مادر و کودک

کالسکه چه مارکی خوبه – کالسکه اسپرینگ خوبه – خرید کالسکه بچه ارزان قیمت

بهترین مارک کالسکه و کریر خارجی در مدلهای دلیجان،دوقلو،عصایی،چیکو،کوزی،اسباب بازی،مارک گودبیبی،event آلمان به فروش می رسد.قبل از خرید کالسکه به بررسی 8 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

 خرید محصول

انواع مختلف کالسکه ها به چه صورت می باشند؟

کالسکه ها دارای پنج نوع اصلی هستند:

 • کالسکه های سایز بزرگ
 • کالسکه های سبک یا مدل چتری
 • کالسکه های مخصوص حمل سریع (مخصوص دویدن)
 • کالسکه های دو قلو
 • کالسکه های قابل حمل مخصوص ماشین

کالسکه های سایز بزرگ

اگر می خواهید برای کودکتان که تازه به دنیا آمده است فقط یک کالسکه بخرید بهتر است کالسکه ای را انتخاب کنید که اندازه بزرگ با سایز کامل داشته باشند چون اینطور کالسکه هایی هم جادار و هم محکم هستند و ماندگاریشان هم بیشتر است. علاوه بر اینها این کالسکه ها امکانات استاندارد بیشتری دارند. امروزه کالسکه های زیادی وارد بازار شده اند که امکانات زیادی دارند و نه تنها با استفاده از آن، شرایط برای کودک لذت بخش می شود، بلکه همه چیز برای ما ساده خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: علف زن دستی

 • مزایای کالسکه های سایز بزرگ:

کالسکه هایی با اندازه کامل و سایز بزرگ از گزینه های مورد علاقه بسیاری از خانواده ها می باشند چون که امکانات اولیه را دارند و دارای خصوصیات کاربردی می باشند و از دیگر امکانات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عریض، راحت، جای نشستن نرم
 • جایگاه عمیق برای تکیه دادن
 • داشتن صندلی هایی که هم به عقب هم به جلو دید دارند
 • قابلیت متصل کردن به صندلی ماشین
 • طراحی قابل تبدیل که همزمان با رشد کودک بتوان اندازه ی آن را تغییر داد، قابل استفاده برای نوزاد به همراه صندلی کودک مخصوص ماشین تا زمان رسیدن به سن راه رفتن ( یا در برخی موارد گهواره ی اختیاری)
 • سایبان قابل تغییر
 • چرخ های محکم به همراه داشتن قابلیت تعلیق مناسب جهت خنثی سازی تکان ها و ضربه های ناگهانی
 • سبد جادار برای ذخیره ی وسایل مورد نیاز و ضروری
 • دسته های تلسکوپی قابل تغییر (به ویژه زمانی که یکی از والدین قد بلند و دیگری قد کوتاه تری دارد)
 • موارد بیشتر بر امکانات ضروری مانند جایگاه نگهدارنده ی لیوان یا سینی میان وعده و غذا

1-ست کالسکه و کریر اسپرینگ مدل B047

ست کالسکه و کریر اسپرینگ مدل B047

مشخصات کلی
تعداد تکه
4 تکه
اقلام ست
کالسکه , کریر , ساک لوازم
سایر توضیحات
این ست کالسکه دارای تشک روروئک هم هست.

 خرید محصول


 • معایب کالسکه های سایز بزرگ:

استفاده از این نوع کالسکه ها برای شما ممکن است سخت باشد چون موقع استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، رفت و آمد از پله ها، رد شدن از خیابان های شلوغ و دیدن از مغازه های کوچک شرایط را سخت و مشکل ساز می کند. علاوه بر این استفاده از کالسکه بزرگ برای خانه ها و فضاهای کوچک مناسب نمی باشند.

کالسکه های سبک یا مدل چتری

کالسکه های مدل چتری نسبت به کالسکه های بزرگ ویژگی های کمتری دارند و بخاطر کنترل آسان و راحت آن در بین مردم محبوبیت بیشتری دارد.

مقاله پیشنهادی: خرید کتابیار

 • مزایای کالسکه های چتری یا سبک وزن:

بیشتر کالسکه های با وزن کمتر از ۶ کیلو ، کالسکه های سبکی هستند. یک کالسکه سبک باید به طوری طراحی شود که به آسانی قابل حمل باشد.برخی از مدل های کالسکه ها، بندهای مخصوصی دارند که از شانه آویزان می شوند. این بندها به آسانی جمع می‌شوند و حتی قابلیت تا شدن دارد. ‏کالسکه های سبک به راحتی در ماشین هواپیما اتوبوس یا قطار حمل می شود. همچنین ویژگی های مفید واقعا به درد بخوری دارند مانند: صندلی تاشو، سایه بان قابل تنظیم، سبد مخصوص قرار دادن وسایل نگهدارنده ثابت، لیوان و سینی مخصوص غذا.

 • معایب کالسکه های سبک:

اگر می خواهید از کالسکه های سبک و ارزان برای نوزاد خود تا زمان بزرگ شدن استفاده کنید باید بدانید که انتخاب مناسبی نیستند.اگر چه مدل های زیادی برای حمل و نوزادان وجود دارد که با داشتن صندلی مخصوص ماشین مانند یک گهواره عمل می‌کند ولی بیشتر کالسکه های سبک وزن برای نوزادان 6 ماه و بزرگتر طراحی شدند و برای نوزادانی که تازه متولد شده اند و کمتر از شش ماه سن دارند مناسب نیستند.

کالسکه های مخصوص دویدن

منظور از کالسکه هایی با سرعت بالا یا مخصوص دویدن چیست؟ کالسکه ها دقیقاً به معنای دویدن هستند مثلا اگر شما بخواهید به راحتی  موقع دویدن یا راه رفتن سریع از آن استفاده کنید، می توانید کالسکه های مخصوص دویدن را انتخاب کنید این کالسکه ها معمولاً چرخ های بزرگ تر و محکم تری دارند و با داشتن حالت تعلیق بهتر حرکت در زمین های ناهموار و حرکت در سرعت های بالاتر را نیز برای شما امکان پذیر می کند.

 • مزایای کالکسه های مخصوص دویدن:

حالت تعلیق بهتر؛ این ویژگی باعث می‌شود شما به راحتی قدم بزنید بدوید یا به راحتی از پله ها بالا بروید و یا اینکه در زمان بالا و پایین رفتن از مسیر مورد نظرتان امکانات راحتی را برای کودکتان امکان‌پذیر می‌کند. بیشتر کالسکه های مخصوص دویدن یک چرخ در جلوی خود دارند که به راحتی می چرخند و قابلیت انعطاف پذیری دارد و همچنین این چرخ ها قابل قفل شدن می باشند. این مدل کالسکه ویژگی های دیگری هم دارد که می توان به استفاده در صندلی ماشین برای زمان نوزادی تا سنین بالاتر، پشتی صندلی عمیق، دسته های تلسکوپی قابل تنظیم، سبد های جادار مخصوص ترمز دستی، دسته ۵ حالته و بند مخصوص مچ اشاره کرد. با وجود اینها می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 • معایب کالسکه های مخصوص دویدن:

کالسکه مخصوص دویدن نسبتاً سنگین می باشند و سرهم کردن آنها برای شما نسبت به دیگر مدل ها سخت تر است. به اندازه کالسکه های قابل تا شدن مثل مدل چتری قابل جمع شدن و تا کردن نیستند. از آن در محیط های کوچک نباید استفاده کنید چون بیشتر کالسکه های مخصوص دویدن حتی از کالسکه های سایز بزرگ نیز بزرگتر هستند و این بدان معناست که حرکت کردن آنها در محیط های کوچک برای شما سخت تر از انواع دیگر کالسکه می باشد. منظور از بیشتر کالسکه های سه چرخ، همان کالسکه های مخصوص دویدن می باشد. تمام کالسکه هایی که دارای سه چرخ می باشد برای دوندگی طراحی نشده اند. بیشتر آن ها دستگاه دو کاره ای هستند که ترمز دستی و  ایمنی کافی ندارند. به خاطر همین هدف از ساخت آنها دویدن به همراه کودک نیست و به خاطر همین مناسب نیستند، چون دونده های حرفه انتظار دارند تا بتوانند به همراه کالسکه بدوند تا از میزان امنیت و کارایی این کالسکه مطمئن شوند.

مقاله پیشنهادی: خرید لاک دندان

کالسکه های دوقلو

کالسکه دوقلو به چه معنی می باشد؟ اگر خانواده ای فرزند دوقلو دارد یا بچه بزرگ آنها نمی‌تواند به راحتی راه برود، کالسکه های دوقلو انتخاب مناسبی برای آنها می باشد. کالسکه دوقلو، دو نوع اصلی دارد نوع پشت سر هم که در آن دو کودک پشت سر هم میشینند و نوع دوم که کودک ها در کنار هم قرار می‌گیرند.

 • مزایای کالسکه های دو قلو:

اگر شما چند کودک دارید، این کالسکه ها به شما این امکان را می دهد تا همه کودکان خود را فقط در یک کالسکه کنترل کنید. این نوع کالسکه ها به این دلیل بزرگ هستند که شما بتوانید وسایل مورد نیاز خودتان را در آن جا بدهید.

 • معایب کالسکه های دو قلو:

‏کالسکه های دوقلو برای دو نفر طراحی و ساخته می‌شود و به خاطر همین بزرگتر می باشند. وزن این کالسکه ها حدود ۱۸ کیلو و ۱۲۰ گرم می باشد و چرخ های بزرگی دارد. مدل های سبک تری هم در بازار وجود دارند اما این مدل ها هم بدون ایراد نیستند چون در مسیرهای ناهموار ممکن است عملکرد رضایت بخشی نداشته باشند.  در زمان خرید حتماً به مواردی مانند عرض و پهنای کالسکه، قابلیت تغییر پذیری،حرکت و قابلیت تطابق با یک یا دو صندلی ماشین را حتماً در نظر بگیرید.

کالسکه های حمل مخصوص ماشین

منظور از کالسکه های حمل مخصوص ماشین چیست؟ این وسیله چرخدار به شما این امکان  را می دهد تا در زمان بسیار کمی صندلی ماشین مخصوص کودک را به یک کالسکه تبدیل کنید.

 • مزایای مزایای کالسکه ی حمل مخصوص ماشین

کالسکه های حمل صندلی که مخصوص ماشین هستند، سبک اند و جایی کمی را می گیرد. این نوع کالسکه ها به دلیل نداشتن هیچ مشکلی برای بیرون آوردن و گذاشتن در ماشین، برای مسافرت خیلی مناسب و خوب هستند. شما می توانید چند کودک را در کالسکه های حمل مخصوص ماشین جای بدهید.

 • معایب کالسکه های حمل مخصوص ماشین:

این نوع کالسکه ها برای استفاده ی کوتاه مدت مناسب هستند، چون نوزاد به سرعت رشد می کند. همانطور که فهمیدید، از بیشتر کالسکه های چند منظوره می توان به عنوان کالسکه ی حمل مخصوص ماشین نیز استفاده کرد. همزمان با بزرگتر شدن نوزاد، از آن می توان برای دوران نوپایی هم استفاده کنید.

در زمان خرید کالسکه باید به چه موارد و نکته هایی دقت کرد؟

هنگام خرید کالسکه باید به ایمنی، قابل اطمینان بودن و نحوه استفاده آسان آن توجه کنید. این کالسکه ها باید حتما  همه اینها را داشته باشد. قیمت کالسکه ها  تقریباً از ۷۰۰ هزار تومن تا قیمت‌های بالا وجود دارد. پس شما می توانید یک کالسکه مناسب را با توجه به پولی که دارید انتخاب کنید. این سوال های اولیه باعث می شود که شما انتخاب بهتری داشته باشید.

بعضی از کالسکه هایی با قیمت متوسط ممکن است بزرگ و سنگین باشد که برای گردش در شهرهایی با خیابانهای کم عرض و باریک مناسب نباشند. باید بدانید که کالسکه های مدل چتری برای قرار دادن کیف دستی، ساک مخصوص حمل وسایل بچه و دیگر وسایل ضروری مناسب نمی باشد. اینکه ما از کالسکه در چه راهی و چه مکانی می توانیم استفاده کنیم سوالی اساسی می باشد.

مقاله پیشنهادی: حلال ضد زنگ

آیا این مدل کالسکه ها برای بچه هایی که تازه به دنیا آمده اند مناسب است؟

در جواب باید جزئیات را بررسی کنیم. کالسکه ها، پشتی عمیق و گهواره مانند برای کودک فراهم می کند. این بدان معناست که شما از روز اول می توانید نوزاد خودتان را در آن قرار دهید. بدون اینکه نیاز باشد از وسایل اضافه دیگری استفاده کنید. اما بعضی دیگر از مدل ها برای کودکان مناسب تر می باشد چون این مدل از کالسکه ها، دارای قسمت های کنترل کننده و محافظت کننده گردن می باشد و شما می توانید بدون نیاز به محافظت مستقیم، کودک خود را در آن قرار دهید. ممکن است برای شما پیش بیاید که بخواهید یک صندلی و گهواره ای را به کالسکه متصل کنید تا به وسیله آن کالسکه را برای استفاده در زمان نوزادی آماده کنید به همین علت بهتر است قبل از خرید کالسکه هدف استفاده خود را از آن بدانید.

قصد دارید چه مدت از کالسکه استفاده کنید؟

ممکن است برای خرید کالسکه پول زیادی را خرج کنید اما کالسکه بتواند حالت نوزادی و بعدها در دوران کودکی نیز استفاده شود، می‌تواند به شما کمک کند که پول کمتری هزینه کنید.

اگر می خواهید از یک کالسکه برای چند کودک استفاده کنید باید کالسکه ای را انتخاب کنید که بتوانید آن را با یک صندلی مخصوص ماشین، ضربه گیر قابل تغییر دادن و کالسکه ای که یک جای اضافی دارد تبدیل کنید.

بعد از اینکه مدل های زیادی را بررسی کردید باید یک مدل مناسب را انتخاب کنید و برای مدتی به طور آزمایشی از آن استفاده کنید تا بدانید که این کالسکه ها تا چه حدی برای شما و کودکتان مناسب است. البته این را بدانید که کف صاف فروشگاه نمی‌تواند مانند ناهمواریهای سطح پیاده رو و یا دیگر مسیر ها باشد .آیا می‌توانید به راحتی کالسکه را بچرخانید و در دیگر مسیرها حرکت کنید؟ آیا می توانید آن را با یک دست کنترل کنید؟ میزان تعادل کالسکه برای پیچ های تیز چطور است؟

آیا باز و بسته کردن کالسکه آسان است؟

اگر زمانی مجبور شدید که کالسکه را باز و بسته کنید و کودک وسایل را نیز همزمان نگه دارید، باید کالسکه ای را انتخاب کنید که باز و بسته کردن آن آسان است، چون انتخاب مناسبی برای شما می باشد. بعضی از کالسکه ها ادعا می کنند که به راحتی و با تنها استفاده از یک دست می‌توانند باز و بسته شوند اما حتماً قبل از خرید خودتان آن را امتحان کنید تا ببینید که با یک دست باز و بسته می شوند یا نه چون کار آسانی نمی باشد.

وزن کالسکه چقدر است؟

وقتی میخواهید به سفر بروید باید کالسکه های سبکی را انتخاب کنید، اما باید به نکات ریز و مهمی توجه کنید. بعضی از تولید کنندگان کالسکه ای که وزن ۱۱ کیلو دارد را سبک تلقی می کنند، در حالی که کالسکه هایی در بازار وجود دارند که تنها ۵ کیلو وزن دارد و هر دوی این ها هنگام حمل کودک و ساک بزرگ و استفاده از کالسکه به طور همزمان در پله های طولانی مترو تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.

آیا به کالسکه های بیشتری نیاز دارید؟

ممکن است شما ترجیح بدهید از یک کالسکه مدل چتری برای مسافرت و از یک کالسکه بزرگ برای روزهای پر کار و استفاده در اطراف محل زندگی داشته باشید. برای بعضی از خانواده ها داشتن یک کالسکه اگر به خوبی طراحی شده باشد مناسب است، اما اگر شما دوست دارید از چند کالسکه استفاده کنید باید پول خود را برای کالسکه های مورد نظرتان تقسیم کنید و تمام پول خود را فقط برای یک کالسکه خرج نکنید. چون ممکن است لازم باشد که یک کالسکه سایز بزرگ برای استفاده در محیط زندگی خود و یک مدل چتری برای مسافرت بخرید.

مقاله پیشنهادی: بزرگ کننده تصویر گوشی

ویژگی های مفیدی که باید یک کالسکه داشته باشد

خصوصیات امنیتی: علاوه بر تمامی موارد گفته شده باید شما مطمئن شوید که کالسکه ای را که می خواهید بخرید از لحاظ ایمنی کامل باشد.

کیفیت چرخ: شما نمی توانید با چرخ های بی کیفیت، مسیرهای طولانی را طی کنید چرخ ها در زمین های ناهموار به خوبی حرکت نمی کنند و ممکن است گیر کنند.

سایبان آفتاب: شما باید کالسکه ای بخرید که سایه بان بلند و قابل تنظیم داشته باشند تا از کودک در برابر آفتاب، باران و دیگر عوامل مراقبت کند.

محل ذخیره: وسایل مورد نیاز کودک زیاد هستند پس شما باید از کالسکه هایی استفاده کنید که فضای کافی برای قرار دادن وسایل کودک را داشته باشد چون در این شرایط زندگی برای شما آسان تر خواهد بود.

پارچه ی قابل شستشو: بچه ها همیشه علاوه بر ریختن آب دهان و خرده غذا های خود بر روی لباس و کالسکه ممکن است لباس و وسیله های خود را کثیف کنند و در این شرایط ممکن است حتی کالسکه کثیف شود شما باید از مدلی استفاده کنید که پارچه قابل شستشو داشته باشند تا بتوانید برای مدت طولانی از کالسکه استفاده کنید که تمیز و مرتب باشد.

طول عمر و دوام: برای این که از پول خود به درستی استفاده کنید بهتر است کالسکه با کیفیت و بادوام بخرید که همراه با کودک شما رشد کند. یعنی شما بتوانید در دوران مختلف زندگی کودکتان و حتی در صورت تمایل برای فرزند دیگر تان در آینده استفاده کنید.

انتخاب مناسب ترین کالسکه برای خانواده

قبل از انتخاب کالسکه باید به 3 نکته، قیمت- سبک زندگی و تعداد افراد خانواده توجه کنید.

قیمت و هزینه: همانطور که می دانید کالسکه ها  قیمت‌های متفاوتی دارند و مدل های گران قیمت معمولا ویژگی و خصوصیات بهتری دارند مانند داشتن دستگیره های قابل تنظیم، محافظ باران، فضای زیاد برای استفاده در قسمت زیرین کالسکه یا جاهای نشستن بیشتر می باشد با این که این ویژگی ها معمولا زیاد ضروری نیستند.

سبک و شیوه ی زندگی: برای انتخاب کالسکه مناسب باید سبک و شیوه زندگی را هم در نظر گرفت. آیا از کالسکه می خواهید به صورت روزانه استفاده کنید؟ یا اینکه از آن می خواهید برای موقعیت های خاص استفاده کنید؟ شما باید به دیگر موارد مربوط به سبک زندگی توجه کنید آیا می خواهید که کالسکه را با ماشین جابجا کنید و به جاهای دیگر ببرید؟ آیا از کالسکه در داخل شهر، پله های مترو، داخل  یا بیرون آپارتمان استفاده می کنید؟ با جواب به این سوال ها می فهمیم که بایداز کالسکه هایی مانند مدل چتری که وزن زیادی ندارند استفاده کنیم. آیا می توانید کالسکه ای با اندازه بزرگتر را به همراه تمامی وسایل آن بخرید؟

مقاله پیشنهادی: تفاوت پستانک گاز شهری و کپسول

تعداد افراد خانواده: موقع خرید کالسکه باید تعداد نفرات مورد نظر خود را در خانواده در نظر بگیرید این که می خواهید چند فرزند داشته باشید؟ اگر تصمیم گرفتید که بیشتر از یک فرزند داشته باشید باید پول خود را برای خریدن مدل هایی که استحکام بیشتری برای استفاده چند فرزند دارند کنار بگذارید و این یک انتخاب عاقلانه می باشد. همچنین شما باید پول بیشتری برای خرید کالسکه بپردازید و این پول بیشتر باعث می شود که شما یک کالسکه با استحکام کافی داشته باشید.


2-ست کالسکه وکریر دلیجان طرح gnostic کد 102

ست کالسکه وکریر دلیجان طرح gnostic کد 102

مشخصات کلی
تعداد تکه
4 تکه
اقلام ست
کالسکه , کریر , روروئک , ساک لوازم
سایر توضیحات
کریر، ساک لوازم، کالسکه
قابلیت تنظیم پشتی نشیمن‌گاه در سه حالت
دارای سایبان با قابلیت تنظیم
دارای کمربند ایمنی

 خرید محصول

3-ست کالسکه دلیجان مدل Roma3

ست کالسکه دلیجان مدل Roma3

مشخصات کلی
تعداد تکه
4 تکه
اقلام ست
کالسکه , کریر , ساک لوازم

 خرید محصول

4-کالسکه دلیجان مدل بنیتا طرح Gucci 10

کالسکه دلیجان مدل بنیتا طرح Gucci 10

مشخصات کلی
تعداد تکه
یک تکه
اقلام ست
کالسکه

 خرید محصول

5-کالسکه کاب کیدز مدل 770

کالسکه کاب کیدز مدل 770

مشخصات کلی
تعداد تکه
2 تکه
اقلام ست
کالسکه , کریکات (سبد حمل)

 

 خرید محصول

6-ست کالسکه و کریر کد 2020

ست کالسکه و کریر کد 2020

مشخصات کلی
تعداد تکه
3 تکه
اقلام ست
کالسکه , کریر , کریکات (سبد حمل) , ساک لوازم
سایر توضیحات
دارای کاور سرما
قابلیت تنظیم در 3 حالت : نشسته ،نیمه لمیده ، حالت خواب کامل
قابلیت رو به مادر شدن
قابلیت جداشدن چرخ‌ها

 خرید محصول

7-کریر دلیجان مدل sky plus

کریر دلیجان مدل sky plus

مشخصات کلی
تعداد تکه
یک تکه
اقلام ست
کریر

 خرید محصول

8-کالسکه ریچ کیدز مدل GLD 11

کالسکه ریچ کیدز مدل GLD 11

مشخصات کلی
تعداد تکه
یک تکه

یک کالسکه کم حجم ، سبک و قابل حمل به سادگی بازو بسته شدن راحت و با یکدست ایمن
زیبا
سبک
کیفیت عالی
رنگبندی چشم نواز
ندارد

 خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن