سرگرمی و ورزش

خرید نانچیکو ارزان قیمت + 4 مدل با کیفیت

نانچیکو در مدلهای حرفه ای،باتوم شو،تمرینی،چوبی،فلزی،آهنی به فروش می رسد.قبل از خرید نانچیکو به بررسی 4 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

با هنرهای رزمی آشنایی دارید؟ چند نوع هنر رزمی داریم؟ این هنر در چه کشورهایی بیشتر کار می شود؟

انواع سلاح های هنرهای رزمی را میشناسید؟

در اینجا میخواهیم شما را با یکی از سلاح هایی که از قدیم در هنرهای رزمی استفاده می شود را به شما معرفی کنیم.

نانچیکو یک سلاح سرد است که در هنرهای رزمی کاربرد دارد.

در فیلم های بروسلی صحنه های زیای با این سلاح کار شده که در یادگیری تکنیک های آن موثر است.

نانچیکو چندین تکنیک مبتدی و حرفه ای دارد که همگی با یادگیری صحیح و با تمرین فراوان قابل انجام است.

لانچیکو جنی های مختلفی دارد که چندنمونه از آن ها را نام می بریم؛

از نوع هایی که برای بازی کودکان بکار می رورد تا انواع حرفه ای، نانچیکو اسفنجی، ابری ،پلاستیکی،چوبی،  فلزی، باتومی ،‌ نانچیکو تاشو، تیغ دار، دوبل ، تک و…

نانچیکو را فروشگاه های لوازم ورزشی قابل خریداری است.


1-نانچیکو ورزشی لنوو مدل LW-1254

خرید محصول


( nunchiko ) که در فارسی نیز نانچیکو خوانده می شود، یک سلاح یا ابزار دفاعی ست که از دو چوب محکم ساخته شده که توسط یک زنجیر به هم وصل شده اند. ناچیکو یک سلاح ساده و ارزان قیمت است و به اسانی قابل ساختن است. نانچیکو آنقدر قدرت دارد که در کسری از ثانیه جمجمه دشمن را متلاشی کند زیرا قدرت تخرین آن ۳٠٠ کیلوگرم است. نگران کار با این سلاح نباشید چرا که بعد از ساعتها تمرین جزیی از بدن و روحتان خواهد شد.

نانچیکو،  سه قسمت اصلی و کابردی دارد که همان چوب ها و زنجیر هستند. اسم هر یک از چوب های نانچکو ” فک ” است، فک ها از نظر ظاهری به سه قسمت بالایی، میانی و پایینی تقسیم می شوند.  قسمت بالایی به ” سر فک ” معروف است. و قسمت پایین فک برای برخورد با اجسام ظریف طراحی شده.

گفته می شود که در قدیم از نانچیکو برای خرمن کوبی و جداکردن برنج از شلتوک استفاده می کردند و بعدها این کشاورزان ژاپنی بودند که از آن به عنوان یک سلاح مرگبار برای جنگ با سامورایی ها استفاده کردند.

اما واقعیت این است که نانچیکو توسط کشاوران اوکیناوایی اختراع شد. آنها با ایجاد تغییر در لگام اسب در سده هفدهم موفق به ساخت نانچیکو شدند. زیرا آن ها از نگهداری هرگونه سلاح منع شده بودند و باید برای حفاظت از زندگی خود سلاح های جایگزینی می ساختند.


2-نانچیکو ورزشی مدل BW20

نانچیکو ورزشی مدل BW20

مشخصات

 • ابعاد
  3×3×28 سانتی‌متر
 • وزن
  110 گرم

خرید محصول


نانچیکو ظاهری شبیه به اسباب بازی کودکان داشت و ماموران حکومتی حتی فکر این را هم نمی کردند که یک تکه جوب بتواند به این اندازه خطرساز باشد.

در گذشته نانچیکو سلاح محبوبی در بین مبارزان قدیم نبود، زیرا در ده‌ها، کاتای کارانه از آن استفاده ای نمی شود. شاید عدم محبوبیت آن، مقایسه نانچیکو با سلاح هایی مانند شمشیر و چوب بوده است.

ناگفته نماند که شخصی با مهارت خوب در نانچیکو، به راحتی می تواند چندین نفر مجهز به خنجر را شکست بدهد.

به دلیل اینکه نانچیکو را می توان براحتی مخفی کرد، نانچیکوهای ابتدایی یعنی عمان اوکیناوا نانچیکوها به عنوان یک وسیله دفاع شخصی در مقابل دزدان مورد استفاده قرار گرفت. فیلم های بروس لی خدمت زیادی به محبوبیت این سلاح کرد. فیلم های مانند خشم اژدها، راه اژدها، اژدها وارد می شو و بازی مرگ.

دلیل اینکه نانچیکو در بسیاری از تکنیک های کاراته وجود دارد این است که این سلاح از ابتدا جزو سلاح های اوکیناوا بود به که کوبودو معروف بودند. با کذشت زمان، نانچیکو وارد سبک های کره ای، تکواندو و هاپکیدو نیز شد. در اسکریما که هنر رزمی فیلیپینی ست نیز سلاحی وجود دارد به نام تاباک تویوکو که شباهت بسیاری به نانچیکو دارد.

چوب حمله کننده در چین به چوب اژدها و چوب دسته به چوب یانگ معروف است. تفاوت دسته نانچیکوی چینی با اوکیناوایی در این است که، نانچیکو چینی دسته گردی دارد ونانچکو اوکیناوایی دسته هشت وجهی دارد که جراحت بیشتری به هدف وارد می کند.

محافظت از بازو در حین کاربا نانچیکو با بلندی آن بستگی دارد. برای اینکه بتوان دسته های نانچیکو را راحت به دور کف دست ها گرفت نیز بستگی به بلندی زنجیر آن دارد.

برای اینکه در حین کار با نانچیکو در زدن ضربات دقت کافی داشته باشید باید هردو دسته را یکسان در دست بگیرید و تعادل را در حین دست گرفتن رعایت کنید. در واقع باید دسته ها را جوری بگیرید که تعاد آنها به سمت خارج باشد تا ضربات راحت تر اتجام بگیرد و در چرخش ها قابل کنترل باشند.

در گذشته از چوب های محکمی مانند چوب بلوط برای ساخت دستها استفاده می کردند. سپس چوب ها را در ماده ای به نام یزرگل به مدت چندین سال نگهداری می کردند، کمبود اکسیژن در این ماده و اسیدی بودن آن باعث میشد چوب ها محکمتر شود و پوسیده نیز نشوند. برای طناب نیز از موی اسب استفاده می کردند.


3-نانچیکو ورزشی مدل ch12

نانچیکو ورزشی مدل ch12

مشخصات

 • ابعاد
  31x6x3 سانتی‌متر
 • وزن
  370 گرم
 • شکل
  مستطیل
 • جنس
  فوم
 • دسته
  دارد
 • تعداد دسته
  1

خرید محصول


همانطور که اشاره کردیم از نانچیکو در هنرهای رزمی اوکیناوایی، کاراته ، اسکریما،  هاپکیدو و تکواندو استفاده می شود. اما در هر سبک، نوعی متفاوت با آن کار می کنند.

برای مثال در روش سنتی اوکیناوایی، نانچیکو در حمله و هنگام گرفتن و قفل حریف کاربرد دارد. در هنرهای رزمی فیلیپین، با نانچیکو به حریف ضربه وارد می کنند.

کار با نانچیکو در رزم کره ای،هم برای ضربه زدن و هم برای قفل حریف استفاده می شود یعنی حرکت ترکیبی دفاع و حمله. نانچیکو را هم می توان بصورت تکی هم بصورت دوتایی استفاده کرد.

جالب است بدانید که نانچیکو به منظور نمایش، در بعضی از سبک ها استفاده می شود برای مثال در سبک آزاد که نوعی سبک جدید است. امروزه هنرهای رزمی در بین مردم بسیار محبوب شده و علاقه بسیاری برای یادگیری آن ها وجود دارد،  به همین دلیل نانچیکوی سبک آزاد گسترش بسیاری یافته است. آنقدر که حتی در این سبک مسابقاتی در سطح جهانی برگزارمی شود.

از کاربردهای دیگر نانچیکو،  کنترل دست و بهترشدن واکنش آن هاست که در بعضی دیگر از هنرهای رزمی استفاده می شود.

مایلید کار با نانچیکو را فرا بگیرید؟ با ما همراه باشید

 • قدم اول تهیه نانچیکو است، نانچکویی را تهیه کنید که از جنس فوم یا پلاستیک باشد که با سیم به یکدیگر وصل شده. از فروشگاه های هنرهای رزمی و سایت های اینترنتی قابل خریداری است.
 • جهت جلوگیری از صدمه زدن به خودتان، در اوایل یادگیری از نانچیکوی چوبی وفلزی استفاده نکنید.
 • از کتاب های راهنمای استفاده از نانچیکو برای یادگیری استفاده کنید مانند، کتاب ” نانچیکو، سلاح کاراته برای دفاع از خود “
 • بر روی حرکات اصلی نانچیکو تمرکز کنید. همانطور که می دانید تمرکز یک اصل مهم در هنرهای رزمی است. به گفته بروس لی عمل کنید و زیاد تمرین کنید، که گفته است “من از مردی که 1000 حرکت را یک بار تمرین کرده است نمی ترسم، اما از مردی که یک حرکت را 1000 بار تمرین کرده، می ترسم”.در مورد انواع حرکات نانچیکو کاملا تحقیق کنید: فیلم ” مشت خشمگین ” بروسلی برای آموزش مناسب است به خصوص صحنه هایی که در باشگاه دارد.
 • فیلم های آموزشی نانچیکو را از یوتیوپ دانلود کنید و تماشا کنید. از دیدن روش های حرفه ای هم غافل نشوید.
 • ترفندهای اولیه نانچیکو را بخوبی یاد بگیرید و تمرین کنید: تمرین کنید لانچکو را حوری بچرخانید که شکل عدد 8 انگلیسی پیدا کند. آن را از زیر پا،روی شانه و بین بغل خودتان حرکت دهید.
 • بر روی تکنیک ها و مسائل سخت و پیچیده نانچیکو تمرکز کنید تا خوب یاد بگیرید: فیلم های مختلف آموزشی را چندین بار ببینید، بار اول تنها حرکتی که با لانچکو می توانید انجام دهید این است که آن را فقط در اطراف خود بچرخانید. در واقع حرکات حرفه ای نانچیکو،حرکات ساده ای هستند که با تمرکز، سرعت و دقت انجام می گیرند. مثل تمام کارهای بزرگ این کار نیز در ابتدا سخت است اما سعی و تلاش شما می تواند ورق را به سمت شما برگرداند.

4-نانچیکو ورزشی مدل RBG20

نانچیکو ورزشی مدل RBG20

مشخصات

 • ابعاد
  3×3×28 سانتی‌متر
 • وزن
  125 گرم
 

خرید محصول


با توجه به این نکات، در کار با نانچیکوی حرفه ای خواهید شد:

 • نانچیکویی نوع اول که از لحاظ وزن طول و تعادل با هم یکسان هستند تهیه کنید.
 • نانچیکوهای پلاستیکی یا آن هایی که جنسشان از فوم است برای ابتدای کار، و یادگیری مناسب تر هستند،بعد که آمادگی کامل کسب کردید از نانچیکوهای چوبی استفاده کنید.
 • همانطور که تاکید کردیم ترفندهای کار رزمی کاران را به دقت ببینید و تمرین کنید تا خوب یاد بگیرید.
 • کم کم سعی کنید از دو جفت نانچیکو استفاده کنید.
 • در تمرین با نانچیکو تخیلات خود را بکار بگیرید و سعی کنید آنرا بین دست و پا و دور بدن خودتان بچرخانید.
 • توصیه پایانی: تمرین کنید،تمرین کنید، تمرین کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن