خوراکی ‌ها

چای لاهیجان از کجا بخرم – خرید اینترنتی بهترین مارک چای رفاه لاهیجان ارزان قیمت

چای ایرانی لاهیجان در مدلهای سفید،ممتاز،بهاره،درجه یک به فروش می رسد. قبل از خرید چای ایرانی لاهیجان به بررسی 8 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

چای لاهیجان از چای ها بسیار محبوب ایران است که طعم و عطر بسیار مطبوعی دارد و تعداد زیادی از برند های مختلف این چای را تولید می کنند به عنوان مثال:

چای لاهیجان رفاه،چای لاهیجان بیز،چای لاهیجان نادری،چای لاهیجان باسلام،چای اخگر لاهیجان،چای اولونگ لاهیجان،چای امیر لاهیجان،چای لاهیجان بهاره،چای بهارپسند لاهیجان،چای لاهیجان تورنتو،چای تیمن لاهیجان،چای جم لاهیجان،چای جعفری لاهیجانچای حجت لاهیجان،چای خورتای لاهیجان،چای خاطره لاهیجان،چای ریحانی لاهیجانچای زرین لاهیجان،چای شیخ زاهد لایجان،چای سرچشمه لاهیجان،چای غزل لاهیجان،چای فومنات لاهیجان،چای خوش قلب لاهیجان،چای کارمین لاهیجان،چای گل گیس لاهیجان،چای سرگل لاهیجان،چای لیل لاهیجان،چای لنگر لاهیجان،چای نوشین لاهیجان،چای نوین لاهیجان،چای یاس لاهیجان و…

مقاله پیشنهادی: بابلیس چه مارکی خوبه

این چای ها را هم به صورت بسته بندی و هم به صورت فله ای (کیلویی) خریداری کنید.

در لاهیجان می توانید چای محلی لاهیجان را بخرید که بسیار خوش طعم و خوش بو است.


1-بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین

بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین

مشخصات
وزن
340 گرم
وزن بسته‌بندی
400 گرم
ابعاد بسته‌بندی
12x8x16 سانتی‌متر
نوع چای
شکسته , سیاه
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
معطر
خیر

خرید محصول


در دنیای امروز به دلیل زیاد شدن امراض و بیماری ها که بر اثر غذای نا سالم به وجود می آیند مردم ترجیح می دهند به جای خرید محصولات غذایی با بسته بندی زیبا اما بی کیفیت مواد غذایی سالم و با کیفیت خریداری کنند.

بهترین فصل خرید چای ،بهار است که بوی خوش و کیفیت خوبی دارد .چای در فصل پاییز و تابستان نیز برداشت می شود اما کیفیت چای بهار را ندارد.

یکی از معایب چایی که در بازار های محلی فروخته می شود فله ای بودن آن یا نامناسب بودن بسته بندی آن است.اینگونه چای ها را قبل از دم مردن باید شست تا تمیز شود همچنین پس از خرید این نوع چای آن را در ظرف های دربسته بریزید تا از نفوذ رطوبت و هوا در امان باشد.

مقاله پیشنهادی: دفتر طراحی سیاه قلم 

چای خریداری شده از فروشگاه بسته بندی های متفاوتی دارند:

۱.جعبه های محکم از جنس ورقه آلومینیوم

این نوع از بسته بندی در برابر نفوذ هوا مقاوم است و به گونه ای ساخته شده که به صورت ایستاده قرار می گیرند همچنین درب آن حالت زیپ مانند دارد که بعد از هر بار استفاده می توان محکم بست و نیازی به انتقال چای به ظرف دیگری ندارد.


2-چای سیاه چای رفاه لاهیجان مدل قلم مقدار ا کیلوگرم

چای سیاه چای رفاه لاهیجان مدل قلم مقدار ا کیلوگرم

مشخصات
وزن
1000 گرم
وزن بسته‌بندی
1000 گرم
نوع چای
سیاه‌قلم
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای

خرید محصول


۲.قوطی یا ظرف

بعضی از شرکت ها چای را درون قوطی فلزی یا ظرف پلاستیکی میریزند که درب آن محکم است و نیازی به ریختن چای در ظروف دیگر ندارد.

۳.جعبه مقوایی

در این نوع از جعبه ها ابتدا چای خشک را درون یک کاغذ نازک تر میریزند و سپس ان را درون جعبه مقوایی قرار می دهد.این جعبه ها را در اندازه های ۱۰۰،۲۵۰ یا ۵۰۰ گرمی تولید میشود تا زود به مصرف برسد اما بهتر است پس از باز کردن جعبه ،این نوع چای را درون ظروف دیگری بریزید .

مقاله پیشنهادی: بیس کت ناخن 

برای دم کردن چای از آب بدون کلر(ترجیحا آب معدنی)استفاده کنید چون بر طعم و رنگ چای اثر می گذارد همچنین سعی کنید چای را درون قوری دم کنید به ازای هر نفر یک پیمانه چای بریزید و سپس آب جوش را به آن اضافه کنید توجه داشته باشید که آب قوری نباید بجوشد بلکه با گرمای غیرمستقیم بخار آب باید دم بکشد.چای لاهیجان چون بدون رنگ و اسانس است دیر دم می کشد (حدود ۲۰ دقیقه).


3-بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین بهاره

بسته چای سیاه رفاه لاهیجان مدل شکسته ممتاز زرین بهاره

مشخصات
وزن
350 گرم
وزن بسته‌بندی
400 گرم
ابعاد بسته‌بندی
12×8×16 سانتی‌متر
نوع چای
شکسته , سیاه
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
معطر
خیر
ارگانیک
خیر

خرید محصول


تفاوت چای ها را می توان بر اساس موارد زیر بررسی کرد

۱.رنگ دهی

دو نکته که در مورد رنگ دهی چای های مختلف باید توجه کرد یکی مدت زمان رنگ دهی چای و دومی یکسان یا متفاوت بودن میزان رنگ دهی در آب سرد و گرم است.

در مورد چای های ایرانی حداقل زمان لازم برای رنگ دهی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است ولی چای های خارجی به محض ریختن چای خشک در آب شروع به رنگ دهی می کند که نشان دهنده ی ناخالص بودن ان است .برای تشخیص چای ایرانی از چای خارجی می توانید ان را درون اب سرد بریزید چای ایرانی در اب سرد رنگ دهی ندارد اما چای خارجی درون اب سرد نیز رنگ دهی معمول خود را دارد.

مقاله پیشنهادی: خرید آداپتور مودم

۲. عطر چای

چای ایرانی عطر و بوی خوش خاص خود را دارد .معروف ترین چای ایرانی،چای سرگل بهاره لاهیجان است که بوی خوش مزارع سرسبز را می دهد.چای های خارجی موجود در بازار در انواع عطر ها وجود دارند که به دلیل اضافه کردن اسانس به ان است مثل چای با عطر هل،عطر ارل گری ،دارچین و ….

۳.تغییر رنگ

چای ایرانی چون طبیعی است اگر به مدت طولانی هم در فنجان بماند عطر و رنگ خود را حفظ می کند و تیره رنگ نمی شود اما چای های خارجی به دلیل داشتن ناخالصی پس از گذشت سی دقیقه که در فنجان بمانند تیره می شوند و بوی آنها نیز تغییر می کند.

۴.طعم چای

طعم چای ایرانی خاص است و حالت گس مانند دارد (طعم دهان را شبیه خرمالوی نارس می کند)اما چای های خارجی بسیار تلخ هستند و حس ناخوشایندی را به فرد القا می کنند.

۵.کیفیت

چای های ایرانی از جمله چای سرگل بهاره و چای ممتاز لاهیجان چون از برگ های تازه چای تهیه می شوند از نظر طعم،بو و رنگ بسیار با کیفیت هستند اما چای های خارجی از برگ های درجه چندم چای تهیه می شود و رنگ و اسانس زیادی به آن اضافه می شود پس کیفیت مطلوبی ندارد.


4-چای سبز رفاه لاهیجان مقدار 210 گرم

چای سبز رفاه لاهیجان مقدار 210 گرم

مشخصات
وزن
210 گرم
وزن بسته‌بندی
210 گرم
نوع چای
سبز
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
طعم‌دار
خیر

خرید محصول


این پنج نکته می تواند راهنمای بسیار خوبی برای افرادی که به دنبال خرید چای با کیفیت ایرانی از مزارع لاهیجان هستند باشد .

چای کیسه ای(tea bag)

این نوع چای مناسب برای مسافرت است کییه های کوچک چای در یک جعبه محکم تر قرار داده می شوند تا عطر خود را حفظ کنند جعبه های چای کیسه ای معمولا ۲۰ یا ۲۵ عددی است.

چای را حتما از فروشگاه های مطمئن خریداری کنید یا اگر به صورت فله ای می خرید از افراد مطمئن خریداری کنید چون بعضی از فروشندگان چای با کیفیت را با چای های مانده مخلوط می کنند و می فروشند .از روی ظاهر چای زیاد نمی توان به با کیفیت بودن یا نبودن آن پی برد

بهتر است به جای خریدن کالا و مواد غذایی خارجی  مواد تولید شده در کشور که با کیفیت و طبیعی هستند خریداری کرد و خود و خانواده ی خود را از خطر ابتلا به بیماری های خطرناک ایمن کنید.

مقاله پیشنهادی: کاغذ دیواری ارزان

یکی از مزیت های مهم چای ایرانی نسبت به چای خارجی عدم استفاده از اسانس و مواد شیمیایی است و خطری برای فرد ندارد .پزشکان نیز به افرادی که مشکل معده دارند توصیه می کنند که چای ایرانی را جایگزین چای خارجی کنند.

چای سیاه را در آخرین مرحله ی تولید می توانند به سرگل،ممتاز،قلم،شکسته و باروتی تبدیل کنند. چای سرگل بالاترین درجه کیفیت را دارد و از برگ چای تهیه شده و طعم گس خوشایندی دارد .رنگ دهی آن نیز نسبت به انواع دیگر بیشتر است. چای ممتاز بیشترین میزان مصرف را به خود اختصاص داده است اندازه ی برگ چای کوچک است و طعم آن نسبت به سرگل ملایم تر است.

برگ چای قلم ،اندازه ی آن از دو نوع چای قبل بزرگتر است و نسبت به چای ممتاز و سرگل تلخی و رنگ دهی کمتری دارد. چای شکسته ورن کمتری نسبت به انواع چای دارد زمان دم کشیدن این نوع چای نیز از انواع چای های دیگر کمتر است.


5-چای سیاه شکسته صادراتی رفاه لاهیجان – 900 گرم

چای سیاه شکسته صادراتی رفاه لاهیجان - 900 گرم

مشخصات
وزن
900 گرم
وزن بسته‌بندی
900 گرم
ابعاد بسته‌بندی
30x30x10 سانتی‌متر
نوع چای
شکسته
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
معطر
خیر
طعم‌دار
خیر

خرید محصول


چای سیاه بیشترین میزان مصرف را در جهان دارد اما به علت تاثیر گذاری بر سلامت انسان چای سبز نیز محبوبیت خاص خود را دارد از جمله خواص چای سبز می توان به پیشگیری از ابتلا به سرطان،کاهش التهاب بدن،کاهش وزن،کمک به جوانی و شادابی پوست و …اشاره کرد.

چای سرگل گران ترین چای ایرانی است که از غنچه های چای به دست می آید .قیمت چای ممتاز نیز به دلیل کیفیت عالی ان نسبتا زیاد است.چای قلم قیمت مناسبی دارد.چای باروتی و شکسته از چای خای ایرانی ارزان هستند .ارزان بودن این چای ها دلیلی بر بی کیفیتی آن نیست بسیاری از افراد طرفدار این دو نوع چای هستند.

مقاله پیشنهادی: قیمت استخر توپ پلاستیکی

سه نوع از چای های ممتاز لاهیجان

۱.چای سرگل:از غنچه چای در فصل بهار به دست می آید و ظاهر ان لوله ای شکل است .عطر خوب و طعم گس مانند خوشایندی دارد.

۲.چای قلم:خوش رنگ بودن این نوع چای از ویژگی های مهم آن است که به دلیل وجود چوب ساقه های چای در آن است .

۳.چای شکسته:مخلوطی از چند نوع چای ایرانی است و ظاهری صاف دارد .اندازه و وزن این نوع چای از سایر چای ها کمتر است .


6-چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان مقدار 1 کیلوگرم

چای سیاه شکسته رفاه لاهیجان مقدار 1 کیلوگرم

مشخصات
وزن
1000 گرم
وزن بسته‌بندی
1000 گرم
ابعاد بسته‌بندی
30x34x5 سانتی‌متر
نوع چای
شکسته , سیاه
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
طعم‌دار
خیر
محل کشت
ایران

خرید محصول


7-چای سیاه چای رفاه لاهیجان مقدار 0.5 کیلوگرم

چای سیاه چای رفاه لاهیجان مقدار 0.5 کیلوگرم

مشخصات
وزن
500 گرم
وزن بسته‌بندی
500 گرم
ابعاد بسته‌بندی
5x20x27 سانتی‌متر
نوع چای
سیاه
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
معطر
خیر
طعم‌دار
خیر

خرید محصول


8-بسته چای کیسه ای رفاه لاهیجان مدل 12 طعم 60 عددی

بسته چای کیسه ای رفاه لاهیجان مدل 12 طعم 60 عددی

مشخصات
وزن
120 گرم
وزن بسته‌بندی
200 گرم
ابعاد بسته‌بندی
8*15*26 سانتی‌متر

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن