دکوراسیون

خرید بهترین مارک خمیر دورگیر ارزان قیمت + 10 مدل با کیفیت

خمیر دورگیر ویترای، شیشه، سفال و… در مدلهای رپین، کادنس، ال بی، وستا،پرشین، آموس و… به فروش می رسد. قبل از خرید خمیر دورگیر به بررسی نکات قبل خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

خمیر دورگیر یکی از مهمترین ابزار هنر ویترای، نقطه کوبی روی سفال است .
خمیر دورگیر را هم به صورت آماده در مارک های وستا ،رپین ،hb، lb و pebeo و هم به شکل دست ساز می توانید تهیه و استفاده کنید . خمیر دورگیر ویترا را در حجم های و برندهای گوناگون می توانید به اسانی از سایت آنلاین دیجی کالا خریداری کنید .‌

اگر قصد دارید روی شیشه نقاشی کنید یا در اصطلاح هنر ویترا را به کار بگیرید ،به علت رقیق بودن رنگ های شفاف، او ل باید خط های اصلی نقش مد نظرتان را با خمیر دورگیر روی شیشه بکشید و بعد فضای بی رنگ میان آنها را رنگ آمیزی کنید . دور گیری در اصل عملی است که دور نقشهای کوچک و بزرگ را مشخص و مرزبندی میکند و نقوش را از هم متمایز میکند و همچنین مانع از پخش شدن و قاطی شدن رنگ های رقیق و شفاف درون هم میشود.

خمیر دورگیر بر پایه تینر است و پس از خشک شدن ثابت می ماند و در صورت شستشو هیچ آسیبی نمی بیند . حلال آن تا قبل از خشک شدن محلول ویترا ی است . ضخامت خمیرهای دورگیر بر اساس فشار وارد شده به تیوپ خمیر قابل کنترل و تنظیم است .


خرید محصول

1-خمیر دورگیر وستا مدل Purple 207 حجم 21 میلی لیتر

خمیر دورگیر وستا مدل Purple 207 حجم 21 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 20 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , چوب , فلز , کاشی و سرامیک , پارچه

خرید محصول


خمیر دورگیر در رنگ های گوناگون تولید میشود ، می توانید متناسب با نقش و کارتان هر رنگ را از فروشگاه های لوازم هنری ،یا لوازم التحریر خریداری کنید . دورگیرها در سه نوع ساده ،متالیم و اکلیلی وجود دارند .

دور گیری ساده : این دورگیر از رنگ ساده تولید میشود .‌

دورگیر متالیک : این دورگیر حاوی ذرات صدفی و درخشان است و این دورگیر براق و درخشنده است .
دورگیر متالیک : این دورگیر مخلوطی از رنگ ساده و پودر اکلیل بسیار ریز است .

کاربردها و نکات استفاده ازخمیر دورگیر :
معروفترین کاربرد خمیر دورگیر در هنر ویترای یا نقاشی روی شیشه است . ویترای یکی از هنرهای نوین و بسیار پر طرفدار و زیباست که به شیشه های ساده و ظروف ساده شما نقش و نگار و زیبایی می دهد .
.اولین مهارتی که برای هنر ویترای باید یاد بگیرید ، نحوه صحیح دورگیری است .

برای یادگیری دورگیر اول با شیشه های تخت تمرین کنید ، قطعات کوچک شیشه را با قیمت کم از شیشه بری خریداری کنید . طرح های ساده را روی آن منتقل کنید و شروع به دورگیری کنید

حرکت دست سریع و مقدار فشاری که به تیوپ دورگیر وارد می آورید ، سبب منحصر به فردی و جذابیت هنر شما میشود . هر دورگیر از مواد مختلفی ساخته شده است و بنابراین نحوه کار با آنها نیز فرق دارد . در برخی دورگیر ها بهتر است سر دورگیر حین دورگیری به شیشه چسبیده باشد در برخی دیگر با فاصله لازم حفظ شود.


2-خمیر دورگیر رپین مدل 1020 حجم 20 میلی لیتر

خمیر دورگیر رپین مدل 1020 حجم 20 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 20 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی:تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه

خرید محصول


بعد از تهیه دورگیر تا وقتی که حوصله دارید تمرین و تکرار کنید تا شیوه صحیح را بیاموزید ، اگر هر جا از طرح بیرون زدید ، ناراحت نشوید ، دوباره به کارتان برگردید و دورگیر خشک شده را با چاقو جدا کنید و به تمرین ادامه دهید . هیچ وقت دورگیر خشک نشده را پاک نکنید .‌

اگر در طراحی مهارت دارید کار دورگیری نیز برایتان دشوار نیست ولی اگر تازه کار هستید ، ابتدا رو کاغذ تمرین خط‌های نوازی ، دای ه و منحنی و … کنید ‌که به لرزش کم دست شما حین دورگیری کمک میکند .

دورگیری. وی ظرف های مخدر و بطری آب دشوار است و باید در آن ماهر شوید پس اول با شیشه های تخت شروع کنید و بعد سراغ این ظروف بروید .‌
برای دورگیری روی آینه کاربن مخصوص ا تهیه کنید و طرح را با کاربن روی سطح اینه کپی کنید و بعد شروع به دورگیری کنید.

یکی از اشکالات دورگیر ،خشک شدن مواد در نوک آن و خارج نشدن مواد است . که باید از دورگیر زیاد استفاده کنید تا مواد آن خشک نشود ولی اگر به این مشکل برخوردید ، در دورگیر را باز کنید چند دقیقه در آب گرم قرار دهید و بعد با سوزن مواد خشک شده را بیرون بیاورید و سپس آن را کاملا خشک نمایید .

دورگیرهای متالیک نقره ای ، طلایی و مسی به علت اینکه دارای ذرات فلز هستند ، براق می باشند و به عنوان مثال در طرح های آفریقایی برای ترسیم زیورآلات مثل دستبند و گردنبند پرکاربرد است .


3-خمیر دورگیر رپین کد 1006 حجم 22 میلی لیتر

خمیر دورگیر رپین کد 1006 حجم 22 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 22 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه

خرید محصول


اگر قصد دارید که خط های دورگیر ضخیم و پهن باشد کمی از سر تیوپ دورگیر را جدا کنید تا مواد بیشتری از آن بیرون می آید و اگر باز هم به خط های عریض تری نیاز دارید از قیف های دست ساز استفاده کنید کاغذهای روغنی شیرینی پزی را قیفی شکل کنید و یا اینکه مواد خمیر دورگیر را داخل یک کیسه پلاستیکی بریزید و انتهای آن را در اندازه مطلوب سوراخ کنید .

در حجم وسیع استفاده از خمیرهای های دورگیر با میلاژ پایین مقرون به صرفه نیست و اغلب خمیرهای دورگیر دست ساز ،مورد استفاده قرار میگیرد. این دورگیرها از مخلوط ما و رنگ روغن درست میشوند و کیفیت زیادی ندارند. از ایرادهای این خمیر های دورگیر در کدری رنگ ، نچسبیده به شیشه ، شکننده بودن بعد از خشک شدن می باشد .

نقطه کوبی یا نقطه کاری چیست :
یکی دیگر از کاربردهای خمیر دورگیر علاوه بر نقاشی روی شیشه نقطه کوبی است . نقطه کوبی یه طرح ذهنی است که ازالگوهای هندسی مکرری که درکنار هم چیده شدن خمیرهای دورگیر پدید می آید . هر چقدر نقطه هایی که با خمیر دورگیر روی سطح میزنید ، یک سایز و فاصله یکسانی داشته باشند ، کار شما زیباتر و ارزش هنری بیشتری دارد .

برای زیباتر شدن ظروف نقطه کوبی اگر رنگ، پولک و مروارید هم در کنار خمیر دورگیری استفاده کنید، هر چقدر طرح پیچیدگی بیشتری داشته باشد. رنگ ها با هم متناسب تر باشند ، از تزیینات دیگری مثل نگین استفاده کنید ،کار شما جذاب تر میشود .


4-خمیر دورگیر وستا مدل Black 210 حجم 21 میلی لیتر

خمیر دورگیر وستا مدل Black 210 حجم 21 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 20 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , چوب , فلز , کاشی و سرامیک , پارچه

خرید محصول


این هنر با صرف کمی ذوق و سلیقه در کنار سادگی ،جذابیت منحصر به فردی دارد و برای تزیین وسایل خانه به ویژه آشپزخانه می توانید از آن استفاده کنید. . نقطه کاری روی انواع ظروف سفالی ، قطعات و وسایل چوبی ، سرامیکی ، شیشه ای و کریستالی کاربرد دارد.
خمیر دورگیر را علاوه بر سفال و شیشه میتوان روی متریال دیگری مثل پلاستیک، کاغذ، پلکسی، کاشی، سرامیک، مقوا و پارچه استفاده کرد

برندهای با کیفیت و معروف خمیر دورگیر :
خمیرهای دورگیر یکی از مواد اصلی هنر ویترای و نقطه کوبی می باشند . برای اینکه نتیجه تلاشتان جذاب و ماندگار باشد و همچنین حین کار به مشکل بر نخورید، باید خمیرهای دورگیر با کیفیت را انتخاب کنید. برندهای مشهور اغلب خمیرهای دورگیر مرغوبی را عرضه میکنند

حین خرید باید به نوع و جنس خمیر دورگیر نیز توجه داشته باشید . اگر خمیرهای دور گیر با جنس نامرغوب و ضعیف را انتخاب کنید قطعا کار هنری زیبایی را خلق نخواهید کرد . که جنس با کیفیت خمیر دورگیر در گرو خرید برندهای مرغوب است .
امروزه در بازار خمیرهای دورگیر با برندهای متفاوتی در باز وجود دارند ما برای رهایی شما از سردرگمی در انتخاب برند، برندهای مشهور و باکیفیت را در زیر به شما معرفی میکنیم .‌


5-خمیر دورگیر وستا مدل Gold 212 حجم 21 میلی لیتر

خمیر دورگیر وستا مدل Gold 212 حجم 21 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 20 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , چوب , فلز , کاشی و سرامیک , پارچه

خرید محصول


برند رپین : یکی از مارک های با کیفیت و معروف در زمینه تولید خمیر دورگیر ، رپین است که در تولید لوازم هنری به ویژه خمیر دورگیر محصولات زیاد و مختلفی را تولید و عرضه میکند . یکی از مدل های خمیر دور گیر رپین ، خمیر دورگیر با حجم ۲۲میلی لیتر است که میتوان آن را در هنرهای مختلف بر روی شیشه، پلاستیک، کاغذ، پلکسی، کاشی، سرامیک، مقوا و پارچه استفاده کرد .

برند پرشین : ازدیگر مارک های مشهور خمیر دورگیر ، پرشین است . خمیر گیر پرشین دارای قابلیت های زیادی است و کیفیت بالایی نیز دارد. . یکی از باکیفیت ترین خمیر دورگیر تولید شده در این برند خمیر دورگیر مشکی است .

برند ال بی : از دیگر شرکت هایی که خمیرهای دورگیر با کیفیتی را روانه بازار هنری میکند ،ال بی است . در تولید خمیرهای دورگیر در سایز ها و مدل های متنوع تجربه زیادی دارد . یکی از محصولات با کیفیت تولید شده توسط این برند خمیر دورگیر با حجم ۲۰ میلی لیتر است .

برند آسن : برند آسن از دیگر سازندگان مشهور در این محصول هنری است که گونه های متنوعی از خمیر دورگیر را در بازار عرضه میکند. میتوان همه محصولات خمیر آسن را بدون واهمه خریداری و استفاده کنید .

ازمدل های تولیدی این شرکت خمیر دورگیر با حجم ۵۰ میلی لیتر است که در بسته بندی ۶ عددی به صورت تیوپی عرضه میشود .‌خمیرهای دورگیر تولید شده در این برند در شیشه ، پلاستیک ،مقپا پ کاغذ به کار گرفته می‌شوند .


6-خمیر دورگیر پرشین مدل L-101 B حجم 19 میلی لیتر

خمیر دورگیر پرشین مدل L-101 B حجم 19 میلی لیتر

مشخصات

نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , پلاستیک , فلز , پلکسی گلاس , کاشی و سرامیک , کریستال

خرید محصول


7-خمیر دورگیر رپین مدل فلورسنت کد 1006 حجم 22 میلی لیتر

خمیر دورگیر رپین مدل فلورسنت کد 1006 حجم 22 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 22 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی

خرید محصول


8-خمیر دورگیر کادنس کد 450 حجم 50 میلی لیتر

خمیر دورگیر کادنس کد 450 حجم 50 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 50 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: قوطی پلاستیکی
قابل استفاده بر روی بوم نقاشی , شیشه , چوب , پلاستیک , چرم , فلز

خرید محصول


9-خمیر دورگیر پرشین مدل ساده بسته شش عددی

خمیر دورگیر پرشین مدل ساده بسته شش عددی

مشخصات

نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , چوب , پلاستیک , پارچه

خرید محصول


10-دورگیر رنگ شیشه خمیری مایمری کد رنگ 530 حجم 20 میلی لیتر

دورگیر رنگ شیشه خمیری مایمری کد رنگ 530 حجم 20 میلی لیتر

مشخصات

حجم: 20 میلی‌لیتر
نوع بسته بندی: تیوپی
قابل استفاده بر روی شیشه , کاشی و سرامیک , کریستال

خرید محصول

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن