سرگرمی و ورزش

دوچرخه شهری ارزان – خرید بهترین دوچرخه شهری بانوان ارزان

دوچرخه شهری به صورت مردانه،زنانه(بانوان)،جاینت،ویوا،مریدا،فوجی،کراس،آساک و در سایز 26 به فروش می رسد. قبل از خرید دوچرخه شهری به بررسی 4 مدل پرفروش می پردازیم:

خرید محصول

دوچرخه شهری چیست؟دوچرخه شهری نوعی دوچرخه عمومی می باشد که بیشتر در سطح شهر می توان از آن استفاده کرد. این نوع دوچرخه که نام دیگر آن دوچرخه شهر می باشد. دارای ویژگی های دوچرخه هیبریدی و کروزر می باشد. امکاناتی که در این دو نوع دوچرخه وجود دارد در دوچرخه شهری نیز وجود دارد. این نوع دوچرخه را به راحتی می توان با لباس معمولی سوار شد و دیگر نیاز به پوشیدن لباس های مخصوص دوچرخه سواری نمی باشد. این نوع دوچرخه ها بیشتر در شهر هلند مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل به آن ها دوچرخه هلندی نیز گفته می شود. در سطح شهر همچنین می توانید از دوچرخه های دیگری نیز استفاده کنید. زیرا این سوال بسیاری از افراد می باشد که آیا می توان از دوچرخه های دیگری به جای دوچرخه شهری استفاده کرد؟ که پاسخ آن مثبت است.

برندهای دوچرخه شهری جاینت،ویوا،آساک،راپیدو و از این قبیل است.

دوچرخه های شهری اغلب بدون دنده هستند و برای رفت و آمدهای شهری مناسب است.دوچرخه شهری تاشو از انواع دوچرخه است که با تاشدن حمل و نقل آن آسان تر می شود.

شما دوچرخه شهری خوب را میتوانید از دیجی کالا و یا دست دوم آن را ارزانتر از دیوار خریداری کنید.

دوچرخه شهری در سایزهای 20و24و26و28و29 وجود دارد و افراد می توانند با توجه به سلیقه و هیکل خود آن را انتخاب کنند دوچرخه شهری برای زنان و مردان مناسب است.

این دوچرخه‌ها معمولا سبد یا قفسه‌هایی دارند که بتوان با آنها بار یا چمدانی را حمل کرد. همچنین برخی از این دوچرخه‌ها مجهز به گلگیر هستند تا بتوانند از خیس شدن دوچرخه‌سوار وقتی زمین خیس است محافظت کنند.


1-دوچرخه شهری مدل mcq1 سایز 12

خرید محصول


دوچرخه شهری برای طی مسافت در شهر مناسب است و آنها اغلب دنده ندارند ولی بعضی از آن ها از نوعی دنده ساده برخودار هستند. با دوچرخه شهری نمیتوان با سرعت بالا رانندگی کرد و این نوع دوچرخه خیلی به زیبایی آن توجه نشده.

دوچرخه شهری چه شکلی است؟

دوچرخه های شهری سبد دارند و گلگیری دارند تا از فرد دوچرخه سوار هنگام باران محافظت شود و زنجیر دوچرخه نیز گلگیری دارد تا گل و لای به درون آن نرود و این دوچرخه برای هر آب و هوایی مناسب است.

لاستیک دوچرخه شهری بزرگ است تا نیاز های شما را برآورده کند و بدنه آن اکثرا از step-through است و قطعات دوچرخه به سادگی روی آن نصب می شوند.

بدنه دوچرخه های دارای میله رویی را بدنه لوزی می گویند که دو مثلث روبه روی هم هستند و مانند دوچرخه فیتنس بدنه لوزی دارند.

دوچرخه های شهری یک سرعت و  ترمز دیسکی را ندارند و  با پدال ها یا یک ترمز کاسه ای کنترل می شود.

ترمز دیسکی را دوچرخه های کوهستان یا دوچرخه تفریحی دارند زمانی که ترمزهای دیسکی تولید شد دوچرخه های شهری هم این نوع ترمز را دارند. کنترل ترمز آنها در محیط مرطوب است.

دوچرخه های شهری محافظی برای زنجیر دارند و از گیرکردن لباس در زنجیر جلو گیری میکنند.

دوچرخه شهری نیاز به نگهداری دقیقی ندارند و بسیار قوی و محکم هستند و سنگین تر از بقیه دوچرخه ها هستند.و به علت کاربرد بالای آنها استحکام بالایی ئارند و بسیار ایمن هستند.


2-دوچرخه شهری پرادو مدل star سایز 12

خرید محصول


انواع دوچرخه‌های شهری

دوچرخه های شهری انواع متفاوتی دارند که بسته به نیاز خود میتوانید انتخاب کنید و بخرید.

دوچرخه های هیبریدی چگونه هستند؟

آن ها محصولی از دوچرخه های شهری و کوهستان هستند که دوچرخه سوار می تواند در هر نوع مسیری از آن استفاده کند. دوچرخه های هیربدی از زیرمجموعه های دوچرخه شهری هستند و نوع های مختلفی وجود  دارد از آن و نوعی از دوچرخه های هیبریدی که شبیه تر به دوچرخه کوهستان هستند محبوب ترند.

از ویژگی های دوچرخه هیبریدی :

لاستیک دوچرخه های هیبریدی پهن تر از دیگر دوچرخه های شهری استولی از دوچرخه های کوهستان باریک تر است و قطر لاستیک آن از 28 تا 32میلی متر است ولی قطر 42 میلی متر هم مشاهده شده است.

دوچرخه های هیبریدی فرمان های صاف دارند و به راحتی بر روی آن میتوانید بنشینید. دوچرخه های هیبریدی ترمز های دیسکی دارند که سرعت توفق آن از بقیه بالاتر است و برای هوای مرطوب ایمن تر است.

با دوچرخه های هیبریدی روی آسفالت و خاک نروید و به سبکی دوچرخه های جاده ای نیست و برای مسابقه مناسب نیست. بعضی از دوچرخه های هیبریدی در جلو و یا عقب کمک فنر دارند که دوچرخه سواری به کمک آن آسان تر است. دوچرخه هیبریدی برای مسیر کوهستانی مناسب نیست و به محکمی آن نیستند و مثل دوچرخه های شهری سبک نیستند و برای رانندگی آسان خوب است و کمتر کمر درد میگیرید.

اگر از دوچرخه برای تناسب اندام میخواهید استفاده کنید دوچرخه فیتنس برای شما مناسب است.و برای جاده مناسب است و رانندگی با آن راحت و آسوده است.

دوچرخه فیتنس برای رکاب زدن زیاد مناسب است و عملکرد زیادی دارد. بدنه این نوع دوچرخه ها سبک است و لاستیک آن کمی باریک است همچنین برای عبور و مرور شهری مناسب است.و گاهی لاستیک آن را پهن می سازند که در آسفالت بهتر رانندگی کرد.


3-دوچرخه شهری مریدا مدل Matts J16 سایز 16

دوچرخه شهری مریدا مدل Matts J16 سایز 16

مشخصات

 • مناسب برای
  کودکان
 • سایز
  16
 • جنس فریم
  استیل
 • دوشاخ
  Rigid Steel Leading end
 • سیستم تعلیق
  Hard Tail
 • طبق قامه
  Steel 28T 89L

خرید محصول


به این نوع دوچرخه ها دوچرخه های هیبریدی یا فرمان صاف می گویند.

دوچرخه‌های تاشو (Folding)

دوچرخه های تاشو را به راحتی میتوانید تا کنید و به راحتی میتوان آن را جابه جا کرد.

دوچرخه های تاشو برای آپارتمان نشین ها و یا برای حمل در سفر مناسب است و برای افرادی که میخواهند قسمتی از مسیر خود را بادوچرخه بروند و برای کسانی که مکان زیادی ندارند این نوع دوچرخه مناسب است.

نوع دوچرخه های تاشو متفاوت است بعضی از آنها چرخ هایشان جمع می شود و در نتیجه فضای دایره ای شکل را اشغال می کند.

دوچرخه تاشو از زیر مجموعه دوچرخه شهری است اما دوچرخه های کوهستان،جاده تفریحی و برقی و BMX  نیز به صورت تاشو آن را در بازار پیدا کرد.

بدنه دوچرخه های کامفورت شکل هندسی متفاوتی دارند و وقتی روی زین مینشینید میتوانید در هنگام توقف پاهایتان را به راحتی روی زمین بگذارید و لذت ببرید.

زین دوچرخه های کامفورت پهن است و دوچرخه سوار بدون خمیدگی میتواند آرامش داشته باشد و برای گشت و گذار و دوچرخه سواری گروهی جذاب است.

دوچرخه های کروزر را با نام ساحل نیز میشناسند که در سرعت های متوسط مناسب است و دوچرخه سواری با آن راحت است و کمر اذیت نخواهد شد.

به دوچرخه کروزر ،کروز نیز می گویند که بدنه آن جنسی فولادی و لاستیک پهن و فرمان آن محنی است از فایده های آن توانایی بهبود بخشیدن آن است که میشود به آن گلگیر و سبد و چراغ افزود. این دوچرخه ها چون میشود به راحتی در کنار ساحل از آن استفاده کرد از محبوبیت بالا برخوردار است.


4-دوچرخه شهری فونیکس مدل2022 سایز 20

خرید محصول


دوچرخه کروز کلاسیک

این نوع دوچرخه از اولین و اصلی ترین دوچرخه های کروز است که از ده سال پیش تولید شد و بدنه آن وزن بالایی دارد و حدود 20 کیلوگرم است  و اندازه های 26 و 29 اینچی دارد و لاستیک آن عاجدار است.

از بهترین دوچرخه های تک سرعته هست و زین آن پهن است و همچینین مقداری پایین و با فنرهایی که دارد ضربه های حین حرکت را کنترل می کند.

دوچرخه استرچ یا کشیده (Stretch)

از دوچرخه کروز کمیکشیده تر است و بدنه بزرگی از مدل کروز دارد و بدنه دراز سبب می شود که دورتر از فرمان باشید.

این دوچرخه‌ها برای مسیرهای طولانی‌تر و البته جاده‌های صاف‌ و بدون مانع مناسب هستند. دوچرخه‌های استرچ تجهیزات متنوعی دارد.

این نوع دوچرخه برای مسیر هایی با مسافت زیاد و جاده های صاف مناسب است و این دوچرخه ها تجهیزات متنوع و زیادی دارد.

کروز چاپر (Chopper)

این نوع دوچرخه از کروز شبیه به موتور سیکلت جابر است و مجموعه ای دوچرخه کروز لو-رایدر و موتور سیکلت چاپر است.لوله جلوی آن بسیار بلند و باعث میشود که موتور سیکلت های چاپر بالا باشد.

چرخ های جلو و عقب آن باهم فرق دارید و چرخ های جلو آن کوچک  و چرخ های عقب آن بزرگ است زین آن از بدنه بالاتر قرار دارد و دستگاه دنده در مقایسه با دوچرخه های کروز معمولی جلوتر از زین است.

و این مدل دوچرخه کروز نمایشی است و برای مسافت کوتا مناسب است و از دوچرخه سواری روی ان بیشتر از کروز لو-رایدر لذت می برید.

کروز چندسرعته (Multi-Speed)

دوچرخه های کروز می توانند چندسرعته باشد ولی اغلب دوچرخه های کلاسیک کروز هم چند سرعته هستند و کروز چندسرعته چند دنده دارند و میتوانید به راحتی تغییر سرعت دهید.

این دوچرخه ها سه سرعت دارند و با استفاده از کاست عقب و شانژمان که قطعه ای در دوچرخه که وظبفه انتقال قدرت را دارد تغییر سرعت راحت است.دنده عوض کن آن هم روی فرمان دوچرخه است.

این دوچرخه برای افرادی که دوست دارند با سرعت حرکت کنند مناسب است.

دوچرخه باری (Cargo)

دوچرخه باری نوعی دوچرخه شهری است که سبد و قفسه حمل دارند که مخصوص بار هستند و حداقل وزن 55 کیلوگرم میتوانند حمل کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید دوچرخه‌ای برای انجام دادن خرید‌های روزانه‌تان تهیه کنید، دوچرخه‌های باری ایده‌آل هستند.

برای خرید های روزانه دوچرخه باری مناسب است.

لاستیک‌ها

لاستیک های در انواع مختلف دوچرخه تفاوت اندیک دارند و از نوع کامفورت و کروز لاستیک های 26 اینچی دارند و لاستیک های پهن آن علاوه بر باعث راحتی راننده باعث جوگیری از تکان های سخت دوچرخه  نیز است.

مواد بدنه

بدنه همان اسکلت دوچرخه است که مواد مختلفی در ساخت آن به کار رفته است که مزایا و معایبی دارد.

 • بدنه آلومینیومی

مزایا: سبک، قوی، مقاوم در برابر خوردگی، راندن عالی و قیمت مناسب

معایب: سنگین‌تر از دوچرخه‌های تولیدشده از فیبرکربن

 • بدنه فیبرکربن و کربن/ ترکیبی از آلومینیوم و فیبرکربن

مزایا: بسیار سبک، قوی و مقاوم در برابر خوردگی و راندن آسان

معایب: بسیار گران

سیستم تعلیق (انتقال توان)

سیستم تعلیق سبب راحتی دوچرخه سوار در مسافت های ناهموار و غیرصاف است و دوچرخه سوار می تواند نرم تر آن هارا کنترل کند.

اگر دوچرخه ای برای مسیرهای سخت میخواهید دوچرخه ای بخرید که کمک فنر جلو یا عقب را داشته باشد تا در مسیر های سخت اسوده باشید.

سیستم دنده

دوچرخه هایی که سیستم دنده دارد راحت تر و سرعت بالاتری نیزدارند که میتوانید آن را تنظیم کنید و اگر نیاز به سرعت ندارید دوچرخه تک سرعته بخرید دوچرخه چند دنده ای امکان تحربه سرعت های مختلف را به شما میدهد.

ترمزها

از اجزای مهم دوچرخه ترمز آن است که اگر نباشد بسیار خطرناک است و انواعی از ترمز وجود دارد مانند ترمز های روی طوقه چرخ یا درون توپی یا خطی و یا دیسکی که درون چرخ وجود دارند.

ترمز دیسکی بهترین ترمز در سراشیبی و زمین پر از گل و لای است. پیش از خرید دوچرخه، ترمزهای آن را آزمایش کنید. قبل از خرید دوچرخه از سالم بودن ترمز آن مطلع شوید.

زین دوچرخه

زین یا همان محل نشستن روی دوچرخه باید باثبات و راحتی را برای دوچرخه سوار فراهم کند و زین هایی وجود دارد که در برابر ضربه جلوی فشار را میگیرند و باعث بی حسی بدن میشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن