خانه و سبک زندگی

قیمت جکوزی خانگی ارزان + نظرات در مورد بهترین مارک جکوزی خانگی

جکوزی در مدلهای خانگی،بادی،پیش ساخته،اماده،دو نفره،6 نفره،باداب،ریتون به فروش می رسد.قبل از خرید جکوزی خانگی به بررسی 6 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

خرید یک جکوزی مناسب، نیازمند برنامه ریزی و دقت زیادی است. اگر جکوزی را برای آرامش و غوطه خوردن می خواهید و یا قصد دارید از ویژگی های آب درمانی آن نیز بهرمند شوید، پیش از خرید آن باید عوامل مهمی که در ادامه ذکر می شوند را در نظر بگیرید.

مزایای جکوزی

  • کاهش دهنده ی استرس
  • دارا بودن خاصیت آب درمانی
  • کاهش دهنده ی درد عضلات و رفع خستگی
  • افزایش دهنده ی میزان گردش خون و تسکین دهنده درد
  •  کمک به کاهش علایم ورم مفاصل
  • کاهش درد در ناحیه ی تحتانی ستون فقرات
  • کمک به خواب راحت

مقاله پیشنهادی: خرید قیچی باغبانی

پیش از خریداری جکوزی، وضعیت و اجازه ی شهرداری برای اجرای لوله کشی، قوانین الکتریکی و قوانین مربوط به ساخت را بررسی کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای انجمن مالکان ساختمان می باشد، دقت کنید که آیا اجازه ی داشتن جکوزی امکان پذیر است. برخی از مناطق داشتن جکوزی را منع می کنند.  


1-وان حمام فارس وان مدل Arshida-BL

وان حمام فارس وان مدل Arshida-BL

مشخصات
ابعاد
۶۰ × ۸۰ × ۱۷۰ سانتی‌متر
ورن
30 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر
زیر سری
دارد

خرید محصول


ولتاژ

برخی از جکوزی ها با ولتاژ 110 ولت کار می کنند ( با نام مدل دو شاخه نیز شناخته می شوند)؛ وسیله های کوچکی هستند که به خروجی های استاندارد متصل می شوند. این جکوزی ها اغلب یک پمپ دارند، که در زمان روشن بودن فواره ها و نیز بدون اضافه بار بر مدار جریان الکتریکی؛ موجب محدود شدن توانایی راه اندازی گرمکن یا بخاری می شوند. همچنین این مدل جکوزی ها به نصبت مدل 220 ولت به زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارند، که همین امر احتمالا موجب افزایش هزینه برق مورد نیاز برای راه اندازی آن ها می شود.

مقاله پیشنهادی: چگونه پتو را ملافه کنیم

جکوزی هایی که با ولتاژ 220 کار می کنند، قادر هستند تا اجزای بزرگ برقی را پشتیبانی کنند و به طور همزمان چندین پمپ و گرمکن را راه اندازی کرده و برق رسانی نمایند. این مدل جکوزی ها توانایی پشتیبانی از
گرمکن های بزرگ تر را نیز دارند؛ این گرم کن های بزرگ تر می توانند آب را به نسبت جکوزی های مدل 110 ولت سریع تر داغ کنند. لازم است برای این مدل جکوزی ها از جعبه های قطع کننده جریان استفاده کرد که در فاصله ی تقریبی یک و نیم متر تا 5 متری جکوزی نسب می شوند.

مقاله پیشنهادی: خرید کارتن

هر مدلی را که انتخاب می کنید نیازمند یک مدار الکتریکی اختصاصی، یک سیم خطای اتصال به زمین یا GFCI که در ایران با نام ارت نیز شناخته می شود و نیز یک خط ویژه برای استفاده ی جکوزی است. برای نصب هر یک از این موارد ضروری الکتریکی با یک تکنسین برق خبره و مطمئن تماس بگیرید.  


2-جکوزی فارس وان سری 2 مدل Victoria

جکوزی فارس وان سری 2 مدل Victoria

مشخصات
ابعاد
155x102x60 سانتی‌متر
ورن
40 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر

خرید محصول


اندازه ی مناسب

اندازه: اسپا -(این نام بر گرفته از نام یک شهر در بلژیک است و به محلی برای آب درمانی و ماساژ گفته می شود ولی در این مقاله منظور جکوزی است)- اندازه ی جکوزی اغلب به فضای در دسترس در محل مورد نظر شما و نیز ظرفیت گنجایش تعداد افرادی که شما تعیین می کنید بستگی دارد.  

مقاله پیشنهادی: فیلتر یخچال از کجا بخرم؟

راحت بودن: میزان راحت بودن قسمت مخصوص نشستن در جکوزی بسیار با اهمیت است. برای آن که از راحت بودن جکوزی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید حتما پیش از خرید، نشستن در جکوزی را امتحان کرده و میزان راحت بودن جای نشستن را بررسی نمایید. در صورتی که امکان آن فراهم باشد حتما جکوزی پر آب را امتحان کنید؛ این کار بهترین راه برای سنجیدن میزان راحتی شما و دیگر افرادی که قرار است از جکوزی استفاده کنند خواهد بود. شما می توانید برنامه ی استفاده ی آزمایشی جکوزی پر آب را با فروشنده هماهنگ نمایید تا به اهمیت امتحان جکوزی پیش از خرید پی ببرید. 

مقاله پیشنهادی: سس سالاد سزار آماده

از عواملی که در میزان راحتی جکوزی تاثیر گذار هستند می توان به عمق جایگاه نشستن، تنوع جای نشستن، چاه مخصوص قرار دادن پا با فضای کافی، قسمت مخصوص استراحت و لم دادن مناسب، دسترسی راحت به کنترل ها و ریموت های جکوزی، وارد شدن و خارج شدن آسان، و ضربه گیر های مناسب برای قرار دادن سر اشاره کرد.      


3-وان حمام فارس وان مدل Opirous

وان حمام فارس وان مدل Opirous

مشخصات
ابعاد
60 × 70 × 170 سانتی‌متر
ورن
40 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر

خرید محصول


مزایای درمانی جکوزی

آب درمانی: این بخش بسیار خصوصی می باشد و به سلیقه ی فردی بستگی دارد. برخی افراد خواهان یک ماساژ با آبِ منحصر به فرد هستند، در حالی که برخی افراد بیشتر تمایل دارند تا از جکوزی برای غوطه ور شدن و به آرامش رسیدن استفاده کنند. اگر قصد دارید که بهترین ماساژ با آب را تجربه نمایید، بیشتر به نوع فواره ها و  نیز محل قرار گیری آن ها دقت کنید. تنها تعداد فواره ها را در نظر نگیرید چرا که نوع و محل قرار گیری آن ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. آن چه که اهمیت بیشتری دارد تنوع فواره ها و نیز محل قرار گیری آن ها در قسمت نشستن و محل استراحت جکوزی است. جکوزی که برای ماساژ و آب درمانی اختصاصی است، دارای
فواره هایی است که در زمان قرار گرفتن در آن، تقریبا تمامی عضلات بدن را در زمان ماساژ، هدف می گیرند. شما همچنین باید نحوه ی تغییر در جریان فواره ها را نیز در نظر بگیرید، چنین ویژگی هایی این امکان را برای شما فراهم می سازند تا با تنظیم کردن میزان هوا و یا آب مصرفی در فواره ها، ماساژ اختصاصی و مناسب با شرایط جسمی را برای خود فراهم کنید.

مقاله پیشنهادی: ذره بین از کجا بخریم

سیستم هوای فواره: بسیاری از جکوزی ها دارای سیستم هوای فواره ای هستند که با ایجاد حباب های ریز و نیز جریان مناسب آب، یک ماساژ ملایم و پیوسته را امکان پذیر می سازند. با وجود این که چنین ویژگی برای
جکوزی ها الزامی نیست، اما بیشتر افراد از تجربه ی چنین حسی لذت می برند.

تولید کننده

در زمان خرید یک جکوزی بادوام، از جمله مواردی که باید دارندگان بالقوه ی جکوزی آن را در نظر بگیرند قابلیت اعتماد است. در زمان خرید جکوزی، به دنبال مدلی باشید که از بهترین اجزا و موارد اولیه ساخته شده باشد، و توسط یک فروشنده و تولید کننده ی شناخته شده تضمین شده باشد. میزان شهرت این افراد و مدت زمانی که در آن تجارت حضور دارند می تواند بیان کننده ی بسیاری از مسائل باشد. نقد های مربوط به جکوزی که به صورت آنلاین در دسترس می باشند را مطالعه نمایید. در نهایت، از فروشنده و یا تولید کننده درخواست کنید تا برگه ی ضمانت تعویض را برای شما امضا کنند و مطمئن شوید که فروشنده و تولید کننده متعهد به ضمانت نامه هستند و از آن حمایت می کنند.


4-جکوزی فارس وان سری 1 مدل Arsin-L160

جکوزی فارس وان سری 1 مدل Arsin-L160

مشخصات
ابعاد
۶۰ × ۷۰ × ۱۶۰ سانتی‌متر
ورن
40 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر
زیر سری
دارد

خرید محصول


ایمنی: اطمینان حاصل کنید که جکوزی مورد نظر شما دارای استاندارد های لازم می باشد و توسط شرکت هایی مانند سازمان های غیر وابسته ای که آزمون های ایمنی تولیدات تجارتی و مصرفی را اجرا می کنند و با نام تجاری UL شناخته می شوند و نیز شرکت های استخراج، پالایش و بارگذاری اطلاعات با نام اختصاری ETL تایید
شده اند. علاوه بر این موارد از یک تکنسین خبره و مطمئن برای نصب اتصالات الکتریکی جکوزی استفاده کنید. موارد دیگر که باید به آن ها دقت کنید داشتن یک پوشش مناسب برای جکوزی است، و نیز در زمان استفاده از جکوزی به دستورات و توصیه های ایمنی که در دفترچه ی راهنما ذکر شده است عمل نمایید و آن ها را جدی بگیرید. 

هزینه های نگهداری از جکوزی

نگهداری آسان: به احتمال زیاد شما به دنبال خرید جکوزی هستید که زمان زیادی را صرف تمیز نگه داشتن آب آن نکنید، همین ویژگی باعث می شود جکوزی ظاهر خود را در طول زمان حفظ کند و دوام بیشتری داشته باشد.

برای حفظ کیفیت آب، از یک ژنراتور اوزون تخلیه ی الکتریکی خورشیدی استفاده کنید. این نوع از ژنراتور های اوزون، نیاز به نظافت و نگهداری بی وقفه را کاهش می دهند و آب جکوزی را پاک و تمیز نگه می دارد.
سیستم های تخلیه ی الکتریکی خورشیدی به نسبت سیستم های متناوب اوزون عمر بیشتری دارد. همچنین لازم است نوع سیستم تصفیه و نیز اندازه ی آن را در نظر بگیرید. به طور کلی جکوزی های مدل PREMUIM دارای پمپ های گردش کوچک هستند که بی وقفه آب را تصفیه می کنند و جریان مورد نیاز را نیز فراهم
می سازند تا از این طریق گرمکن قادر باشد تا دمای آب را ثابت نگه دارد.    


5-وان حمام فارس وان مدل Arshida-BR

وان حمام فارس وان مدل Arshida-BR

مشخصات
ابعاد
۶۰ × ۸۰ × ۱۷۰ سانتی‌متر
ورن
30 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر
زیر سری
دارد

خرید محصول


زمانی که بحث بر سر حفظ ظاهر و قسمت بیرونی جکوزی است، جکوزی را انتخاب کنید که قسمت بیرونی آن از مواد طرح چوب ساخته شده باشد. مواد طرح چوب به نسبت چوب واقعی زمان و انرژی کمتری برای نگهداری و نظافت نیاز دارند. جکوزی مورد نظر شما همچنین باید دارای ضمانت نامه ی کابیت باشد تا بتوانید در مواقع مورد نیاز آن را تعویض نمایید. 

مصرف انرژی بهینه: میزان هزینه ی مصرفی جکوزی با توجه به میزان حفظ گرما ارزیابی و تعیین می شود. اطمینان یابید که جکوزی عایق مناسب برای لوله ها و محفظه ی اصلی جکوزی دارد. ترکیب عایق فوم فشرده در اطراف محفظه ی اصلی یا حوض جکوزی و پوشش مناسب، و نیز یک عایق محافظتی مناسب، در اطراف لوله های بالایی برای حفظ سرما و گرما حیاتی هستند. 


6-جکوزی فارس وان سری 1 مدل Arsin-R160

جکوزی فارس وان سری 1 مدل Arsin-R160

مشخصات
ابعاد
۶۰ × ۷۰ × ۱۶۰ سانتی‌متر
ورن
40 کیلوگرم
جنس بدنه
UV Fiberglass
جنس شاسی
گالوانیزه (کاملا ضد زنگ)
ظرفیت
یک نفر
زیر سری
دارد

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن