خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت

آفتابه چیست؟آفتابه را از کجا تهیه کنیم؟ آفتابه در انواع مدل های مسافرتی، مسی، برنجی، پلاستیکی، صورتی، آبی به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

آفتابه مدل بامبو کد LP21

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
30 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه نوعی محصولی می باشد که ریشه ی تاریخی دارد، این محصول در جنس های مختلفی تولید که شده که  امروزه رایج ترین آن‌آفتابه در جنس پلاستیکی می باشد.

اینگونه محصولات برای شستشوی ظروف  و لباس ها‌ در قدیم و برای استفاده در توالت مورد استفاده قرار می گرفت.

مقاله پیشنهادی: میوه خشک کن مکسی خوبه

همه ی شما می دانید که آفتابه ها در قدیم جزو پر کاربرد ترین محصولاتی بوده است. اما امروزه با پیشرفت جوامع بشری شلنگ هایی تولید شده اند که جای آفتابه های قدیمی را گرفته اند.

مقاله پیشنهادی: چراغ مطالعه بچه گانه

با ما همراه باشید تا با ارائه ی مطالبی شما را با انواع جنس آفتابه ها در قدیم آشنا کنیم.

آفتابه کد HA22

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
سایر توضیحات
طول 27 و عرض 17 و ارتفاع 30 سانتی متر
جنس
پلاستیک

آفتابه در قدیم‌ چه جنس هایی تولید شده است ؟

آفتابه ها در قدیم الایام در جنس های مختلفی تولید شده است مانند: آفتابه مسی ، آفتابه استیل ‌ آفتابه برنجی، آفتابه پلاستیکی، آفتابه رویی، آفتابه شیشه ای.

مقاله پیشنهادی: خرید فرمان ماشین

آفتابه مسی چیست؟ در قدیم‌ الایام آفتابه ها را از جنس مس تولید می کردند و بسیار با ارزش بوده است، اینگونه آفتابه ها وزن سنگینی و ماندگاری بالایی دارد، بسیاری از افراد هستند که آفتابه مسی  از قدیم برای آن ها به ارث رسیده است، اینگونه آفتابه ها مانند روز اول سالم هستند.

مقاله پیشنهادی: شکلات تخته ای از کجا بخریم

آفتابه استیل هم نوع دیگری از آفتابه می باشد، این نوع آفتابه ها جنس خوبی دارند و یکی از مزایای بسیار مهم شان این است‌که وزن سبکی دارند و به هیچ عنوان زنگ نمی زنند و نمی شکنند.

آفتابه کد‌ 1402

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
جنس
پلاستیک

آفتابه برنجی در قدیم زیاد تولید می شد، اینگونه آفتابه ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند و اما یکی از معایبش این می باشد که وزن سنگینی دارد. اینگونه آفتابه ها زیبایی منحصر به فردی دارند و می توانند به عنوان دکوری در خانه های سنتی مورد استفاده قرار بگیرند. آفتابه از جنس برنج در طراحی های زیبایی تولید شده اند و قدمت تاریخی دارند.

مقاله پیشنهادی: جای جواهرات

آفتابه پلاستیکی را که همه می شناسند، اینگونه محصولات قیمت بسیار پایینی دارند و در همه ی مراکز فروش محصولات پلاستیکی یافت می شوند.

مقاله پیشنهادی: میکروفون ارزان

آفتابه رویی نوع دیگری از آفتابه هایی می باشد که در قدیم استفاده می شد، این نوع محصولات علاوه بر اینکه بسیار مقاوم هستند،ضد زنگ‌ می باشند.

 

آفتاب شیشه ای همان آفتابه لگن شاه عباسی می باشد که طرح بسیار زیبایی دارد، اینگونه محصولات بسیار زیبا و چشم نواز هستند، می توان گفت یکی از بهترین محصولاتی می باشد که می توان به عنوان دکور در دکوراسیون خانه ها مورد استفاده قرار داد. این‌ محصولات در رنگ های مختلفی تولید شده اند که بهترین و پرکاربردترین رنگ آن، رنگ آبی  و یا همان فیروزه ای می باشد.

 

آفتابه برنجی میناکاری یکی از زیبا ترین محصولات  قدیمی می باشد که با  هنر دست هنرمندان تولید شده است.

این گونه آفتابه ها در طرح های اسلیمی متفاوتی تولید می شود، همانطور که می دانید هنر میناکاری از دوران هخامنشی در ایران به وجود آماده است و قدمتش به بیش از دوهزار سال پیش می رسد، به همین دلیل در ایران این ظروف ارزش بسیار زیادی دارند.

آفتابه مدل AMERICAN DISIGN کد 007

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
190 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه لگن در قدیم کاربرد بسیار زیادی داشته است. به همین دلیل اهمیت زیادی داشت به همین دلیل سعی می کردند این محصولات را در جنس های مقاوم تولید کنند.

 

آفتابه مسافرتی یک نوع دیگری از محصولات تولید شده است که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد، این محصولات دارای دسته و لوله ی از جنس آلومینیوم هستند

 

در قسمت بالا درباره انواع آفتابه های قدیمی در جنس های متنوع توضیح دادیم، باید بگوییم نوع دیگری از آفتابه وجود دارد، این نوع آفتابه همانند دیگر آفتاب های فلزی مقاومت بسیار بالایی دارد به این آفتابه، آفتابه چدنی می گویند.

 

آفتابه چدنی روسی یکی از قدیمی‌ترین آفتابه های تولید شده می باشد این محصول از  مقاوم جنس چدن تولید شده و با آن آفتاب روسیه تزاری می‌گویند، رنگ محصول به رنگ سیاه می باشد و در طرح های متفاوتی تولید شده است.

 

آفتاب چدنی قدیمی امروزه کمیاب است و کم پیدا می‌شود به همین دلیل قیمت بالایی دارد.

 

نوع دیگری از آفتابه وجود دارد که به آن آفتابه الماس تراش قاجاری می گویند. این نوع آفتابه بسیار قدیمی است و قدمت زیادی دارد. اینگونه آفتاب با طرح های برجسته بسیار زیبایی دارد.

آفتابه لگن مسی قاجاری دارای یک لگن پهن می باشد که ظاهری شبیه  به بشقاب دارد و آفتابه آن دارای دسته های نازک و لبه تیز می باشد.

به این نوع آفتاب هایی که دارای طرح هایی فرو رفته بر روی فلز هستند آفتابه های چکشی می گویند.

آفتابه مدل گیسو

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
250 گرم
جنس
پلاستیک

بسیاری از آفتاب های قدیمی هستند که از جنس مس تولید شده است. این گونه آفتاب ها از دوران قاجار به جا مانده اند و به عنوان عتیقه به فروش می‌روند.

 

بعضی از آفتاب های مثل سفیدکاری شده اند و به رنگ استیل می باشند.

 

آفتابه حصیری یک نوع از آفتاب های پلاستیکی می باشد که ظاهری همانند حصیر دارند و این آفتابه ها قیمت مقرون به صرفه دارند

 

آفتابه های پلاستیکی امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد و در رنگ های: آفتابه رنگ آبی و آفتابه رنگ قرمز تولید می شوند.

____________________________________________________________________

آفتابه کد ES1

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
جنس
پلاستیک

تاریخچه آفتابه چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که درباره تاریخچه آفتابه در قدیم اطلاعاتی کسب کنید.

آفتابه از واژه های  آب و تابه به دست آمده است. در قدیم به آفتابه ابریق می گفته اند، همانطور که گفتیم آفتابه ها در قدیم کاربرد بسیار زیادی داشتند اما امروزه فقط برای استفاده در توالت های ایرانی تولید می‌شود و هیچ کاربرد دیگری ندارد. مثلاً در قدیم برای شستشوی دست ها از آفتابه و لگن استفاده می‌کردند به این صورت که کمی آب را در آفتاب می ریختند و دست خود را با استفاده از صابون  در لگن می شستند.

در آن زمان یک آفتابه و لگن در حیاط می گذاشتند و زمانی که مهمان می آمد قبل از خوردن غذا دستان خود را در این آفتابه و لگن می شست.

حتی برای شستن ظرف ها بعد از غذا از آفتابه و لگن استفاده می‌کردند. همان طور که می دانید در آن زمان لوله‌ کشی آب وجود نداشت و بانوان مجبور بودند تا آب‌ ها را در کوزه های بزرگ نگهداری کنند و برای استفاده از آب کمی آن را از کوزه به درون آفتابه ها انتقال می دادند و به این صورت به شستشوی ظروف و حتی لباس های خود اقدام می کردند.

آفتابه کد 0506

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
100گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه و لگن در همه تمدن های ایرانی یافت می شود، این موضوع را می توان از کشف آفتابه زیرخاکی در جیرفت متوجه شد‌.

باید خدمتتان عرض کنیم که آفتاب یکی از قدیمی ترین اشیای گران قیمتی است که در ایران در استان لرستان کشف شده است.

 

در قدیم آفتاب به شکل سفالی هم تولید می‌شد به این صورت می‌توانستند با برادر این ظرف‌ها خنک نگه دارند. اینگونه آفتاب ها قدمت بسیار طولانی دارند و اصولاً به رنگ آبی فیروزه ای هستند.

آفتابه من و تو مدل لیندا

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
150گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه خرج لحیم کردن، خیلی از شما همچین ضرب المثل به گوش‌ تان خورده است ، شاید فکر کنید که ریشه این ضرب المثل از کجا نشأت می گیرد و به چه معنی است.

یا شاید ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی چی هم به گوشتان خورده باشد این گونه ضرب المثل ها بسیار معروف هستند و بر سر زبان همه ایرانیان رواج پیدا کرده است. همان‌طور که می‌دانید این گونه ضرب المثل ها نشان از کاربرد زیاد آفتابه در قدیم دارد. در قدیم برای مهمان آفتابه و لگن خاصی کنار می‌گذاشتند، این ضرب‌المثل برای آن دسته از خانم هایی استفاده می‌شد که آفتابه و لگن برای شستن دست مهمان آماده می‌کردند اما غذاهایشان آماده نبود همانطور که می دانید مهمان زمانی  که دست هایش را می شست که  بخواهد غذا بخورد.

آفتابه مدل NEW-2021

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
75 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه سفالی یکی از قدیمی ترین زیرخاکی هایی است که در ایران کشف شده است. این محصول قدمتش به ۲۳۰۰ سال پیش می‌رسد.

 

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به آفتابه مسی قدیمی علاقه مند هستید می توانید قیمت این محصولات را از اپلیکیشن و یا سایت ترب جستجو نمایید برای اینکار باید جمله آفتابه مسی قدیمی قیمت را در این سایت جستجو کنید.

 

آفتابه نوزاد هم یکی دیگر از محصولاتی است که برای شستشوی نوزاد در تشت های مخصوص تولید شده است.

 

باید بگویم که یکی از گرانترین و با ارزش‌ترین آفتابه، آفتابه طلا می باشد، اینگونه محصول از جنس طلای خالص تولید شده است و به همین دلیل قیمت بسیار بالایی دارد.

 

یکی از قدیمی ترین آفتابه های عتیقه که از قدیم تا به الان برای ما به ارث رسیده است، آفتابه عتیقه هفت جوش می باشد.

آفتابه کشف شده در لرستان یکی از قدیمی‌ترین آفتابه هایی می باشد که در ایران کشف شده است، این آفتابه یکی از قدیمی‌ترین آفتابه های جهان است. قدمت این آفتابه به ۲۰۰ و ۶۰۰ سال پیش می رسد.

آفتابه مدل As 005

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
جنس
پلاستیک

حال با ما همراه باشید تا در باره طراحی زیبای آفتابه های قدیمی مطالبی را برای شما ارائه دهیم.

 

در قدیم الایام به آفتابه ها لولهنگ می گفتند. در قدیم برای زیبا کردن آفتابه لگن ها آن ها را چکش زنی می کردند، این عمل بیشتر روی ظروف مسی انجام می شود و باعث زرق و برق شدن ظروف مسی می شدند.

 

هنر قلم زنی پیشینه قدیمی و تاریخی دارد. این هنر باعث می‌شد تا این گونه ظروف  جنبه تزیینی داشته باشند.

البته هنر دیگری هم وجود دارد که به آن هنر قلمزنی می‌گوید این هنر با استفاده از ابزار مخصوص با دست بر روی ظروف انجام می‌شد و به ظریف کاری بسیار زیادی نیاز دارد. هنر قلمزنی باعث می‌شد تا طرح‌ها و نقشه‌های زیبای قدیمی و اسلیمی که نشان از اصالت ایرانی و زیبایی و هنر ایران است بر روی این ظروف حک می شد.

 

آفتابه یکی از محصولات ایرانی می باشد و محصول فقط در ایران تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

در قدیم به دلیل اینکه همه مردم مسلمان بودند و یکی از شروط اسلام پاکیزگی بود برای تمیز کردن خود از آفتابه استفاده می کردند و این در حالی بود که غربی‌ها به یک دستمال اکتفا می کردند. به همین دلیل آفتابه به نقش مهمی در پاکیزگی و نظافت در آن زمان داشت. آفتابه و لگن یکی از ابزارهای بسیار مهمی بود که در هر خانه ایرانی در آن زمان یافت می شد.

در آن زمان آفتابه و لگن قیمت زیادی نداشت و جز محصولات ارزان‌قیمت به شمار می رفت.

آفتابه کد 1400

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
جنس
پلاستیک

آفتابه کد TRR1

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
جنس
پلاستیک

آفتابه کد Pink-2021

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
90 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه کد 269

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
سایر توضیحات
سایز بزرگ
جنس
پلاستیک

آفتابه مدل حصیر

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
200گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه کد rf145

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
290 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه مدل عروس

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
190 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه کد BL -1400

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
وزن
85 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه کریز کد myk922

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
سایر توضیحات
این محصول از زیبایی بسیاری برخوردار می باشد
وزن
200 گرم
جنس
پلاستیک

آفتابه من و تو کد 15

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتابه ارزان قیمت
سایر توضیحات
برند کالا نشانه اصالت کالاست
جنس
پلاستیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن