبال دستی ارزان

بدنیست با نام چند نمونه از فلوت های امروزی آشنا شویم، فلوت بومهن، پن فلوت سرخپوستی که دونوع دارد سرخپوستی چوبی و بامبوئی،  ریکورد، کلیددار، ایرلندی، آلتوز پیکولو، یا فلوت های که به نام شهر و مناطقی که زیادتر نواخته می شوند

مقاله پیشنهادی : بهترین مارک سبوس برنج 

 

معروف هستند ماننپ فلوت تبتی، ترکیه ای  و…

مقاله پیشنهادی : گل مصنوعی ارزان از کجا بخریم


1-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 23

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 23

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  رزین ABS
 • تعداد قطعات
  3

مشخصات فنی

 • کوک
  دو
 • سیستم انگشت گذاری
  آلمانی
 • اقلام همراه
  کاور کتان
 

خرید محصول


 در بین سازهای قدیمی، فلوت یکی از محبوب ترین سازهاست که افراد زیادی به سراغ نواختن آن می روند. از قابلیت های فلوت تکنوازی ( سولو)   و گروه نوازی ست که باعث شده در بسیاری از سبک ها مانند سبک راک، جاز ، پاپ و … مورد استفاده قرار بگیرد.

دنیای موسیقی دنیای ست بسیار دلکش و شیرین، اما برای کسانی که تازه وارد آن می شوند چالش هایی وجود دارد که باید یکی یکی از آن ها بگذرند. یکی از چالش ها خرید بهترین و مناسب ترین ساز است.

در اینجا سعی شده راهنمای جامعی پیرامون معرفی انواع سازهای فلوت برای افراد مبتدی قرار داده بشود. بنابراین اگر شما هم بتازی قصد نواختن فلوت را دارید با ما همراه شوید.

از ساز فلوت، مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که هر یک با ویژگی خاصی که دارند برای انتخاب نیاز است آن ها را بشناسید. بنابراین قبل از اقدام به خرید  میزان هزینه ای که برای خرید فلوت در نطر دارید را مشخص کنید، بعد تصمیم بگیرید که از سازی که خریداری می کنید چه انتظاراتی دارید، حال وقت آن رسیده که به سراغ انواع مدل ها و ویژگی های فلوت بروید.

قبل از هرچیز به معرفی ساز فلوت می پردازیم تا با آشنایی کامل به سراغ خرید آن برویم:

فلوت یک نوع از سازهای بادی است که از پهلو نواخته می شود  و باید برای نواختن در کنار صورت و در راستای شانه قرار بگیرد.

برای نواختن فلوت باید درحفره بالایی آن دمید و همزمان به کمک  سر انگشتان حفره های روی بدنه را باز و بسته کرد. در شکل فلوت های امروزی و همچنین نوع نواختن آن ها تغییراتی ایجاد شده و بجای حفره های روی بدنه کلیدهایی قرار گرفته است.


2-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS-24

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS-24

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  2.03 × 5.08 × 30.2 سانتی‌متر
 • وزن
  90.7 گرم
 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  3

خرید محصول


ساز فلوت درحدود چندن هزارسال قبل در چین پا به جهان گذاشت. و امروزه نیز انواع مختلفی از این ساز به نام فلوت چینی وجود دارد.

فلوت های قدیم از چوب ساخته می شدند و شکلی نی مانند داشتند اما  با گذر زمان آن ها نیز از چوب به فلز و آلیاژهای دیگر تغییر شکل دادند. دراوایل قرن هجدهم فردی به نام بوهم فلوتی را اختراع کرد که همان فلوت های امروزیست که در اکستر سمفونی ها نواخته می شود.

نواختن فلوت تا پیش از آنکه بوهم دست به این نوآوری بزند کمی دشوار بنظر می آمد زیرا انگشتان نوازنده دائما باید با حفره های روی فلوت هماهنگی ایجاد می کرد و آن ها را باز و بسته میکرد.

بوهم دست به تغییرات کلی زده بود و توانست با استفاده از میله فنر و پدرها و برش هایی جدید، هم تغییراتی در شکل ظاهری فلوت بوجود آورد و هم  با باز و بسته شدن کلیدها نواختن را آسان تر کند.

فلوت و انواع آن:

فلوت ها انواع مختلفی دارند اما همگی از نظر ماهیت کلی و شکل ظاهری شبیه به هم هستند و تنها تفاوت ان ها در طراحی سر فلوت در بخش دهانی آن است و میزان نفس لازم برای نواختن. با انواع ساز فلوت آشنا شویم:

فلوت ریکوردر: یا فلوت انگلیسی، ابتدایی ترین و ساده ترین نوع فلوت برای افرادی ست که ابتدای یادگیری فلوت هستند، زیرا نواختن آن به صورت مستقیم می باشد. فلوت ریکورد انواعی دارد که هر یک ویژگی دارند:

 • سوپرانو : به دلیل داشتن صدای بسیار زیر، مناسب نواختن ملودی های شاد است
 • آلتو: با صدایی کمی بم تر از سوپرانو متداولترین نوع فلوت است.
 • تنور: صدای بم و قیمت بسیاری دارد.
 • بیس: به دلیل داشتن صدای کاملا بم مناسب نواختن ملودی های غمگین است.

3-فلوت ریکوردر آنجل مدل ASRG220G

خرید محصول


فلوت کلیددار: با نام های فلوت بوهم ، فلوت مدرن یا فلوت کنسرتی مشهور است. در واقع ورژن حرفه ای تر فلوت ریکوردر است اما نوازنده برای نواختن آن باید اصول و تکنیک های ابتدایی نواختن ساز آشنا باشد. کلیدهای متعدد طراحی شده روی این سایز برای استفاده توسط هر دو دست در نظر گرفته شده و نت های متفاوتی نیز تولید می کند.

مدل های ابتدایی آن از لحاظ وزنی سبک هستند و جنس آن ها از روی و مس با روکش نقره است. اما مدل های حرفه ای سنگین تر هستند و جنس آن ها اغلب از نقره است.

فلوت کلیددار طولی درحدود 60 سانتی متر و وزن حدود 600 گرم دارد.

فلوت چوبی: فلوت چوبی برای نواختن موسیقی هایی ایرانی، عربی، هندی و یا ترکی مناسب است، نواختن آن کمی دشوارتر از فلوت کلیددار است و برای نوازندگانی مناسب است که حرفه ای باشند. فلوت چوبی یا فلوت عربی در ایران بیشتر از بقیه انواع فلوت استفاده می شود.

پن فلوت سرخپوستی: فلوت سرخپوستی ساختاری کاملا متفاوت دارد، 14 تا 18 نی به هم چسبیده که از یک طرف سرهای آن ها بسته و از طرفی برای دمیدن نوازنده باز است. جنس نی ها یا از چوب است یا از بامبو که نوع بامبویی آن  نسبت به نوع چوبی، هم ظرافت بیشتری در ظاهر و هم صدای گرمتری دارد. و از آنجایی که برای نواختن نیاز به حجم کمتری از هوا دارد برای افراد مبتدی مناسب تر است.

نواختن با پن فلوت یک فوت کوزه گری دارد که برای افراد مبتدی در شروع یادگیری بسیار موثر است. در هنگام خرید سازی را تهیه کنید که نی بلندتر در دست قوی تر شما قرار بگیرد مثلا اگر راست دست هستید نی بلندتر باید در دست راست شما قرار بگیرد و اگر چپ دست هستید نی بلندتر در دست چپ شما.

درست است که اکثریت پن فلوت را متعلق به سرخ پوستان آمریکای جنوبی می دانند اما در کشورهای رومانی، آمریکای شمالی و جنوبی، یونان، تایلند و آفریقا نیز نواخته می شود.


4-فلوت ریکوردر دی اچ اس مدل رساکو

خرید محصول


 • فلوت اوکارینا :فلوتی قدیمی از جنس سفال که امروزه از جنس های شیشه، پلاستیک ، فلز و .. نیز ساخته می شود.و با 4 الی 13 حفره روی آن صدایی شبیه به صدای فلوت ریکوردر دارد.

فاکتورهای مهم برای خرید یک فلوت خوب:

با توجه به انواع سازها و مدل های متفاوتی که دارند بهتراست فاکتورهای مهمی که در ادامه شرح داده می شود رادر نظر بگیرید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

– جنس فلوت: جنس فلوت ها متفاوتند، جنس های سفالی، چوب، شیشه، پلاستیک، بامبو، مس، نقره و رزگلد، تیتانیوم، پلاتین و.. . و بسیار مهم است بدانید که جنس آن رابطه مستقیمی با کیفیت صدای بیرون آمده از ساز دارد. فلوت نقره پرطرفدارترین فلوت است. و فلوت رزگلد نیز صدای بسیار دلنشینی دارد.

نکته دوم در انتخاب جنس، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی محل سکونت نوازنده است. برای مثال پن فلوت سرخپوستی بامبویی در مناطق گرمسیری به دلیل قرارگرفتن زیر نور آفتاب استحکام خود را از دست می دهند.

– سطح مهارت نواختن: همانند بقیه سازها، فلوت نیز برای افراد مبتدی وحرفه ای متفاوت است. ریکوردر گزینه مناسبی برای افراد مبتدی  ست زیرا هم سبک است و هم نواختن با آن ساده تر است.

– قطعات و بدنه ساز: سلامت بدنه و قطعات ساز در کیفیت صدا و نت های آن بسیار موثر است. علاوه بر انتخاب فلوت های مرغوب از سلامت آن و بدون خط و خش بودن بدنه و همچنین قرارگیری تمام قطعات در جای خودشان نیز دقت داشته باشید.

– تست کردن ساز: قبل از خرید نهایی، ساز را تست کنید یعنی بنوازید تا از اجرای درست تمامی نت ها اطمینان پیدا کنید. اگر مبتدی هستید با یکی از دوستان حرفه ای یا استاد خود برای خرید اقدام کنید تا صحت نت ها را تایید کنند در حین نواختن شما نیز به صدای آن گوش دهید و مطمئن شوید صدای ساز را دوست دارید.


5-فلوت ریکوردر مدل HRMONIC کد 001

خرید محصول


– مهارت نفس گیری: در ابتدای یادگیری شاید کمی سخت باشد حجم هوای زیادی را وارد ساز کنید برای همین بهتر است به سراغ فلوت هایی مانند ریکوردر یا پن فلوت بامبوئی بروید. فلوت های چوبی ازین لحاظ برای افراد حرفه ای مناسب ترند که نیاز به حجم زیادی از هوا دارد.

نکته کلی برای یادگیری فلوت، تمرین و تمرکز برای یادگیری مهارت نفس گیری و قدرت نفس است. علاوه بر تمرین با ساز با انجام ورزش هایی مثل شنا می توانید نفس گیری را تقویت کنید.

– وزن: سازهای سبک تر از لحاظ کنترل و در دست گرفتن بهتر هستند خصوصا برای افراد مبتدی. فلوت های چوبی وزن بشتری از بقیه انواع فلوت دارند.

– پدهای اسفنجی: روی فلوت و زیر کلیدهای آن پدهای اسفنجی رنگی برای پوشاندن حفره های وجود دارد . دقت کنید پدها سالم و بدون آلودگی باشند. به دلیل اینکه پدها قابل تعویض هستن بعد از گذشت مدتی می توانید آن ها را تعویض کنید.

– ساختار لبه فلوت: یکی دیگر از عواملی که درکیفیت صدای ساز موثر است جنس سر فلوت است، جنس نقره بهترین می باشد. فلوت هایی راانتخاب کنید که جنس سر آن ها از نقره است و لبه آن، لب شما را اذیت نمی کند.

– اندازه حفره های روی بدنه ساز: سایز حفره روی فلوت ها متفاوت است حفره های بازتر باوجود اینکه مقاومت هوای کمتری دارند اما نواختن با ان ها ساده تر است. برای ایجاد کیفیت نت ها دراین نوع فلوت گاهی نیاز است برخی از سوراخ های باز را ب کمک انگشت ببندید .

– کلید Inline G  : انتخاب فلوتی با این کلید کاملا سلیقه ای وعادتی است برای مثال اگر عادت دارید با کلید جی افست بنوازید این کلید برای شما کارآیی دارد و الا که هیچ تاثیری روی صدای ساز نخواهد داشت.

– اهمیت انتخاب سازهای با کیفیت: پیشنهاد ما این است که در این بخش اگر قصد دارید نوازنده ی حرفه ای شوید کمی دست  دلبازتر انتخاب کنید. زیرا کیفیت ساز انتخابی شما بشدت بر روی انگیزه و پیشرفت شما موثر است. سازهای ارزان قیمت را حتی اگر یک نوازنده حرفه ای هم بنوازد صدای خوبی نخواهد داشت و ممکن است بعد از مدتی شما را دلسرد و اعتماد به نفس تان را پایین بیاورد.

 • لوازم جانبی: کیس یا جعبه نگهداری فلوت برای آنکه به فلوت آسیبی نرسد اهمیت دارد که جنس داخل آن از مخمل و جداشده از جعبه نباشد و خود جعبه نیز بدون آسیب دیدگی باشد.

6-فلوت ریکوردر طرح سرخپوستی مدل Dragon

خرید محصول


راهکارهایی برای کسانی که توانایی خرید فلوت مناسب ندارند:

مزایا و معایب فلوت اجاره ای: بسیاری از فروشگاه ها و آموزشگاه های موسیقی هستند که ساز اجاره ای دارند. می توانیددرابتدای کار از ساز اجاره ای استفاده کنید و بعد با گذر زمتن هزنیه مناسب برای خرید فلوت مورد علاقه تان را جمع آوری کنید.

فلوت دسته دوم بخریم؟ فلوت های دسته دوم هم گزینه مناسبی برای انتخاب کسانی است که فعلا تمایلی به خرید ساز نو ندارند. زیرا بسیارند کسانی که به دلیل خرید ساز حرفه ای تر یا تغییر زمننه موسیقی ساز اول خود را میفروشند. در هنگام خرید بهتر است ساز را کاملا بررس کنید تا آسیب دیدگی نداشته باشد.

پاسخ به سوالات شما

 1. کدام فلوت مناسب برای شروع یادگیری است؟ فلوت ریکورد همانطور که گفته شد هم به دلیل سبکی و هم سبک نواختن آن که به صورت مستقیم است برای افراد مبتدی مناسب تر است.
 2. پن فلوت سرخپوستی چوبی و بامبویی چه تفاوت هایی باهم دارند؟ پن فلوت بامبو، ظریف تر سبک تر و راحتتر در نواختن است و مناسب افراد مبتدی است. پن فلوت چوبی سنگین تر است و نیاز به حجم هوای بیشتری دارد و مناسب افراد حرفه ای است.

7-فلوت ریکوردر ژرمن سیستم نووو مدل N310G

فلوت ریکوردر ژرمن سیستم نووو مدل N310G

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  ABS
 • تعداد قطعات
  3

مشخصات فنی

 • کوک
  دو
 • سیستم انگشت گذاری
  آلمانی
 • اقلام همراه
  کاور

خرید محصول


8-فلوت ریکوردر طرح سرخپوستی کد G4

فلوت ریکوردر طرح سرخپوستی کد G4

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  39x4x4 سانتی‌متر
 • وزن
  200 گرم
 • جنس بدنه
  بامبو
 • تعداد قطعات
  4

خرید محصول


9-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRA27III

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRA27III

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  طول 30 سانتی متر سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • جنس بدنه
  پلاستیک ABS
 • تعداد قطعات
  3

خرید محصول


10-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRN-302B

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRN-302B

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  5.08 × 1.7 × 30.4 سانتی‌متر
 • وزن
  45.3 گرم
 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  2
 

خرید محصول


11-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRF 21

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRF 21

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  رزین ABS
 • تعداد قطعات
  2

مشخصات فنی

 • کوک
  دو
 • سیستم انگشت گذاری
  آلمانی
 • اقلام همراه
  – کیف از جنس کتون
 •  
  – جدول انگشت‌‌گذاری
 

خرید محصول


12-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS-302BIII

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS-302BIII

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  رزین ABS
 • تعداد قطعات
  3

مشخصات فنی

 • کوک
  دو
 • سیستم انگشت گذاری
  باروک
 • اقلام همراه
  – کیف از جنس کتون

خرید محصول


13-فلوت ریکوردر مسترورک مدل Germa76

خرید محصول


14-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRA-314BIII

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRA-314BIII

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  رزین ABS
 • تعداد قطعات
  3

مشخصات فنی

 • کوک
  فا
 • سیستم انگشت گذاری
  باروک
 • اقلام همراه
  – کیف از جنس کتون
 

خرید محصول


15-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 20G

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRS 20G

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  3

مشخصات فنی

 • کوک
  دو
 • سیستم انگشت گذاری
  آلمانی
 • اقلام همراه
  کاور کتون
 

خرید محصول


16-فلوت ریکوردر یاماها مدل YRN-302BII

فلوت ریکوردر یاماها مدل YRN-302BII

مشخصات فیزیکی

 • جنس بدنه
  رزین ABS
 • تعداد قطعات
  2

مشخصات فنی

 • کوک
  فا
 • سیستم انگشت گذاری
  باروک
 • اقلام همراه
  – کیف از جنس کتون

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن