خانه و سبک زندگی

خرید آینه شمعدان ارزان قیمت + 15 مدل با کیفیت

آینه شمعدان در مدلهای نقره،برنز،برنجی، عروس، چوبی، 2020، لوکس،کریستال، مدرن، به فروش می رسد. قبل از خرید آینه شمعدان به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

یکی از رسوم به جا مانده از زمان های قدیم قرار دادن آینه شمعدان بر سر سفره عقد می باشد آینه و شمعدان توسط عروس و داماد خریده می شود و پس از برگزاری مراسم به منزل آنها انتقال پیدا می‌کند بنابراین خرید آینه و شمعدان متناسب با سلیقه شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

در واقع شما می توانید آینه شمعدان را در جنس های نقره  برنز برنجی و یا … تهیه کرده و به نوعی خانه خود را به وسیله آینه و شمعدان تزئین کنید همچنین می توانید در صورت نداشتن بودجه کافی نوع دست دوم آن را خریداری کنید.

اگر به هنر علاقه دارید بهتر است نوعی از ان را خریداری کنید که با هنر تلفیق شده باشد از این رو شما می توانید بنا به سلیقه خود مدل شمعی مدرن و یا هر کدام از سایر مدلهای آن را خریداری کرده و در دکوراسیون منزل خود مورد استفاده قرار دهید.

در واقع قرار دادن آینه و شمعدان بر سر سفره عقد به هنگام جاری شدن خطبه میان عروس و داماد رسمی قدیمی بوده و دارای تاریخچه ای بسیار کهن می باشد از این رو سالیان سال است که صورت می گیرد ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا بر سر سفره عقد آینه و شمعدان می گذارند و هدف از انجام این کار چیست؟

یا اینکه چرا لوازم دیگری جایگزین آینه و شمعدان نمی شوند و به طور کلی آینه و شمعدان دارای چه معانی و مفاهیمی هستند که وجود آنها لازم و ضروری است؟

در واقع تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر پاسخ دادن به این سوالات و بررسی فلسفه آینه و شمعدان به نکاتی که هنگام خرید آینه و شمعدان باید در نظر بگیرید نیز پرداخته و آنها را برای شما بررسی کنیم تا بدین وسیله اطلاعات شما را در این زمینه افزایش داده و شما را در خرید آینه و شمعدانی مناسب راهنمایی کرده باشیم.

در پایان نیز انواع مختلف و متنوعی از آینه و شمعدان را نیز به شما معرفی خواهیم کرد بنابراین اگر به دنبال راهنمای کاملی برای خرید آینه و شمعدان می گردید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.


1- آینه و شمعدان یاقوت طرح نوروز

آینه و شمعدان یاقوت طرح نوروزخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 8x2x10 سانتی‌متر
 • وزن 200 گرم
 • جنس پلاستیک
 • دارای بسته بندی شکیل و مناسب

در واقع یکی از اجزاء مهم سفره های عقد آینه و شمعدان است و اکثرا در تمام سفره های عقد قابل مشاهده است در واقع عروس و داماد ها آینه و شمعدان را به عنوان اولین چیزها خریداری می کنند چرا که از نظر قدیمی ها آینه و شمعدان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در واقع اعتقاد قدیمی ها بر این بود که آینه نشانه و نمادی برای روشنایی و دو شمعدان دو طرف آینه مظهر دو سرباز هستند که وظیفه حفاظت از زندگی تازه عروس و داماد و جنگیدن برای خوشبختی آنها را بر عهده دارند.

از این رو در ایران باستان نیز این اعتقاد وجود داشت که آینه و شمعدان در بالای سفره و روبه روی عروس و داماد باشد تا هنگام جاری شدن خطبه عقد بتوانند همدیگر را در آینه دیده و دل های خود را به هم گره بزنند.

همچنین این عقیده نیز وجود داشت که جفت شمعدانی هایی که با شمع روشن در اطراف آینه جای میگیرند مظهر روشنایی و گرمی پیوند عقد میان عروس و داماد هستند.

راهنمای خرید آینه و شمعدان

همانطور که گفتیم یکی از قدیمی ترین سنت ها قرار دادن آینه و شمعدان بر سر سفره عقد می باشد به طوریکه مقابل عروس و داماد قرار بگیرد در واقع عروس و داماد ها به عنوان اولین خرید برای مراسم عقد و ازدواج خود به دنبال آینه و شمعدان مناسبی میگردند تا آن را خریداری کنند.

از این رو در این زمینه شاهد تنوع زیادی هستیم و می دانیم که آینه و شمعدان مدل های مختلفی را شامل می شود از این رو انتخاب آینه و شمعدان ممکن است برای عروس و داماد با دشواری هایی همراه باشد ممکن است عروس و داماد در خرید آینه و شمعدان با موضوعاتی از قبیل نوع و مدل آینه شمعدان ، جنس ، اندازه ، تعداد شعله ها و… دچار چالش شوند.

از این رو به شما پیشنهاد می‌دهیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا قادر باشید متناسب با سلیقه و بودجه خود به خرید مناسب ترین آینه شمعدان اقدام کنید.


2- ست آینه و شمعدان مدل d120 به همراه رحل قرآن

ست آینه و شمعدان مدل d120 به همراه رحل قرآنخرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 23x13x23 سانتی‌متر
 • وزن 150 گرم
 • جنس پلاستیک

توجه به کاربرد آینه شمعدان

اولین نکته ای که باید به هنگام خرید آینه و شمعدان آن را در نظر بگیرید توجه به کاربرد آینه و شمعدان است در واقع شما باید متناسب با کاربرد آینه و شمعدان مدل مورد نظر خود را انتخاب و اقدام به خریداری آن کنید.

در واقع باید توجه داشته باشید که آینه و شمعدان علاوه بر قرار گرفتن بر سر سفره عقد پس از آن در منزل شما قرار می گیرند از این رو قبل خرید دقت کنید که میخواهید آینه شمعدان خود را چطور مورد استفاده قرار دهید برای مثال آیا می خواهید آن را روی دیوار نصب کرده و یا روی میز کنسول قرار دهید شاید هم بخواهید آن را درون بوفه قرار داده یا به عنوان آینه دراور استفاده کنید به هر حال باید بدانید که شما باید متناسب با کاربرد آینه و شمعدان مدل مناسبی از ان را خریداری کنید.

دقت به شمعدان ها

در واقع ممکن است خیلی ها از تاثیر شمعدان ها بر جلوه آینه بی خبر باشند اما نمیتوان از این عامل مهم صرف نظر کرد بنابراین توجه داشته باشید که بعضی شمعدان ها دارای چند شعله هستند و بعضی از آنها مثل لاله ها تنها می توانند یک شمع را در خود قرار دهند برخی از شمعدان ها نیز به جای شمع دارای لامپ هستند و از طریق برق روشن می شوند.

در واقع باید توجه داشته باشید که مدل شمعدان های شما با آینه ای که خریداری می کنید تناسب داشته باشید همچنین لازم به ذکر است که لاله های کریستالی در ایران از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

توجه به اندازه

یکی دیگر از نکات مهم و قابل توجه به هنگام خرید آینه و شمعدان توجه به اندازه آن است در واقع ابتدا باید بدانید که چقدر میتوانید برای آینه و شمعدان خود فضا ایجاد کنید و سپس متناسب با آن اندازه مورد نظر را برای آینه و شمعدان انتخاب کنید.

در واقع آینه و شمعدان هایی که قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند نسبت به آینه و شمعدان هایی که روی کنسول قرار می گیرند می توانند فضای کمتری را به خود اختصاص بدهند از این رو اگر خانه شما اندازه کوچکی دارد خرید این نوع آینه و شمعدان را به شما پیشنهاد می کنیم

همچنین توجه کنید اگر از جمله افرادی هستید که به گذاشتن آینه و شمعدان در درون بوفه علاقه دارید اندازه آینه و شمعدان خود را متناسب با اندازه بوفه خود انتخاب کنید.


3- آینه و شمعدان مدل زمرد کد Nu_04

آینه و شمعدان مدل زمرد کد Nu_04

خرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 26x18x26 سانتی‌متر
 • وزن 250 گرم
 • جنس پلاستیک

اما چرا آینه و شمعدان را بر سر سفره عقد قرار می دهند؟

در واقع مراسم عقد و چیدمان سفره عقد متناسب با فرهنگ های متفاوت و رسومات متنوع خانواده ها متغیر است ولی تنها چیزی که میان تمامی اقوام ایرانی مشترک است وجود آیینه و شمعدان بر سر سفره عقد است

در واقع علاوه بر فرهنگ ایرانی در سایر فرهنگ ها از جمله زرتشت نیز به هنگام برگزاری مراسم ازدواج آینه و شمعدان مورد استفاده قرار می گرفته است.

از این رو در ادامه شما را با مفهوم آینه و شمعدان سفره عقد در فرهنگ های متفاوت آشنا کرده و علت وجود آن را در سفره عقد بررسی خواهیم کرد.

نماد آینه و شمعدان در فرهنگ ایرانی

در واقع آینه و شمعدان در فرهنگ ایرانی دارای نماد بسیار زیبا و پر مفهومی می باشد چراکه در گذشته داماد قبل از ازدواج اجازه دیدن صورت عروس را  نداشته و در روز عقد نیز قبل از جاری شدن خطبه صورت او توسط پارچه ای سفید پوشانده می شده است.

از این رو داماد پس از کنار زدن پارچه سفید بعد از جاری شدن خطبه عقد میتوانسته برای اولین بار بازتابی از چهره همسر خود را درون آینه مشاهده کند از این رو به اعتقاد ایرانیان آینه مظهر روشنایی و خوشبختی و شمعدان ها نماد نگهبان های محافظت بودند که از زندگی شیرین عروس و داماد مراقبت می کردند.

در واقع زمانی وجود آیینه و شمعدان در سفره عقد دارای معنا و مفهوم است که خطبه عقد در حال جاری شدن باشد و عروس و داماد بتوانند به واسطه آیینه یکدیگر را مشاهده کنند تا بدین طریق دل های آنها به هم گره بخورد و به دل یکدیگر بنشینند.

در واقع قدیمی تر ها معتقد بودند که این امر باعث خوش یمنی می شود و همچنین سبب می شود دل های زن و مرد در طول زندگی همچون آیینه پاک و زلال باشد

در واقع باید توجه داشت که امروزه خرید آینه و شمعدان به دلیل خوش یمنی و توجه به آداب و رسوم گذشتگان است وگرنه قبل از ازدواج عروس و داماد میتوانند چهره هم را ببینند

و از این رو تنها به عنوان یک رسم هنوز هم آینه و شمعدان نقش مهمی را در سفره های عقد ایفا می کند از این رو این مقاله را برای شما آماده کردیم تا بتوانید راهنمای مناسبی در خرید آینه و شمعدان در اختیار داشته باشید.


4- ست آینه و شمعدان مدل نگاه

 ست آینه و شمعدان مدل نگاهخرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 10x3x12 سانتی‌متر
 • وزن 50 گرم
 • جنس پلاستیک

نماد آینه و شمعدان در فرهنگ زرتشت

در واقع آینه در فرهنگ زرتشت دارای مفهوم روشنایی است بنابراین آنها معتقد بودند که آیینه روشنی بخش زندگی زوج جوان است و شمعدان ها هم نگهبان های محافظ زندگی این دو جوان هستند.

همچنین لازم به ذکر است که در فرهنگ زرتشت علاوه بر آینه و شمعدان مکان پیوند ازدواج عروس و داماد نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

همچنین در فرهنگ زرتشت شمع هایی که بر روی این شمعدان ها قرار می گرفته و روشن می شدند به عنوان نماد گرما و مهر در نظر گرفته می شدند و از نظر آنها باعث گرم تر شدن پیوند عاشقانه عروس و داماد می شدند.

نماد آینه و شمعدان در فرهنگ افغانستان و پاکستان

در واقع در افغانسان و پاکستان به آینه ای که بر سر سفره عقد قرار می گیرد بی بی مریم گفته می شود و در پایان مراسم عقد به عنوان شگون بر دیوار آویخته می شود.

در واقع مردمان قدیم در فرهنگ های افغانستان و پاکستان معتقد بودند که اگر آینه سر سفره عقد را به دیوار آویزان کنند سبب می شوند که زندگی زوج جوان خوش یمن بشود و همینطور باقی بماند.

همچنین آنها معتقد بودند که عروس و داماد باید از دو در متفاوت وارد شده و به صورت مستقیم به یکدیگر نگاه نکنند بلکه به آنان توصیه میشد که به صورت اریب همدیگر را ببینند به این صورت که نیمه راست و چشم راست هر کدام رو به روی چشم راست دیگری قرار بگیرد.

در واقع علت بروز این امر این بود که آنها معتقد بودند اگر عروس و داماد مستقیم به هم نگاه کنند طلسم و جادو شده و زندگیشان رو به سمت سیاهی و نابودی می رود.

در واقع در فرهنگ ها و سنن مختلف علت های بسیاری برای قرار دادن آینه و شمعدان بر سر سفره عقد وجود دارد و از این رو عقاید نیز متنوع است اما ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که قرار ندادن آیینه و شمعدان به هنگام جاری شدن خطبه بر سر سفره عقد آیا در مراسم و ادامه آن اختلالی را ایجاد می کند؟

اگر می خواهید به این سوال پاسخ دهید با ما همراه باشید تا در ادامه به این سوال پاسخ داده و آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.


5- آینه و شمعدان کد 021

 آینه و شمعدان کد 021خرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 10x3x12 سانتی‌متر
 • وزن 50 گرم
 • جنس پلاستیک

علت خرید آینه و شمعدان

در واقع خرید آینه و شمعدان به هیچ عنوان ضروری نیست و برای خرید آن بایدی وجود ندارد در واقع میتوان گفت که تمام رسومات ازدواج یا به صورت خوشبینانه بیش از ۹۰ درصد آنها بیخود و بی جهت هستند و عدم رعایت آنها نه تنها مشکلی را ایجاد نمی کند.

بلکه ممکن است هزینه های زیادی را به ما متحمل شده و اوقات شیرین ما را تلخ کند بنابراین لازم است بدانید که بیشتر رسومات دست و پا گیر هستند و از این رو اگر اجرا نشوند علاوه بر اینکه مشکلی به وجود نمی آورند باعث می شوند مراسم نیز راحت تر برگذار شود.

در واقع خرید آینه و شمعدان یکی از رسوماتی است که از سالها پیش در فرهنگ ما وجود دارد اما اگر عروس و دامادی علاقه ای به استفاده از آن نداشته باشند یا نتوانند هزینه آن را پرداخت کنند میتوانند به راحتی از آن صرف نظر کرده تا در هزینه های خود نیز صرفه جویی کرده باشند

در واقع باید بدانید که با نخریدن و استفاده نکردن آینه و شمعدان بر سر سفره عقد نه قرآن خدا به به غلط می افتد و نه زندگی آن زوج به هم می خورد در واقع میتوان گفت خرید آینه و شمعدان تنها یک رسم است که از دیرباز وجود داشته است و پس از استفاده در سفره عقد به خانه عروس منتقل می شده است.

همچنین باید بدانید که این رسم زمانی صورت گرفته است که دختر و پسر تا قبل از عروسی و تا قبل از جاری شدن خطبه اجازه دیدن یکدیگر را نداشته اند.

در واقع بزرگترها معتقد بودند که آینه و شمعدان باید بر سر سفره عقد قرار بگیرد تا داماد بتواند برای اولین بار ورود عروس را از درون آینه ببیند تا بدین وسیله اولین تصویری که در آینه می بیند چهره همسر آینده اش باشد.

در واقع باید بدانید که وجود آینه شمعدان بر سر سفره عقد دارای فلسفه و رسم بسیار زیبایی است اما اگر برای خرید آن بودجه کافی ندارید یا نمی‌توانید آینه و شمعدان را در خانه خود نگهداری کنید یا اصلا به خرید آینه و شمعدان علاقه ای ندارید می‌توانید از خرید آن گذشته تا در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید.


6- آینه و شمعدان مدل مبین کد 150

آینه و شمعدان مدل مبین کد 150

خرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 21x1x32 سانتی‌متر
 • وزن 500 گرم
 • جنس پلاستیک

در واقع باید بدانید که خرید آینه و شمعدان کم هزینه نیست بنابراین مطمئن باشید اگر آنرا خریداری نکنید بدبخت نخواهید شد.

خرافات مرتبط با آینه و شمعدان سفره عقد

در واقع باید بدانید که درباره آینه و شمعدان خرافاتی وجود دارد که برخی از آنها جالب هستند اما برخی دیگر باعث می شوند که به دل زوج جوان و اطرافیان آنها هراس بیفتد در ادامه این خرافات را برای شما بررسی خواهیم کرد.

خاموش کردن شعله های عصبانیت

در واقع یکی از خرافه هایی که در رابطه با آینه و شمعدان عروس بر سر سفره عقد وجود داشته و هم اکنون نیز بسیاری به آن معتقد می باشند این است است اگر پس از جاری شدن خطبه عقد شمع مقابل عروس توسط داماد و شمع مقابل داماد توسط عروس به وسیله یک گل یا سایر نمادها خاموش شود.

همانطور که شعله‌های شمع توسط این زوج خاموش می شود در زندگی مشترک نیز شعله های عصبانیت و خشم یکدیگر خاموش شده و آرامش به زندگی آنها بخشیده میشود.

هرچه آینه بزرگتر بخت عروس هم بلند تر

در واقع ممکن است امروزه خیلی از زوجهای جوان به دلیل هزینه‌های بالای مراسم ازدواج یا به دلیل کوچکی خانه از خریدن آینه و شمعدان صرف نظر کنند و یا آینه و شمعدون کوچکتری را برای خود خریداری کنند اما با این کار احتمال سرزنش شدن توسط بزرگترهای فامیل را افزایش خواهند داد البته شما باید به بزرگترها حق بدهید چرا که بنا بر باور قدیمی ها هرچه آینه اندازه بزرگتری داشته باشد بخت عروس نیز بلندتر است.

و از این رو خوشبخت تر خواهد بود البته ما می دانیم که این خرافه ها دارای پایه و اساس علمی نیستند اما هنوز هم بسیاری این عقاید را دارند و با آنها پایبند می باشند.


7- ست 3 تکه آینه و شمعدان میناکاری کد 577

 ست 3 تکه آینه و شمعدان میناکاری کد 577خرید محصول

مشخصات

 • نوع تکنیک مینای نقاشی
 • نوع کاربرد محصول تزئینی
 • ابعاد محصول 43×67×67 سانتی‌متر
 • وزن محصول 5380 گرم
 • جنس بدنه مس
 • نام صاحب اثر استاد هاشمی

نگهبان های زندگی عروس و داماد

در واقع همانطور که گفتیم بعضی از افراد قدیمی معتقد هستند که شمعدان هایی که بر سر سفره عقد و در دو سمت آینه جای می گیرند به نوعی مظهر نگهبانهای زندگی شیرین عروس و داماد هستند و همچون سربازهایی محسوب می شوند که از زندگی آنها محافظت می کنند و برای خوشبختی آنها می جنگند.

همچنین باید بدانید که شمع های روشن نیز نماد گرزهای آتشین در دستان این نگهبان ها هستند که باعث می شوند عروس و داماد در برابر هر نوع شر و بدی در زندگی محافظت شوند همچنین بعضی از افراد نیز این اعتقاد را دارند که شمعدانها نماد فرزندانی هستند که در آینده قرار است به دنیا بیایند و به نوعی ثمره این پیوند خجسته باشند از این رو می توانند با حضور خود فضای این پیوند و کانون ان را همواره گرم و پر نور نگه داشته و باعث صمیمیت خانواده شوند.

سیاه بخت شدن در صورت شکستن آینه

در واقع باید بدانید که سنت های قدیمی باعث می‌شوند که مراسمات جذابیت بیشتری پیدا کند از این رو رسوم و باورهای قدیمی در مراسم هایی همچون مراسم عروسی یکی از بخش های هیجان انگیز آن محسوب می شوند اما گاهی این رسومات به حدی جدی گرفته می شوند که باعث ناراحتی ما خواهند شد.

از این رو باید بدانید که اینها تنها خرافه هستند و نباید به آنها توجه نمود یکی دیگر از خرافه هایی که در رابطه با آینه و شمعدان سر سفره عقد وجود دارد این است که شما باید مراقبت کنید تا آینه شما نشکند همچنین دراین عقیده اگر روزی خدایی نکرده آینه شما بشکند شما تیره روز و شوربخت خواهید شد.

در واقع باید بدانید که در این باره خرافه های زیادی وجود دارد بعضی از آنها دارای انرژی مثبت هستند و این مراسمات را زیباتر می‌کنند اما بعضی از آنها سخت گیری های بیجا دارند از این رو باعث می‌شوند که یک روز زیبا برای عروس و داماد تبدیل به یک روز تلخ شود در واقع همان طور که می دانیم این چیزها تنها خرافه هستند.

بنابراین اگر رعایت می شوند مهم نیستند بلکه فقط به دلیل بالابردن جذابیت مراسم به آن ها توجه می شود در واقع باید بدانید که اگر آیینه عروس اندازه بزرگی داشته باشد آن عروس خوشبخت ترین زن نخواهد بود و یا اگر عروسی آینه و شمعدان نداشته باشد بدبخت و تیره روز نخواهد شد.


8- ست آینه و شمعدان فیروزه کوبی کد 742 مجموعه 3 عددی

ست آینه و شمعدان فیروزه کوبی کد 742 مجموعه 3 عددیخرید محصول

مشخصات

 • ابعاد محصول 10×20×32 سانتی‌متر
 • وزن 1400 گرم

انواع آیینه و شمعدان

در واقع هنگامی که قصد خرید آینه و شمعدان را داشته و به مراکز خرید مراجعه می‌کنید ممکن است بیشتر از صدها مدل را مشاهده کنید و انتخاب برای شما سخت شود از این رو در ادامه مدل ها و جنس های محبوب تر را به شما معرفی میکنیم تا بتوانید در خرید آینه و شمعدان مناسب خود به آن توجه کنید.

آینه و شمعدان برنز و برنج

در واقع باید بدانید که امروزه آینه و شمعدان های برنزی و برنجی از پرطرفدارترین آینه و شمعدان ها می باشند همچنین لازم به ذکر است که این جنس آینه و شمعدان دارای استحکام زیادی می باشد از این رو بسیار مورد توجه قرار می گیرد البته باید توجه داشته باشید که این اینه و شمعدان ها مثل استیل اگر لک دار شوند و یا درخشش خود را از دست بدهند نمی توانند همچون روز اول زیبا باشند

بنابراین باید روی آن اقداماتی انجام داد تا همچون روز اول نو و زیبا به نظر برسند بنابراین باید بدانید که اگر قصد خرید آینه و شمعدان جنس برنز و برنج را دارید باید هزینه بالایی را پرداخت کنید اما در مقابل می‌توانید استحکام و زیبایی ظاهری آن را برای خود تضمین کرده باشید.

در واقع اگر از جمله عروس و داماد هایی هستید که جای نگهداری کنسول را دارید بهتر است کنسول های ست آینه و شمعدان را خریداری کنید و به جای نصب کردن آن بر روی دیوار آینه و شمعدان خود را بر روی میز کنسول ست آن قرار دهید همچنین میتوانید ساعت ست آن را نیز خریداری کنید.

آینه و شمعدان نقره

در واقع از گذشته های دور لوازم نقره در نظر مردم از ارزش بالایی برخوردار بوده است همچنین امروزه نیز لوازم نقره دارای اهمیت بالایی می باشند و زیاد مورد استفاده قرار می گیرند در واقع در گذشته بیشتر عروسان آینه و شمعدان های خود را از جنس نقره تهیه می‌کردند.

همچنین بعضی از آنها اینه و شمعدان هایی را خریداری می‌کردند که دارای نقره هایی بودند که با نقوش سیاه قلم طراحی شده بودند از این رو ارزش آنها نیز بالاتر بود امروزه نیز آینه و شمعدان هایی که جنس نقره دارند همچون طلا از روی وزن خود و به قیمت روز محاسبه خواهند شد از این رو هنگام فروش ارزش و قیمت بالایی دارند و نیز بسیار پرطرفدار می باشند.


9- آینه و شمعدان مدل یاقوت k003 به همراه رحل قرآن

آینه و شمعدان مدل یاقوت k003 به همراه رحل قرآنخرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 26x15x26 سانتی‌متر
 • وزن 277 گرم
 • جنس پلاستیک

آینه و شمعدان استیل

در واقع آینه و شمعدان استیل انتخاب عروس و داماد هایی است که جا و بودجه کافی برای خرید آن را نداشته و تنها قصد احترام گذاشتن به رسوم و پایبندی به سنت های قدیمی ازدواج را دارند از این رو آینه و شمعدان های استیل را خریداری می‌کنند که نسبت به انواع دیگر آن همچون برنج و برنز دارای وزن کمتری بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند.

همچنین از قیمت پایین تری نیز برخوردار می باشند البته باید توجه داشته باشید که استیل پس از چند سال درخشش اولیه خود را ندارد اما اگر تنها قصد استفاده از آینه و شمعدان را برای سر سفره عقد دارید می توانید به عنوان گزینه ای بسیار مناسب آن را انتخاب و به خریداری آن اقدام کنید.

آینه و شمعدان چوبی

در واقع اگر از جمله افرادی هستید که به جنس های برنز برنج نقره و حتی استیل علاقه‌ای ندارید می‌توانید آینه و شمعدان هایی را خریداری کنید که دارای جنس چوبی باشند در واقع آینه و شمعدان های چوبی که با کنسول آینه از جنس خود تولید می شوند دارای رنگ ها و طرح های متنوعی می باشند.

بنابراین شما می توانید متناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل خود اقدام به خریداری آن کنید البته باید توجه داشته باشید که از نظر ما آینه و شمعدان های چوبی برای سفره عقد خیلی مناسب نیستند اما اگر می خواهید آن را روی کنسول و در منزل خود قرار دهید خرید آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

در واقع ممکن است در پایان این سوال برای شما پیش بیاید که آیا کنسول آینه و شمعدان را خریداری کنید یا خیر ؟

در پاسخ باید به شما بگوییم که بعضی از افراد علاقه دارند که آینه و شمعدان خود را روی میز دراور خود قرار دهند و از طرفی بعضی دیگر به دلیل کمبود جا و یا با توجه به سلیقه خود ترجیح دهند که آن را بر روی دیوار نصب کنند اما در صورت نداشتن مشکل مالی و کمبود فضا به شما پیشنهاد می کنیم که کنسول آینه و شمعدان را نیز خریداری کنید تا بتوانید آینه و شمعدان خود را بر روی آن قرار داده و به منزل خود جلوه زیباتری بدهید.

همچنین به شما توصیه می کنیم که اگر مسئله قیمت برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است شمعدان های نقره را خریداری نکنید چرا که نسبت به مدل ها و اجناس دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند همچنین باید بدانید که قیمت آینه شمعدان ها از حدود ۴۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است.

بنابراین متناسب با بودجه و سلیقه خود می توانید آینه و شمعدان خارجی یا ایرانی را خریداری کنید البته باید توجه داشته باشید که آینه و شمعدان های خارجی از نظر جنس و کیفیت با نوع داخلی آن تفاوتی ندارند بلکه تنها قیمت بالاتری داشته و هزینه بیشتری را به شما متحمل خواهند شد.

در پایان باید بدانید که قرار دادن آینه و شمعدان بر سر سفره عقد اجباری نیست اما عمل کردن به این رسم قدیمی می تواند بسیار زیبا باشد و به مراسم شما جدابیت بیشتری بدهد بنابراین شما می توانید آینه و شمعدان های منزل خود را نیز برای سر سفره مورد استفاده قرار دهید.


10- آینه و شمعدان لیلپار طرح فرشته مدل DGN-0050 S

 آینه و شمعدان لیلپار طرح فرشته مدل DGN-0050 Sخرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 46x10x40 سانتی‌متر
 • وزن 1600 گرم
 • جنس پلی‌استر
 • سایر ویژگی‌ها قابل شستشو
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • ثبات رنگ

11- آینه و شمعدان میناکاری هنرلوکس مدل پرداز MA30

- آینه و شمعدان میناکاری هنرلوکس مدل پرداز MA30خرید محصول

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول 25x25x30 سانتی‌متر
 • وزن محصول 1140 گرم
 • جنس بدنه میناکاری , مس
 • نام صاحب اثر استاد آقاجانی
 • محل تولید اصفهان
 • این محصول تماما کار دست بوده و دارای شناسنامه هنری و بسته بندی لوکس می باشد.

12- آینه و شمعدان کد DBS_10108 به همراه رحل قرآن

 آینه و شمعدان کد DBS_10108 به همراه رحل قرآنخرید محصول

اطلاعات کلی

 • ابعاد 31x20x10 سانتی‌متر
 • وزن 575 گرم
 • جنس شیشه
 • دارای آیینه و شمعدان فانتزی

13- ست آینه و شمعدان میناکاری کد ۵۶ مجموعه ۳ عددی

ست آینه و شمعدان میناکاری کد ۵۶ مجموعه ۳ عددیخرید محصول

مشخصات

 • نوع تکنیک مینای برجسته
 • نوع کاربرد محصول تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول 35×20×35 سانتی‌متر
 • وزن محصول 3000 گرم
 • جنس بدنه میناکاری , سفال
 • بدنه قلم زنی شده خیر
 • نام صاحب اثر استاد شاهدوستی
 • محل تولید همدان

14- ست 3 تکه آینه و شمعدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل زیور کد S1

ست 3 تکه آینه و شمعدان فیروزه کوبی هنرلوکس مدل زیور کد S1خرید محصول

مشخصات

 • نوع کاربرد محصول تزئینی , مصرفی
 • ابعاد محصول 30x30x25 سانتی‌متر
 • وزن 1100 گرم
 • طیف رنگ مسی و فیروزه ای
 • جنس قسمت خارجی بدنه فیروزه , مس
 • جنس قسمت داخلی بدنه مس
 • نام صاحب اثر استاد آقاجانی
 • محل تولید اصفهان
 • این محصول تماما کار دست بوده و دارای شناسنامه هنری و بسته بندی لوکس می باشد.

15- ست سه تکه آینه و شمعدان مسی مدل پرداز کد 7077

ست سه تکه آینه و شمعدان مسی مدل پرداز کد 7077

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد 57x40x2 سانتی‌متر
 • وزن 3.5 گرم
 • پرداخت دارد
 • قابلیت شستشو ندارد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن