مد و لباس

چگونه یقه حجاب درست کنیم؟

چگونه یقه حجاب درست کنیم؟ یقه حجاب برای پوشاندن قسمت گردن بانوان به کار می رود برای لباس هایی که یقه باز دارند و یا نیاز است با یقه جلوه زیباتری بگیرند. اغلب یقه های حجاب با دانتل یا گیپور دوخته می شوند و انواع مدل های ساده، گیپور، مجلسی، دخترانه، رنگی، دارند.

یقه حجاب کد yh199

جنس
نخ
طرح
ساده
سایر توضیحات
یقه حجاب تور دار (دانتل) که به صورت تاپ تن میشود و همین خاصیت باعث کاربردی شدن آن شده و طبق نظر مشتریان بسیار راحت و کاربردی هست
مناسب برای لباس های دارای یقه باز
مناسب برای استفاده روزمره و مجلسی

چرا از یقه ی حجاب استفاده کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است به دلیل مدل بستن روسری و شال و یا پوشیدن لباس های یقه باز به دلیل گرم بودن هوا، رعایت حجاب گردن به سادگی ممکن نیست. گاهی نیز شما روسری یا شال خود را طوری تنظیم می کنید تا گردن شما را پوشش دهند اما با وزیدن باد و یا تکان خوردن شما روسری یا شال شما کنار می رود و گردن و یا قسمت های دیگر بدن شما نمایان می شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت ارگ ارزان

گاهی نیز مدل برخی از لباس ها مخصوصا لباس های مجلسی طوری هست که در قسمت هایی مانند یقه خیلی باز می باشد. در این صورت می توانید از راه کار های زیادی مانند استفاده از سوزن ها و سنجاق ها برای کیپ کردن لباس ها و روسری ها، پوشیدن لباس هایی با یقه هایی کیپ، پوشیدن یک لباس جداگانه از زیر لباس خود برای پوشاندن گردن، استفاده از دستمال گردن  و… بهره بگیرید.

پارچه لباس مدل MIC02

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
نخ
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
میکرو درجه ی یک اماراتی

در این بین می توانید از راهکاری استفاده کنید که نسبت به بقیه ی راه کار ها ساده تر بوده و نیازمند به هزینه ی کم تری نیز می باشد. این راه کار استفاده از یقه ی حجاب است.

مقاله پیشنهادی: قیمت جعبه فرمان پراید عظام

یقه ی حجاب چیست؟

یقه های حجاب پوششی هستند که برای پوشاندن گردن تعبیه شده اند و برای استفاده از ان ها لازم است آن ها را به یقه ی باز لباس های خود متصل نمایید و دیگر نیازی به پوشیدن یک لباس دیگر به خصوص در فصل های گرم سال نخواهید داشت.

فواید استفاده از یقه ی حجاب

پوشاندن قسمت های باز گردن اولین فایده ی یقه های حجاب است امآ می توان به فواید دیگری از جمله زیبا تر کردن لباس، جلوگیری از پوشیدن لباس های بیش تر به خصوص در فصول گرم سال، راحت بودن خیال شما از پوشیده بودن گردن و عدم پرت شدن حواس شما به آن و… اشاره نمود.

پارچه لباس مدل مخمل کبریتی پاییزه

انواع یقه های حجاب

یقه های حجاب در مدل ها و رنگ های متنوعی عرضه می شوند و شما می توانید بر حسب نوع و مدل لباس خود از انواع آن ها بهره بگیرید. در ادامه ی مطلب به بیان انواع مدل های ان پرداخته می شود.

یکی از انواع یقه های حجاب یقه های دو رو می باشد که دارای قسمت پشت هم هست و پشت گردن را هم می پوشاند. این نوع یقه ها بیش تر مناسب لباس های مجلسی می باشند که قسمت بالای آن ها کاملا باز است. البته برای استفاده از مانتو و تی شرت های که یقه های شلی دارند نیز مناسب است.

مقاله پیشنهادی: روغن بچه فیروز برای واژن

این نوع یقه ها نیز خود به انواع مدل های مختلفی تقسیم می شوند و شما می توانید بسته به نوع استفاده و نوع سلیقه ی خود از انواع آن از مجلسی گرفته تا گیپور، توری، ساتن و … استفاده نمایید. نوع دیگری از یقه ها تنها یک قسمت می باشند و مناسب برای اتصال به مانتو و یا لباس هایی اند که تنها در قسمت جلو باز هستند.

شما می توانید این یقه ها را از قسمت زیرین لباس های خود به ان ها متصل نمایید. به منظور همین امر معمولا در این یقه ها شاهد گیره، بند، چسب، سنجاق و یا موارد دیگری از این قبیل  برای اتصال آن ها به لباس های زیرین می باشیم.

پارچه لباس مدل KHS01

عرض پارچه
1.8 متر
جنس پارچه
پشم
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
پارچه ی لوکس

چگونه یقه ی حجاب درست کنیم؟

قبل از دوخت یقه ی حجاب باید به نکاتی از جمله این که این یقه را برای چه لباسی می خواهید استفاده کنید، رنگ لباس چیست، مدل یقه ی دلخواه شما چیست، نحوه ی اتصال یقه چگونه باشد و … توجه فرمایید. بعد از انتخاب نوع و رنگ یقه ی دل خواه نوبت به دوخت ان برسد. برای دوخت یقه ی حجاب راه های فراوانی وجود دارد که به برخی از ان ها اشاره می کنیم:

مقاله پیشنهادی: بهترین کورن فلکس رژیمی

ساده ترین راهی که می توانید یک یقه ی حجاب داشته باشید این است که لباس های کهنه ی خود را که دیگر قصد پوشیدن آن ها را ندارید جمع کرده و قسمت یقه های آن ها را در صورت پوشیده و سالم بودن با قیچی برش دهید. برای این روش استفاده از یقه ی بولیز هایی که حالت مردانه دارند مناسب تر است.

یقه حجاب مدل T 200

جنس
تترون
طرح
ساده

راه دیگری که می توانید از آن بهره بگیرید دوخت یقه به صورت صفر تا صد است. برای دوخت یقه ابتدا باید یقه ی لباس خود را در نظر بگیرید و اندازه ی قسمتی که باز می باشد را یادداشت کنید و الگوی آن را کشیده و به همین ترتیب از روی پارچه ی دل خواه خود برش دهید. البته باید توجه داشته باشید که اندازه ی یقه را کمی بزرگ تر برش دهید تا بتوانید به راحتی از زیر لباس آن را به یقه ی خود متصل بفرمایید.

مقاله پیشنهادی: نحوه خرید تمبر از بانک ملی

شما می توانید برای انتخاب یقه از پارچه و رنگی مشابه با لباس خود بهره بگیرید و یا در صورت دل خواه می توانید از رنگ هایی که متناسب با رنگ لباس شما باشد استفاده نمایید. رنگ هایی مانند مشکی می توانند برای اکثر لباس های شما مناسب باشند. حتی می توانید از پارچه هایی مانند گیپور استفاده کنید و به لباس خود جلوه ببخشید. برای کشیدن الگوی یقه روی پارچه بسته به اندازه ی دل خواه شما می توانید در راحت ترین روش از یک نیم دایره استفاده نمایید.

پارچه لباس مدل آنغوره پاییزه

در صورتی که تنها می خواهید قسمت جلوی گردن و یک سمت را بپوشانید تنها یک نیم دایره کافی است اما در صورتی که پشت لباس شما نیز باز می باشد بهتر است پارچه ی الگو را دو لایه کرده و به صورت نیم دایره برش دهیید و در پایان  قسمت های بالایی یقه را به هم دوخته و سپس با قیچی یک نیم دایره ی کوچک از وسط به اندازه ی گردن جدا می کنیم. برای پوشش راحت تر آن نیز می توانیم یک قسمت را با قیچی بریده و در آن زیپ، دکمه، سنجاق، چسب و.‌‌.. تعبیه نماییم.

مقاله پیشنهادی: یقه حجاب

در صورتی که قصد استفاده از یک سمت از نیم دایره را دارید بهتر است در قسمت بالای آن یک نیم دایره ی خیلی کوچک به اندازه ی منحنی گردن برش دهید تا هنگام پوشیدن آن کاملا در جای مناسب قرار گیرد. می توانید لبه های بالایی یقه را نیز یک دوخت کوچک بزنید تا زیبا تر دیده شود. حال نوبت به وصل کردن آن به لباس می باشد.

در صورتی که یقه را مخصوص به یک لباس درست می کنید می توانید آن را به لباس بدوزید و یا در لباس و یقه دکمه، چسب، سنجاق و یا مواردی از این قبیل تعبیه نمایید تا بتوانید به راحتی یقه را به لباس متصل کنید. حتی می توانید در کناره های یقه دو بند نازک  به اندازه ی گردن خود تعبیه کنید و هنگام استفاده از آن بندها را پشت گردن تان گره بزنید.

پارچه لباس طرح خالدار کد 2

عرض پارچه
0.9 متر
جنس پارچه
نخ
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
پارچه عرض 0.9 متری
نرم و لطیف
رنگ ثابت
جنس پارچه : نخی - صددرصد پنبه
عرض پارچه : 0.9 متری
مناسب : ملحفه - لباس - سرویس آشپزخانه

پارچه لباس مدل تدی کد 02

پارچه مانتو طرح رستا کد C502p1-4

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
نخ
پارچه مناسب
لباس

پارچه لباس مدل کشمیر پشمی پاییزی

پارچه لباس کد FLFPC-So

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
پلی استر
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
تار کش پود پلی استر پنبه

پارچه لباس مدل ابروبادی کد 6

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
کرپ
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
رنگ پارچه : نقره ای
دارای رنگ ثابت ، بسیار با دوام و بدون ابرفت و بدون چروک است

پارچه لباس مدل کشمیر پشمی پاییزی

پارچه لباس طرح خرداد کد C160p2-1

عرض پارچه
1.45 متر
جنس پارچه
پنبه
پارچه مناسب
لباس

پارچه لباس مدل سوییت کد 15

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
مخمل
پارچه مناسب
لباس

پارچه لباس مدل کرپ اوکیا

پارچه لباس مدل مخمل کبریتی با راه های ریز

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
مخمل
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
کشسانی ندارد
آبرفت ندارد
چروک نمیشود
ایستایی مناسب
کیفیت عالی

پارچه لباس مدل کشمیر پشمی سپاهان

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
پشم
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
کشسانی ندارد
آبرفت ندارد
کیفیت درجه یک

پارچه لباس مدل ابروبادی کد 555

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
کرپ
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
دارای رنگ ثابت ، بسیار با دوام و بدون ابرفت و بدون چروک است

پارچه لباس مقدم مدل مطرح

عرض پارچه
1.5 متر
جنس پارچه
پشم
پارچه مناسب
لباس
سایر توضیحات
45% پشم - 55% پلی استر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن