خانه و سبک زندگی

بخاری نفتی ارزان – خرید بخاری نفتی ارزان قیمت (آترا،ارج،کاربراتوری)

بخاری نفتی در مدلهای قدیمی،ارج،آترا،ژاپنی،بدون دودکش،برقی،پلار،گرمای جنوب،سولان،کاربراتوری به فروش می رسد.قبل از خرید بخاری نفتی به بررسی 2 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

بخاری نفتی یکی از وسایل گرمایشی است که با نزدیک شدن به فصل سرما و هوای سرد از ان استفاده میشود.وسایل گرمایشی متفاوتی در بازار موجود است و شما میتوانید از ان استفاده کنید که بخاری نفتی یکی از انهاست.

برای اطلاعات بیشتر راجع به این وسیله گرمایشی همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی: پارچه حریر 

هنگام خرید باید به نکاتی توجه کنید از جمله مکانی که میخواهید بخاری را انجا قرار دهید.فضا و ابعاد بخاری و اندازه بخاری،دودکش دار بودن یا فاقد دودکش، فن داشتن یا مدل های بدون فن، نشان مصرف انرژی محصول، وزن محصول و سبکی و سنگینی ان ، کیفیت قطعات و جنس بدنه محصول که کردام از ویژگی های بالا متفاوت میباشد ‌.

همچنین بخاری ها دارای مارک های مختلف از شرکت های مختلف میباشد مثل سولان،پلار،ارج،تویوست، کرونا،کمپ ،ارغوان ، امپایر ، اترا و ….

مقاله پیشنهادی: کلاه آشپزی

نکته بعدی قیمت محصول است که باتوجه به تمام ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم متغیر میباشد .هرچه محصول باکیفیت تر،بزرگتر دارای امکانات بیشتر باشد قیمت ان نیز بیشتر است

بخاری های کارگاهی نیز در انواع مختلف نفتی ،گازی، گازوئیلی ،برقی موجود میباشند که هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارند و مناسب مکانهای مختلفی میباشند.

مقاله پیشنهادی: چه سرم مویی خوبه

نوع دیگری از بخاری های نفتی دارای هیتر میباشد .این بخاری ها قدیمی میباشند و امروزه استفاده چندانی ندارند اما باز هم در محیط هایی که گاز شهری ندارند و یا دور از شهر هستند مثل مرغداری ها استفاده میشوند همچنین برای مکان های بزرگ مثل مساجد ،سالن ها انتخاب مناسبی هستند .هنگامی که فصل ها از بهار و تابستان تغییر میکند و به سمت پاییز و زمستان میرود کم فکم مردم به فکر وسایل گرمایشی می افتند تا بتوانند از سردی هوا عبور کنند .بخاری نفتی یکی از وسایل خوب گرمایشی است به خصوص در مناطقی  که گاز شهری ندارند .اگر میخواهید با این محصول بیشتر اشنا شوید با ما در این مطلب همراه باشید


1-بخاری نفتی سولان مدل 2500

بخاری نفتی سولان مدل 2500

مشخصات کلی
طول
420 میلی متر
عرض
420 میلی متر
ارتفاع
570 میلی متر
وزن
9 کیلوگرم
رده انرژی
B

خرید محصول


اگر دارای دستگاه گرمایشی هستید که باید آن را چک کنید و سرویس کنید تا خراب نباشد و مشکلی نداشته باشد درصورتی که مشکلی در ان دیدید سریعا به تعمیر و یا تعویض بپردازید اما اگر وسیله گرمایشی ندارید پیشنهاد ما به شما بخاری نفتی میباشد.

مقاله پیشنهادی: برگرداندن رنگ لباس

قبل خرید بخاری نفتی باید این محصول را کاملا بشناسید و نکاتی مهم را در رابطه با خرید ان در نظر بگیرید تا محصول مناسب خود را خریداری کنید .نکته هایی مثل فضایی که برای بخاری در نظر گرفته اید و هماهنگی با ابعاد بخاری،  دودکش یا فاقد دودکش بودن بخاری،سبک یا سنگین بودن بخاری و جابجایی ان،سوخت و انرژی ای که نیاز دارد ،کیفیت قطعات ،میزان تولید گرما و ….همه این نکات حائز اهمیت هستند و باید به آن ها دقت کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک فلافل نیمه آماده

مهمترین نکته که قبل از خرید باید به طور جدی به ان توجه کنید تعیین مکانی است که بخاری را برای ان میخواهید.مثلا برای منزل میخواهید یا محل کار ؟

اگر برای محل کار میخواهید ان را در چه مکانی قرار است بگذارید؟ مغازه یا کارگاه یا گاراژ؟ این مکان در طبقه هم کف است یا طبقه های بالا؟ مشخص کردن و دانستن تمام این نکات بسیار مهم است زیرا قبل خرید باید فضای بخاری،منفذ ها و مسیرهای ورود و خروج هوا ،میزان رفت و امد،میزان هدررفت گرما را تعیین کنید .


2-بخاری نفتی آترا مدل 2500D

بخاری نفتی آترا مدل 2500D

مشخصات کلی
طول
420 میلی متر
عرض
410 میلی متر
ارتفاع
590 میلی متر
وزن
8 کیلوگرم
قابلیت نصب بروی
زمین

خرید محصول


برای مثال میزان هدررفت گرما در منزل کمتر است زیرا در و پنجره کمتر در طول روز باز و بسته میشوند اما محل کاری که رفت و امد در ان زیاد است، مصرف انرژی بیشتری دارد و گرما هم بیشتر هدر می‌رود.

دلیل دیگر تعیین کردن مکان این است که بدانید بخاری بزرگ تهیه کنید یا کوچک زیرا برای یک فضای بزرگ ،بخاری کوچک جوابگو نیست و گرمای مورد نیاز را تهیه نمیکند همینطور برعکس در مکان کوچک استفاده از بخاری بزرگ فقط فضا را اشغال میکند پس قبل خرید محیط را در نظر بگیرید و بخاری ای متناسب با آن خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک سنتور

امکانات بخاری مکرد دیگری است که باید به ان دقت کنید.اولین مورد توجه به پیچ تنظیم شعله است .توجه کنید که پیچ به اسانی تنظیم‌ شود .بخاری ای که به تنظیم شعله ای مجهز است بهتر میباشد زیرا این امکان را به شما میدهد تا در دما و گرمای متفاوت ان را نیز تغییر دهید.بخاری دارای نمایشگر  درجه میباشد که روی ان درجه را براساس فارنهایت یا سانتی گراد میتوانید ببینید .علاوه بر این نکات باید به امکانات دیگری نیز اهمیت دهید مثل:

دودکش داشتن یا نداشتن بخاری نفتی : این ویژگی بیشتر به مکانی بستگی دارد که میخواهید بخاری را برای ان بخرید مثلا در فضای بزرگ مثل منزل بخاری های دودکش دار مناسب ترند دودکش این بخاری ها مکان مشخص دارند و ثابت هستند .اما بخاری های بدون دودکش برای مکان های کوچک مناسب است و امکان جابه جایی نیز دارند و در مکان هایی با تهویه مناسب میتوان از ان استفاده کرد.

مورد بعدی فن دار بودن با نبودن بخاری است .بخاری هایی که فن دار هستند می‌توانند گرما را به سرعت منتقل کنند و یک‌گرمای یکنواخت در محیط ایجاد کنند.فن را میتوانید تنظیم کنید تا به جهت خاصی گرما منتشر کند همچنین اندازه های فن ها بسیار متفاوت است و از کوچک تا بزرگ دارد .مدل های کوچک رومیزی هستند .اما این بخاری ها یک عیب نیز دارند و آن تولید صدای زیاد فن میباشد که ناراحت کننده و خسته کننده میشود.

مقدار انرژی ای که بخاری مصرف می‌کند نکته مهم دیگری است که توجه به ان لازم است.در شرایط کنونی که بحران محیط زیست و انرژی داریم اگر بخاری ما غیراستاندار باشد اسیب زیادی به محیط زیست وارد میکند و ضررها ی جبران ناپذیری روی ان میگذارد همچنین باعث میشود هزینه های زیادی را برای تولید سوخت متحمل شویم و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نیست. بخاری های نفتی بدون دودکش را میتوانید جابه جا کنید و این به مصرف درست انرژی کمک میکند زیرا میتوانید ان را به مکانی ببرید که در آن قرار دارید و از انرژی ان استفاده کنید .این کار که تمام فضای خانه را در تمام ساعات گرم نگه دارید درست نیست و باعث هدررفت انرژی میشود شما میتوانید گرما را در نقطه ای که در آن حضور دارید متمرکز کنید و از ان لذت ببرید.

نکته بعدی دقت به وزن بخاری میباشد.اگر میخواهید بخاری ای خریداری کنید که قابلیت جابه جایی داشته باشد باید وزن ان را نیز در نظر بگیرید تا هنگام جابه‌جایی اذیت نشوید .بخاری های نفتی کوچک بدون دودکش دارای دستگیره ای برای انتقال راحت تر هستند و معمولا وزن کمی نیز دارند البته توجه کنید هنگامی که مخزن بخاری را پر کنید کمی سنگین‌تر میشود .

جنس بخاری و قطعات به کار رفته در ان نکته مهم بعدی است که باید کیفیت بالایی داشته باشد .باید نسو و مقاوم باشند و باعث کاهش راندمان بخاری نشوند .رنگ به کار رفته روی بخاری نیز مهم است که نسبت به خرارت مقاوم باشد و زود خراب نشود زیرا باعث از بین رفتن زیبایی دستگاه و حتی کاهش راندمان ان میشود

قیمت بخاری نیز مهم است هنگام خرید توجه کنید که از بخاری های بزرگ برای مکان کوچک استفاده نکنید تا هزینه زیادی را متحمل نشوید .همچنین هرچه کیفیت محصول بالاتر باشد قیمت ان نیز بیشتر است که هزینه برای این مورد مطلوب است زیرا طول عمر محصول بالاتر است و باکیفیت میباشد.در مدل های ارزان امکان دارد از استانداردهای لازم بهتره نگرفته باشند و همچنین ایمنی لازم رادنداشته باشد و باعث اسیب شود پس هنگام خرید به کیفیت محصول دقت کنید.

بخاری های فن دار انتخاب دیگری است که برای بعضی مکانها مناسب است مثلا بخاری کارگاهی فن دار دارای یک فن دمنده میباشد که هوا را به داخل بخاری میفرستند و هوای گرم را تحویل میدهد.این بخاری قدرت بیشتری برای تولید گرما دارد و بازدهی بسشتری در محیط دارد .

گزینه دیگری که روی میز است استفاده از هیتر نفتی میباشد .این هیتر جزو قدیمی ترین صنعت های گرمایشی به شمار میرود و برای محیط های خیلی بزرگ مثل مساجد،ساختمانها،سالن ها ،کارخانه ها، مرغداری ها مناسب است.در قدیم استفاده از این هیتر ها رواج داشت حتی الان هم در مناطقی که به گاز دسترسی ندارند از این هیتر های گازوئیلی و یا بخاری فن دار استفاده میکنند .

فن هیتر میتواند گرمای بیشتری تولید کند و برای مکان های بزرگ مناسب است .امروزه بیشتر از بخاری گازی استفاده می‌شود اما هیترهای فن دار نیز در بعضی مکان های خاص مثل ساختمان در دست احداث،روستاها و مکان های دورافتاده استفاده دارند.

بخاری ها از لحاظ ویژگی هایی به دسته های مختلف تقسیم بندی میشوند مثلا بخاری های کارگاهی برحسب نوع سوخت چهار دسته میشوند: بخاری گازی، بخاری کارگاهی نفتی،بخاری گازوئیلی،بخاری برقی

همچنین از لحاظ نوع طراحی و ساختار سیستم گرمایشی به دو نوع بخاری کارگاهی فن دار و بدون فن، بخاری کارگاهی دودکش دار یا بدون دودکش تقسیم بندی میشود.

هر کدام از موارد بالا مزایا و معایب خودش را دارد مثلا بخاری کارگاهی بدون دودکش گرمای بیشتری تولید می کند و در بعضی کارگاه ها استفاده میشود اما چون دودکش ندارد باید تهویه مناسبی برای خروج گازهای مضر در نظر بگیرید .

بخاری کارگاهی و هیتر نفتی همانطور که توضیح دادیم برای مکان های بزرگ  مثل مساجد سالن ها و مکان های صنعتی مناسب است .بیشترین استفاده از هیتر نفتی فن دار در مکان‌هایی است که فاقد گاز شهری میباشند مثل روستاهای دور افتاده یا مرغداری های خارج شهر و غیره.

بخاری های کارگاهی دارای مزایایی میباشند مثل مدل های فن دار که گرمای بیشتری تولید میکند و بازدهی گرمای بالاتری دارد در نتیجه در مصرف سوخت صرفه جویی میشود .چون مصرف سوخت را کم‌میکند هزینه هایی که باید پرداخت کنید را کاهش میدهد .بخاری های کارگاهی گازی اما مزایای مخصوص خودش را دارد این بخاری ها ایمنی بیشتری دارند و الودگی کمتری تولید میکنند و میتواند محیط را ۳۶۰ درجه یعنی در همه نقاط گرم کند .مدل های دیگر با برق کار میکنند که مناسب برای مکانهایی است که به برق دسترسی ندارند.

قیمت محصول یکی از مؤلفه های مهم است که باید به ان توجه کنید . قیمت بخاری های کارگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد که آنها را باهم مرور می‌کنیم مثل مدل و نوع بخاری که فن دار باشد یا برون فن ،دودکش داشته باشد یا نه  .نوع ان که گازوییلی باشد یا گازی یا نفتی ، نو باشد یا دست دوم ، کیفیت قطعات آن نیز در قیمت تاثیر گذار است

قیمت هیتر نفتی نیز به همه فاکتورهای بالا بستگی دارد و قیمت این‌حال را متغیر کرده است.

برای خرید انواع بخاری چه فن دار و چه هیتر نفتی میتوانید به سایت ما به نام سماسازان مراجعه کنید که در انجا امکان خرید انواع بخاری ها یعنی کارگاهی فن دار ،هیتر نفتی ، و …. را دارید و از قیمت ها آگاه شوید و خریداری کنید همچنین قبل خرید میتوانید با مشاورین ما مشورت کنید  و با توجه به نیاز خود محصولتان را خریداری کنید .

در نهایت برای خرید یک سیستم گرمایشی باتوجه به نیاز خود و محیطی که میخواهید ان را گرم کنید باید اطلاعات کافی داشته باشید و مورد مناسب خود را پیدا کنید که اتلاف انرژی نداشته باشد و محیط را به خوبی گرم کند.قبل خرید بهتر است با کارشناسان این زمینه مشورت کنید و با توجه به هزینه ای که میکنید محصول مورد نیاز خود را بخرید .برای محیط های کوچک بخاری بدون فن و بدون دودکش مناسب است به شرطی که تهویه مناسب داشته باشد و برای مکان های بزرگ بخاری های کارگاهی فن دار توصیه میشود .هیتر های نفتی کوچک نیز برای کارگاه های کوچک استفاده میشود و برای مکان های بزرگتر از هیتر نفتی فن دار باید استفاده کرد تا محیط را به خوبی گرم کند.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن