خوراکی ‌ها

خرید روغن جامد ارزان قیمت + 5 مدل با کیفیت

روغن جامد در مدلهای 16 کیلویی،لادن طلایی،5 کیلویی،ورامین،طبیعت،دولتی،از کارخانه،غنچه به فروش می رسد.قبل از خرید روغن جامد به بررسی نکات زیر می پردازیم:

خرید محصول

روغن ها یکی از مواد خوراکی ای هستند که اکثر افراد ان را می‌شناسند و از ان استفاده می‌کنند به نوعی زندگی همه ما به این روغن ها گره خورده است زیرا اکثر غذاها با روغن درست میشوند . حال که روغن تا این حد مهم است پس انتخاب نوع ان نیز اهمیت دارد مثلا بین روغن های حیوانی گیاهی ، مایع و جامد،  روغن زیتون، آفتابگردان،  کنجد  کدام را انتخاب کنیم؟

روغن‌های جامد همان روغن مایع هستند اما با اضافه کردن هیدروژن به ترکیب این ماده ،ان را جامد کرده اند و اینگونه تبدیل به اسید اشباع شده است که ضررهایی از قبیل افزایش فشار خون، چربی و کلسترول خون و … دارد

روغن های جامد به نسبت روغن مایع ، زمان نگهداری بالاتری دارد و به راحتی جابه جا میشوند همچنین در مقابل حرارت بیشتر دوام می آورند اما ضررهای بیشماری نیز دارند

مقاله پیشنهادی: فلاسک گرم نگهدارنده غذا

برای کم کردن ضرر های روغن‌ها مدل دیگری به نام روغن نیمه جامد ساخته اند که به نسبت از روغن جامد کامل بهتر است

چربی برای بدن ما لازم است و ما باید از ان استفاده کنیم اما میتوانیم به جای چربی مضر از روغن های بهتری مثل روغن گیاهی زیتون ، کنجد ، افتابگردان استفاده کنیم که چربی کمتر و سالم تری دارند

هنگام خرید روغن باید به میزان چربی ترانس و پالم ، حرارتی که میتواند تحمل کند و موارد استفاده ان دقت کنید امروزه‌ در بازار روغن های مختلفی مثل لادن، غنچه،  اویلا و … موجود است

مقاله پیشنهادی: خانه اسباب بازی

همچنین اندازه های مختلف این روغن ها باعث تنوع قیمت روغن شده است روغن ها در اندازه های ، ۴ کیلویی ، ۵ کیلویی  ۱۶ کیلویی ، ۱۷ کیلویی و حتی در اندازه های بسیار کوچکتر مثل یک کیلویی و نهصد گرمی نیز موجود میباشد و میتوانید با توجه به مقدار نیاز خود ان را خریداری کنید.


1-روغن گیاهی جامد غنچه – 4.5 کیلوگرم

روغن گیاهی جامد غنچه - 4.5 کیلوگرم

توضیحات:

 • وزن4.5 کیلوگرم
 • نوع روغن گیاهی
 • حالت روغن جامد
 • مخصوص سالاد و پخت و پز
 • پالم ندارد
 • تراریخته بله
 • نوع بسته‌بندی حلب
 • ارگانیک خیر

خرید محصول


روغن ها یکی از مهمترین موادی است که در اشپزخانه ها دیده میشود و اکثر افراد از انها استفاده میکنند .روغن ها در حالت کلی دونوع میباشند حیوانی که از چربی حیوانات و یا چربی شیر گرفته میشود و گیاهی که از دانه گیاهان روغن گرفته میشود .ویژگی روغن های جامد این است که اسید چرباشباع دارند و در دمای اتاق جامد میشود . اما در مقابل روغن های مایع مقاومت کمتری دارند و در دمای محیط ناپایدار اند .

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک اکوا ابرو

روغن های گیاهی در حالت کلی مایع میباشند ولی انها را به شکل جامد در می آورند تا بتوانند زمان نگهداری از انها را افزایش دهند . تفاوتی که روغن مایع با جامد دارد این است که حالت غیراشباع یا سیرنشده دارد اما روغن جامد سیر شده هستند این تفاوت به خاطر وجود هیدروژن اضافه در روغن جامد میباشد . هنگام تبدیل روغن مایع به جامد نیز به ان هیدروژن اضافه میکنند که به این کار هیدروژانسیون میگویند .

مقاله پیشنهادی: بهترین دوغ کفیر

جامد کردن روغن های مایع مزایا و معایبی دارد. مزیت ان این است که زمان ماندگاری ان افزایش پیدا می‌کند اما معایب ان این است که هضم ان در معده سخت تر میشود، رگ های خونی را مسدود میکند و حتی ممکن است باعث بروز مشکلات قلبی شود .باتوجه به ویژگی های روغن جامد در این دوراهی قرار‌میگیریم که ان را خریداری کنیم یا نه؟

روغن های جامد یکسری مضرات و فوایدی دارد از مضرات ان میتوان به داشتن چربی ترانس اشاره کرد .هنگامی که عمل هیدروژانسیون انجام میشود این چربی به وجود می آید.  این چربی یاعث میشود کلسترول بد یعنی LDL  افزایش پیدا کند و کلسترول خوب یعنی HDL  کاهش یابد که باعث گرفتگی قلب و عروق میشود .

مقاله پیشنهادی: خرید اینترنتی ظروف مخصوص ماکروفر

پس میتوان گفت مضرات این روغن ها بیشتر از فواید انهاست اما هنوز هم این روغن ها تولید میشوند .دلیل تولید انها چیست؟ درصورتی که دارای چربی اشباع و مضر میباشد؟ یکی از دلایل آن این است که افزودن هیدروژن به روغن مایع باعث افزايش ماندگاری محصول میشود  و علاوه بر ان این روغن ها به سادگی جابه جا میشوند و در برابر شرایط سخت مثل حرارت و گرما ماندگاری بالاتری دارند .به این دلایل هنوز هم روغن های جامد تولید میشوند اما ما میتوانیم خودمان محصول مناسب را خریداری کنیم پس باید به جای استفاده از روغن های جامد دیگر روغن ها را جایگزین آن کنیم.

مقاله پیشنهادی: بستنی ساز خانگی پارس خزر


2-روغن گیاهی جامد غنچه – 900 گرم

روغن گیاهی جامد غنچه - 900 گرم
توضیحات:
 • وزن0.9 کیلوگرم
 • نوع روغن گیاهی
 • حالت روغن جامد
 • مخصوص سالاد و پخت و پز
 • پالم ندارد
 • تراریخته بله
 • نوع بسته‌بندی حلب
 • ارگانیک خیر

خرید محصول


هنگام خرید روغن ها باید به ویژگی هایی توجه کنید زیرا روغن ها در شرایط مختلف ساخته میشوند و شاید باهم تفاوت هایی کنند مثلا اسید چرب اشباع روغن شما نباید از ۲۵ درصد بیشتر باشد یا اسید چرب ترانس از ۱۰ درصد بیشتر نباشد این اسید ها باعث بروز مشکلات زیادی در سلامتی شما میشوند. بهتر است به جای خرید این روغن های سراسر مضر به دنبال محصول بهتر و سالم تر باشید زیرا غذایی که میخورید به طور مستقیم در سلامتی شما تاثیر دارند پس با انتخاب مواد سالم تر سلامتی خود را حفظ کنید.

روغن های جامد انتخاب خوبی برای زندگی سالم نیستند . حتی افرادی که طعم روغن های مایع را دوست ندارند نیز معتقدند که روغن های جامد برای سلامتی انها ضرر دارد اما به دلیل استفاده افراد از روعن جامد تولیدکنندگان به جای آن روغن های نیمه جامد را وارد بازار کرده اند مزیت این روغن ها این است که دارای چربی ترانس زیر ۲ درصد هستند که برای سلامتی بهتر است و انتخاب بهتری به شمار آید اما روغن های جامد و نیمه جامد در حالت کلی برای سلامت شما ضرر دارند و به جای آن باید از روغن های مایع گیاهی استفاده کنید و دیگر سمت روغن های جامد نروید.  این روغن ها تهدیدی جدی برای سلامتی به شمار می‌روند و باعث افزایش کلسترول بد می‌شوند و در نتیجه مشکلات قلبی و عروقی برای شما پیش می اید .از دیگر مشکلات این روغن ها میتوات به اضافه وزن و فشار خون بالا هم اشاره کرد .پزشکان توصیه میکنند استفاده از این روغن هارا به حداقل برسانید .


3-روغن گیاهی جامد غنچه – 5 کیلوگرم

روغن گیاهی جامد غنچه - 5 کیلوگرم

توضیحات:

 • وزن 5 کیلوگرم
 • نوع روغن گیاهی
 • حالت روغن جامد
 • مخصوص سالاد و پخت و پز
 • پالم ندارد
 • تراریخته خیر
 • نوع بسته‌بندی حلب
 • ویتامین ندارد

خرید محصول


علاوه بر غذاهایی که با روغن جامد ساخته میشود میتوان به فست فود ها و شیرینی‌جات چرب نیز اشاره کرد به همین دلیل میگویند استفاده از این خوراکی ها را کاهش دهید زیرا حاوی مقدار زیادی چربی ترانس می‌باشند  و سلامت شما را تهدید می‌کنند.

اما در مقابل عده زیادی به فکر سلامتی خود هستند و می‌خواهند زندگی سالم و به دور از مریضی داشته باشند پس برایشان میزان درصد چربی و پالم روغن ها مهم است  .این افراد هنگام خرید روغن باید دقت بیشتری به خرج دهند و محصول مناسب را خریداری کنند اما این محصول کدام است؟

چربی ها را میتوان متمرکز ترین منبع انرژی بدن دانست .همه انواع چربی به یک اندازه انرژی تولید میکنند یعنی به ازای هر گرم ۳۷ کیلوژول انرژی دارند امادر اندازه هاییکه ایجاد می‌شوند متفاوت هستند. چربی ها برای بدن ضروری اند زیرا وظیفه عایق کاری اندام ها و محافظت از آن ها را به عهده دارند .و علاوه بر ان ویتامین های محلول در چربی مثل A.D .E .K  را به بدن وارد میکنند و همچنین اسیدهای چرب ضروری را برای ساختار مولکولی مغز و چشم و بافت عصبی آماده می‌کنند.

اما گفتيم چربی ها به یک اندازه تولید نمیشوند و انواع مختلفی دارند . در ادامه میخواهیم به انواع ان بپردازیم

اوین مورد چربی اشباع شده میباشد که باعث کلسترول بالا میشود چون LDL  را افزایش میدهد .این چربی کم چگال میباشد و اگر استفاده از ان افزایش یابد باعث ایجاد بیماری قلبی میشود

نوع دیگر چربی ، چربی ترانس میباشد که مانند چربی اشباع بسیار مصر است و علاوه بر اینکه چربی بد یعنی LDL  را افزایش  میدهد باعث کاهش چربی خوب یعنی HDL  هم میشود . این چربی ها مناسب برای مصرف نیستند اما برای یه دست آوردن پایه بنیاد قلب باید روغنهای گیاهی بیش از ۱ درصد چربی ترانس در کل چربی داشته باشند .

چربی های اشباع نشده مثل امگا ۳ و امگا ۶  چربی های ضروری برای مصرف میباشند .همانطور که گفتیم چربی ها برای بدن لازم اند و باید مقداری از انها مصرف شود .این چربی های اشباع نشده باعث کاهش چربی بد نیز میشود .استفاده از این چربی ها را باید در حد میانه نگه دارید زیرا زیاده روی در مصرف آن نیز باعث مشکل میشود .

در بهترین حالت شما باید کمتر از ۳۰ درصد از میزان انرژی خود را از چربی بگیرید که کمتر از ۱۰ درصد ان از چربی اشباع تامین شود .


4-روغن جامد ساده امگا اویلا4 کیلوگرم

روغن جامد ساده امگا اویلا4 کیلوگرم

توضیحات:

 • حجم 4 لیتر
 • وزن 4 کیلوگرم
 • حالت روغن جامد
 • مخصوص سرخ کردنی
 • پالم دارد
 • ویتامین دارد

خرید محصول


در یک زندگی لازم ،استفاده از فست فود ها و شیرینی‌جات جایی ندارد .پس میتوانید با دور نگه داشتن خود از غذاهای فراوری شده از چربی های اشباع شده و ترانس نیز دور بمانید .مقدار کمی چربی ای که نیاز دارید را میتوانید از اضافه کردن کمی روغن به غذای خود بدست بیاورید و غذای خود را نیز خوش طعم تر کنید .

اما روغن های جامد از چربی گیاهی و غیراشباع تولید می‌شوند و در ابندا مایع هستند اما در طی یک تغییراتی به چربی اشباع تولید میشوند زیرا نیاز است که زمان‌نگهداری ان را بالا برد و در این مسیر انها را جامد میکنند .این کار با افزودن هیدروژن به روغن مایع انجام‌میشود و به چربی اشباع تبدیل میشوند و در این فرایند اسید های چرب ترانس به وجود می آیند که که باعث افزایش LDL  میشود درست است که این روغن ها ماندگاری بیشتری دارند اما باعث مشکلات قلبی و عروقی ،فشار خون  و چربی خون میشوند. این روغن ها بدای یک زندگی سالم بسیار مضر میباشد زیرا دستگاه گوارش نمیتواند ان را خوب هصم کند و در دراز مدت باعث سکته و سرطان هم میشود .

استفاده این روعن ها بیشتر در تهیه مواد سرخ کردنی میباشد زیرا دمای بالا را به خوبی میتوانند تحمل کنند.

به جای استفاده از روغن های جامد پیشنهاد میشود که از روغن های مایع گیاهی مثل افتابگردان ، سویا ، ذرت ، زیتون استفاده کنید این روغن ها اسید چرب ترانس ندارند و اسید اشباع کمتری نیز در انها قرار دارد و باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد میشود که همه این ویژگی ها باعث شده انتخاب بهتری برای شما باشد .این روغن ها چربی اشباع کمی دارند و به نسبت روغن‌های جامد انتخاب بهتری میباشند اما در کل استفاده‌ از چربی ها باعث بروز مشکلاتی مثل چاقی ، فشار خون،  میشود پس بهتر است استفاده از ان را در حد اعتدال نگه دارید .

پس از اینکه روغن مناسب خود را خریداری کردید باید به چند نکته دقت کنید

مثلا روغن را در دمای مناسب که ۲۰ درجه میباشد نگهداری کنید . نکته بعدی این است که تاریخ مصرف روغن را چک کنید تا تاریخ انقضای ان رد نشده باشد

نکته سوم این است که روغن های مایع را باید در ظرف شفاف  و دور از نور مستقیم افتاب نگه دارید  تا خراب نشود

نکته بعدی شاید برای شما جالب باشد این است که متخصصان میگویند باید روغن مصرفی خود را هر چندوقت یکبار عوض کنید.


5-روغن گیاهی جامد کیمبال – 4 کیلوگرم

روغن گیاهی جامد کیمبال - 4 کیلوگرم

توضیحات:

 • حجم 4 لیتر
 • وزن 4 کیلوگرم
 • نوع روغن گیاهی
 • حالت روغن جامد
 • مخصوص سالاد و پخت و پز
 • پالم ندارد
 • تراریخته خیر
 • نوع بسته‌بندی حلب

خرید محصول


باید توجه کنید که از روغنی که یکبار استفاده شده دوباره استفاده نکنید زیرا ابتلا به سرطان را افزایش میدهد

هر روغنی برای مصرف خاصی است و شما نمی‌توانید روغن سالاد و پخت و پز را برای سرخ کردن استفاده کنید . و همچنین باید بدانید که هر روعنی نیاز به دمای مخصوص خودش دارد و نباید آن را بیش از اندازه گرم کنید زیرا باعث اکسیده شدن روغن و ازاد شدن رادیکال های سرطان‌زا میشود.

اما در بین روغن های مضر باید به روغنی اشاره کنیم که مفید میباشد حدود ۲۰ سال پیش  محققان یکی از چربی های غیراشباع را کشف کردند  و به ان امگا ۳ گفتند . این روغن باعث کاهش چربی و فشار خون میشود و همچنین ضربان قلب را منظورم میکند.

روغن های دیگر یعنی روغن افتابگردان صنعتی و روغن های دارای اراشیدونیک مثل روغن جوانه ذرت،  مورد توجه متخصصان قرار گرفته است و روی ان تحقیق میکنند که به مسئله هایی نیز دست پیدا کردند مثلا ایجاد التهاب و درد و رنج  افراد مبتلا به التهاب مفاصل میشوند همینطور رادیکال آزاد تولید میکنند .

روغن های مایع آفتابگردان هم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند و ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای استفاده کنندگان شود  پس هنگام خرید روغن دقت کنید که یک‌ مورد مناسب را خریداری کنید همچنین به صورت کلی از روغن ها کمتر استفاده کنید تا سالم بمانید .

برای خرید باید بهترین روغن های مایع و جامد را بشناسید که عبارتند از روغن زیتون، روغن کنجد ، روغن محلی یعنی روغن زرد ، روغن دنبه گوسفند

همانطور که گفتیم روغن هرچه ترانس کمتری داشته باشد برای سلامتی مفیدتر است به این منظور محققان تلاش میکنند تا روغن های سالمتری را تولید کنند . این روغن ها به صورت نیمه جامد میباشند مثل روغن های مخصوص سرخ کردنی و ممکن است قسمت مایع و جامد انها از هم جدا شده باشد این نشان دهنده فاسد بودن محصول نیست.  این روغن ها سالم تر میباشند اما حرارت کمتری را میتوانند تحمل کنند به همین منظور برای سرخ کردن مواد غذایی در دمای بالا مناسب نیستند.

و سخن آخر اینکه چربی های ترانس برای سلامتی شما بسیار مضر است زیرا باعث بالارفتن چربی خون و کلسترول بد و همچنین کاهش کلسترول حوب میباشد . چربی های ترانس در غذاهای سرخ شده و ساندویچ ها و فست فود ها دیده میشود .پس باید کمتر از انها استفاده کنید . سرانه مصرف روغن جامد ۱۴ کیلوگرم و روغن مایع ۴۰ گرم میباشد .

باید کشور برنامه خود را طوری طراحی کند که مصرف اسید چرب ترانس کاهش یابد و استفاده از روغن های سالمتر افزایش پیدا کند .


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن