تکنولوژی

بهترین مارک پارچه رفلکتور ارزان – خرید رفلکتور ارزان قیمت

رفلکتور عکاسی به صورت پارچه ای،5 کاره،متری،گلخانه،گودکس،چراغ قوه و لامپ به فروش می رسد. قبل از خرید به بررسی 5 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

رفلکتورها از وسایل پرکاربرد در عکاسی هستند.

کار اصلی آنها متمرکز کردن نور در روی یک سوژه عکاسی است.

در جایی که نور پشت شما است و در صورت عدم وجود رفلکتور تصویر شما تیره و تار می‌افتد رفلکتور باعث می شود که تصویر واضح و با کیفیتی داشته باشید.

رفلکتور ها انواع و اقسام مختلفی دارند و به اندازه های کوچک و قابل حمل و بزرگ وجود دارند.

مقاله پیشنهادی: حلقه فلزی از کجا بخرم

به دلیل اینکه رفلکتورها قیمت مناسبی دارند و قابل حمل هستند و کوچک هستند از اصلی‌ترین ابزار نورپردازی و انتقال نور به حساب می آیند.

رفلکتور ها رنگ های متفاوتی دارند.

مقاله پیشنهادی: آموزش دوخت چادر قجری

از پرکاربردترین آنها رنگ سفید است که هیچ تغییری در رنگ های موجود در محیط ایجاد نمی کند.

اما رفلکتور به رنگ نقره ای و طلایی نیز وجود دارد و از رفلکتور طلایی برای عکس های پرتره استفاده می شود.

رفلکتور های مثلثی دایره‌ای و مستطیلی داریم.

فاکتورهای دایره ای را معمولا باید با دو دست بگیرید

پس برای عکاسی کردن نیاز به یک دستیار دارید ولی اگر در دستیار ندارید و می خواهید خودتان همه ی کارها را انجام دهید می توانید از رفلکتور مثلثی شکل استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین برف پاک کن

از رفلکتورها می توان استفاده های دیگری نیز برد.

مثلاً برای رسیدن نور به گیاهانی که داخل محیط خانه هستند و نور محیط بیرون به راحتی به آنها نمی رسد می توان از رفلکتور های پارچه ای استفاده کرد.

ما رفلکتور های مختلفی داریم از جمله رفلکتور پارچه ای گلخانه، رفلکتور عکاسی ، رفلکتور لامپ و رفلکتور چراغ قوه و… .

جالب است بدانید که ما رفلکتور های LED نیز داریم.

مقاله پیشنهادی: قیمت دستگاه ذخیره برق 220 ولت

رفلکتورهارا می توانید به صورت حضوری از فروشگاه خریداری کنید و یا به صورت اینترنتی از سایت های معتبر بخرید.

از سایت های معتبر برای خرید انواع وسیله ها از جمله رفلکتور میتوان دیجی کالا را نام برد.


1-رفلکتور سایز 80 سانتی متر

رفلکتور سایز 80 سانتی متر

مشخصات

 • ویژگی ها
  – مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 •  
  – دارای پنج لایه
 •  
  – دارای قطر 80 سانتی‌متر

خرید محصول


از کاربردی ترین وسایل برای نورپردازی در عکاسی می‌توان از رفلکتور نام برد.از موثرترین روش ها برای نورپردازی و انتقال نور استفاده از رفلکتور می باشد زیرا قیمت آن مناسب است و کوچک و قابل حمل است.

مقاله پیشنهادی: کدام بوم نقاشی بهتر است

کاری که رفلکتور انجام می‌دهد این است که نور را از محیط به روی سوژه متمرکز میکند.برای اینکه بهتر متوجه شوید که کار رفلکتور چیست، یک مثالی می زنیم. مثلاً فرض کنید که شما در جایی هستید که آفتاب در پشت شما قرار دارد و اگر بخواهیمید بدون رفلکتور عکس بگیرید صورت شما تیره و تار می شود،ولی اگر با رفلکتور عکس بگیرید خواهید دید که رفلکتور نور محیط و پشت سر شما را روی صورت شما متمرکز می‌کند و باعث می‌شود که تصویر شما واضح و با کیفیت  باشد.

مقاله پیشنهادی: میله بارفیکس برای چارچوب منحنی

رفلکتور  کاربردهای مختلفی دارد از جمله در عکس های پرتره،عروسی،صنعتی و ماکرو استفاده می شود.رفلکتور هم با نور مصنوعی هم با نور طبیعی کار می‌کند و در واقع می‌توان گفت که رفلکتور یک منبع دوم نور است که هیچ نیازی به برق ندارد و قدرت زیادی دارد

کاربرد رفلکتور بسیار آسان است،به گونه ای که شما باید آن را در زاویه ای قرار دهید که نور را به طرف سوژه یا صورت فرد مورد نظر بازتاب کند و می‌توان آن را برای پر کردن سایه صورت فرد یا بازتاب نور به جسم مورد نظر،غذا و … به کار برد.


2-رفلکتور 5 کاره اس اند اس مدل S80 سایز 80×80 سانتی متر

خرید محصول


همه رفلکتور ها شبیه هم نیستند و رفلکتور به اندازه ها و مدل های متفاوتی وجود دارد و همین باعث می‌شود که شما در انتخاب آن‌ها گیج شوید.در ادامه مواردی را ذکر می کنیم تا شما بتوانید رفلکتور مناسب خود را انتخاب کنید.

اندازه

اندازه ها و سایز های مختلفی از رفلکتورها وجوددارد،شامل انواع کوچک که با دست قابل حمل هستند تا اندازه های بزرگ که نیاز به پایه و قدرت بیشتری دارند.زمانی نیاز به رفلکتور های بزرگ دارید که از کمر به بالای فرد یا سوژه را میخواهید روشن کنید.

اکثر رفلکتورها دایره ای شکل هستند ولی رفلکتور هایی به شکل مستطیل و مثلث هم وجود دارند. در کل شکل  رفته رفلکتور ها خیلی مهم نیست  ولی اینکه این شکل مورد نظر می‌تواند پوششی که شما نیاز دارید را بدهد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.


3-رفلکتور 5 کاره وست کات سایز 80 سانتی متر

رفلکتور 5 کاره وست کات سایز 80 سانتی متر

مشخصات

 • ویژگی ها
  شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی
 •  
  سایز:80سانتی متر

خرید محصول


رنگ

اکثر رفلکتورها  به رنگهای سفید،نقره ای و طلایی وجود دارد و اکثراً به رنگ سفید و نقره ای هستند و رنگ رفلکتور به اینکه شما به چه نوع نوری نیاز دارید،بستگی دارد.

رفلکتور سفید،نور را به همان شکلی که در محیط وجود دارد بازتاب می‌کند و هیچ تغییری در تن رنگی ایجاد نمی کند و به همین دلیل از پرکاربردترین رفلکتورها می باشد ولی رفلکتور نقره‌ای بازتاب و کنتراست بهتری نسبت به نور سفید دارد و زمانی که شما نیاز به یک تن رنگی گرمتری دارید می توانید از رفلکتور طلایی استفاده کنید که اکثراً در عکاسی پرتره از آن استفاده می‌شود.

لازم نیست شما رنگ های مختلف را تهیه کنید بلکه در اکثر رفلکتورها تمام رنگ ها در یک بسته به شما عرضه می شود، یا اینکه  در سمت های مختلف رفلکتور رنگهای مختلف وجود دارد و در برخی موارد تمام پنل ها به شما عرضه میشود و شما میتوانید بسته به نیاز  خودتان با استفاده از زیپ آن را روی فریم اصلی نصب کنید.

نحوه‌ی نگهداری

اکثر رفلکتور ها دایره ای هستند و دارای فریمی هستند که شکل آن را حفظ می کند.بجز رفلکتور های بسیار کوچک که با یک دست قابل حمل است،رفلکتور های بزرگتر را باید با ۲ دست بگیرید  تا بتوان نور را در جایی که میخواهید  بازتاب دهید.


4-رفلکتور سایز 110 سانتی متر

رفلکتور سایز 110 سانتی متر

مشخصات

 • ویژگی ها
  – مناسب برای عکاسی در استودیو یا فضای باز
 • – دارای پنج لایه
 • – دارای قطر 110 سانتی‌متر
 

خرید محصول


و در این صورت شما نیاز به یک دستیار دارید برای اینکه رفلکتور شما را نگه دارد ولی اگر دستیار ندارید می‌توانید از رفلکتور مثلثی استفاده کنید که می توانید آن را با یک دست بگیرید و دوربین را با دست دیگر کنترل کنید.

قابل حمل بودن

برای حمل رفلکتور می توانید آن را جمع کنید و داخل کیفی که با آن عرضه می‌شود قرار دهید. اما توجه کنید که ممکن است تا با جمع کردن رفلکتور باز هم بزرگ باشد و اکثر تولید کننده‌ها سایز رفلکتور را در صورت جمع شدن نیز می‌گویند و حواستان باشد هنگام خرید، رفلکتوری خریداری کنید که در صورت جمع شدن باز هم سایز آن مناسب باشد و خیلی بزرگ نباشد

از کاربردهای رفلکتور پارچه این است که می‌توان از آن در محیط های داخلی که از نور مصنوعی برای رشد گیاهان استفاده می شود بهره برد،زیرا باعث می‌شود میزان جذب نور توسط گیاه افزایش یابد و میزان هدر رفتن نور را کاهش می‌دهد.از آنجایی که نور در تمام جهات پخش می‌شود و نور طبیعی خورشید از بیرون به داخل محیط  نمی تواند به درستی برسد در نتیجه گیاه به خوبی رشد نمی‌کند و باید از یک رفلکتور پارچه ای برای افزایش رسیدن نور به گیاهان استفاده کرد.

رفلکتور های پارچه ای باعث می‌شود نوری که توسط لامپ در جهات مختلف در اتاق پخش می‌شود به سطح داخلی رفلکتور برخورد کند و در جهتی که ما می‌خواهیم به گیاه مورد نظر بتابد و همانطور که میدانید این لامپها و این نور دارای انرژی است و اگر به گیاه برخورد نکند در محیط گرما تبدیل می شود.


5-رفلکتور 5 کاره برند S&S سایز 110 سانتی متر

رفلکتور 5 کاره برند S&S سایز 110 سانتی متر

مشخصات

 • ویژگی ها
  شامل: دفیوزر Translucent و رنگهای سفید,نقره ای,طلایی، مشکی
 •  
  سایز: 110سانتی متر

خرید محصول


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن