خودرو

خرید بهترین مارک مپ سنسور 405، پراید، 206 ارزان قیمت و با کیفیت

مپ سنسور در مدلهای پراید،206،405،سمند،کروز،تیبا،پیکان و ماکسیما به فروش می رسد. قبل از خرید مپ سنسور پراید شرکتی،آردی و پراید زیمنس به بررسی نکات زیر می پردازیم:

خرید محصول

مپ سنسور چیست ؟

مپ سنسور یکی از مهم ترین قطعات داخلی خودرو است که اطلاعات مربوط به میزان هوای ورودی موتور را به کامپیوتر خودرو ارسال می کند . کامپیوتر پس از پردازش اطلاعات ، میزان باز شدن دریچه گاز را تشخیص داده و دستور آن را صادر می کند ‌.

مقاله پیشنهادی: قهوه خوب از کجا بخرم

سنسور ها نقش بسیار مهمی در خودرو دارند و در صورت معیوب بودن آن ها اطلاعات لازم به کامپیوتر خودرو نمی رسد و کامپیوتر قادر به اندازه گیری فشار وارد شده به داخل موتور نمی باشد و در نتیجه کنترل خودرو به درستی صورت نمی گیرد و خودرو بلافاصله از کار می افتد .


1-مپ سنسور دیناپارت کد 501079 مناسب برای پراید

مپ سنسور دیناپارت کد 501079 مناسب برای پراید

مشخصات

مناسب برای پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
کشور سازنده: ایران
سیستم برقی خودرو: زیمنس
سایر توضیحات: مپ سنسور – طرح زیمنس

خرید محصول


اگر مپ سنسور خودرو شما دچار مشکل جدی نشود ، خودرو خاموش نمی شود اما به اصطلاح بد کار می کند و مصرف سوخت خودرو شما افزایش می یابد زیرا تناسب درستی بین سوخت و هوا برقرار نشده و احتراق به درستی صورت نمی گیرد .  از دلایل خرابی مپ سنسور می توان به خرابی شمع ها ، کیفیت پایین سوخت و تصادفات شدید اشاره کرد .

مقاله پیشنهادی: عطر رصاصی چیست

با استفاده از دستگاه دیاگ می توان خطاهای کامپیوتری سیستم را تشخیص داد و اگر مشکل نرم افزاری نباشد ، مپ سنسور دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد .

دفت کنید که هنگام تعویض مپ سنسور به سراغ سنسور های چینی ارزان قیمت نروید زیرا این قطعه اهمیت زیادی در کارکرد خودرو شما و مصرف سوخت دارد و حتما سنسور با کیفیت و استانداردی را انتخاب کنید .


2-سنسور مپ اتوکالا کد QSP6285

سنسور مپ اتوکالا کد QSP6285

مشخصات

مناسب برای: سمند , پژو 405 , پژو پارس , پراید
تعداد در بسته بندی:1 عدد
سیستم برقی خودرو: زیمنس
سایر توضیحات: سنسور فشار هوای منیفولد مناسب برای پراید و پژو زیمنس و سمند موتور ملی EF7

خرید محصول


برای هر یک از انواع خودروهای پراید ، پژو ۲۰۶ ، سمند ، پژو ۴۰۵ ، پیکان ، کروز ، لیفان ، ماکسیما ، مزدا ۳ ، مگان ، نیسان وانت ، وانت مزدا ، هیوندا ، تویوتا هایلوکس ، ام وی ام ، تیبا ، ال نود ، آردی ، تندر ، جک ، ریو ، روا ، زانتیا و ..‌‌‌ یک سنسور مپ استاندارد و متناسب با نیازهای خودرو طراحی شده است . پس بهتر است در هنگام خرید به مدل خودرو خود نیز توجه داشته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قطعه ضروری و یادگیری نحوه تعویض و تعمیر آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

مقاله پیشنهادی: دوربین کانن

ممکن است اولین بار باشد که اسم سنسور مپ را می شنوید اما باید به شما بگویم که این قطعه مهمترین قطعه در خودرو می باشد پس ارزش آن را دارد که با خواندن این مقاله با ویژگی ها و کاربرد آن آشنا شوید . می توان گفت یکی از قطعات یدکی مهم و بسیار ضروری در خودرو های انژکتوری محسوب می شود که به آن سنسور مپ یا همان سنسور فشار مینیفولد می گویند .


3-مپ سنسور مجد کد 1702185 مناسب برای پژو 206

مپ سنسور مجد کد 1702185 مناسب برای پژو 206

مشخصات

مناسب برای: پژو 206
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور پژو 206 – طرح قدیم

خرید محصول


وظیفه این سنسور محاسبه کردن میزان اکسیژن ورودی و گزارش آن به واحد پردازش مرکزی خودرو( که نام مخفف آن ای سی یو است) می باشد . محل نصب این قطعه در قسمتی از خودرو است که هوای مورد نیاز برای احتراق وارد موتور خودرو می شود .

مقاله پیشنهادی: قیمت وای فای جیبی ارزان

اهمیت این وسیله از همینجا مشخص می شود که اگر فقط همین یک قطعه درست کار نکند خودرو شما بلافاصله خاموش می شود . شاید بپرسید دلیل آن چیست ؟ علت این امر به کاربرد مپ سنسور مربوط می شود زیرا اگر این قطعه کار نکند ای سی یو حجم هوای ورودی را نمی داند که  با توجه به حجم هوای ورودی بتواند میزان باز شدن دریچه گاز را مشخص کند ، بنابراین باعث بسته ماندن دریچه گاز شده و خودرو شما اصلا روشن نمی شود یا اگر هم روشن شود بلافاصله خاموش می شود . اگر خرابی سنسور مپ به اندازه ای نباشد که خودرو شما را بلافاصله خاموش کند متوجه می شوید که در هنگام حرکت خودرو دچار لرزش می شود  و به اصطلاح بد کار میکند اگر این اختلال را تجربه کردید مپ سنسور دچار خرابی شده و حرکت با این شرایط مصرف سوخت را افزایش می دهد .


4-سنسور مپ اتوکالا کد QSP1286

سنسور مپ اتوکالا کد QSP1286

مشخصات

مناسب برای پژو 405 , پژو پارس , پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: ساژم
سایر توضیحات: سنسور فشار هوای منیفولد

خرید محصول


آشنایی با وظیفه مپ سنسور

شاید برایتان جالب باشید که بدانید تمامی اعمال و رفتار خودروهای انژکتوری به وسیله سنسور ها سجش شده و توسط کامپیوتر پردازش می شود . این سنسور یکی از سنسور های بسیار مهم در خودرو می باشد که وظیفه کنترل میزان هوای ورودی به داخل موتور را بر عهده دارد .

مقاله پیشنهادی: خرید ادکلن ارزان

نحوه کار آن به این صورت می باشد که سنسور فشار مینیفولد با محاسبه سریع میزان هوای ورودی به موتور مقدار آن را به ecu  گزارش می کند و کامپیوتر خودرو پس از محاسباتی میزان باز شدن دریچه گاز را تشخیص داده و دستور آن را صادر میکند . پس با توجه به وظیفه بسیار مهمی که بر عهده دارد اگر این قطعه دچار خرابی یا اختلال بشود خودرو شما با مشکل جدی مواجه خواهد شد.


5-مپ سنسور اچ آی سی کد 5637 مناسب برای پراید

مپ سنسور اچ آی سی کد 5637 مناسب برای پراید

مشخصات

مناسب برای: پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور
پراید دوگانه سوز CNG

خرید محصول


چه علائمی نشان دهنده خراب شدن سنسور مپ می باشد ؟

اگر خودرو شما استارت می خورد اما روشن نمی شود ابتدا باید وضعیت باک بنزینتان را چک کنید . اگر بنزین کافی در باک ماشین خود دارید و از سلامت نسبی ماشین اطمینان دارید در این صورت احتمال خراب شدن سنسور فشار وجود دارد .

اگر استارت خودرو را میزنید و خودرو روشن می شود اما پس از مدت کوتاهی بلافاصله خاموش می شود و در هنگام خاموش شدن صدای خفه شدن موتور به گوش می رسد در این حالت نیز باید به سلامت سنسور فشار شک کنید

مقاله پیشنهادی: پیراهن مردانه ارزان 

همچنین اگر متوجه چندین برابر شدن مصرف سوخت خودرو شما نسبت به گذشته شده اید پس از بررسی کردن وضعیت شمع و وایر و اطمینان از سلامت آن ها ممکن است سنسور فشار مینیفولد شما دچار مشکل شده باشد .

اگر خودرو شما روشن شده و به حرکت ادامه می دهد اما در حالت درجا کار کردن لرزش شدیدی را از طرف  موتور خودرو احساس کردید ابتدا از سلامت دسته موتور ها ، شمع و وایر مطمئن شوید و در صورت سالم بودن این قطعه ها می توانید خرابی را مربوط به مپ سنسور بدانید .


6-مپ سنسور سامفر کد 1022142 مناسب برای پژو 206

مپ سنسور سامفر کد 1022142 مناسب برای پژو 206

مشخصات

مناسب برای پژو 206
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور – طرح جدید

خرید محصول


اگر هنگام بررسی شمع و وایر در این مراحل متوجه شدید که سر شمع ها دود سیاه زده ، مشاهده ی این امر هم می تواند به شما بگوید که مپ سنسور فشار مینیفولد خودرو شما دچار مشکل شده است

اگر موتور خودروی شما دو یا سه کار میکند ابتدا از سلامت وضعیت کوئل و شمع و وایر مطمئن شوید و اگر در این قطعه ها مشکلی نیافتید حتما سنسور فشار مینیفولد خودرو را چک و عیب یابی کنید.


7-مپ سنسور سامفر کد 1012143 مناسب برای پژو 405

مپ سنسور سامفر کد 1012143 مناسب برای پژو 405

مشخصات

مناسب برای پژو 405
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: ساژم
سایر توضیحات: مپ سنسور دو اورینگ سامفر

خرید محصول


تشخیص دقیق تر خرابی سنسور مپ

نکات بسیار مفیدی در بالا گفته شد که میتوانید در هنگام مواجهه با هر یک از آنها به سلامت این قطعه مشکوک شوید و در صورت اطمینان به خرابی مپ سنسور بهتر است با دستگاه دیاگ خودرو را معاینه کنید . دستگاه دیاگ وسیله ای است که خطاهای ثبت شده در کامپیوتر خودرو را میخواند و اگر مپ سنسور شما خراب شده باشد دستگاه دیاگ میتواند آن را تشخیص داده و به شما گزارش کند . در ابتدا اگر خطایی روی دستگاه دیاگ نمایش داده شد آن خطا را پاک کنید زیرا ممکن است مشکل از قطعه سخت افزاری نبوده و مشکل اصلی خودرو شما نرم افزاری باشد و با همین کار ساده مشکل خودرو حل شود . اما اگر پس از پاک کردن خطا متوجه برگشت مجدد خطا یا پاک نشدن آن شدید می توانید این قطعه را معیوب دانسته و نسبت به تعویض آن اقدام کنید .


8-مپ سنسور اچ آی سی کد 5636 مناسب برای پراید

مپ سنسور اچ آی سی کد 5636 مناسب برای پراید

مشخصات

مناسب برای: پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: ساژم
سایر توضیحات: مپ سنسور – طرح ساژم

خرید محصول


سنسور مپ در کدام قسمت خودرو قرار گرفته است ؟

با این اطلاعاتی که در مورد اهمیت این قطعه کسب کردید احتمالا ذهن شما نسبت به اینکه این قطعه در کدام قسمت خودرو قرار گرفته است کنجکاو شده باشد . در ابتدا باید بگوییم که این قطعه در قسمت ورود هوا به درون مینیفولد نصب می شود . احتمالا اسم مینیفولد را هم برای اولین بار است که می شنوید و با آن آشنایی ندارید . این قطعه را میتوانید روی دریچه گاز خودرو پیدا کنید که اگر روی دریچه گاز خودرو را نگاه کنید با دو عدد سنسور مواجه می شوید که یکی از آنها سنسور موقعیت دریچه گاز و دیگری مپ سنسور می باشد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند و از اهمیت بالایی برخوردارند .


9-سنسور مپ کد 01 مناسب برای مزدا 323

سنسور مپ کد 01 مناسب برای مزدا 323

مشخصات

تعداد در بسته بندی: 1 عدد
کشور سازنده: چین
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مناس برای مزدا 323

خرید محصول


آموزش نحوه صحیح تعمیر و تعویض مپ سنسور خودرو به زبان ساده ؛

در ابتدای هر آموزش عملی نکات ایمنی آن ذکر می شود و به همین منظور دقت کنید که در تمام مراحل گفته شده باید خودرو خاموش و بست باطری برداشته باشد . این آموزش صرفا جهت آگاهی و کمک به شما نوشته شده و در صورت عدم دقت و اشتباه شما و آسیب رساندن به قسمت های دیگر خودرو این سایت هیچگونه مسئولیتی ندارد پس در هنگام انجام دادن تمام مراحل نهایت دقت را به کار بگیرید . ابتدا به آرامی سوکت روی سنسور را جدا کرده سپس روی سنسور فشار مینیفولد دو عدد پیچ مشاهده می کنید که باید آنها را باز نمایید ‌ در این مرحله می توانید سنسور را به آرامی خارج کرده و بدون اینکه دست شما با نوک سنسور تماسی داشته باشد آن را رو به پایین بگیرید و به وسیله ی اسپری انژکتور آن را شست و شو دهید .


10-مپ سنسور (فشار هوا) گرین مدل AV-05059 مناسب برای رنو L90

مپ سنسور (فشار هوا) گرین مدل AV-05059 مناسب برای رنو L90

مشخصات

مناسب برای رنو ال 90
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک

خرید محصول


سپس آن را همانگونه که خارج کرده اید سر جای خود پیچ کرده و با گذاشتن بست باطری می توانید خودرو را روشن کنید . حال اگر مشکل در این مرحله حل شده است نیاز به تعویض سنسور نمی باشد اما اگر هنوز با مشکل مواجه هستید بهتر است  آن را با یک نمونه جدید و سالم سنسور تعویض کنید .


11-مپ سنسور سامفر کد 1012030

مپ سنسور سامفر کد 1012030

مشخصات

مناسب برای سمند , پژو 405 , پژو پارس
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: ساژم

خرید محصول


بهترین قطعه برای جایگزین آن با سنسور مپ خودرو چیست؟

اگر از هر روشی که امتحان می کنید مشکل سنسور مپ خودروتان حل نمی شود و مدام خطای تکراری را گزارش می کند و شما را خسته کرده است بهترین کار جایگزین یک کیت شبیه ساز سنسور مپ به جای این سنسور مپ از کار افتاده می باشد . این کیت می تواند کار یک سنسور مپ سالم را به درستی انجام دهد و اطلاعات کامل را به ای سی یو گزارش کند و بهترین فشار ورودی هوا را برای خودرو شما محاسبه کند . کامپیوتر خودرو متوجه این جایگزینی نمی شود و احساس می کند سیگنال های دریافتی واقعی هستند در نتیجه خودرو شما دیگر به علت خرابی سنسور مپ از کار نمی افتد و میتواند به درستی کار کند اما تنها اشکالی که دارد ممکن است مصرف سوخت شما اندکی افزایش پیدا کند و این بر خلاف ادعای شرکت سازنده این کیت که تاکید بر کم کردن مصرف سوخت دارد می باشد اما با آگاهی از این موضوع نیز جایگزین یک کیت شبیه ساز سنسور مپ با قطعه ای که هر روز یک خطا گزارش می کند ، به شما کمک زیادی می کند .


12-مپ سنسور جی تی اس کد 1022031 مناسب برای پژو 206

مپ سنسور جی تی اس کد 1022031 مناسب برای پژو 206

مشخصات

مناسب برای: پژو 206
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور – طرح قدیم

خرید محصول


این سایت صرفا جنبه آموزشی دارد و سعی تیم ما بر این است که با دادن اطلاعات مفید به شما کمک کنیم . بنابراین معرفی یک برند خاص به عنوان بهترین مارک مپ سنسور بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اینکه به انتخاب شما کمک کند . بنابراین ما لیستی از بهترین برند های این سنسور را جمع آوری کرده و به شما معرفی می کنیم .


13-مپ سنسور مدل S3614300 مناسب برای لیفان X60

مپ سنسور مدل S3614300 مناسب برای لیفان X60

مشخصات

مناسب برای لیفان X60 MT
تعداد در بسته بندی: یک عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک

خرید محصول


نکاتی که باید هنگام خرید سنسور مپ خودرو در نظر بگیرید

قبل از خرید هر وسیله ای از جمله خرید سنسور مپ باید ابتدا میزان بودجه خود را مشخص کنید و در مورد برند هایی تحقیق کنید که در محدوده بودجه شما قرار دارند و برند های خیلی گران تر یا خیلی ارزان تر را حذف کنید در نتیجه دایره انتخاب محدودتر و آسان تری خواهید داشت .


14-مپ سنسور دیناپارت کد 601056 مناسب برای پژو 206

مپ سنسور دیناپارت کد 601056 مناسب برای پژو 206

مشخصات

جنس: پلیمر – ساخته شده از
مناسب برای پژو 206
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور – طرح قدیم

خرید محصول


نوع مپ سنسور :

این قطعه در خودروهای مختلف انواع متفاوتی دارد . برای مثال نوع سوکت آن دو حالت دارد یا سه پین است و یا چهارتایی . اما سوکت سه پین مدتی است که قدیمی و حتی منسوخ شده است پس مدل خودرو خود را در نظر بگیرید و برای مثال اگر سنسور پژو ۴۰۵ می خواهید مدل آن با پژو ۲۰۶ کاملا متفاوت است و برای استفاده سنسور مپ در هر خودرو باید نمونه ای که برای آن خودرو ساخته شده است را انتخاب کنید ‌.


15-مپ سنسور گرین مدل 05062 مناسب برای تیبا

مپ سنسور گرین مدل 05062 مناسب برای تیبا

مشخصات

مناسب برای پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: مشترک
سایر توضیحات: مپ سنسور تیبا

خرید محصول


جنس مپ سنسور ؛

بهترین تولید کنندگان مپ سنسور شرکت های آلمانی مانند بوش می باشد . اما اگر با توجه به کیفیت بالا و نوع شرکت معتبری که آن را تولید می کند قیمت این محصول برای شما بالا است و در محدوده بودجه شما نمی باشد پیشنهاد ما استفاده از برند های کره ای و ایرانی است . اما هرگز به خاطر اینکه هزینه کمتری را بپردازید به نمونه های چینی و بی کیفیت اکتفا نکنید زیرا در اکثر موارد سنسور اکسیژن معیوب شما از یک سنسور نو و تازه خریداری شده چینی بهتر عمل میکند پس در انتخاب این قطعه به برند و شرکت سازنده توجه کنید .

برند مپ سنسور

برند های معروف و مشهور ، معمولا امتحان خود را پس داده اند و از نظر کیفیت قابل اطمینان هستند پس تا زمانی که برند تست شده و اسم و رسم داری وجود دارد نباید به سراغ سایر برند های ناشناخته و تست نشده بروید زیرا معمولا کیفیت لازم را ندارند و پس از استفاده مجددا مجبور به خرید مپ سنسوری از برند های معروف می شوید .


16-مپ سنسور گرین مدلcng05057 مناسب برای پراید

مپ سنسور گرین مدلcng05057 مناسب برای پراید

مشخصات

مناسب برای پراید
تعداد در بسته بندی: 1 عدد
سیستم برقی خودرو: زیمنس
سایر توضیحات: مپ سنسور گاز سوز پراید

خرید محصول


توجه به نوع بسته بندی

اجناس اصلی و با کیفیت معمولا بسته بندی شیک  ، تخصصی و زیبایی دارند و شما می توانید حتی از شکل و ظاهر بسته بندی محصول تا حدودی کیفیت آن را حدس بزنید . البته این موضوع مورد سوء استفاده شرکت های تولید کننده قطعات تقلبی قرار گرفته به این شکل که اجناس تقلبی خود را در جعبه جنس اصلی قرار داده و وارد بازار می کنند بنابراین حتما باید به لیبل شرکت تولید کننده روی درب جعبه و پلمپ آن توجه داشته باشد اگر لیبل معتبر را مشاهده نمی کنید قطعه تقلبی است .

حتما از فروشگاه معتبری خرید کنید

متاسفانه امروزه تولید اجناس تقلبی بسیار رواج یافته و در شکل هایی بسیار شبیه به قطعه اصلی تولید و وارد بازار می شوند به طوری که تنها راه تشخیص جنس اصل و تقلبی داشتن تجربه و مهارت بالا می باشد ‌. بنابراین اگر شما این مهارت و تجربه را کسب نکرده اید تنها راهی که می ماند خرید از فروشگاه معتبر است در غیر این صورت احتمال اینکه جنس تقلبی را به جای جنس اصلی و به همان قیمت به شما بفروشند کم نیست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن