بهترین سایت‌ها و کتاب ها

خرید دفتر شطرنجی ارزان (قیمت پیش دبستانی،سیمی از بالا،بزرگ)

دفتر شطرنجی به صورت سیمی،بزرگ،نشر مثلث،یاسر مهدی به فروش می رسد. قبل از خرید دفتر شطرنجی به بررسی 4 مدل جذاب از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

انواع کاغذ های شطرنجی عبارتند از:

  • کاغذ چهار گوش  
  • کاغذ میلیمتری
  • کاغذ شش ضلعی
  • کاغذ رسم ایزومتریک یا کاغذ رسم
  • کاغذ لگاریتمی
  • کاغذ احتمالات نرمال
  • کاغذ مختصات قطبی

مقاله پیشنهادی: فرش ارزان

از کاربرد های دفتر شطرنجی میتوان به دفترشطرنجی برای پیش دبستانی ها، دبستانی ها تا دبیرستان، دفترشطرنجی برای خیاطی، دفترشطرنجی برای طراحی و… اشاره کرد.


1-دفتر شطرنجی ترنم کد 1303

خرید محصول


دفترها از نظر تعداد و انواع خطوط به ۵ نوع مدل تقسیم میشوند:

دفتریک خط

دفترهای یک خط یک خط معمولا برای نوشتن متون فارسی استفاده میشوند. فاصله بین خطوط آنها متفاوت است و بسته به نوع سلیقه ی افراد و دست خطشان میتواند بین ۸،۷،۶ یا ۹ میلیمترباشد. فاصله های کمتر برای افراد خوش خط و ریزنویس است و فاصله های زیادتر برای افرادی است که درشت تر مینویسند.

مقاله پیشنهادی: سس پنیر گودا

دفتر دوخط

دفتر دوخط را دفتر زبان می نامیم که برای نوشتن زبان انگلیسی مخصوصا برای افرادی که مبتدی هستند.

دفتر بی خط

دفترهای بی خط مخصوص نقاشی هستند که معمولا برای دبستانی ها میخرند تا نقاشی کنند. هرچه مقطع تحصیلی بالا میرود برای دروس هنر استفاده می کنند.

مقاله پیشنهادی: نیم تنه ورزشی مردانه

دفترشطرنجی

دفترهای شطرنجی به صورت صفحه ی شطرنج با خطوط عمود برهم و مربع های کوچک پرشده و مخصوص رسم نمودار های ریاضی یا کارهایی که جزییات زیادی دارند است. فاصله ی بین خطوط برای دروس ریاضی معمولا ۵ و یا ۳ میلیمتر است.


2-دفتر شطرنجی ترنم کد 1306

خرید محصول


باید بدانید دفترها را به شکل های مختلفی صحافی میکنند که هرکدام مخصوص هدفی تولید شده. بعضی از آنها عبارتند از:

دفتر چسبی که کمترین استحکام را میان دفترها دارد. این دفترها یک عیب دارند و آن هم این است که به طورکامل مسطح نیستند و خیلی زود ممکن است چسب آنها باز شود. این دفتر برای مشق و تمرین مناسب است زیرا بعد از پایان نوشتن به آن برگه ها احتیاجی نداریم.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند رم کامپیوتر

دفتر سیمی دفتری است که از کنار یا بالای آن سوراخ هایی برای فرورفتن سیم به شکل مارپیچ ایجاد کرده اند. هرچقدر که حلقه ی مارپیچی باز تر باشد استحکام کمتری دارند به دلیل اینکه سیم ها ساده تر تغییر شکل می دهند و مارپیچ بودن آن باعث میشود به سختی صاف شود. در بعضی موارد گوشه های دو طرف شیرازه سیم به داخل فرو میکنند که باید هنگام خرید به استحکام آنها دقت کنید.

مقاله پیشنهادی: دتکتور گاز با کیفیت

دفتر فنردار نسبت به دفتر چسبی و سیمی فروش دارد زیرا دراین دفترها به جای سیم از فنر استفاده شده(برخی یک لایه و برخی دولایه) که بسیار محکم هستند. دفتری که فنردولایه دارد استحکام بالاتری نیز دارد و مطسح باز میشود. هنگام نوشتن می توانید دفتر را از وسط تاکنید و بهتر بنویسید. این دفترها یک عیب دارند آن هم این است که فنر های ضخیم دارد و هنگام نوشتن ممکن است شما را اذیت کنند و فنرها مانع گذاشتن دست و نوشتن شوند. دفترهای فنردار به دلیل ماندگاری بالا برای جزوه برداری و نوشتن تمرینات دروس مناسب است.


3-دفتر شطرنجی 60 برگ سم کد 615

خرید محصول


دفتر منگنه دار با منگنه محکم میشوند و باتوجه به منگنه که دو طرف آن باید تاشود حجم دفتر باید به گونه ای باشد که منگنه را بتوان تا کرد. معمولا دفترهای منگنه ای از وسط منگنه شده اند و به همین دلیل دفترمسطح قرار میگیرد.این دفترها در مقایسه با دفترهای فنری ماندگاری بیشتر و در مقابل دفترهای چسبی ماندگاری کمتر. عیب آن این است که اگر یک برگ آن کنده شود آن طرف دفترهم برگ جفت شده با همان برگ کنده میشود.

مقاله پیشنهادی: خلخال پا

دفترهای دوخته شده بانخ تقریبا شبیه دفترهای منگه ایست با این تفاوت که بجای منگنه از نخ استفاده شده. استحکام این دفترها بیشتر از سایر دفترهای عادی است چون با نخ نایلونی درست شده اند.

دفترهای ترکیبی از نخ و چسب محکم ترین نوع دفتر هستند که بسیار صاف و مسطح اند. دراین دفترها محدودیتی برای تعداد صفحات وجود ندارد. برای ساخت این دفتر ابتدا از نخ و سپس از چسب چوب استفاده میکنند. دفترهای سررسید بهترین مثال برای این دفاتر هستند که البته نوع بی کیفیت آن هم موجود است که جلد آن به سادگی کنده میشود.


4-دفتر شطرنجی 60 برگ سم مدل Flamingo

خرید محصول


برگ دفتر ها معمولا در ضخامت های مختلف تولید میشوند. برای ابتدایی ها از کاغذ های ضخیم تر و سفید استفاده میکنند زیرا این کاغذها در مقابل پاک کن مقادم هستند و از سوی دیگر ابتدایی ها با مدادمینویسند بنابراین بهتراست کاغذ دفترشان سفید باشد.

برای تولید دفتر از تعداد برگ های واحد استفاده میکنند که معمولا۴۰، ۶۰، ۸۰ یا ۱۰۰برگ هستند اما دفترهای ۵۰ برگ و ۲۰۰برگ هم وجود دارد.

دفتر مشق بهتر است از دفترهای ارزان قیمت خریداری شود و تعداد برگهای نیز کم باشد زیرا دفتر مشق پرکاربرد است و زود فرسوده میشود. بهتر است از دفترهای منگنه دار استفاده شود که مسطح اند.

برای درس های سبک تر مانند فارسی و دینی و… که حجم کمتری مسائل دارند دفترهای ۶۰تا۸۰برگ پیشنهاد میشود.

دفترهای تمرین بهترین دفترها هستند زیرا تعداد برگ بیشتری دارند. برای مثال درس ریاضی که نکات و مسائل زیادتری نسبت به سایردروس دارد باید دفتری داشته باشد که تا آخرسال برگهایش تمام نشود برای این درس معمولا دفترهای ۸۰تا۱۰۰برگ با جلد محکم پیشنهاد میشود.

دفترچه های یادداشت برای همه ی مردم لازم است البته برای دانش آموزان ابتدایی ضروری تراست زیرا نکات را فراموش میکنند این دفترچه کمک میکند تا نکات را یادداشت کنند و فراموش نکنند.

دفترهای خط کشی شده و حاشیه دار به بهتر و تمیز تر نوشتن ما کمک میکند. خطوطی که در کنار حاشیه کشیده شده اندو خط های افقی بالا تیتررا جدا میکند بنابراین دریک چارچوب مناسب میتوانیم بهتر بنویسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن