زیبایی و سلامت

روغن اکالیپتوس از کجا بخریم – خرید اینترنتی روغن اکالیپتوس اصل

روغن اکالیپتوس برای شپش و رشد ریش در طب سنتی کاربرد دارد. قبل از خرید روغن اکالیپتوس به بررسی 2 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

روغن اکالیپتوس  از گیاه اکالیپتوس گرفته میشود و این درخت در استرالیا زیاد وجود دارد.این روغن خصوصیات زیادی دارد از جمله اینکه بوی تند و خنکی دارد .از خواص مختلف این روغن میتوان به خاصیت ضد درد آن اشاره کرد،این روغن ضد التهاب است.

این روغن برای پوست بسیار مفید است و میتوان آن را برای کاهش التهاب پوست به کار برد و برای بهبود جوش های پوستی و بسیار کارامد است.همچنین برای ریش آقایان خوب است و موجب ندم شدم ریش میشود.برای التهاب لثه نیز میتوان از آن استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: بهترین جوراب واریس چیست

روغن اکالیپتوس خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و همچنین ضد قارچ هم می باشد و برای بیماری های میکروبی مفید است و به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن در درمان بیماری های تنفسی مانند آسم،برونشیت،سینوزیت و سرماخوردگی نیز مفید است.

از این روغن برای موها نیز میتوان استفاده کرد و کمک به سلامت بیشتر موها میکند و کمک به رویش بیشتر موهای سر و ریش ها میکند.اکالیپتوس در درمان بیماری های قلبی عروقی هم موثر است زیرا گدرش خون را بهبود میبخشد.

مقاله پیشنهادی: ماشین ریش تراش چه مارکی خوبه

از خواص دیگر آن میتوان به تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد.که به همین دلیل از سرماخوردگی جلوگیری میکند.اکالیپتوس خاصیت ضد عفونی کننده تیز دارد.برای درمان زیگیل ها هم مناسب است.

باعث بهبود روماتیسم،کمر درد،تاندون درگیر شده میشود.همچنین باعث تسکین درد های عصبی میشود. چون خاصیت ضد عفونی کننده دارد میتوان آن را به وسیله ی بخور در هوا پخش کرد تا باعث تصفیه ی هوا شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت سیبک پراید صبا

به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی آن در درمان عفونت های پوستی بسیار موثر است و باعث بهبود لک های ناشی از نور خورشید نیز میشود.

استفاده از آن در هوا باعث میشود بوی خوشایندی در هوا پخش شود و هوا تمیز شود.همچنین  از آن میتوان در شوینده ها مثل صابون استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: چای لاهیجان از کجا بخرم

باعث دفع حشرات میشود.به عنوان لکه بر میتوان از آن استفاده کرد.همچنین برای تمیز کاری مفید است.

روغن اکالیپتوس خاصیت ترکیب شوندگی هم دارد و به راحتی با سایر روغن ها میتوان آن را ترکیب کرد.

روش های مختلفی برای تهیه ی روغن اکالیپتوس وجود دارد،از از جمله تقطیر کردن.


1-روغن اکالیپتوس مدل Super Euca حجم ۱۸ میلی لیتر

روغن اکالیپتوس مدل Super Euca حجم ۱۸ میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  18 میلی لیتر
 • عصاره
  دارد
 • مناسب
  کل بدن
 • دارای خاصیت
  ضد حساسیت
 • قابل استفاده برای
  انواع پوست
 • نوع عصاره
  اکالیپتوس

خرید محصول


وقتی اسم اکالیپتوس می آید حتما یک بوی تند و تیز می آید در ذهن شما و وقتی آن را بو میکنید کل وجودمان خنک میشود‌.شاید جالب باشد که بدانید غذای خرس های کوالا برگ درخت اکالیپتوس است.روغن اکالیپتوس  را هم با روش تقطیر از همین برگ ها میگیرند.این درخت ها با بوی تند و تیز بیشتر در استرالیا هستن اما به خاطر محبوبیت این روغن در برزیل و چین و هند و …نیز تولید میشود.

از خواص مهم این گیاه در طب سنتی  ضد درد بودن و ضد التهاب بودن آن است و این درخت بیشتر د استرالیا وجود دارد و برای اینکه بتوان از این خاصیت ضد درد اکالیپتوس استفاده کنید،حتما باید از برگ آن روغن اکالیپتوس گرفته شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت فتق بند کشاله ران

یکی از خواص مهم روغن اکالیپتوس کمک به سلامتی دستگاه تنفسی است.که این کار را به وسیله ی  خاصیت آنتی بیوتیکی و ضد قارچی و آنتی اکسیدانی خود انجام میدهد. در بهبود بیماری  هایی مثل آسم ،برونشیت ،سینوزیت و سرفه  موثر است.

شاید بهتر باشه که بدانید این گیاه باعث بهبود سیستم تنفسی در خواب میشود و این کار را با افزایش گردش خون در دستگاه تنفسی انجام میدهد.و همچنین از خواص مهم دیگر آن این است که باعث قوی شدن سیستم ایمنی  میشود و ضد التهاب می باشد.

مقاله پیشنهادی: قیمت قفل دوچرخه ساده

از خواص جالب این گیاه خاصیت ضد عفونی کنندگی آن است و برای درمان زیگیل ها و جوش های پوستی موثر است و جالب است که بدانید این روغن ضد ویروس هم می‌باشد.

از مشکلاتی که اکثر مردم دارند جوش ها و آکنه های پوستی ای هست که در اثر التهاب یا فشار زیاد زیر پوست ایجاد میشود.که با توجه به خاصیت ضد التهابی روغن اکالیپتوس میتوان از آن برای درمان این آکنه ها استفاده کرد.

این روغن برای آقایان هم بسیار مفید است و میتوانند از آن برای تقویت رشد مو و ریش هایشان استفاده کنند.روغن اکالیپتوس با افزایش جریان جون موضع مورد نظر باعث بهبود رشد مو میشود.


2-روغن اکالیپتوس نورهان مدل N207 کد 01 حجم 30 میلی لیتر

خرید محصول


روغن اکالیپتوس برای درمان بیماری هایی از قبیل انسداد ریوی و آسم و برونشیت بسیار مفید است زیرا باعث تفگقویت و تحریک سیستم ایمنی بدن و همچنین بهتر شدن گردش خون میشود.

انواع گوناگونی از اکالیپتوس وجود دارد مانند گرگی که زینتی در باغ ها یا باغچه ها یا به صورت گلدانی و آپارتمانی.میتوان به وسیله ی آن کار های خلاقانه انجام داد و از برگ خشک آن در دکوراسیون خانه استفاده کرد.پس از خواص دیگر آن این است که میتوان از آن در صنعت معماری تیز بهره گرفت.شاید عکس های جالب کوالا و درخت اکالیپتوس را دیده باشید بزرگ را غذای مورد علاقه ی کوالا ها اکالیپتوس است.و جالب ایت بدانید ک همه ی قسمت های این گیاه خاصیت دارد و حتما برای استفاده از آن باید آن را دم کرد و نباید به صورت طبیعی آن را خورد.

روغن اکالیپتوس خاصیت ضد باکتری و آنتی بیوتیکی دارد که میتواند عفونت های سینوسی و تب و سرماخوردگی را از بین ببرد و به همین دلیل در درمان بیماری هایی نظیر سرفه،آبریزش بینی، گلو درد ،گرفتگی بینی ،برونشیت و… موثر است.و بهتر است بدانید که خلط آور است و کمک به باز شدن انسداد سینوس ها میکند.

برای رفع گرفتگی بینی یو گلو میتوانید بخار روغن اکالیپتوس را تنفس کنید یا چن قطره ی روغن را روی بالش تان بریزید و بخوابید.

همانطور که گفته شد اکالیپتوس با افزایش جریان خون باعث کاهش درد میشود،پس برای درمان روماتیسم و کارگر درد و تاندون درگیر و گرفتگی عضلانی و  فیروز مفید است .و حتی در درمان در های عصبی نیز کمک کننده است. و به همین دلیل در کسانی که جراحی هایی مثل تعویض مفصل انجام داده اند،باعث کاهش درد و التهاب میشود.

چاکرای گلو که پنجمین چاکراه  در ناحیه ی سیب آدم و پایین حنجره  است  و آبی رنگ میباشد و با ارتباطات و بیان شخصی و اظهار حقیقت ارتباط دارد و به شما کمک میکند که از راه خوب شنیدن خودتان را راهنمایی کنید. در صورتی ک این چاکرا تعادل نداشته باشد،ترس از صحبت کردن،عدم توانایی در بیان افکار و خجالتی بودن و اضطراب اجتماعی  و نبودن خلاقیت و … و روغن اکالیپتوس در درمان این عدم تعادل خیلی خوب است.

در فصل زمستان هوا آلوده میشود و سرماخوردگی بیشتر میشود و برای بهبود این سرماخوردگی میتوان از بخور روغن اکالیپتوس برای ضد عفونی کردن هوا استفاده کرد .و همچنین برای بهبود آلرژی های عصبی نیز بسیار مفید است زیرا ضد التهاب است و التهاب ریه و گلو درد  را کاهش میدهد.

همانطور ک گفتیم اکالیپتوس ضد باکتری است و برای درمان عفونت های پوستی و آکنه و اگزما و لک های ناشی از نور خورشید و پیری و … به کار میرود.و خاصیت مرطوب کنندگی آن را میتوان در ترکیب با روغن نارگیل یا زیتون افزایش داد. این روغن در درمان سنگ کلیه گوش درد و زونا مفید است.

به دلیل اینکه اکالیپتوس خاصیت ضد عفونی کننده  دارد برای تعگهویه ی اتاق های بیمارستان و  از بین بردن بوی بد  و  حتی تمیزی و پاکیزگی هوا میتوان از آن استفاده کرد.

به دلیل اینکه  این گیاه بوی خوبی می‌دهد و خواص زیادی دارد ،در صابون ها و انواع شوینده ها از آن استفاده میکنند.

همچنین روغن اکالیپتوس لیمویی باعث دفع حشرات میشود و یک روش طبیعی برای دفع حشرات است ،بدون اینکه از ماده شیمیایی استفاده کنید.

آب ،سرکه و روغن اکالیپتوس یه ترکیب عگفوق العاده برای تمیز کردن سطوح آشپزخانه و حمام و دستشویی می باشد . همچنین این روغن خاصیت  لکه بری دارد،کافی است که لباس رو پیش از شستن چند ساعت درون آب گرم و روغن قرار دهید.

از خواص دیگر آن پاک کنندگی دست است،هنگامی که زیاد با رنگ کار میکنید میتوان از ترکیب روغن اکالیپتوس و نمک دریایی برای پاک کردن دیت هایتان استفاده کنید.

از روغن اکالیپتوس در حمام ها و سونا و مراکز تفریحی استفاده میشود زیرا خاصیت ضد میکروبی و بو زدایی دارد.

از دیگر خواص اکالیپتوس خاصیت ترکیب شوندگی با سایر روغن ها است ،مانند آویشن و رزماری  و چوب سدار که میتوان آن ها را با روغن اکالیپتوس مخلوط کرد و از آنها استفاده های مختلف کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن