خودرو

بهترین مارک سپر پراید ارزان قیمت – سپر پراید چه مارکی خوبه – (صبا آریا پلاست، پژو پارس، 131)

سپر پراید در مدلهای صبا،131،132،141،نسیم،111،کره ای،هاچ بک سال 98 و 99 به فروش می رسد.قبل از خرید سپر پراید  به بررسی 7 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

یک سپر جلوی مناسب به شما در محافظت از ماشینتان هنگام حمله حیوانات کمک کند. در نتیجه خسارت ناشی از چنین حادثه ای را در بیشتر مواقع  به حداقل می رساند و یا استفاده از آن می توانید از حادثه ای که ممکن است ضرر زیادی برای شما داشته باشد، فرار کنید. ممکن است بدون هیچ هشداری و به طور ناگهانی در مسیر عبور شما، حیوانات وحشی مانند گوزن، بزها و سگ ها قرار بگیرند.

مقاله پیشنهادی: از کجا تیله بخریم

اگر شما از یک سپر محکم استفاده کنید، هنگام تصادف ماشین شما خسارت کمی می بیند و هزینه تعمیر و زمان ان هم کم می شود. احتمال تصادف در رفت و آمد های برون جاده ای یا همان آفرود بیشتر است. مسیرهای ناهموار،شرایط بد جاده ها و لغزنده بودن آن ها ممکن است باعث لغزیدن اتومبیل به سمت درختان و سنگ ها یا صخره ها شده و موجب شکستن لامپ ها، سوراخ شدن مبدل های حرارتی و آسیب دیدن بدنه ماشین شود. در این مواقع اگر ماشین شما یک سپر فولادی یا آلومینیومی محکم داشته باشد، باعث خسارت کمتر می شود، حتی گاهی باعث می شود ماشین شما هیچ خسارتی نبیند.


1-سپر جلو سینا فن خودرو کد SFK30 مناسب برای پراید

سپر جلو سینا فن خودرو کد SFK30 مناسب برای پراید

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
گرانولPP+EPDM
وزن
3 کیلوگرم
مناسب برای
پراید
کشور سازنده
ایران
محل نصب
جلو
جهت
ندارد
ضربه گیر
ندارد

خرید محصول


با استفاده از میله محافظ سپر مجهز، می توانید میزان خسارت را خیلی کم کنید. علاوه بر این بیشتر آنها مجهز به وینچ های برقی هستند. وینچ ها می توانند برای پاکسازی جاده، راست کردن اتومبیل های چپ شده یا بیرون کشیدن اتومبیل های گیر کرده در جایی استفاده شوند.

از مزایای داشتن این میله ها می توان به نصب وسایل جانبی از جمله کلید های روشنایی، آنتن و در برخی موارد جک بالابر Hi-lift اشاره کرد. شما می توانید از لوازم یدکی فروشی ها لامپ هایی را بخرید که باعث بیشتر شدن ایمنی در هنگام رانندگی در شب شود. با این که  نصب این لامپ ها در سطح خیابان و شهری قانونی نیست، اما این روشنایی در جاده می تواند در مورد چاله ها یا ناهمواری جاده پیش رو یا مسیرهای شسته شده به ما هشدار بدهد و ما مسیر را به راحتی و بدون مشکل طی کنیم.

مقاله پیشنهادی: پارافین شمع از کجا بخریم

سپر ماشین به عنوان یک محافظ بین اشیا و قسمت جلوی اتومبیل شما عمل می کند. سپر برای سرنشینان ماشین ایمنی ایجاد نمی کند ولی تا حدی ضربه را جذب می کند و بین جسمی که شما با آن برخورد می کنید (یا به شما برخورد می کند) و اجزای اصلی و حیاتی مکانیکی ماشین شما مانند رادیاتور، موتور و پیشرانه ماشین محافظت می کند.

اگر با وجود این نوع سپر ها، شما تصادف کردید، خسارت جزئی به اتومبیل شما وارد می شود، و فقط به لحاظ ظاهری آسیب جزئی وارد می شود، اما  این آسیب به حدی نیست که بخواهید برای تعمیر ماشین از بیمه ماشین استفاده کنید. ممکن است شما فقط مجبور به تعویض سپر ماشین شوید.

به خاطر این که قطعات بدنه اتومبیل مانند سپرهای اتومبیل هیچگونه وظیفه مکانیکی ندارند، پس اینها قطعات جایگزینی هستند که می توانید به راحتی آن را از ضایعاتی های ماشین محل زندگی خود پیدا کنید. وقتی که قسمت جلوی اتومبیل آسیب دید (یا قسمت عقب، با توجه به سپر)، ممکن است بتوانید یک سپر کاملاً کاربردی را با قیمتی مناسب پیدا و تهیه کنید.

سپرها یا ضربه گیرهای همه ی ماشین ها با هم شبیه و برابر نیستند. هرکدام از آن ها ممکن است از موادهای مختلفی ساخته شده باشند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد. معمولاً در وسایل نقلیه مدرن و جدید از پلاستیک، فایبرگلاس یا آلومینیوم در قسمت خارجی استفاده می کنند و قسمت داخلی دارای تقویت کننده ای است که ممکن است از برخی مواد ساخته و تشکیل شده باشد.

  • فولاد: این نوع سپرها بادوام بوده اما از لحاظ وزنی سنگین هستند و معمولاً برای خودروهای آفرود (برون جاده ای) و یا اتومبیل های بزرگتر به کار برده می شوند.
  • آلیاژ آلومینیوم: آلومینیوم به دلیل سبک و محکم بودن محبوبیت زیادی دارد
  • فیبر کربنی: فیبرکربنی علاوه بر بادوام و سبک بودن، قابل تعمیر و قابل رنگ آمیزی هستند و به همین دلیل ممکن است مقداری گران باشند.
  • فایبرگلاس: این ماده مورد علاقه فروشندگان لوازم یدکی است. وزن آن سبک بوده و با دوام است، می توان آن را سنباده و رنگ زد، اما خیلی راحتتر از پلاستیک ترک می خورد.
  • پلاستیک: پلی رزین متداول ترین نوع پلاستیک است که در ساخت سپر از آن استفاده می کنند. در برابر ضربه مقاوم بوده و قابل رنگ آمیزی است، اما تعمیر آن سخت بوده و نمی توان آن را سنباده زد.

آیا تهیه سپرهای محافظ ارزش دارد؟

در حالی که محافظ های ضربه گیر می توانند در یک برخورد یا تصادف جزیی از ماشین شما محافظت کنند، ولی فقط از ماشین شما مراقبت می کند و از ماشینی که با آن تصادف کردید هیچ محافظتی نمی کند. پس ممکن است راننده یا ماشین آسیب جدی ببینند. اگر ماشین شما خسارت زیادی ببیند با توجه به نوع ضربه گیر یا سپری که دارد برای رانندگی خیلی خطرناک است و ممکن است استفاده از سپرها دیگر مناسب نباشد.

ویژگی یک سپر ضربه گیر خوب چیست؟

هندسه آن، پایداری و جذب انرژی. سپرهای موجود در وسیله نقلیه در حال تصادف باید به لحاظ هندسی به گونه ای تنظیم شده باشد که در هنگام تصادف با سرعت پایین طوری بایکدیگر درگیر شوند که انرژی ناشی از تصادف و برخورد را جذب کنند.

مقاله پیشنهادی: خرید تامپون

آیا سپرهای پلاستیکی اتومبیل قابل تعمیرند؟

بسیاری از قطعات سپر پلاستیکی قابل تعمیر هستند، به خصوص روکش های سپر که معمولاً درماشین آسیب می بینند به راحتی قابل تعمیرند. همچنین برای صرفه جویی و نگهداری سپر اتومبیل خود، تکنسین خودرو می تواند رنگ اضافی را با کارآیی و دقت بیشتری ترکیب کرده و سپر پلاستیکی اتومبیل شما را رنگ کند.

آیا سپر پلاستیکی، سپر مناسبی است؟

پلاستیک نسبت به فلز ماده ایمن تری برای سپر بوده، چون هنگام واردشدن ضربه در تصادف پلاستیک بهتر ضربه را جذب می کند. این موضوع به این دلیل است که پلاستیک به جای اینکه شکل خود را حفظ کند، هنگام ضربه خرد شده یا دچار تورفتگی می شود. در نهایت، بهتر این است به جای اینکه خودتان آسیب ببینید، سپرتان دچار خسارت و آسیب شود.

آیا یک سپر ترک خورده بدتر می شود؟

اگر سپرهای آسیب دیده خود را تعمیر کنید، شرکت بیمه، پوشش بیمه ای وسیله نقلیه شما را کم می کند. اما باید بدانید که اگرچه که ممکن است آسیب وارده به سپر ماشین کم به نظر برسد، اما اگر آن را اکنون تعمیر نکنید ممکن است موجب خسارات بدتری در تصادفات آینده شود.


2-توری لانه زنبوری سپر مدل X100 مناسب برای پراید 131

توری لانه زنبوری سپر مدل X100 مناسب برای پراید 131

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلاستیک ABS
مناسب برای
پراید
کشور سازنده
ایران
محل نصب
جلو

خرید محصول

مقاله پیشنهادی: گچ مو را از کجا بخریم

3-توری لانه زنبوری سپر مدل X200 مناسب برای پراید 132 و 111

توری لانه زنبوری سپر مدل X200 مناسب برای پراید 132 و 111

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلاستیک
مناسب برای
پراید
محل نصب
جلو
سایر توضیحات
مناسب برای پراید 132 و 111

خرید محصول

مقاله پیشنهادی: خمیر دندان سنسوداین اصل ساخت کدام کشور است

4-توری لانه زنبوری سپر مدل GOBEE02 مناسب برای پراید 131

توری لانه زنبوری سپر مدل GOBEE02 مناسب برای پراید 131

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلاستیک و فلز
وزن
3 کیلوگرم
مناسب برای
پراید
کشور سازنده
ایران
محل نصب
جلو
جهت
ندارد

خرید محصول

مقاله پیشنهادی: از کجا دانه چیا بخریم

5-دیفیوزر صنعت سازان مناسب برای پراید 111

دیفیوزر صنعت سازان مناسب برای پراید 111

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلاستیک
مناسب برای
پراید
محل نصب
عقب
سایر توضیحات
مناسب برای پراید 111

خرید محصول

6-لانه زنبوری داخل سپر کد 851 مناسب برای پراید

لانه زنبوری داخل سپر کد 851 مناسب برای پراید

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلاستیک و فلز
وزن
0/5 کیلوگرم
مناسب برای
پراید
کشور سازنده
ایران
محل نصب
جلو
جهت
ندارد

خرید محصول

7-سپر جلو آژینه پاد مدل AP003 مناسب برای پراید 132

سپر جلو آژینه پاد مدل AP003 مناسب برای پراید 132

مشخصات
تعداد
1 عدد
جنس
پلیمری
وزن
3.100 کیلوگرم
کشور سازنده
ایران
محل نصب
جلو
جهت
ندارد

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن