خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک گردو شکن ارزان قیمت + 8 مدل با کیفیت

 گردو شکن در مدلهای برقی، صنعتی، فلزی، خانگی،استیل، مدل عروس، نوین به فروش می رسد. قبل از خرید گردو شکن به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

آجیل هایی مانند گردو، پسته، بادام، فندق و… علاوه بر داشتن طعم فوق العاده ، جزو مقوی ترین و پرخاصیت ترین تنقلات به شمار می روند. این خاصیت به حدی است که می توان آن ها را با انواع تنقلات ناسالم و مضر مانند انواع چیپس و پفک های ناسالم جایگزین کرد. نکته ی مهم در مصرف این تنقلات شکستن پوسته ی سخت آن ها می باشد علاوه بر سخت بودن پوسته ی آن شکستن آن بدون آسیب رسیدن به مغز آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مقاله پیشنهادی: پارچه رومیزی از کجا بخرم

البته مغز این تنقلات به صورت جداگانه به عرضه می رسند اما گاهی به دلیل قیمت بالا و یا مسائل بهداشتی ترجیه به خرید این تنقلات با پوست و شکستن آن ها در منزل می باشد. وسیله ای که برای شکستن پوست سخن این نوع تنقلات طراحی شده است گردو شکن و یا فندق شکن نام دارد. گردو شکن ها دارای انواع مختلفی از جمله خانگی، صنعتی، اتوماتیک، دستی، پیچی، انبری، فنری و… می باشند. اما به طور کلی از سیستم اهرمی پیروی می کنند.


1-گردوشکن سام ست مدل 81113

گردوشکن سام ست مدل 81113

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  19x6x7 سانتی‌متر
 • وزن
  220 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس دسته
  فلز

اهرم ها ابزاری اند که از سه قسمت نیرو، تکیه گاه و جسم تشکیل شده اند و موجب تقویت نیروی وارد شده به آن و انتقال آن نیرو به جسم می شوند. گردو شکن ها نیز نیروی کمی که به آن وارد می شود را تقویت کرده و به پوست سخت آجیل ها وارد می کند تا موجب شکسته شدن آن ها شود.

مقاله پیشنهادی: جاروبرقی سامسونگ

این نیروی وارده ممکن است مکانیکی باشد و از طریق نیروی دست به گردو شکن وارد شده و یا در گردو شکن های برقی این نیرو به صورت الکتریکی تامین می شود. نکته ی مهم در خرید گردو شکن ها توجه به کیفیت آن ها می باشد.

مقاله پیشنهادی: سرفیس ارزان

برای اطمینان از کیفیت گردو شکن ها می توان از برندهای معتبر و شناخته شده ی آن ها استفاده کرد. از جمله ی این برند ها می توان به برند عروس، ویکتوریا، وینتیج، والرین، وی ام اف، لایف هایت ، نوین، ناب، نیولند، فلاور، سیفی، سام ست و ایکیا اشاره کرد. شما می توانید این گردو شکن ها را به صورت غیر حضوری و از طریق سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا خریداری نمایید

گردو شکن

یکی از معضلات مهم در خوردن تنقلاتی مانند گردو، فندق، بادام، هسته ی زرد آلو و… شکسستن پوست سخت آن ها می باشد. شما ممکن است تا کنون راه های زیادی را برای شکستن پوست این تنقلات امتحان کرده باشید اما راحت ترین و اصولی ترین راه استفاده از گردو شکن می باشد.

مقاله پیشنهادی: ذرت تازه از کجا بخریم

گردو شکن یا فندق شکن در زبان انگلیسی با نام    Nutcrackerشناخته می شود. این وسیله برای شکستن و یا جدا کردن پوست انواع آجیل ها از جمله آجیل هایی مانند فندق، بادام، گردو و… که دارای پوستی سخت می باشند، به کار می رود. گردو شکن ها به طور کلی به دو دسته ی اتوماتیک و دستی تقسیم می شوند. البته هر کدام از این دو نیز دارای انواع متفاوتی می باشد.

انواع گردو شکن

احتمالا اولین تلاش های انسان برای شکستن پوست آجیل ها، توسط ابزارآلاتی مانند سنگ ها صورت گرفته است و بعد ها یه طور پیشرفته تری با ابزاراتی مانند گوشت کوب، چکش و موارد دیگری از این قبیل انجام می گشته است.

مقاله پیشنهادی: بهترین ماسک زغال

 مدتی بعد با مشاهده ی این که طوطی ها چطور با منقار خود پوست سخت فندق ها را می شکنند جرقه ی ساخت وسیله ای برای شکستن پوست سخت این آجیل ها در ذهن انسان ها ایجاد شد. منقار طوطی مانند نوعی اهرم عمل کرده و به طوطی در شکستن پوست سخک فندق یاری می رسانند. بدین ترتیب گردوشکن ها یا فندق شکن ها اختراع شدند که بر اساس سیستم اهرم عمل کرده و موجب شکستن راحت تر پوست سخت آجیل ها می شدند.

مقاله پیشنهادی: خرید شیرآلات

منظور از راحت تر بودن، وارد کردن فشار کم تر به گردو شکن ها می باشد. استفاده از گردو شکن ها علاوه بر مزیت راحت تر بودن باعث می شود که مغز آجیل ها به صورت درسته و بدون آسیب رسیدن به آن ها از پوست خود جدا شوند. همان طور که ذکر شد گردو شکن ها دارای انواع متفاوتی می باشند که هر کدام از آن ها با ساختار ویژه ای که دارند به نوعی در شکستن پوست گردو و سایر تنقلات نقش دارند. در ادامه ی مطلب به توضیح انواع گردو شکن ها پرداخته می شود.


2-گردوشکن چیران مدل سه کاره گردوشکن چیران مدل سه کاره

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  200 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  آلومینیوم
 • جنس دسته
  آلومینیوم

گردو شکن چوبی

گردو شکن های چوبی جزو مدل های قدیمی گردو شکن به شمار می روند. این نوع گردو شکن ها دارای یک کاسه ی چوبی هستند که جایگاهی در وسط آن ها برای قرار دادن گردو و یا سایر تنقلات تعبیه شده است. این گردو شکن ها علاوه بر کاسه دارای یک چکش چوبی نیز می باشند که بعد از قرار  گرفتن آجیل دل خواه در جایگاه به آن فشار وارد کرده و باعث شکسته شدن پوست آن می گردد.

گردو شکن پیچی

گردو شکن های پیچی نیز یکی از مدل های خلاقانه در ساخت گردو شکن ها به شمار می روند. این گردو شکن ها دارای محفظه ای برای قرار دادن گردو، فندق، بادام و سایر تنقلاتی که دارای پوست سختی هستند، می باشند. پس از قرار دادن تنقلات دل خواه در این محفظه با پیچاندن پیچ موجب وارد کردن فشار به آن ها شده و پوست آن ها به راحتی شکسته می شود. این نوع گردو شکن ها در انواع فلزی، چوبی و… وجود دارد.

گردو شکن فنری

گردو شکن فنری همان طور که از اسمش پیداست ساختاری فنری دارد. در قسمت بالای فنر یک دسته قرار دارد و قسمت پایین آن یک پایه ی کوچک برای قرار دادن گردو و یا سایر تنقلات وجود دارد. برای استفاده از این نوع گردو شکن می توانید آجیل مورد نظر خود را در قسمت پایه ی فنر قرار دهید و سپس دسته را گرفته و آن را بالا کشیده و رها می کنید. با رها کردن فنر پوست آجیل مورد نظرتان شکسته می شود. این گردو شکن ساختاری جالب و خلاقانه و متفاوت با بقیه گردو شکن ها دارد


3-گردوشکن مدل جینو

گردوشکن مدل جینو

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  18x6x6 سانتی‌متر
 • وزن
  220 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس دسته
  فلز

گردو شکن چرخشی

این نوع گردو شکن دایره ای شکل می باشد و داخل آن، محفظه ای برای قرار دادن انواع آجیل ها از گردو و بادوم و فندق گرفته تا بسته های دربسته، تعبیه شده است. با قرار دادن این آجیل ها در محفظه و چرخاندن دیواره ی آن، این آجیل ها بین اهرم و دیواره گیر کرده و به راحتی می شکنند.

گردو شکن انبری

گردو شکن انبری از معروف ترین انواع گردو شکن های دستی می باشد. این گردو شکن نوعی اهرم بوده و دارای شکل ها و جنس های گوناگونی از جمله پلاستیکی، آهنی، چوبی و…  می باشد. طرز کار کلی این گردو شکن به این صورت است که گردو و یا سایر تنقلات دل خواه که قصد شکستن پوست آن را دارید را در قسمت مخصوص آن قرار دهید و با نزدیک کردن دسته های گردو شکن به هم موجب شکستن پوست آن ها شوید. تعدادی از این گردو شکن ها علاوه بر توانایی شکستن پوست گردو جایگاه های دیگری برای شکستن تنقلات کوچکتر مانند فندق و یا حتی قسمتی برای خارج کردن هسته های میوه هایی مانند گیلاس و آلبالو وجود دارد.

گردو شکن های صنعتی دستی

گردو شکن های صنعتی توانایی شکستن پوست انواع تنقلات در حجم بالا تر و زمان کم تر را دارا می باشند به همین دلیل از این نوع گردو شکن ها در کارخانه ها و مغازه هایی که وظیفه ی شکستن پوست تنقلات و بسته بندی کردن آن ها را بر عهده دارند استفاده می شود. گردو شکن های صنعتی دارای انواع دستی و اتوماتیک می باشند. نوع دستی این گردو شکن ها نسبت به گردو شکن ها ی فنری و انبری سرعت بیش تری دارد


4-گردوشکن سروش مدل سه کارهگردوشکن سروش مدل سه کاره

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  160 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  آلومینیوم
 • جنس دسته
  آلومینیوم

گردو شکن های اتوماتیک

از گردو شکن های اتوماتیک بیش تر در صنعت استفاده می شود البته می توان از آن ها در خانه نیز استفاده کرد. قیمت این دستگاه ها در مقایسه با انواع دستی آن بالاتر بوده و توانایی شکستن پوست تنقلات با سرعت بالا را دارا می باشد. برای استفاده از این نوع گردو شکن ها تنها کافی است به تعداد دلخواه گردو و یا سایر تنقلات را داخل مخزن آن وارد کرده و مغز آن ها را از قسمت خروجی دریافت کنید.

خرید گردو شکن

اگر قصد خرید گردو شکن را دارید بهتر است به نکاتی توجه نمایید تا بتوانید بهترین خرید را در این زمینه انجام دهید. اولین نکته توجه به هدف شما از خرید گردو شکن می باشد. اگر قصد خرید گردو شکن را برای مصارف خانگی دارید بهتر است از گردوشکن های دستی استفاده نمایید. گردو شکن های دستی علاوه بر داشتن قیمت پایین فضای کم تری را نیز اشغال می نمایند و سرعت شکستن پوست تنقلات در آن ها نیز بسیار پایین تر از گردو شکن های اتوماتیک است. البته گردو شکن های دستی صنعتی به نسبت انواع دیگر گردوشکن های دستی دارای سرعت بالاتری بوده و مناسب برای کسانی می باشند که قصد شکستن پوست تنقلات با سرعت زیاد با هدف انجام مشاغل خانگی را دارند. علاوه بر تمام این ها کیفیت گردو شکن ها در خرید آن ها اهمیت فراوانی دارد. برای اطمینان از کیفیت آن ها می توان گردوشکن ها را از برندهای معتبری خریداری کرد


5-گردوشکن مدل دارکوب گردوشکن مدل دارکوب

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  17x5x6.5 سانتی‌متر
 • وزن
  206 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس دسته
  فلز

6-گردو شکن چرخشی نوین فرم گردو شکن چرخشی نوین فرم

خرید محصول

خرید محصول

مشخصات

 • وزن
  146 گرم
 • کشور مبداء برند
  ایران
 • جنس بدنه
  باکالیت

7-گردوشکن کد D6598 گردوشکن کد D6598

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  17x5x5 سانتی‌متر
 • وزن
  40 گرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس دسته
  فلز

8-گردوشکن کد A42 گردوشکن کد A42

خرید محصول

مشخصات

 • ابعاد
  17x6x4 سانتی‌متر
 • وزن
  80 گرم
 • جنس بدنه
  فلز
 • جنس دسته
  فلز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن