بهترین سایت‌ها و کتاب ها

خرید بهترین مارک تخته رسم + 5 مدل با کیفیت

تخته رسم در مدلهای ثابت، متحرک، نقشه کشی،فابل،سی کلاس،a3،استدلر، C class، روترینگ،تاشو، ارزان،ساده به فروش می رسد. قبل از خرید تخته رسم به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

تخته رسم یکی از لوازم معماران و مهندسان نقاشی است و آنها برای رسم نقشه های دقیق و بی عیب و نقصی خود نیاز به این وسیله دارند . برای کارهای گرافیکی و نقاشی نیز ازتخته رسم استفاده میکنند‌ ‌
تخته رسم ها دارای انواع متحرک ،پرتابل ،پایه ثابت ، تاشو ،ریلی ،شیب دار، شطرنجی و … می باشند .‌این تخته ها در سایزهای مختلف آ۳،آ۲ ،آ۴ و … وجود دارند و یا قابلیت پوشش دادن همه سایزها را دارند .
مارک های معتبر تخته رسم در بازار ایران عبارتند از فابل ،استدلر ، سی کلاس ، روترینگ، تیبل ،رپید ، فایر کاستل ،کالج .

مقاله پیشنهادی: تابلو مخمل

اگر به کارهای هنر و نقاشی ، خطاطی و یا نقشه کشی می پردازید . حتما یک تخته رسم برای انجام کارتان دارید یا در قصد خرید آن هستید. تخته رسم یکی از لوازم ضروری در نقشه کشیدن و طراحی نمودارهای دقیق مهندسی است . نام دیگر تخته رسم تخته معماری یا میز نقشه کشی است .

انتخاب تخته رسم کار دشواری نیست و فقط باید در حین انتخاب به قابلیت های مد نظرتان دقت کنید و تخته رسم را بر اساس آن تهیه کنید . در این مقاله ما کوشیده این تا نکات مهم در خرید تخته رسم را گرد آوری کنیم و برای شما شرح دهیم .


خرید محصول

1- تخته رسم فابل مدل Profil – سایز A3

تخته رسم فابل مدل Profil - سایز A3

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 365 × 500 میلی‌متر
وزن: 900 گرم
رنگ صفحه: سفید
نگهدارنده کاغذ: دارد
پایه: دارد
قفل خط کش: دارد


تخته رسم یا نیز طراحی ،میز معماری یا میز نقشه کشی ،در فرم کلاسیک خود میز چند کاره است و برای نقاشی ، طراحی روی یک صفحه بزرگ ، خواندن کتاب های بزرگ ،رسم نقشه های دقیق مهندسی کاربرد داشت .

مقاله پیشنهادی: بهترین دستگاه کپی برای کافی نت

تخته رسم در آغاز دوره صنعتی شدن در اروپا یکی ازتجهیزات لازم برای مطالعه کتاب و دفاتر کار طبقات متمول بود .

در زمان انقلاب صنعتی طراحی یک کار تخصصی شد ،دیگر تخته رسم ها در منزل و دفترهای افراد مرفه کارایی نداشتند . این تخته ها را مانند سابق از چوب های پر ارزش نمی ساختند و از پلاستیک و فلز ساخته می‌شدند .

در حال حاضر مهندسان و گرافیست ها برای رسم نمودن طرح مورد نظر روی کاغذ از تخته رسم استفاده میکنند. لوازم گوناگون طراحی مثل مقاله. گونیا ، خطکش نیز برای رسم خطوط اریب ،عمودی ، افقی و … استفاده میکنند ، برای رسم دایره ، قوس ،منحنی نیز ازپرگار ، پیستوله و شابلون و… استفاده میکنند. رفته رفته با پیشرفت فناوری و نرم افزارهای معماری در کامپیوترها در اواخر قرن بیستم دیگر استفاده ازتخته رسم رواج کمتری دارد .

مقاله پیشنهادی: سیخ چوبی

با رشد طراحی به کمک کامپیوتر ، باز هم بسیاری معماران قدیمی و حتی بعضی از طراحان سازه طراحی دستی را ترجیح میدهند و از تخته رسم استفاده میکنند.


2- میز نور ایده مان کد DL03 سایز 35×45 سانتی متر

میز نور ایده مان کد DL03 سایز 35x45 سانتی متر

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 450x350x35 میلی‌متر
وزن: 1300 گرم
سایز کاغذ قابل پشتیبانی: A4 , A3
رنگ صفحه: سفید
نگهدارنده کاغذ: دارد
پایه: ندارد
قفل خط کش: ندارد
نشانگر قفل خط کش: ندارد


امروزه تخته رسم ها یک فریم فولادی دارند فولاد به همان نسبت قاب های تخته رسمی های سنتی فراهم شده و از چوب بلوط مقاوم تر و جابجایی آن نیز راحت تر است . در کل سطح صفحه تخته رسم یک لایه ضخیم فیبر فشرده است که همه سطح آن روکشی با ورق هایی از فرمیکا دارد . سطح تخته رسم با پیچ به قاب وصل شده است و برای حمل راحت آن میتوان این پیچ ها را باز کرد .

مقاله پیشنهادی: خرید قوتو اصل کرمان

بعضی از تخته رسم ها موتور الکتریکی برای تنظیم ارتفاع و زاویه تخته رسم دارند . این تخته رسم ها به سایز میزهای کلاسیک هستند و از جنس چوب بلوط ،فلز برنج سنگین می باشند و هول آنها کار آسانی نیست .

تفاوت تخته رسم ثابت و متحرک :
مهندسین نقشه کشی ساختمان به ابزار و لوازم خاصی نیاز دارند که بدون آنها انجام کار غیر ممکن یا دشوار است .برای طراحی یک نقشه عالی و بی ایراد لوازم با کیفیت آن در اختیار مهندس نقشه کشی باشد .

تخته رسم ازلوازم مهم نقشه کشی است که در گونه های زیادی و در اندازه های گوناگونی وجود دارد . در یک تقسیم بندی کلی به دو نوع ثابت . متحرک تقسیم میشود . میزهای ثابت نقشه کشی در اصل یک سطح با سایزهای مختلف دارد ، روی آن گیره یا گیره هایی برای ثابت نگه داشتن کاغذ وجود دا د ، افراد تازه کار ازاین تخته بیشتر استفاده میکنند.

مقاله پیشنهادی: کفش بادی


3- تخته رسم سی کلاس کد 1100

تخته رسم سی کلاس کد 1100

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 0x40 میلی‌متر
وزن: 1000 گرم
سایز کاغذ قابل پشتیبانی: A4 , A3
رنگ صفحه: سفید
نگهدارنده کاغذ: دارد
پایه: ندارد
قفل خط کش : دارد
نشانگر قفل خط کش : دارد


نوع متحرک تخته رسم اغلب در سایز بسیار بزرگ ساخته میشود و سطح آن جنس بسیار با کیفیتی دارد . این تخته رسم دارای پایه های قابل تنظیمی است بر اساس آناتومی هر فردی قابل کوتاه و بلند کردن و تغییر است و میتوان کاغذهای آ۳،آ۴ را با گیره های مخصوص روی آن ثابت نگه داشت . این میز برای دفاتر مهندسی که مدام با میز سر و کار دارند ، تولید و عرضه شده است .

مقاله پیشنهادی: سوزن تنبور از کجا بخرم

نکات مهم در خرید تخته رسم :
اندازه و وزن تخته : اولین نکته در حین خرید تخته رسم سایز و وزن ان است . اندازه تخته را باید بر اساس نوع و سایز کاغذی که استفاده میکنید ، باید مشخص کنید .

حین خرید از سایزکاغذی که تخته آن را ساپورت میکند ، ابتدا مطمین شوید .
از لحاظ وزن نه میتوانیم تخته های سنگین با حمل و جابجایی دشوار را میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم نه تخته های سبک را که ساختار ضعیف و دوام کمی دارند .

پایه دار بودن میز : موضوع مهم دیگر در خرید تخته رسم حایز اهمیت است پایه دار بودن یا نبودن است . اینکه یک تخته پایه دار بخرید یا بی پایه به خواسته شما بر میگردد و یک موضوع شخصی است . اگر نوع پایه دار را انتخاب کردید ، به قابلیت تنظیم زاویه آن برای گذاشتن تخته بر روی شان نیز دقت کنید .‌


4- تخته رسم فابل مدل First Class – سایز A3

تخته رسم فابل مدل First Class - سایز A3

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 280×400 میلی‌متر
وزن : 1000 گرم
سایز کاغذ قابل پشتیبانی : A3
رنگ صفحه: سفید
نگهدارنده کاغذ: دارد
پایه: دارد
قفل خط کش: دارد


ویژگی های جانبی تخته : در کنار این ویژگی ها ، بهتر است یک تخته رسم دارای ویژگی های دیگری نیز باشد که در زیر عنوان میکنیم .
تخته رسم در اطراف خود شیار هایی برای حرکت دادن آسان گونیا، نقاله و خط کش تی داشته باشد .

تخته دارای گیره های مخصوص برای ثابت نگه داشتن کاغذ باشد .‌
تخته دارای درجه بندی برای زود یافتن مرکز کاغذ باشد یا در حاشیه اندازه های خاص باشد .
امکان استفاده از قفل دستی یا مکانیکی را برای فیکس کردن خطکش و گونیا و … روی تخته وجود داشته باشد .

قیمت تخته رسم : قیمت تخته رسم بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشود . مهمترین عامل در تعیین قیمت آن سایز تخته ، یا امکان استفاده از سایزهای گوناگون کاغذ را داشته باشد .
زمان خرید علاوه بر سایز به دیگر ویژگی هایی که عنوان کردیم نیز دقت داشته باشید .
این نکته را نیز بدانید این تخته ها فقط در رنگ سفید و شیری در بازار وجود دارند .


5- تخته رسم فابل مدل Mobile – سایز A3

تخته رسم فابل مدل Mobile - سایز A3

خرید محصول

مشخصات کالا

ابعاد: 345 × 471 میلی‌متر
وزن: 646 گرم
سایز کاغذ قابل پشتیبانی : A3
رنگ صفحه: سفید
نگهدارنده کاغذ: ندارد
پایه: ندارد
قفل خط کش: ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن