خانه و سبک زندگی

چه فری برای آشپزخانه شما مناسب است؟

فر در مدلهای توکار،برقی رو میزی،فر پیتزا،فر گاز، گازی خانگی و بوش به فروش می رسد. قبل از خرید فر به بررسی نظرات خریداران می پردازیم:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی کار های بسیاری در جهت رفاه زندگی بشر انجام شده است از جمله این کار ها طراحی و ساخت وسایلی است که برای زندگی راحت تر به انسان کمک میکنند. یکی از مهمترین نیاز های انسان نیاز به غذا و پخت و پز است که در جهت آسان تر شدن پاسخ به این نیاز ابزار های بسیاری از جمله فر ساخته شده اند.

مقاله پیشنهادی: سایه کات کریس برای پلک افتاده

فرها دو نوع توکار و مبله هستند که به سه روش گازی، گاز و برق و برقی کار میکنند و از قسمت هایی نظیر فن، جوجه گردان، المنت ها و… تشکیل شده اند که هرکدام از اینها در بخشی از آشپزی به ما کمک میکنند و سبب میشوند غذایتان را آن طور که مورد علاقه خودتان است طبخ یا گرم کنید.

قلب تپنده هر خانه، آشپزخانه آن است به همین منظور زیبایی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه با پیشرفت فناوری اندیشه هایی در جهت کیفیت بخشیدن به زندگی انسان ها وارد شده است. یکی از این اندیشه ها که به عمل پیوسته ساخته شدن فر است. فر ها امکان آشپزی راحت و سریع تر را برای اعضای خانواده فراهم آوردند.

مقاله پیشنهادی: بوت ساق دار اصل

در حال حاظر فرهایی که در بازار وجود دارند به دو دسته کلی فرهای توکار و فرهای مبله تقسیم بندی میشوند. فرهای توکار به دلیل زیبایی ظاهری بیشتر و هماهنگی ای که با ترکیب آشپزخانه و کابینت ها ایجاد میکنند طرفدار بشتری دارند.

این فرهای توکار جذاب از نظر نوع انرژی مصرفی به سه دسته تقسیم بندی میشود: فرهای گازی، فرهای گاز و برقی و فرهای برقی.

خرید فر برای آشپزخانه


فر توکار ولکر مدل New:

نکاتی راجب فرهای توکار گازی:

سوخت مصرفی در این نوع فر گاز است. این نوع فر به خوبی حرارت را به طور متعادل پخش میکند و فضای مرطوبی را برای پخت ایجاد میکند.

نکاتی راجب فرهای توکار گاز و برق:

این مدل از فر حرارت را همزمان از دو منبع گاز و برق تامین میکند. در اکثر فر های برقی با روشن کردن دستگاه المنت های برقی از بالا و شعله پخش کن از پایین شروع به فعالیت میکنند این فرها این امکان را به شما میدهند که از یکی از دو صورت استفاده کنید مثلا در نبود برق میتوانید به راحتی از گاز برای پخت غذا استفاده کنید. در این فرها معمولا غذا را با گاز پخته و با برق آن را برشته میکنند.

مقاله پیشنهادی: هارد تحت شبکه

نکاتی راجب فرهای توکار برقی:

فر برقی اولویت اول سرآشپز های متخصص است. پخت غذا در فرهای برقی از طریق امواج تولید شده در المنت ها انجام میشوند فن داکت حرارت را به طور کامل در محیط داخلی فر پخش میکند و باعث پخت کامل غذا میشود. با این فر تمام نیاز های شما در یک پکیج کامل ارائه و تامین میشوند.

مقاله پیشنهادی: قیمت دستگاه فشار خون ارزان

تمامی فرهای برقی ناب استیل و مستر ده برنامه پخت را در فرهای خود اجرا کردند و این امکان را به شما میدهند که هیچ محدودیتی در جهت پخت غذا نداشته باشید همچنین برای استفاده از این نوع فر فقط کافیست شما غذای خود را انتخاب کرده و آن را در طبقه مناسب قرار دهید.

نکته مهم دیگری که هنگام خرید این نوع فر باید به آن توجه کنید لیبل سطح مصرف انرژی است. باور غلط برخی بر آن است که استفاده از این نوع فر مقرون به صرفه نیست و مصرف برق آن زیاد است در ادامه به نقد این باور میپردازیم:

مقاله پیشنهادی: ساعت مچی نقره

طبق جدولی که توسط وزارت نیرو منتشر شده است حدود 70 درصد مشترکین برق به دسته کم مصرف تعلق دارند که در این دسته به ازای هر یک ساعت استفاده از فر برقی تنها 50 تومان هزینه برق قابل پرداخت دارند.

خرید فر برای آشپزخانه


فر توکار سینجر مدل SES33:

مزیت های دیگر:

  1. سنسور پخت غذا:

این سنسور قابلیت تشخیص پخت کامل غذا دارد. با وجود این سنسور هنگامی که غذا کاملا پخته شد دستگاه به طور اتوماتیک خاموش میشود و عملیات پخت به اتمام میرسد.

مزیت ها:

الف. به دلیل اینکه دستگاه خاموش میشود از مصرف بیهوده برق جلوگیری میشود.

ب. نگرانی ها را راجب پخت غذا از بین میبرد و شما دیگر نگران سوختن یا خام ماندن غذا نیستید.

مقاله پیشنهادی: چگونه خشاب سیم کارت را باز کنیم

  1. جوجه گردان:

یکی دیگر از ویژگی های فرهای امروزی وجود جوجه گردان در آنهاست. جوجه گردان دستگاهی از جنس ضدزنگ است که علاوه بر حفظ بهداشت از دوام بالایی هم برخوردار باشد این قسمت از فر با گریل کردن طعم متفاوتی از غذا را در اختیار شما قرار میدهد.

.

  1. دیواره چربی زدا:

یکی از نگرانی های عمده بانوان در استفاده از فر سختی شستن و پاکسازی فر پس از استفاده است. ناب استیل با استفاده از دیواره های چدنی این امکان را فراهم آورده که در حین انجام پخت چربی ای روی دیواره های فر ننشیند به این صورت که در مراحل اولیه پخت دیواره های فر که از جنس چدن هستند داغ شده و در مراحل بعدی پخت در صورت نشست چربی روی دیواره ها این چربی آب شود و به کف منتقل شود و کار بانو خانه پس از اتمام پخت تنها پاکسازی کفه داخل فر باشد.

خرید فر برای آشپزخانه


فر توکار اخوان مدل F16:

  1. فن کانوکشن:

قابلیتی که امکان پخت همزمان چند غذا را فراهم میکند وجود فن است. این فن باعث برقراری جریان هوا در تمام نقاط فر حتی نقاط کور و گوشه ها میشود که پخت یکدست و یکنواخت غذا را تامین میکند به همین دلیل شما میتوانید به طور هم زمان چند سینی را در طبقه های مختلف قرار داده و پخت همه آنها کامل شود درحالی که احتیاجی به جابه جا کردن آنها نداشته باشید.

تمیز کردن درب فر:

یکی از مهم ترین نکات در استفاده از فرها نظافت و تمیز بودن در و دیواره های آنهاست. شاید در نگاه اول پاکسازی درب فرها سخت به نظر برسد اما فرهای مستر و ناب استیل با قابلیت جداسازی در از فر این کار سخت را برای شما راحت کرده است به طوری که در فر طبق دستورالعمل در دفترچه راهنما از آن جدا میشود و پس از پاکسازی دوباره سرجای خود قرار میگیرد. همانطور که میدانید چون بخش بزرگی از در فر از شیشه تشکیل شده است امکان کثیف شدن آن بیشتر از اعضای دیگر درب فر وجود دارد به همین منظور در برخی از فرها امکان جدا کردن شیشه از درب برای شستشوی راحت تر نیز وجود دارد.

شروع خودکار:

این ویژگی مخصوص کسانی است که عموما شاغل هستند و در یک ساعت مشخص به خانه میرسند و دوست ندارند وقتی برای پخت غذا صرف کنند یا کسانی که دوست دارند قبل از رسیدنشان به خانه غذایشان گرم شود و همچنین کسانی که کودکان یا سالمندانشان را در خانه میگذارند این نوع فر این امکان را فراهم میاورد که غذا را از قبل آماده کرده و داخل فر قرار دهید و آن را برای ساعت مشخصی تنظیم کنید فر در ساعت مشخص شده شروع به کار میکند و غذای شمارا آماده میکند.

عملکرد های دستگاه:

فرها از آپشن ها و امکانت متفاوتی برخودارند این وظیفه شماست که با اطلاع پیدا کردن از موارد استفاده این آپشن ها بهترین و مناسب ترین نوع فر را بسته به نیاز های خودتان انتخاب و تهیه کنید. در ادامه به تعدادی از این آپشن ها میپردازیم:

خرید فر برای آشپزخانه


فر توکار اخوان مدل F4:

یخ زدایی:

گاهی ممکن است برای پختن غذایی عجله داشته باشید و ماده غذایی شما منجمد باشد و شما وقت کافی برای اینکه صبر کنید تا یخ آن آب شود نداشته باشید برخی از فرها این امکان را برای شما فراهم کرده اند که ماده غذایی را داخل فر قرار دهید و سپس با استفاده از آپشن یخزدایی یخ آن را به سرعت آب کنید. در این حالت با استفاده از گردش هوا داخل محفظه به وسیله فن یخ مواد غذایی سریعا ذوب میشود.

المنت پایین

المنت پایین:

المنت پایین المنتی مخفی است که در پایین فر تعبیه شده است و برای مواقعی که شما میخواهید غذایتان آب دار باقی بماند مثل پخت انواع خورشت ها یا پخت قطعات نرم گوشت که قرار است نیم پز شود و همچنین غذاهایی که لازم است از قسمت پایینی برشته شوند مثل ته چین این امکان را برای شما فراهم میاورد.

المنت بالا و پایین:

ترکیب این دو المنت برای طبخ غذاهایی که ماهیت خمیری دارند مثل کیک و شیرینی و حتی نان بسیار مناسب است. البته باید این نکته را در نظر داشت که برای پخت کیک بهتر است از قبل فر مقداری گرم شده باشد. در استفاده همزمان از این دو المنت توصیه بر آن است که غذا در در مرکز فر قرار گیرد و تنها از یک طبقه نیز استفاده شود.

المنت بالا و پایین و فن:

استفاده ترکیبی از دو المنت بالا و پایین و فن باعث میشود گرمای تولید شده توسط المنت ها توسط فن در تمام نقاط فر گردش پیدا کند و علاوه بر پخت یکدست، پخت سریع تر را فراهم آورد و به همین سبب باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود. این قابلیت مناسب برای برشته کردن تکه های بزرگ گوشت مثل استیک و پختن کباب است. توجه داشته باشید که در این حالت حداکثر از دو طبقه میتوان استفاده کرد.

خرید فر برای آشپزخانه


المنت بالا و گریل:

گریل المنت تابشی است در این حالت المنت بالا و المنت تابشی به طور همزمان کار میکنند. مناسب برای برشته کرد غذاهای از قبل پخت شده مثل پنیر روی پیتزا، گرم کردن غذا یا پخت انواع گوشت ها مثل سوسیس و استیک است. توصیه میشود قبل از استفاده از گریل فر را به مدت چند دقیقه گرم کنید.

المنت بالا همراه گریل و فن:

این ویژگی نگرانی شمارا از بابت سوختن غذا برطرف میکند چون باعث میشود عمل پخت و برشته شدن باهم انجام شوند و گرما به داخل غذا نفوذ میکند. به دلیل ویژگی ذکر شده برای پخت مرغ و ماهی بسیار مناسب است.

فن همرفتی به همراه المنت دور آن:

یک المنت گرد در قسمت پشتی فر به همراه فن تعبیه شده است که یک منبع گرمای اضافی است و سبب یکنواخت تر شدن هوا و دمای داخل فر میشود. این روش برای خشک کردن لایه هایی از میوه و سبزیجات و همچنین غذاهایی که ضخامت زیادی ندارند و نفوذ دما درون آنها سخت نیست مثل کیک و شیرینی مناسب است. در این حالت امکان استفاده از چند طبقه نیز میسر است.

گریل:

گریل قابلیتی است که برای سرخ و برشته کردن سطح غذا به فر ها اضافه شده است و این عمل توسط المنت حرارتی صورت میگیرد.

جوجه گردان:

جوجه گردان برای مواقعی است که شما قصد کوچک یا قطعه قطعه کردن انواع گوشت ها و غذا را ندارید به عنوان مثال میخواهید مرغ را بدون قطعه کردن بپزید که جوجه گردان این امکان را برای شما فراهم میکند.

لامپ درون فر:

شما برای پخت غذا درون فر احتیاج دارید که مانند یه قابلمه معمولی بتوانید غذای خود را ببینید و وضعیت پخت آن را چک کنید لامپ فر با روشن کردن فضای داخلی فر این امکان را برای شما فراهم میکند.

انواع فر از نظر ظرفیت:

فرها نیز مانند سایر وسایل دیگر ظرفیت های متفاوتی دارند:

65 لیتری

67 لیتری

70 لیتری

75 لیتری


 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن