تکنولوژی

قیمت قویترین دوربین شکاری – خرید بهترین مارک دوربین شکاری دید در شب ارزان قیمت

دوربین شکاری به صورت دید در شب و در مدلهای زایس و زاواروسکی روسی به فروش می رسد. قبل از خرید دوربین شکاری به بررسی 4 مدل پرفروش بازار می پردازیم:

خرید محصول

شاید شما هم مانند خیلی دیگر تصورتان از ” دوربین شکاری ” تنها وسیله ای برای شکار و یادآور شکارهای غیرمجاز و غیر قانونی باشد. اما خوب است بدانید که اسم این دوربین را به دلیل دقت بالایی که در به نمایش گذاشتن تصاویر دارد دوربین شکاری گذاشته اند. اما در واقع این دوربین برای تماشای مناظر دوردست با بزرگنمایی و وضوح تصویر بالاست.

دوربین شکاری برای افراد عادی که اهل شکار نیستند، چه کاربردی دارد؟

آیا اهل طبیعت گردی هستید؟ هرچند وقت یکبار به دل طبیعت اطراف می زنید یا جاده های زیبای شمال را طی می کنید تا به دریای خروشان خزر و جنگل های سرسبز برسید؟ و شاید هم با گذر از جاده های جنوب، گرما را به شوق لمس آبی نیلگون خیلج فارس تحمل می کنید؟ اگر اهل سفر هستید و اهل طبیعت گردی در سفر، دوربین شکاری لذت طبیعت گردی تان را چندین برابر می کند. وقتی بتوانید کشتی هایی که در خلیج رفت و آمد می کنند را ببینید، یا دلفین های شناور حتی پرنده های کوچکی که در آسمان در حال پروازند.

مقاله پیشنهادی: دوچرخه شیمانو قدیمی

یا حتی اگر در جنگل ترس از این دارید که ممکن است توسط حیوانی مورد حمله قرار بگیرید می توانید با استفاده از این دوربین تمام اطراف را کنکاش کنید.

اگر هم اهل کویر گردی باشید، این دوربین آسمان بی نظیر کویر را برایتان به تصویر می کشد و برای رصد آسمان دیگر نیازی به تلسکوپ و وسایل خاص نجوم ندارید.

و اما دوربین شکاری چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟ در سال 1608 میلادی فردی به نام هانس لیبراشی در صدد ساخت تلسکوپی دو قطبی برآمد که نتیجه تلاش های او منجر به اختراع دوربین دوچشمی یا همان دوربین شکاری شد.

 از آنجایی که دقت عمل لنزهای دوربین شکاری بسیار بالاست از برخی از آنان برای رصد هلال ماه های قمری نیز استفاده می شود.

دوربین های زاواروسکی، زایس،اشتاینر، بوشنل، پنتاکس، پریسناتیک، تاسکو، ژاپن زایس جیبی؛  نیکون،سلسترون، سیکر، شیائومی، صاپا که همان صنایع اپتیک اصفهان است، فوجینون، کامت، کنن، گلوری، لایکا، لایتز و موزرو از انواع این دوربین هستند.

جالب است بدانید دوربین های شکاری در اندازه های جیبیو بزرگتر به صورت تک چشمی و دو چشمی وجود دارند. دوربین های حرفه ای در صنایع نظامی بیشتر کاربرد دارند.


1-دوربین تفنگ گامو مدل 40-9×3 IR WR

دوربین تفنگ مدل 40-9×3 IR WR

خرید محصول


یکی از بزرگترین لذت برای کسانی که عاشق طبیعت گردی هستند دیدن تصاویر ریز و درشت محیط اطراف است. تصور کنید در دل طبیعت و در جنگل مشغول جنگل پیمایی هستید . خارج از جنگ کوه بلندی نمایان است و شما مایلید بدانید روی آن کوه چه خبر است. اگر یک دوربین شکاری در دست داشته باشید به راحتی می توانید حیواناتی که روی آن کوه در حال جست و گریزند را مشاهده کنید.

یا در محیطی قرار دارید که نیاز است بعضی از سوژه ها را زیر نظر بگیرید و به دلیل فاصله زیاد با چشم غیرمسلح این کار امکان پذیر نیست.در اینجا وجود یک دوربین شکار ضرورت پیدا می کند.

مقاله پیشنهادی: قیمت دستگاه چسب حرارتی

تصور کنید دراستودیوم ورزشی هستید و فاصله شما با سکوی اول زیاد است . در حین این بازی هیجان انگیز مایلید اتفاقات را از فاصله نزدیکتری ببینید اگر دوربین شکاری به همراه داشته باشید لذت بازی برایتان دوچندان خواهد شد.

استفاده از دوربین شکاری منحصر به زمان و مکان خاصی نیست. همیشه  هرزمان می توانید از آن برای دیدن تصاویر زنده طبیعت  در آسمان و زمین استفاده کنید ولذت ببرید.

با استفاده ازدوربین شکاری می توانید اجسام کوچک با فاصله نزدیک را نیز بزرگتر و شفاف تر ببینید زیرا این دوربین  اندازه اجسام را برای شما بزرگ و شفاف می کند.

از بین تمام ابزاراپتیکی، دوربین دوچشمی یکی از محبوب ترین آن هاست. شاید تابحال با آن ها به تماشای دوردست ها پرداخته باشید اما اطلاعی از انواع این دوربین  وکاربردهایی که دارند نداشته باشید. اگر اینطور است ما در اینجا قصد داریم اطلاعات جامعی درباره  شناخت، انتخاب و خرید دوربین دو چشمی و شرح فاکتورهای مهم در انتخاب آ ن را در اختیارتان قرار دهیم.


2-دوربین دوچشمی BINA مدل رتیکل دار کد 02

دوربین دوچشمی BINA مدل رتیکل دار کد 02

خرید محصول


انتخاب دوربین دوچشمی :

تفاوت عمده دوربین دوچشمی، دوربین تک چشمی وحتی تلسکوپ، در این است که؛ در دوربین دوچشمی به علت استفاده از هر دو چشم ، پردازش تصویر راحت تر است و عملکرد مغز در تشخیص عمق میدان و شفافیت تصاویر بهتر خواهد بود. این نوع دوربین مجهز به چند عدسی و منشور برای بزرگتر نشان دادن تصاویر و مناظر.

تصاویردرانواع دوربین های دوچشمی باهم متفاوت است، برخی، تصاویر را جمع و جور نشان می دهند برخی بزرگتر. در واقع به دلیل ساختاردوربین و نوع قرار گرفتن عدسی های چشمی و شیئی باعث تفاوت در دیدن تصاویر بشود. دوربین ها در شکل ظاهری نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند،که با تغییر جای منشور دردوربین این اتفاق روی می دهد.

مقاله پیشنهادی: جلیقه اسپرت

آیا اطلاعاتی راجه به سه عدد حک شده بر روی دوربین شکاری دارید؟ جالب است بدانید که در هر دوربین میزان بزرگنمایی تصاویر، قطر عدسی و مقدار پهنای یک منطقه از فاصله هزار یاردی توسط این سه عدد وبه همین ترتیب نشان داده می شود.

برای مثال، اگر مایلید دوربینی داشته باشید که تصاویر را بزرگ و باکیفیت داشته باشد باید دوربینی انیتخاب کنید که عدد اول و دوم روی آن زیاد باشد.

دوربین های شکاری در چه اندازه هایی هستند؟

اندازه دوربین ها را مقدار قظر عدس تعیین میکند. بنابراین در اندازه های زیر قابل دسترسی هستند:

دوربین شکاری سایز کوچک: دوربینی با قطر عدسی 51 جزو دوربین های سایز کوچک دسته بندی می شود و برای همراهی در سفر مناسب است.

دوربین شکاری سایز متوسط: دوربین های با محدوده قطر 51 الی 81 دوربین های متوسط می باشند. برای تماشای مسابقات در استودیوم و یا دیدن حیات وحش با جزییات ریز و شفاف این دوربین کاربرد زیادی خواهد داشت.

دوربین شکاری سایز بزرگ: دوربین هایی با قطر عدسی بین 81 تا 101 که درست مانند یک چشم قوی درمحیط های تاریک و بدون نور عمل می کند.

دوربین شکاری سایز بسیار بزرگ: این نوع دوربین با قطر عدسی بالای 101 میلیمتر جزو دوربین های نظامی بحساب می آید.


3-دوربین دو چشمی COMET

دوربین دو چشمی COMET

خرید محصول


معرفی انواع دوربین های شکاری

 • معرفی دوربین تک چشمی: دوربین های تک چشمی هم سبک هستند و جای کمی می گیرند و هم قابل حمل هستند. اگر قصد طبیعت گردی دارید این نوع دوربین لذت دیدن زیبایی های خارق العاده طبیعت را به شما می دهد. برای کار با این دوربین یک چشم را ببندید و چشم باز را در مقابل لنز دوربین قرار دهید. در این دوربین به دنبال بزرگنمایی گشترده نباشید. همان لنز منشور و عدسی کار بزرگنمایی طبیعی را انجام می دهند.
 • معرفی بهترین نوع دوربین تک چشمی برای گشت و گذار در طبیعت:

دوربین های تک چشمی تلسکوپی بهترین گزینه برای این منظور است، در نور کم و با یک دست قابل استفاده هستند.

 • معرفی دوربین دوچشمی: این دوربین نام های دیگری مانند، دوربین شکاری، صحرایی و ارتشی نیز دارد.عمل بزرگنمایی در این دوربین با دوربین تک چشمی تفاوت دارد چرا که نور از دو لتز دوربین باد در کنار همقرار گرفته و از یک منشور عبور کند.

دوربین های دوچشمی از دو پیچ ساخته شده که کار آن تنظیم فوکوس و فاصله کانونی برای هر چشم و مجموعه ای از عدسی هاست.

مقاله پیشنهادی: زوبین شکاری

مدنظر داشته باشید که اگر در فضایی نیاز به دوربین دارید که نور محیط کافی  نیست باید نوعی از دوربین را انتخاب کنتید که دهانه بازتری داشته باشد.

دو مدل جذاب از دوربین های دوچشمی:

 • دوربین‌ دو چشمی دارای قطب‌نما: کاربرد این دوربین برای افرادی ست که هلال ماه را رصد میکنند. به این صورت که قطب نمای این دوربین اختلاف سمت بین ماه و خورشید را تخمین زده و محل هلال ماه در آسمان را مشخص میکند. البته باید توجه کرد که در زمان غروب باید به این تخمین اختلاف پرداخت.

4-دوربین دو چشمی مدل ZM856

دوربین دو چشمی مدل ZM856

خرید محصول


 • دوربین دو چشمی تلسکوپی : این دوربین به شما امکان می دهد که چشمی آن را تغییر دهید و این تغییر چشمی برای تنظیم بزرگنمایی دلخواه انجام می گیرد. از این نوع دوربین فقط یک نمونه در کشور ما موجود است زیرا هم از لحاظ قیمت گران است و هم کاربردهای خاصی دارد.

تفاوت دوربین های شکاری با یکدیگر:

بزرگنمایی و قطر عدسی دوعاملی است که باعث تفاوت دوربین های شکاری از یکدیگر می شوند.

برای دیدن تصاویر باکیفیت و شفاف باید دوربینی با بزرگنمایی کمتر و قطر عدسی بیشتر انتخاب کنید.

بهترین دوربین برای شکار: دوربین برای شکارچیان بسیار بااهمیت است زیرا با نصب آن بر روی تفنگ خود می توانند به راحتی شکار را ببیند و بزنند. در واقع این دوربین میدان دید وسیعی در اختیار شکارچی قرار می دهد که به اون امکان دیدن حیوانات کوچک در فاصله بسیار کم را می دهد. پیشنهاد ما برای شکار دقیق تر، دوربینی با مرکز کانونی اف اف پی است. توجه کنید که مکز کانونی جلوی دوربین قرار دارد.

مقاله پیشنهادی: قیمت فرنچ پرس

توصیه های مهم در هنگام خرید دوربین دوچشمی و تک چشمی

 • در نظر گرفتن میزان بزرگنمایی و قطر عدسی دوربین: این دو گزینه قدرت دوربین شما در نشان دادن هرچه بهتر وباکفیت تر تصاویر را به شما نشان می دهد. به دو عد حک شده روی وربین دقت کنید عدد اول ضریب بزرگنمایی را نشان داده، عدد دوم قطر عدسی آن.
 • وزن دوربین را در نظر بگیرید: اغلب دوربین ها وزن بسیار کمی دارند اما در مواردی مانند دوربین هایی که برای دیدن اجرام آسمانی به کار می روند وزن بیشتری خواهند داشت. بطور کلی برای دوربین هایی با وزن بالای 1500 گرم از سه پایه استفاده کنید.
 • خطای رنگی در دوربین مهم است: خطای رنگی به هاله های رنگی پیرامون اجسام نورانی گفته می شود که در اثر کانونی شدن طول موج های متفاوت نوری در یک نقطه بوجود می آید. دوربین های دوچشمی دو نوع اپتیک هستند، یکی آپوکروماتیک که در آن خطای رنگی بسیار پایینو کیفیت تصاویر بسیار بالایی دارد والبته قیمت آن نیز گرانتر است. و دومی آکروماتیک که درصدی خطای رنگی دارد وتصاویر وضوح بسیار زیادی ندارند.
 • میدان دید دوربین را در نظر بگیرید: دوربین ها از نظر میدان دید دو دسته هستند، با میدان دید ثایت و یا قابل تغییر در دوری و نزدیکی تصاویر. میدان دید بر حسب درجه نشان داده می شود. اغلب دوربین های دوچشمی دارای میدان دید ثابت هستند.
 • مقدارقیمت دوربین ها به چه عواملی بستگی دارد؟ برای تعیین مقدار قیمت باید تمام فاکتورهایی که دربالا گفته شد را در نظر بگیرید.  اما انتخاب نوع دوربین به شما و بر اساس نیاز خود و انتظاراتی که از یک دوربین شکاری دارید بستگی دارد.

درباره اپتیک دوربین های دوچشمی بیشتر بدانیم: به طورکلی اپتیک دوربین ها دو نوع می باشد: آکروماتیک و آپوکروماتیک، این دو چه تفاوتی باهم دارند؟

 • اپتیک آکروماتیک : همانطور که گفتیم خطای رنگی در این نوع اپتیک بیشتر دیده میشود اما قیمت مناسب تری نسبن به نوع دوم دارند. این خطا چه اختلالی در تصاویر ایجاد میکند؟ باعث می شود هاله ای رنگی در اطراف اجران پرنور ایجاد شود.
 • اپتیک آپوکروماتیک: این نوع خطای رنگی بسیار کمی دارد و هیچگونه اختلالی در دیدن اجرام پرنور ایجاد نمی کند. به دلیل این وضوح دید قیمت بالاتری نیز دارد.
 • توجه به فاصله راحتی چشم: منظوراز این فاصله، فاصله بین چشم شماولنز دوربین است. اگر عدد این فاصله بیشتر باشد کمتر نیاز است که چشمتانرا به لنز دوربین بچسبانید.
 • به قطر مردمک خروجی توجه کنید : این ویژگی قطر پرتو نوری که از دوربین خارج می شود را نشان می دهد. و برای رصد اجرام آسمانی کاربرد دارد. این عدد چطور بدست می آید؟ قطر دهانه دوربین را تقسیم به بزرگنمایی دوربین کنید تا به قطر مردمک خارجی دست پیدا کنید.

با یک مثال اهمیت این ویژگی بیشترقابل درک خواهد شد، مانند مردمک چشم که در فضای تاریک بین 6 تا 7 میلیمتر باز می شود، دوربین هایی با قطر بیشتر یعنی از بیشترین توان خود برای دیدنا جرام استفاده می کنند.

مقاله پیشنهادی: قیمت ضخامت سنج رنگ خودرو

و کم بودن این قطر به این معنی ست که چشم از تمام توان خود برای دیدن اجرام کم نور استفاده نمی کند. بنابراین باین ویژگی برای رصدهای روزانه کاربردی ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن