خوراکی ‌ها

خرید غذای سگ ارزان قیمت و با کیفیت

غذای سگ در مدلهای هاسکی،رویال کنین،شیتزو،پامرانین،ژرمن شپرد،مفید،جوسرا،فله ای،ایرانی به فروش می رسد.قبل از خرید غذای سگ به بررسی نکات زیر می پردازیم:

خرید محصول

حیوانات خانگی از جمله سگ غذای مخصوص به خود داشته و باید تغذیه‌ی آنها حتما مورد بررسی دقیق قرار گیرد.
اکثر صاحبان سگ به طور دقیق نمی‌دانند چه غذایی باید برای سگ‌های خود تهیه کنند. هر نژاد از سگ‌ها غذای متفاوتی داشته و رژیم غذایی مخصوص به خود را دارند به عنوان مثال سگ‌های
هاسکی ، ژرمن ، شیتزو ، دوبرمن، پامرانین و سگ‌های جیبی با هم متفاوت است.
بعضی از غذاها که دارای ترکیبات ناسالم هستند باعث چاقی سگ‌ها شده و همچنین ممکن است باعث مریضی آنها شود. همچنین بعضی از غذاهای ناسالم باعث اصطلاحا هار شدن و وحشی شدن سگ می‌شود. از این رو باید غذای مناسب با شرایط و نژاد و نوع سگ فراهم کرد.
سگ‌ها بر اساس شرایطی که دارند نیازمند غذای مناسب هستند به عنوان مثال سگ‌های حامله غذای متفاوتی نسبت به توله های کوچک سگ‌ و یا سگ های شیرده دارند. بعضی از سگ‌ها ضعیف‌تر بوده و نیازمند غذای ضد آلرژی و مخصوص به خود هستند.

مقاله پیشنهادی:پوره میوه برای نوزاد

این روزها سگ های هاسکی ،کوکو ، فنجانی ، عروسکی ، پامرانین ،ژرمن و شیتزو طرفداران زیادی بین علاقه‌مندان به سگ دارند.
صاحبان سگ باید بدانند که برای غذا دادن به سگ نیازمند ظروف مخصوصی هستند که امروزه ظروف مخصوص غذای سگ در انواع مختلفی تولید می‌شود

مقاله پیشنهادی:رابط سینه مدلا

که به راحتی می‌توان از آنلاین شاپ‌ها و پت شاپ ها همچنین سایت هایی همچون دیجی کالا خریداری کرد.


1-غذای خشک توله سگ نوتری پت مدل Puppy وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک توله سگ نوتری پت مدل Puppy وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 28x11x44 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
کشور سازنده: ایران

خرید محصول


غذای سگ

صاحبان سگ این روزها با توجه به بروز مشکلاتی همچون قیمت بالای ارز ، ممنوعیت واردات غذای سگ  از کشور های خارجی و همچنین اهمیت زیاد تازگی و کیفیت مواد اولیه ،مجبور به استفاده از غذای خانگی شده اند.

مقاله پیشنهادی:زیر درخت گردو چه بکاریم

نکته مهم  و قابل توجه این است که غذای خانگی تنها درصورت اینکه بالانس شده باشد می تواند برای سگ مفید و کافی باشد.

علت ترجیح غذای خانگی نسبت به  غذای آماده توسط برخی از صاحبان سگ چیست؟

مقاله پیشنهادی:سس قارچ چگونه درست میشود

 درکشور ما بسیاری از صاحبان سگ ترجیح میدهند از غذای خانگی (غذایی که در سفره خانواده است)  به جای غذای آماده مخصوص سگ استفاده کنند. با وجود اینکه این روزها غذای آماده سگ را به آسانی می توان از سوپرمارکت ها ، فروشگاه حیوانات ، کلینیک های دامپزشکی  و پت شاپ های اینترنتی فراهم کرد .

مقاله پیشنهادی:خرید ژاکت مردانه

برخی از دلایلی که موجب رواج یافتن این امر شده است را در ادامه ذکر میکنیم :

1) ممکن است افراد به اشتباه تصور می کنند که نیاز غذایی بدن سگ مانند انسان ها است و تفاوت انچنان زیادی ندارد.

2) اکثر افراد به علت هزینه بالای غذای آماده سگ از خرید آن اجتناب می کنند و گمان میکنند غذای خانگی هزینه کمتری  برایشان دارد.

مقاله پیشنهادی:بهترین مارک آچار بکس

 

3) ممکن است افراد در نگهداری از حیوانات خانگی تجربه کمی دارند.

4) گاها افراد گمان می کنند  غذای خانگی نسبت به غذای آماده مخصوص سگ کیفیت بالاتر و طعم بهتری دارد.


2-غذای خشک سگ پروبیوتیک نوتری پت مدل Premium 29 Percent مقدار 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ پروبیوتیک نوتری پت مدل Premium 29 Percent مقدار 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 30 × 42 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: نوتری پت

خرید محصول


آیا ممکن است  استفاده از غذای خانگی موجب بیمارشدن سگ های آپارتمانی شود؟

غداهای خانگی فاقد برخی از ویژگی های اصلی و اساسی مورد نیاز سگ های آپارتمانی هستند.نژاد سگ های آپارتمانی حساسیت بیشتری در نگهداری دارند و باید حتما خوراک آن ها حاوی گروه های غذایی همچون پروتئین ، چربی ،کربوهیدرات ، ویتامین ها ،مواد معدنی و اسید های چرب ضروری ینی امگا 3 و امگا 6  به مقدار معین باشد.کافی نبودن مقدار هریک از مواد در طولانی مدت موجب بیماری خواهد شد.

از پا و اسکلت مرغ به عنوان غذای سگ های آپارتمانی می توان استفاده کرد؟

پا و اسکلت مرغ ممکن است در حین غذا خوردن  در مجرای گوارشی و مری سگ گیر کنند و سگ را دچار آسیب های زیادی کنند علاوه بر این پا و اسکلت مرغ ارزش غذایی به خصوصی برای سگ ندارند پس انتخاب درستی و معقولی نیستند.

آیا از نظر قیمت غذای خانگی نسبت به غذای خشک مقرون به صرفه تر است؟

باتوجه به نیاز های سگ  و تامین روزانه گوشت مرغ، سیب زمینی ، سبزیجات و روغن های مفید  مطمعنا هزینه ب مراتب بیشتری از غذای خشک دارد.بنابراین غذای خشک مقرون به صرفه تر است.

آیا سگ های کوچک رژیم مخصوصی دارند؟

سگ های کوچک همچون شیتزو تریر و پامرانین و… باید رژیمی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی ، غلات و سبزیجات داشته باشند و نیاز کمتری به گوشت و مواد پروتئینی دارند.


3-غذای خشک سگ مفید مدل Mini Dog Puppy وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ مفید مدل Mini Dog Puppy وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: مفید

خرید محصول


سگ های متوسط چه نوع رژیم غذایی دارند؟

اغلب سگ های متوسط فعالیت زیاد و معده کوچکی دارند بنابراین باید تعداد وعده های غذایی آن ها بیشتر باشد . سگ های متوسط نیاز بیشتری به اسید های چرب و مواد معدنی و پروتئین ها دارند و باید با نسبت های مساوی در رژیم غذایی سگ قرار گیرد.

تغذیه سگ های بزرگ و نگهبان و کارد به چه صورت است؟

این سگ ها به علت فعالیت زیاد نیاز به پروتئین بیشتری دارند .رژیم غذایی این سگ ها شامل پروتئین زیاد، فیبر، کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی است.به طور کلی سگ های بزرگ همچون ژرمن شپرد ، روتوایلر و گلدن رترییور دارای رژیم غذایی با طیف گسترده ای از مواد غذایی هستند.

غذای هر سگ به طور متوسط، روزانه باید به چه مقدار باشد؟

برای تعیین مقدار غذای مورد نیاز سگ باید با دامپزشک مشورت شود زیرا حجم غذای سگ به نژاد، سن ، میزان فعالیت و وضعیت سلامتی او بستگی دارد

به طور کلی توله ها تا یک سالگی روزانه به 3 تا 4 وعده غذایی نیاز دارند.هنگامی که در یک سالگی به بلوغ می رسند ، دفعات غذا خوردن آنها باید به 2 بار در رورز کاهش پیدا کند.

سگ بالغ به ازای هر یک کیلوگرم از وزنش به 11 گرم غذا نیاز دارد.ینی سگ 25 کیلوگرمی روزانه به 275 گرم غذا نیاز دارد که باید در دو وعده به او داده شود.

بخش اعظمی از رژیم غذایی سگ ها را گوشت تشکیل می دهد اما برخلاف گربه ها ، سگ ها تنها گوشت خوار نبوده و به منبع غذایی دیگری همچون غلات ، سبزیجات و میوه ها نیز نیازدارند.

بهترین غذای خشک سگ با کیفیت خوب حاوی مواد زیر است:

  • پروتئین: پروتئین انواع گوشت مثل مرغ، گاو، بره، ماهی و …وهمینطور پروتئین گیاهی
  • چربی: چربی های مفید مثل اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶
  • فیبر: فیبر موجود در سبزیجات و غلات
  • مواد معدنی: مانند کلسیم، فسفر، منیزیم و آهن ویتامین‌ها: همچون ویتامینA، C، D و B

4-غذای خشک سگ نوتری پت کد 001 وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ نوتری پت کد 001 وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 42x30x10 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: نوتری پت

خرید محصول


مقدار دقیق حجم غذای روزانه مورد نیاز سگ چقدر است؟

کیفیت غذا و مواد مغذی موجود در آن از حجم و وزن غذا مهمتر است از این رو جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد.

ممکن است 200 گرم از یک غذای خشک با کیفیت مناسب حجم کافی برای یک سگ باشد و نیاز بدن او را به طور کامل برطرف کند اما 400 گرم از یک غذای بی کیفیت و نامناسب برای سگ کافی نبوده و به مرور موجب آسیب و مشکلات تغذیه ای برای سلامتی سگ باشد.بهترین راهنما برای مقدار حجم مورد نیاز از غذای خشک برای یک سگ ، دستورالعملی است که در پشت محصول بر اساس وزن و میزان فعالیت سگ ذکر شده است

نکته مهم دیگری که  باید به آن توجه کرد این است که غذای سگ را باید در طی دو وعده صبح و عصر تقسیم کرد و نباید همه حجم غذای او را طی یک وعده به سگ داد.

موارد مذکور وابسته به نژاد سگ هستند و بعضی از سگ ها همچون پامرانین و شیتزوتریر که کوچک و عروسکی هستند ، نیاز به سه وعده غذایی روزانه دارند .برخلاف آنها سگ هایی همچون هاسکی یک وعده غذایی برایشان کافی است و نیازشان را برطرف می کند . اما به طور کلی هر سگ بالغ روزانه به دو وعده غذایی نیاز دارد.

توله های  سگ با سن کمتر از 6 ماه ، حتما به 3 وعده غذایی روزانه نیاز دارند در برخی از نژاد ها 4 وعده نیز ممکن است نیاز باشد.پس از 6 ماهگی باید تعداد وعده های غذایی به 3 و در نهایت به 2 وعده در روز برسد.

محصولات غذایی خشک سگ ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

محصولات غذایی خشک سگ ها در سه گروه کلی زیر قرار میگیرند:

الف) غذای خشک مخصوص توله سگ

ب) غذای خشک سگ بالغ  نژاد کوچک

پ) غذای خشک سگ بالغ نژاد بزرگ

لازم به ذکر است که این دسته بندی ها ،بسیار کلی است و ممکن است برخی از برندها محصولات اختصاصی برای هر نژاد و یا غذای مخصوص سگ بیمار یا غذای رژیمی و… نیز داشته باشند.یکی از این برند ها محصولات غذای سگ رویال کنین است که به صورت اختصاصی غذای هر نژاد را تولید میکند.


5-غذای خشک سگ سلبن مدل 1002 Small Adult وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ سلبن مدل 1002 Small Adult وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 40*20*10 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: سلبن
کشور سازنده: ایران

خرید محصول


غذای هر سگ بسته به شرایطی که دارد با دیگر سگ ها تفاوت های  جزئی دارند .به عنوان مثال غذای توله سگ ها ، غذای سگ باردار ، غذای مخصوص سگ شیرده ، غذای سگ نگهبان و… متفاوت اند.

باتوجه به مسعولیتی که صاحب سگ دارد ، مهمترین کاری که باید انجام دهد تهیه مواد غذایی است که از نظر مواد مغذی از تعادل خوبی برخوردار باشند و  بهترین غذای سگ را تهیه کند.لازم به ذکر است که تغذیه مناسب و رژیم غذایی صحیح از اصلی ترین  عوامل برای حفظ سلامتی و افزایش طول عمر سگ است.


6-غذای خشک سگ نوتری پت مدل Adult 21 Percent PROBIOTICS وزن 15 کیلوگرم

غذای خشک سگ نوتری پت مدل Adult 21 Percent PROBIOTICS وزن 15 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 70x40x15 سانتی‌متر
وزن: 15000 گرم
گونه حیوان: سگ
کشور سازنده: ایران

خرید محصول


در این مطلب سعی بر این است که درباره غذای سگ و ویژگی های آن و همچنین نکات مهم درباره رژیم غذایی سگ در سنین و مراحل مختلف نیز توضیح داده شود.

انواع غذا های آماده سگ : غذاها تجاری برای سگ به دو گروه غذای خشک و غذای تر یا غذای پوچ (غذای کنسروی ) در بازار عرضه می شود.غذاهایی که فقط چیزی حدود 6 تا 10 درصد رطوبت دارند و ظاهری شبیه به بیسکویت های ریز قهوه ای دارند . غذای خشک از ترکیب مواد غذایی مخلوط شده و خشک شده تهیه می شود.

غذایی تر (کنسروی) سگ چگونه است؟

میزان رطوبت غذای تر از خشک بیشتر بوده و بین 60 تا 80 درصد است.کنسرو سگ ترکیبی از مواد غذای اولیه است و در اکثر مواقعپروتئین یا چربی بالاتری نسبت به غذای خشک دارد.از نظر بهداشتی غذاهای کنسرو شده بسیار مناسب اند زیرا کاملا استریل هستند و سگ ها از خوردن غذاهای تر بسیار لذت می برند.


7-غذای خشک سگ مفید مدل Work کد 030 وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ مفید مدل Work کد 030 وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 35x20x11 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: مفید
کشور سازنده: ایران

خرید محصول


غذای کنسروی و غذای خشک چه تفاوتی دارند؟

بهترین و تمیز ترین راه برای غذا دادن به سگ غذای خشک است.غذای خشک دربردارنده مواد مغذی بیشتری است و کاملا برای رژیم روزانه سگ مناسب است.غذا خشک پس از گذشت ساعت ها ، سالم و تازه می ماند همچنین مسواک موجب سلامت دندان سگ می شود .غذای خشک قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دیگر انواع غذا دارد .

در مقابل ، غذای تر و کنسرو شده قیمت بالاتری نسبت به غذای خشک دارد اما لذیذ تر است.همچنین این نوع غذا اگر به صورت روزانه و مداوم استفاده شود موجب پوسیدگی دندان و یا بود بد دهان شود.لازم به ذکر است که غذای کنسرو شده پس از باز شدن باید حتما مورد استفاده قرار بگیرد تا فاسد نشود.


8-غذای خشک سگ مفید مدل ADULT وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ مفید مدل ADULT وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 33*16*8 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: MOFEED

خرید محصول


غذای تر مناسب تر است یا غذای خشک؟

در اغلب نژاد های سگ ، رژیم غذایی باید شامل 80% غذای خشک باشد.دامپزشکان تاکید می کنند که رژیم صحیح سگ باید شامل ترکیبی از غذای خشک و غذای تر باشد.

برای سگ غذای ایرانی مناسب تر است یا غذای خارجی؟

انتخاب برند و ایرانی یا خارجی بودن غذایی که می خواهید تهیه کنید ، به مقدار بودجه ماهانه شما بستگی دارد.


9-غذای خشک سگ مفید مدل PUPPY & JUNIOR وزن 2 کیلوگرم

غذای خشک سگ مفید مدل PUPPY & JUNIOR وزن 2 کیلوگرم

مشخصات

ابعاد: 33x8x16 سانتی‌متر
وزن: 2000 گرم
گونه حیوان: سگ

خرید محصول


این روزها به علت محدودیت های ارزی و قیمت بالای دلار برند های معتبر خارجی کمتر در دسترس بوده و از این رو  برند های ایرانی با قیمت پایین تر شانس فروش بیشتری در بازار دارند.توجه کنید که برای پرداخت قیمت خیلی پایین تر غذای بی کیفیت خریداری نکنید.

بهترین غذای تر (کنسرو شده ) برای سگ بالغ چیست؟

مدل خانگی به همراه برنج Blue Buffalo غذای کنسرو شده سگ

قهوه ای و سبزیجات باغی است.

این غذا یکی از با کیفیت ترین محصولات برای سگ های بالغ است.این غذای کنسروی طعم و مزه بسیار خوبی دارد و از بهترین مواد طبیعی تهیه می شود.

این کنسرو فاقد مواد نگهدارنده و طعم های مصنوعی و وعده های غذای مصنوعی همچون گندم ، سویا و ذرت است و از تکه های مرغ پرشده است.سرشار از میوه و سبزیجات باغ و غنی از ویتامین و  مواد معدنی است.


10-غذای خشک سگ پتچی مدل Adult Mini وزن 400 گرم

غذای خشک سگ پتچی مدل Adult Mini وزن 400 گرم

مشخصات

ابعاد: 21*11*8 سانتی‌متر
وزن: 400 گرم
گونه حیوان: سگ
برند: پت چی
کشور سازنده: ایران

خرید محصول


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن