خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید بهترین ظرف بشر آزمایشگاه ارزان قیمت شیشه ای

بشر آزمایشگاه و ارلن استوانه مدرج در مدلهای پیرکس،شیشه ای،پلاستیکی،تفلون،استیل به فروش می رسد.قبل از خرید بشر به بررسی 7 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

اغراق نکرده ایم اگر بگوییم آزمایشگاه سخت ترین بخش های یک بیمارستان و درمانگاه است. روزانه چند ده نفر با انواع و اقسام بیماری های شناخته شده و شناخته نشده مسری و غیرمسری در آن جا رفت و آمد دارند.

اما در کنار سختی بسیار زیاد لحظه های شیرینی نیز دارد، مثل زمانی که به یک فرد مضطرب که نگران جواب آزمایش روند پیشرفت بیماری اش است، می گویید داروها جواب داده و جواب آزمایشش امیدبخش است، یا زمانی که خبر بارداری را به یک مادر منتظر و نگران می دهید.

مقاله پیشنهادی: خرید لباس دختر کفشدوزکی برای 9 سال

تمام زحمات کارکنان، پزشکان و متصدیان آزمایشگاه ها در همین لحظات خوب و بد خلاصه می شود. و شاید هر روز که از خانه بیرون می آیند لحظاتی را با خدا خلوت می کنند تا برای تمام افراد چشم به راه در آزمایشگاه خبرهای خوش بدهند.

و شید خبرهای خوش داخل همان ظرف ها و لوله های شیشه ای باشد که به ظاهر ساده اند اما می توانند زندگی را به یکی برگردانند و یا امید یکی دیگر را ناامید کنند.

شیشه هایی که زیاد نام آن را شنیده ایم. ” بشر” همان استوانه های شیشه ای مندرج. خاطرم است در آزمایشگاه شیمی در دوران مدرسه از بشر زیاد استفاده می کردیم و من چقدر دوست داشتم زنگ های یک ساعته آزمایشگاه را که با روپوش سفید خودمان را یک پا زکزیای راضی می دانستیم و در پی کشف الکل در آن بشرهای کوتاه  بلند بودیم.

مقاله پیشنهادی: زودپز الماس خوبه؟

بشر در آزمایشگاه ها مورد استفاده های بسیار زیادی دارد اما عمده کاری که با آن انجام می گیرد مخلوط و ترکیب کردن مواد با یکدیگر است.


1-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 100 میلی لیتر

بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 100 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  5*7*7 سانتی‌متر
 • نحوه عملکرد
  مکانیکی
 

خرید محصول


متصدیان آزمایشگاه ها در طول روز زیاد با کلمه بشر سرو کار دارند. بشر که در زبان انگلیسی (Beaker) و در فرانسوی به آن  (Bécher) می گویند، پرکاربردترین وسیله آزمایشگاهی ست که بیشتر برای مخلوط کردن ویا گرم کردن مایعات بکار می رود. بشر که به لیوان آزمایشگاهی نیز معروف است استوانه ای ست در اندازه و شکل های مختلف از جنس شیشه یا پلاستیک. اندازه بشرها از یک میلی متر تا چند میلی متر است و بر رو دیواره آنها درجه بندی وجود دارد. بشر درب ندارد و در صورت لزوم از شیشه ساعت برای پوشاندن آن استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی: گهواره نوزاد

 انواع مختلفی از بشر به لحاظ شکل، کاربرد، جنس و حیطه کاری وجود دارد. بشرها دسته بندی های متفاوتی دارند؛ بشرهای شیشه ای کوتاه که به آن ها بشرهای گریفین  ( نام طراح آن جزف گریفین ) نیز می گویند یکی از آن دسته بندی هاست.  ارتفاع این نوع بشر حدود  4/1 برابر قطر آن است.

بشرهای شیشه ای چه ویژگی هایی دارند:

 • بشر شیشه ای مقاومت بالایی نسبت به آب ، محلول های بازی، اسیدی و مواد ارگانیک دارد.
 • در برابر حرارت تا درجه مشخصی مقاوم است.
 • از لحاظ استحکام مکانیکی بسیار بادوام و مقاوم است.

بشر شیشه ای چه کابردهای دارد؟

 • برای نگهداری از نمونه
 • مخلوط کردن وحل کردن
 • گرم کردن

کاربرد انواع بشرهای آزمایشگاهی:

بشرها بسته به اینکه ساده باشند یا مندرج کاربردهای متفاوتی دارند. برای مثال از بشر مندرج  را برای برداشتن حجم معینی از مایعات بکار می برند، و بشر ساده  را برای براشتن یا انتقال مایعات، گرم کردن محلول، تهیه وحل کردن محلول، رسوب گیری و…

مقاله پیشنهادی: خرید روغن جامد دولتی


2-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 50 میلی لیتر

بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 50 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  4*6*6 سانتی‌متر
 • نحوه عملکرد
  مکانیکی
 

خرید محصول


یادگیری نحوه کار با بشر:

برای هر کاری ابتدا باید بشر را شستشو داد، جداره داخلی و خارجی بشر را با لوله شوی کاملا بشویید تا هر موادی به آن چسبیده باشد جدا شده و سپس با آب معمولی بشویید.

بشر را بسته به نوع کاری که قرار است با آن انجام داده شود به این نحو شستشو می دهند؛ شستن و آب کشیدن با آب معمولی، کُر دادن با آب مقطر، کر دادن با محلولی که قرار است در بشر ریخته شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت فوم اکلیلی دونه ای

پس از شستشو نیز بیرون بشر را به روش های زیر خشک می کنند، با دستمال، قرار دادن بشر روی پایه وتوری نسوز و گرداندن چراغ دورتادور بشر و چد دقیقه رها کردن بشر تا زمانیکه خشک شود.

توجه کنید که داخل بشر شعله نبرید زیرا باعث شکستن بشر می شود.


3-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 250 میلی لیتر

خرید محصول


مقاله پیشنهادی: قیمت کرنومتر برای کنکور

4-بشر آزمایشگاه مدل Beaker ظرفیت 400 میلی لیتر

خرید محصول


5-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 150 میلی لیتر

بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 150 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  6*8*8 سانتی‌متر
 • نحوه عملکرد
  مکانیکی

خرید محصول


6-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 600 میلی لیتر

بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 600 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  9*12*12 سانتی‌متر
 • نحوه عملکرد
  مکانیکی

خرید محصول


7-بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 400 میلی لیتر

بشر آزمایشگاه مدل beaker ظرفیت 400 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  8*11*11 سانتی‌متر
 • نحوه عملکرد
  مکانیکی

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن