خانه و سبک زندگی

ماشین حساب از کجا بخرم – چه ماشین حسابی برای حسابداری خوبه – راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی ارزان

ماشین حساب در مدلهای مهندسی،کاسیو 5800،شارپ،ساده،حسابداری،الجبرا،اینفینیتی به فروش می رسد.قبل از خرید ماشین حساب به بررسی 10 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

ماشین حساب ها انواع بسیار گوناگونی دارند که در اینجا به چند نوع از انها اشاره می کنیم:

ماشین حساب حسابداری،ماشین حساب حرفه ای،ماشین حساب مهندسی،ماشین حساب چاپگر،ماشین حساب جبری،ماشین حساب حل معادله ،ماشین حساب توان دار،ماشسن حساب پیشرفته ،ماشین حساب بارداری،ماشین حساب تخمک گذاری و …

ماشین حساب ها در اندازه های مختلف ساخته می شوند مثل ماشین حساب های جیبی

یکی از برند های بسیار معروف از ماشین حساب،ماشین حساب های کاسیو هستند.

مقاله پیشنهادی: برند های معروف لواشک

از طریق گوگل نیز می توان با ماشین حساب آنلاین کار کرد.

برای خرید ماشین حساب می توانید به صورت اینترنتی از دیجی کالا ماشین حساب موردنیاز خود را خریداری کنید.


1-ماشین حساب TI-Nspire™ CX Handheld

ماشین حساب TI-Nspire™ CX Handheld

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
رنگی و دارای نور پس زمینه نمایش
رزولوشن نمایشگر
320×240 و 155 DPI
تعداد رنگ نمایشگر
16 سطح
ذخیره سازی
15 Mb
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله

خرید محصول


چند شرکت معتبر  تولید کننده ی ماشین حساب در ایران که هم ماشین حساب های معمولی و هم ماشین حساب های مهندسی تولید می کنند شامل شرکت کاسیو ، شارپ ، سیتیزن ، کاتیگا ، پارس حساب  و …هستند.

تقسیم بندی ماشین حساب ها با توجه به ویژگی هایی مثل اندازه،نحوه قرار گرفتن،شکل ظاهری و تعداد ارقام تحت پوشش انجام می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک رنگ ابرو بدون آمونیاک

سطح توقع افراد از ماشین حساب ها متفاوت است مثلا یک دانشجوی مهندسی برای انجام محاسبات پیچیده به ماشین حسابی نیاز دارد که از پس این انتظار برآید،یک فروشنده برای جمع و تفریق و انجام محاسبات ساده به ماشین حساب نیاز دارد و یک دانش آموز نیز برای انجام محاسبات نه چندان پیچیده به آن نیاز دارد.

دراین مطلب چند نکته مهم در هنگام خرید ماشین حساب را شرح می دهیم.

تاثیر برند های محبوب بر خرید ماشین حساب

در ایران محبوب ترین شرکت سازنده ی ماشین حساب کاسیو است که ماشین حساب های با میفیتی تولید می کند .چند شرکت چینی هم ماشین حساب های معمولی و مهندسی تولید می کنند که کیفیت قابل قبولی ندارد.بیشتر مردم علاقه به خرید از برند های محبوب مث کاسیو دارند و حاضرند هزینه بیشتری برای خرید ماشین حساب با کیفیت بپردازند.

مقاله پیشنهادی: ترخینه ارگانیک

قبل از خرید ماشین حساب ابتدا از طریق اینترنت و فروشگاه های مجازی کیفیت برند های مختلف را مقایسه کنید و از تجارب دیگران بهره بگیرید تا بتوانید یک ماشین حساب با کیفیت که نیاز های شما را برطرف کند خریداری کنید.

هر قشری از جامعه متناسب با نیاز خود ماشین حساب انتخاب می کنند بنابراین پس از توجه به برند مورد علاقه باید به سطح انتظارات خود توجه داشته باشید مثلا دانشجویان،مهندسلن،دانش آموزان،فروشندگان و … هر کدام نوع خاصی از ماشین حساب را نیاز دارند .

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک برق ناخن

مثلا یک دانشجو به ماشین حسابی نیاز دارد که بتواند در حل مسائل ریاضی،هندسه و امار به او کمک کند در حالی که یک فروشنده به انجام معادلات پیچیده نیاز ندارد و در حالی که توانایی مالی خرید یک ماشین حساب مهندسی را دارد اما چون نیازی به آن ندارد خریداری نمی کند.

میزان آشنایی کار با ماشین حساب ها

در ماشین حساب های مختلف تعداد دکمه ها و نحوه قرارگیری انها با هم متفاوت ایت مثلا ماشین حساب های مهندسی توانایی انجام سینوس و کوسینوس را نیز دارند علاوه بر این می توانند کار هایی که با یک ماشین حساب معمولی می توان انجام داد با این نوع ماشین حساب نیز انجام داد اما افرادی که آشنایی زیادی با ماشین حساب مهندسی ندارند ترجیح می دهند از یک ماشین حساب ساده استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی: پودر دکلره ایگورا

بنابراین هنگام خرید ماشین حساب به برند،نوع ماشین و توانایی خود در کار با آن را امتحان کنید اگرچه اکثر شرکت ها سعی دارند ماشین حسابی بسازند که همه افراد توانایی استفاده از ان را داشته باشند اما اگر نیاز به محاسبات پیچیده ندارید ماشین حساب های ساده با کیفیت مناسب خریداری کنید.


2-ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
LCD تک خطی
تعداد رنگ نمایشگر
تک‎رنگ
تعداد کاراکتر
14
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
خیر
قابلیت انجام محاسبات آماری
خیر
منبع تغذیه
باتری و پنل خورشیدی

خرید محصول


مقدار بودجه ای که در نظر می گیرد نیز عامل مهمی در خرید محسوب می شود تا جایی که امکان دارد بخاطر هزینه انتخاب خود را تغییر دهید.هر چه یک ماشین حساب با کیفیت تر،پیچیده تر و امکان استفاده از ان آسان تر باشد گران تر است.

کارایی یک ماشین حساب از قیمت آن مهم تر است بنابراین سعی کنید قبل از خریدماشین حساب از فروشگاه های اینترنتی مزایا و قیمت ماشین حساب ها را مقایسه کنید با توجه به نیاز خود هزینه ماشین حساب را تامین کنید.

مقاله پیشنهادی: تخت کنار مادر

در مرحله ی اول اگر به دنبال خرید یک ماشین حساب هستید که گام به گام معادلات ریاضی را برای شما انجام دهد ماشین حساب علمی به شما کمک خواهد کرد چون می توانید در امتحانات همه مراحل حل معادله را داشته باشید و جواب نهایی خود را با جواب نهایی ماشین حساب چک کنید و از درستی حل معادله خود مطمئن شوید.

مزایای ماشین حساب علمی یا مهندسی

به دلیل وجود  معادلات پیچیده ریاضی در رشته های مهندسی داشتن یک ماشین حساب علمی برای هر دانشجوی این رشته ضروری است

به جای استفاده از ماشین حساب های نموداری و وقت گیر استفاده از این نوع ماشین حساب بهتر است چون پاسخ معادله را سریع به ما می دهد و یادگیری نیز آسان تر است

امکان انجام معادلات پیچیده ریاضی را دارند مثلا توانایی انجام توابع لگاریتمی،مثلثاتی،توابع نمایی،ثابت های pi و e  و حتی اعداد پیچیده را دارند بنابراین  به حل مشکلات دانشجویان مهندسی و سایر رشته هایی که با ریاضی سر و کار دارند کمک بزرگی  می کنند .

یکی دیگر از مزایای این نوع ماشین حساب کمک به یادگیری بهتر دانشجو است چون این نوع ماشین حساب روش رسیدن به پاسخ را به شما نشان می دهد.

معایب استفاده از ماشین حساب مهندسی

بعضی از مردم اعتقاد دارند استفاده از ماشین حساب مهندسی باعث تنبلی ذهن می شود چون وقتی ماشین حساب پاسخ معادله را به شما می دهد دیگر برای رسیدن به پاسخ به روش انجام آن توجه نمی کنید و به ماشین حساب عادت می کنید و سطح یادگیری کم می شود اما اگر از آن استفاده درست کنید می تواند بسیار مفید باشد.


3-ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
FULL DOT
رزولوشن نمایشگر
192 × 62 پیکسل
تعداد رنگ نمایشگر
1
تعداد کاراکتر
10.2
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
قابلیت انجام محاسبات آماری
بله

خرید محصول


ماشین حساب های علمی امروزه به عنوان یک وسیله ضروری در همه موسسه ها و دانشگاه های مالی وجود دارد چون کار ها را سریع تر و آسان تر می کنند .با توجه به وجود برند های بسیار متنوع باید هنگام خرید به نکات زیر توجه داشته باشید:

نمایشگر:نمایشگر های ماشین حساب ها اهمیت زیادی دارند چون باعث می شود حل مسائل را واضح تر ببینیم و مراحل مختلف آن را دنبال کنیم .

دارا بودن برچسب تاییدیه: همه ی ماشین حساب مجوز نهادها و سازمان های مخالف را ندارند شما باید برندی را خریداری کنید که نشان تاییدیه از ارگان مرتبط با کار شما را داشته باشد مثلا اگر مهندس هستید ماشین حساب مورد نظر دارای نشان تاییدیه از موسسات مهندسی باشد و آزموده شده باشد تا بتواند انتظارات شما را برطرف کند.

کاربرد پیشرفته:بعضی ماشین حساب ها علاوه بر حل معادلات ریاضی توانایی رسم نمودار ها معادلات و مدل های گرافیکی را نیز دارند .حتی بعضی از آنها با داشتن درگاه USB می توانند به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل شده و فایل و حافظه را با ان به اشتراک گذارید به همین خاطر باید در هنگام انتخاب به این نکته توجه داشته باید که آیا به این کاکرد های پیشرفته نیاز دارید؟

منبع تآمین انرژی:اکثر ماشین حساب ها با باتری کار می کنند اما بعضی از انها از طریق نور خورشید نیز شارژ می شوند بنابراین ماشین حسابی را خریداری کنید که انرژی مورد نیاز در هنگام استفاده را بتواند تامین کند.

رایج ترین و پر فروش ترین نوع ماشین حساب ها،ماشین حساب های بدون قابلیت رسم نمودار و برنامه نویسی هستند که در هنگام خرید باید به نمایشگر آن و داشتن قابلیت Calc توجه کنید.

ماشین حساب های برنامه پذیر بدون قابلیت رسم نمودار برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی مناسب است که در دروس خو نیاز به حل معادلات ماتریسی،مثلثاتی و…دارند این نوع ماشین حساب از یک زبان برنامه نویسی ساده پشتیبانی می کند هزینه خرید این نوع ماشین حساب از ماشین حساب قبلی به مراتب بالاتر است.


4-ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین حساب کاسیو FX-5800

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
Natural Display
تعداد رنگ نمایشگر
1 عدد
تعداد کاراکتر
دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش 4 خط و 16 کاراکتر
ذخیره سازی
دارد
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
قابلیت انجام محاسبات آماری
بله
منبع تغذیه
برق و باطری

خرید محصول


ماشین حساب های دارای قابلیت رسم نمودار نمایشگر بزرگتری دارند و قابلیت اتصال به کامپیوتر را نیز دارند ویژگی این نوع ماشین حساب توانایی در رسم نمودار است هزینه خرید آن نیز از دو نوع ماشین حساب قبل بیشتر است.

ماشین حساب های Cas بهترین نوع ماشین حساب های موجود در بازار هستند که قیمت بالایی دارند از ویژگی های این نوع ماشین حساب می توان به اتصال به کامپیوتر،حل معادلات نمادین مثل انتگرال نامعین،توابع مشتق ،بست تیلور و …اشاره کرد.

نکات قابل توجه هنگام خرید ماشین حساب مهندسی:

قابلیت محاسباتی: بابد ماشین حسابی را خریداری کنید که در سطح تحصیلاتی شما باشد و کار با آن آسان باشد و در هنگام انجام محاسبه با داشتن ویژگی های اصافی شما را گیج نکند.

نمایشگر:از ویژگی های مهم ماشین حساب مهندسی که باید به آن توجه کنید اندازه و وضوح نمایشگر و همچنین تعداد ارقامی است که میتوانید مشاهده کنید .بعضی از نمایشگر ها لمسی هستند و قایبلیت تفکیک پذیری گراف را با دو ر رنگ مختلف دارند.

وزن و اندازه:ماشین حساب با اندازه مناسب و دکمه های واضح خریداری کنید و وزن آن نیز به گونه ای باشد که در هنگام استفاده دستتان خسته نشود

میزان حافظه و سرعت پردازش:حافظه ماشین حساب باید به گونه ای باشد که معادلات لازم را در خود جای دهد و نگرانی بابت حذف شدن ان نداشته باشید همچنین سرعت انجام این معادلات نیز مهم است از این نظر ماشین حساب های CAS بهترین برند هستند.

منبع انرژی:انرژی اکثر ماشین حساب ها لز طریق باتری تامین می شود.بعضی از ماشین حساب ها نیز از طریق نور خورشید شارژ می شوند در هنگام خرید ماشین حساب به نوع منبع انرژی آن و مقدار نگهداری شارژ توسط ماشین حساب نیز دقت کنید.

امکانات جانبی:هر چه ماشین حساب پیچیده تر باشد امکانات جانبی آن مثل قابلیت برنامه پذیری،رسم نمودار،رسم معادلات مثلثاتی ،توابع،مشتق،انتگرال و …بیشتر است طبیعتا ماشین حسابی که امکانات جانبی بیشتزی دارد قیمت بیشتری دارد.

هزینه ماشین حساب مهندسی:قیمت ماشین حساب مهندسی به عواملی مثل برند،سرعت پردازشگر،نمایشگر،اندازه،نوع باتری و سایر امکانات جانبی که روی آن تعبیه شده بستگی دارد.


5-ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
Full Dot Display
تعداد کاراکتر
نمایشگر با تعداد 10+2 کاراکتر
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
منبع تغذیه
باتری
خاموش شدن خودکار
بله
دیگر ویژگی ها
دارای قابلیت محاسبه محاسبات معادلات به روش جدید
دارای قابلیت Solve
دارای قابلیت محاسبه اعداد صحیح تصادفی

خرید محصول


6-ماشین حساب کاسیک مدل DR-2130TW

ماشین حساب کاسیک مدل DR-2130TW

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
LCD
تعداد رنگ نمایشگر
تک رنگ
تعداد کاراکتر
14 رقمی
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
خیر
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
خیر
قابلیت انجام محاسبات آماری
خیر
منبع تغذیه
باتری و پنل خورشیدی
خاموش شدن خودکار
بله
دیگر ویژگی ها
دارای نمایشگر بزرگ

خرید محصول


7-ماشین حساب کاسیو FX-82-MS

ماشین حساب کاسیو FX-82-MS

مشخصات فنی
تعداد کاراکتر
دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا 10+2 کارکتر
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
قابلیت انجام محاسبات آماری
بله
منبع تغذیه
باتری

خرید محصول


8-ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
Dot Matrix
تعداد رنگ نمایشگر
تک رنگ
تعداد کاراکتر
نمایشگر با تعداد 10+2 کاراکتر
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
قابلیت انجام محاسبات آماری
بله
منبع تغذیه
باتری
خاموش شدن خودکار
بله

خرید محصول


9-ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
دیجیتال
تعداد رنگ نمایشگر
1
تعداد کاراکتر
دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا 12 کاراکتر
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
خیر
قابلیت انجام محاسبات آماری
خیر
منبع تغذیه
پنل خورشیدی و باتری
خاموش شدن خودکار
بله
دیگر ویژگی ها
کلیدهای پلاستیکی با عمر طولانی، دارای پایه قابل تنظیم، دارای دو حافظه برای ذخیره

خرید محصول


10-ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

مشخصات فنی
نوع نمایشگر
۲خطی
تعداد رنگ نمایشگر
1
تعداد کاراکتر
12
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
بله
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
بله
قابلیت انجام محاسبات آماری
بله
منبع تغذیه
دو عدد باتری AG 13

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن