سرگرمی و ورزش

بهترین طعمه برای ماهیگیری چیست – بهترین طعمه مصنوعی برای (زردپر، کپور، قزل الا)

طعمه مصنوعی ماهیگیری برای ماهی کپور،قزل الا،برکلی به فروش می رسد. قبل از خرید طعمه ماهیگیری به بررسی 11 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

از طعمه های ماهیگیری برای صید ماهیان دریایی استفاده می شود . طعمه های طبیعی بیشترین شانس رابرای صید دارند چرا که از حیوانات طبیعی کوچک مثل پروانه ، سنجاقک های رنگی ، کرم خاکی ، بچه ماهی ، بچه قورباقه ، ملخ ، شاپرک ، جیرجیرک ، میگو و روده مرغ استفاده می شود. تنوع بسیار زیادی از ماهیان شکارچی که بیشتر گوشت خوار می باشند مثل سوف ، قزل آلا ، شیربت ، اردک ماهی  زیست می کنند.

ماهیان زرد پر بر خلاف ماهی کپورو آمور به دلیل احتیاج به اکسیژن بالا در نقاط کم عمق ولی خروشان زیست می کنند.و طعمه هایشان اغلب نوزاد خرچنگ و قورباغه ، میگو ، بولیه ها ، لانسه ها و میگو می باشد. طعمه ی ماهیان کپور و آمور و زردپر مثل هم می باشند. چرا که تقریبا همه چیز خوارند. این گونه از ماهیان بیشتر در سدها، دریاچه ها و مکانهایی که آب با سرعت کمی در حال عبور است زیست می کنند.

مقاله پیشنهادی: خرید صورت عروسک

طعمه های مصنوعی را می توان از فروشگاههای اینترنتی مانند: دیجی کالا و بایا تهیه کرد.

طعمه های ماهیگیری مصنوعی به دلیل قابلیت چند بار استفاده کردن و نیز خرید اینترنتی آسان برای جلوگیری از اتلاف وقت امروزه نسبت به نوع طبیعی طعمه ها طرفداران بیشتری دارد. از جمله طعمه های مصنوعی حتی برای شکار کرم های ژله ای ، قاشقک ها، پلاک ها ، لانسه ها ارتعاشی ، پشه های رنگی مصنوعی ، بچه ماهی های ژله ای و لوور هامی باشند. از مهبوب ترین طعمه های ماهیان کپور و آمو، زرت ، خمیر نان باکت ، بویله های آماده ، دل و روده مرغ ، کرم خاکی و خمیر ویتالین (غذای سگ) می باشد.


1-طعمه ماهیگیری مدل S35-CR به همراه 10 عدد قلاب ماهیگیری

خرید محصول


اگرشما هم جزو افرادی هستید که طرفدار ورزش ماهیگیری  است  اما فکر می کند که این ورزش به مهارت خاصی نیاز دارد در اینجا بیان می کنیم که با وسیله ای که امروز قصد معرفی آن را داریم از این نگرانی شما کم کرده ایم. با داشتن یک طعمه ماهیگیری خوب وبا توجه به نوع ماهی و مکان ماهیگیری مناسب بهترین ورزش را برای لذت بردن از آرامش دریا و رود خانه انتخاب کرده اید. پس اگر دنبال خرید طعمه ماهیگیری مناسب هستید با ما همراه باشید که مطالب جالبی را در این مورد بازگو خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی: چگونه هل را بکاریم

ماهیگیری یکی از مهیج ترین و جذاب ترین کارهای دنیاست که از آن به عنوان ورزش نیز یاد می کنند که روز به روز بر طرفدارانش افزوده می شود. برای انجام یک ماهیگیری لذت بخش احتیاج به تجهیزات ماهیگیری مناسب نیز هستیم. با آریا فیت همراه باشید که قصد راهنمایی در مورد یک طعمه ماهیگیری مناسب رادارد.


2-طعمه ماهیگیری طرح میگو کد 506 بسته 2 عددی

خرید محصول


در واقع بیان می کنیم که ماهیگیری نوعی هنر است. کسی که بیشترین مهارت را داشته باشد بهترین و بیشترین تعداد ماهی نیز شکار می کند. همین جنبه رقابتی بودن در تعدار شکار ماهی سرگرمی جالبی برای مردم است. ابتدایی ترین وسیله برای ماهیگیری داشتن قلاب و طعمه مناسب برای صید است.

مقاله پیشنهادی: قیمت ساز بلز

به طور کلی تجهیزات ضروری برای ماهیگیری عبارتند از: چوب ماهیگیری، نخ، قلاب، طعمه، شناور، زنگوله و کیف حمل قلاب ماهیگیری. اگر بخواهیم تک تک این تجهیزات را بطور مجزا خریداری کنیم هم باید زمان زیادی را صرف کنیم هم تجهیزات همه را کامل خریداری کنیم چرا که به هم وابسته اند.در صورتی که پیشنهادی ما خرید مجموعه کامل وشاید دقیق تر که شامل انواع طعمه، سایزهای مختلف قلاب و یک سری تجهیزات اضافی است که به شما در صید موفق وافزایش لذت شیرین لحضات سپری شده کنار دریا کمک می کند.


3-طعمه ماهیگیری مدل S203-BLR2 به همراه 10 عدد قلاب ماهیگیری

خرید محصول


در کشور ما تنوع بسیار زیادی از ماهیان شکارچی که بیشتر گوشت خوار می باشند مثل سوف ، قزل آلا ، شیربت ، اردک ماهی و … زیست می کنند. برای صید این ماهیان دریایی روش های زیاد و طعمه های متفاوتی را می توان به کار برد. طعمه ها دو نوعند: طعمه های طبیعی و مصنوعی. می توانید از هر کدام با توجه به شرایط و نیازتان در مکانهای مختلف استفاده کنید.برای معرفی کاربرد این طعمه ها، در ادامه با ما همراه باشید.

 • طعمه های طبیعی برای صید ماهیان شکارچی:

طعمه های طبیعی در مقابل طعمه های مصنوعی از شانس بالاتری در هنگام شکار ماهیان دریایی برخوردارند. ازبهترین و طبیعی ترین طعمه های صید می توان به: پروانه ، سنجاقک های رنگی ، کرم خاکی ، بچه ماهی ، بچه قورباقه ، ملخ ، شاپرک ، جیرجیرک ، میگو و روده مرغ اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی: دوربین فیلمبرداری ارزان

تجربه های متمادی نشانگر این واقعیت است که چون ماهیان  خودبطور طبیعی ازحشراتی مانند پروانه و سنجاقک و … برای صید استفاده می کنند پس به راحتی با در دسترس قرار دادن این طعمه ها می توانیم شانس صید ماهی را برای خودمان بالا ببریم، هر چند شاید شکار این حشرات زمان بر باشد اما نتیجه شیرین این سختی را در خود حل می کند.


4-طعمه ماهیگیری کمهو کد 534

خرید محصول


 • طعمه های مصنوعی برای صید ماهیان شکارچی:

طعمه های ماهیگیری مصنوعی به دلیل قابلیت چند بار استفاده کردن و نیز خرید اینترنتی آسان برای جلوگیری از اتلاف وقت، امروزه نسبت به نوع طبیعی طعمه ها طرفداران بیشتری دارد. از جمله طعمه های مصنوعی حتی برای شکار دسته جمعی ماهی های دریایی میتوان بکار برد عبارتند از: کرم های ژله ای ، قاشقک ها ، پلاک ها ، لانسه ها ارتعاشی ، پشه های رنگی مصنوعی ، بچه ماهی های ژله ای و لوور هامی باشند. بهتر است برای صید موفق انتخاب نوع رنگ طعمه های شکاری با رنگ حشرات بومی آن منطقه هماهنگ باشد. طعمه های مصنوعی را می توان از فروشگاههای اینترنتی مانند: دیجی کالا و بایا تهیه کرد.

مقاله پیشنهادی: خرید آنلاین کرم واژیسان

طعمه ی ماهیان کپور و آمور و زردپر مثل هم می باشند. چرا که تقریبا همه چیز خوارند و با طعمه هایی چون دل و روده مرغ هم قابل شکارند. خرید وآماده سازی طعمه های این ماهیان نیازمند دانش کافی در این مورد است. این گونه از ماهیان بیشتر در سدها، دریاچه ها و مکانهایی که آب با سرعت کمی در حالعبور است زیست می کنند.


5-طعمه ماهیگیری اسکار کد OZL-102

خرید محصول


از محبوب ترین طعمه های ماهیان کپور و آمو، زرت ، خمیر نان باکت ، بویله های آماده ، دل و روده مرغ ، کرم خاکی و خمیر ویتالین (غذای سگ) می باشد. خمیر بویله را می توان به صورت دست ساز در خانه نیز آماده کرد و روش آماده سازی این خمیر به این صورت است که، شاهدانه را بکوبید تا له شود می توانید از روغن شاهدا نه نیز استفاده کرده و با آرد مخلوط کنید تا خمیر درست شود.

مقاله پیشنهادی: همبرگر زن دستی

اما ماهیان زرد پر شرایط متفاوتی دارند. و بر خلاف ماهی کپورو آمور به دلیل احتیاج به اکسیژن بالا در نقاط کم عمق ولی خروشان زیست می کنند.و طعمه های شکاریشان اغلب: نوزاد خرچنگ و قورباغه ، میگو ، بولیه ها ، لانسه ها و میگو می باشد.

 • نکته ی ماهیگیری

1: اغلب ماهیگیران حرفه ای برای طعمه پاشی از قایق های موتوری بزرگ و یا قایق های کنترلی کوچک استفاده می کنند. اگر شما فاقد این امکانات هستید، می توانید از تیرو کمان برای طعمه پاشی استفاده کنید


6-طعمه ماهیگیری اولاریومار کد 59 بسته 20 عددی

خرید محصول


2: برای صید بیشتر و بهتر ماهی ها در مناطق انتخاب شده باید در فواصل زمانی معین، مثلا 10 ساعت، باید هر دو ساعت یکبار طعمه پاشی صورت بگیرد. برای این مورد می توان از سبد مخصوص طعمه پاشی یا جوراب زنانه با سوراخ های ریز برای طعمه پاشی استفاده کنید.

3: تجربه نشان می دهد بهترین موارد برای طعمه پاشی و صید مطلوب استفاده از حبوباتی مثل گندم ، برنج ، ماشک ، شاهدانه ، جو ، عدس ، نخود ، لوبیا ، ذرت ، اسانس های کپوربه دلیل پخش بو در آب که 12ساعت قبل از استفاده به عنوان طعمه، خیسانده شده می باشد.

4: با توجه به تجربیات کسب شده بهتر است طعمه پاشی بصورت اصولی همراه با دانش کافی صورت گیرد چرا که زیاد پاشیده شدن طعمه موجب سیری کامل ماهیان می شود و کم بودن طعمه دلیل پراکندگی ماهی ها برای پیدا کردن غذا است. پیشنهاد می کنیم برای یک محوطه 5 متر در 5 متر از پنج کیلو مخلوط طعمه باشی بچه فاصله زمانی 10 ساعت استفاده کنید.


7-جعبه طعمه ماهیگیری مدل L502

خرید محصول


5: قسمت ورودی آب رودخانه به سد و یا دریاچه بهترین مکان برای طعمه پاشی می باشد. چرا که می توان به طور طبیعی، راحت و بدون نیاز به قایق و تیرکمان اطراف دهانه رودخانه را طعمه پاشی کنید. همچنین ماهیان طبق عادت روزانه اغلب برای تغذیه در ورودی سد ها جمع می شوند.

6: برای صید بهتر با تیر و کمان بهتر است یک روز قبل طعمه هارا به اندازه توپ هفت سنگ گرد کرده و داخل فریزر قرار دهیم تا منجمد شوند. با این روش می توان تمرکز بیشتری برای پرتاب در نقطه مورد نظر داشته باشیم.

ممکن است هنگام ماهیگیری نا خواسته موجب اشتباهاتی شویم که باعث شکست یا نا امیدیتان شود. در اینجا ازمواردی نام می بریم تا به بهبود ماهیگیری کمک کند.

 • سر و صدا کردن اطراف آب

بخاطر حساسیت ماهی ها به سرو صدای بیرون آب وفراری نشدنشان، از سرو صدای بیش از حد خود داری کنید.

 • تقه زدن سریع به لنسر در زمان نوع زدن ابتدایی

بعضی از ماهیان کپور و غیر تهاجمی قبل از بلعیدن کامل طعمه آن را چند بار در دهان می چر خانند. پس از تقه زدن به لنسر هنگام نوک زدن اولیه ماهی خودداری کنید.


8-طعمه ماهیگیری کومهو مدل پودری

خرید محصول


 • استفاده از قلاب های قدیمی و زنگ زده

از به کار بردن قلابهای زنگ زده و قدیمی در ماهیگیری خودداری کنید.

 • هول شدن هنگام بیرون کشیدن ماهی از آب

اشتباه دیگر افراد مبتدی هنگام بیرون کشیدن ماهی شتاب زدگی است که موجب فرار ماهی می شود.پس آرامش خود را حفظ کرده و از عجله خودداری کنید.

 • انداختن پلاستیک های خوراکی داخل آب

مناطقی که داخل آب از وسایلی مثل پلاستیک خوراکی ها، سنگ، چوب و… باشد ماهیان فراری خواهند بود. پس از انداختن این وسایل به داخل آب خودداری کنید.

 • استفاده کردن از قلاب و تجهیزات نامناسب

تجهیزات مناسب یکی از ملزومات ماهیگیری است. مثلا برای صید ماهی کپور نمی توان از چوب پشه یا غلای فیشینگ استفاده کرد. پس هنگام ماهیگیری از استفاده تجهیزات نامناسب خود داری کنید.

 • استفاده از طعمه های نامناسب

طعمه مناسب هنگام ماهیگیری از فاکتورهای مهم آن است. پس با مطالعه این مقاله از بکاربردن طعمه های نامناسب خودداری کنید.

تاریخچه ماهیگیری:

قدمت  ماهیگیری به حدود 35 هزار سال قبل بر می گردد. مردان برای رفع نیازهای روزانه راهی دریا می شدند. شاید برای اولین بار در قرن16 میلادی  با تکه هایی از چوب قایق درست کرده و راهی مناطق کم عمق دریا می شدند. با پیشرفت علم قایق های بزرگتری با امکانات بیشتری ساخته شد که ماهی گیری را در همه ی مناطق دریا امکان پذیر می کرد.


9-طعمه پاش ماهیگیری کد 940

خرید محصول


هر گونه ماده غذایی که از آب گرفته شود اعم از انواع ماهی، میگو، و خرچنگ ماهیگیری نام می گیرد. پس به بیان دیگر به بیرون کشیدن هر نوع ماده غذایی از دریا و رود خانه  ماهیگیری گفته می شود.

به مجموعه وسایل و تجهیزاتی که در ماهیگیری از آن استفاده می شود در کل از آن به عنوان قلاب ماهیگیری یاد می شود. اما شامل تور ماهیگیری، سبد ماهیگیری و… است.

ویژگی لوازم ماهیگیری خوب:

 • یک قلاب ماهیگیری خوب باید دارای چوب محکم، مقاوم و منعطف باشد.
 • باید دارای یک چرخ نرم روان باشد تا نخ ماهیگیری هنگام صید گیر نکند.
 • باید دارای نخ نایلونی محکم و مقاوم باشد تا حین بیرون کشیدن ماهی های سنگین پاره نشود.
 • باید دارای سیستم روتور برای کنترل لرزش قلاب هنگام ماهیگیری باشد.
 • باید دارای دسته قابل تنظیم برای افراد مختلف راست دست و چپ دست باشد.
 • باید دارای انداه های مختلف قلاب مثل دسته بلند و دسته کوتاه برای تنظیم در صیدماهی در اندازه های مختلف باشد.
 • باید برای استفاده از انواع مختلف طعمه ها طراحی شود نه فقط صرفا یک نوع طعمه.

10-طعمه ماهیگیری کرم مصنوعی اسکار مدل WR30

خرید محصول


بهترین طعمه برای ماهیگیری:

نوع طعمه مورد استفاده در آب به نوع ماهی موجود درآن بستگی دارد. با اطلاع از نوع ماهی در آب می شود بهترین طعمه را انتخاب کردو موفقیت در صید را بالا برد.مثلا ماهی های قزل آلا به دلیل مهاجمی بودن به طعمه های گوشتی مانند دل مرغ یا کرم مناسب است نه طعمه های خمیری.

انواع طعمه برای ماهیگیری

 • طعمه خمیری:

طعمه خمیری مناسب ماهی های گیاه خوار است مثل ماهی سفید. همانطور که در اوایل بحث بیان شد می توانیم خودمان با آرد گندم در خانه درست کنیم. اما بهتر است این خمیر با نان پخته شده و سبوس دار مثل نان سنگک  که بودارتر است و موجب جذب ماهی ها می شود استفاده کرد.


11-طعمه ماهیگیری بچه میگو ژله ای اسکار مدل SP30

طعمه ماهیگیری بچه میگو ژله ای اسکار مدل SP30

مشخصات کلی

 • ابعاد
  15x10x1 سانتی متر
 • وزن
  14 گرم
 • نوع
  طعمه
 • جنس
  ژله ای
 • سایر توضیحات
  طول بچه میگو: 3 سانتیمتر
 •  
  شامل 30 عدد بچه میگو ژله ای
 •  
  دارای خاصیت شب تاب برای ماهی گیری در شب
 

خرید محصول


 • طعمه های گوشتی

همانطور که از نامش مشخص است مخصوص ماهی های گوشت خوار طراحی شده. کرم خاکی، دل مرغ، جگر مرغ و پوست مرغ نوعی از طعمه های گوشتی است. البته یاد آور می شویم که دل مرغ روی قلاب به سختی کنده می شود و مناسب تر است.

 • طعمه های مصنوعی

این نوع طعمه ها از جنس پلاستیک و مصنوعی به شکل حشرات و کرم های مورد علاقعه ماهیان ساخته می شوند.مزیت این طعمه استفاده مکرر آن است.

نکات مهم هنگام خرید لوازم ماهیگیری:

 • قیمت

اولین و مهمترین نکته در خرید لوازم ماهیگیری داشتن قیمت مناسب است. پس باید هنگام قصد خرید اول معلوم کنیم که چه مقدار هزینه خواهیم کرد با شناخت این مورد تقریبا دنبال تجهیزاتی می گردیم که با مقدار هزینه خودمان هم خوانی داشته باشد.

 • طول چوب

بهتر است طول چوب منتخب برای خرید را با توجه به رودخانه ای که قصد ماهیگیری داریم انتخاب کنیم. چوب بلند برای رودخانه های مرتفع مناسب می باشد. نقطه دیگر این است که اگر می خواهید قلاب شما به ریشه درختان گیر نکند بهترین جا برای صید وسط رودخانه و در قایق است.

 • جنس چوب دسته

چوب قلاب ماهیگیری باید ازکیفیت و مقاومت بالا برای جلوگیری از شکننده بودن بر خوردار باشد.

 • نوع چرخ

چرخ جمع کننده نخ قلاب باید روان بوده و بدون گیر کردن کار کند. بهترین مدل در چرخ روان برای قلاب مدل سه بلبرینگ آن است که شتاب و سرعت را در هنگام بیرون کشیدن یا انداخت قلاب در آب انجام می دهد.

 • تعداد قلاب

معمولا هنگام خرید حدود 30 تا50 عدد قلاب در جعبه لوازم ماهیگیری موجود است که می توان بر حسب اندازه ماهی ها اندازه قلاب را تغییر داد.

 • جهت چرخ

بهتر است هنگام خرید قلاب ماهیگیری به جهت چرخ نخ جمع کن توجه کنید بعضی ها اختصاصی برای راست دست یا چپ دست طراحی شده اند و برخی دیگر مختص دو گروه راست و چپ ساخته شده اند.

 • کیف لوازم

باید دقت کنید که کیف حمل وسایل ماهیگیری بهترین وسیله برای جمع کردن تجهیزات آن است. که همه وسایل بصورت کامل و مرتب درون آن جا می گیرد.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. باسلام چطوری طعمه های ماهیگیری کپور و امور بخریم،قیمت چنده؟ایا گرونه؟
  مثل میگو و بچه میگو، یاویتالین،کرم مصنوعی،
  کدهای 539،53،وی ار سی،اس پی سی اینها چطور بخریم

 2. باسلام چطور طعمه های ماهیگیری با کدهای 506__534__59 بخریم،قیمتها چنده،ایا گرونه،حتی یک بسته چقدر؟تشکر از پاسخگویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن