سرگرمی و ورزش

خرید قطب نما ارزان قیمت + 11 مدل با کیفیت

قطب نما در مدلهای قدیمی،نظامی،حرفه ای،کوهنوردی،ساده،روسی،دریایی،جک اسپارو،آمریکایی به فروش می رسد. قبل از خرید قطب نما به بررسی 11 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

تابحال تجربه سفر به خارج از شهر، جنگل کویر وغیره را داشته اید؟ زمانی که محو تماشای زیبایی های طبیعت شده اید و ناگهان متوجه شددی که کیلومترها از دوستان و هم سفرانتان فاصله گرفته اید.. حتما وهم و وحشت زیادی به سراغتان آمده. خصوصا اگردر محیط هایی باشید که آنتن دهی تلفن های همراه قطع شده باد و دسترسی برای پیداکردن مسیر خود نداشته باشید ودر چنین شرایطی یک وسیله بسیار هم و قدرتمند میتواند تمام نگرانی را ازشما دور کند. داشتن یک قطب نما که قبلا طریقه استفاده از آن را آموخته باشید.

بنابراین اگر اهل سفرهای این چنینی هستید داشتن قطب نما و یادگیری کار با آن در اولویت برنامه ریزی هایتان قرار دارد.اینکه قطب نماهای مغناطیسی چگونه کار می کنند وکدام حهت را نشان می دهند بسیار در جهت یابی به شما کمک می کند. و اصلا هم اهمیتی ندارد که قطب نمای شما از نوع مبتدی آن باشد یا نوع حرفه ای نظامی مهم است که شما می توانید بوسیله آن مسیر شمال را تشخیص دهید و از روی آن جهت یابی کنید. و به مسیر درست برسید.


1-قطب نما مدل نظامی

خرید محصول


قطب نما چیست و چه کابردی دارید؟ اگر اهل سفرهای کوتاه چند روزه به خارج شهرباشید قطب نما جزو وسایل اولیه شما باید باشد. .وسیله کوچکی که شامل  یک صفحه 360 درجه و یک عقربه و یک صفحه مندرج لغزنده ات که وبه وسیله آن می توانید جهت یابی کنید.

برای رفتن به کمپ های خارج از شهر و طبیعت گردی یک قطب نما ویک توپوگرافی جزو ضروری ترین وسیله به حساب می آید که باید قبل از هرچیز در کوله پشتی بگذارید. زیرا دیگر هرگز نگران گم کردن مسیر نمی شوید. البته به آن شرط که روش استفاده از آن را بدایند و الا که قطب نما نمی تواند زبان باز کند و مسیررا به شما بگوید.

استفاده از قطب نما به زمان های خیلی قبل برمیگردد. قرن ها قبل که انسان ها برای جهت یابی و ناوبری به آن نیاز داشتند. قطب  نما چهار جهت اصلی شمال ،جنوب ،شرق و غرب را نشان میدهد.

متداولترین نوعی که استفاده می شود نوع مغناطیسی آن است. که مجهز به یک سوزن مغناطیسی است و خود را میدان مغناطسی زمین همسو می کند. نوک این پیکان یا سوزن همیشه سمت شمال را نشان می دهد و طرف دیگر آن سمت جنوب را. علاوه بر این سوزن، نموداری نیز روی صفحه جهت یاب وجود دارد که جهات اصلی را با این حروف  N, S, W, E نشلن داده

و جهت های فرعی نیز به این شکل نشان می دهد.:  NE (شمال شرقی) ، SE (جنوب شرقی)، SW (جنوب غربی)، NW (شمال غربی).البته در برخی از قطب نماها نیز درجه هایی وجود دارند که زاویه ها رانشان می دهند مثلا 90 درجه شرق، 180 درجه جنوب وغرب 270 درجه.

در هواپیما قطار و کشتی یا فضاهای در حال حرکت قطب نماهای مغناطیسی نمی توانند بخوبی کار کنند  و ایجاد دردسر می کنند. چرا که هیچ زاویه کوچکی هم نباید در سطح آن ایجاد شود زیرا ممکن است اطلاعات اشتباهی را نمایش دهد. به همین دلیل در هواپیما و کشتی از نوع ژیروسکوپی استفاده می شود.


2-قطب نما مدل نظامی

خرید محصول


با وجود GPS چه نیازی به قطب نما؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که درعصر تکنولوژی و با وجود GPS های پیشرفته چه نیازی به قطب نما وجود دارد؟ اما اگر خود شما در حین کمپینگ یا طبیعت گردی مسیرتان را گم کنید نه گوشی همراه  و نه GPS ها نمی توانند کمکتان کنند و تنها وسیله ای که راه را به شما نشان می دهد قطب نماست.زیرا در مناطق خارج از شهری و در دل طبیعت و کوه پوشش دهی تلفن همراه وجود ندارد.

 پس حال که ضرورت یادگیری ان را متوجه شددید بهتر است به یادگیری آن بپردازید .

قطب نما از په بخش هایی تشکیل شده است:

قطب نما شامل یک دایره ی شیشه ای شفاف است که صفحه کوچکی درون آن قرار دارد رو این صفحه کوچک سوزن قرار دارد . اطراف این محفظه شیشه ای را محافظی از جنس پلاستیک احاطه کرده است.صفحه مندرج لغزنده اطراف صفحه قطب نما قرار گرقته و یک درجه نشانگر نیز دارد.

عقربه مغناطیس که همان سوزن قطب نماست روی یک محور در مرکز صفحه شناور است. ک سر آن معمولا به رنگ قرمز است و جهت شمال را نشان می دهد.  

یک نکته مهم در یادگیری قطب نما وجود دارد که باید بخاطر سپرد، قطب نمای مغناطیسی نقطه شما مغناطیسی زمین را نشان می دهد که با جهت شمال حقیقی چند درجه تفاوت دارد. بسته به مکانی که قرار دارید تین درجه تا 20 درجه متغیر است.

انواع قطب نما: قطب نماها بسته به کیفتی که دارند در انواع مختلف وجود دارند. مانند قطب نمای پلاستیکی، قطب نماهای نظامی و… قطب نمای جهت دار مناسب کوله گردها می باشد زیرا برای تعیین جهت و موقعیت خود از آن استفاده می کنند. معمولا قطب نماهای حرفه ای دارای چند لوازم جانبی نیز هستند. وسایلی از قبیل:

 • ذره بین که برای خواندن اعداد کوچک روی نقشه و نمادها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • آینه که برای دیدن جهت عقربه به طور دقیق استفاده دارد.
 • برخی از قطب نماها مجهز به قابلیت کار در شب هستند که البته توصیه ما این است که در شب به جاای ناشناخته پیاده روی نکنید.
 • کلینومتر که برای سنجیدن شیب یک سطح می باشد.
 • پیکان تنظیم انحراف که از اسم آن مشخص است برای تصحیح مغناطیسی بکار می رود.

در قطب نماهایی که مجهز به پیکان انحراف هستند ، پیکان جهت نما متغیر اما قابل تنظیم است.

اگر تازه قصد ماجراجویی وسفر به ناشناخته ها را دارید نیازی نیست قطب نمای پیشرفته نظامی تهیه کند. البته قطب نماهای ارزان بی کیفیت نیز مناسب شما نیستند.


3-قطب نما کد cmplst444

خرید محصول


به سراغ یادگیری نحوه کار با قطب نما برویم:

مرحله اول: همه وسایلی که می توانند بر قطب نما تاثیر داشته باشند مانند وسایل فلزی، یا خطوط ولتاژ برق فاصله بگیرید.

مرحله دوم: دست تان را جوری مقابل قفسه سینه خود نگه دارد که فاصله آرنج تا قفسه سینه 90 درجه داشته باشد. حال قطب نما را درکف دست خود بگیرید و دستتان را تا جایی که ممکن است صاف بگیرید مسیری که نوک قرمز سوزن نشان می دهد شمال است. ( منظور قرار دادن قطب نما در جایی بدون حرکت است )

مرحله سوم: در این مرحله باید جهت حرکت خود را پیدا کنید. برای اینکار صفحه اطراف محفظه قطب نما که مندرج است را بپرخانید تا زمانی که پیکان جهت نما در راستای سوزن مغناطیسی قرار بگیرد. اکنون پیکان جهت نما مسیر حرکت را به شما نشان می دهد.

مرحله چهارم: برای تعیین جهت یک تپه یا کوه و یا دریاچه، باید به سمت آن بچرخید و مراحل قبل را تکرار کنید. برای اطمینان بیشتر از مسیر بهتر است بعد از گذشت مقداری از مسیر مجددا حهت یابی کنید.

اگر مبتدی هستید این روش را بکار بگیرید:

قبل از سفر در مناطقی که هرگز ندیده اید با قطب نما کار کنید.نقشه را در دست بگیرید در این حالت پیکان قطب نما باید سمت بالای نقشه یعنی شمال را نشان بدهد. حتی اگر به سمت جنوب حرکتمی کنید نیز با قرار دادن خود در مسیر شمال سعی کنید راه را پیدا کنید.

جالب است بدانید که طراحی مغز انسان به گونه ایست که به سمت شمال گرایش دارد . یعنی در هنگام قرار گرفت د رمسیرشمال می تواند مسیررا جهت یابی کند. دقیقا مثل نقشه ها که همیشه به سمتش مال گرایش دارند.

بنابراین وقتی در جنگ و یا کویر گم شدید با قطب نما شمال را پیدا کنیدو بعد در ذهن خود نقشه را ترسیم کنید و بر اساس حافظه بصری خود شروع به حرکت کنید. همانطور که گفتیم طبق مطالعات بیشتر افراد می توانند نقشه تقریبی منطقه ای که در آن واقع شدند را تجسم کنند البته وقتی که رو به شمال بایستند.

پیاده روی و گشت وگذار در مکان های دور افتاده بدون قطب نما واقعا گیج کننده و دشوار است. در حال صعود از کوه و یا عبور از جنگل قطب نما بزرگترین کمک است. سعی کنید آن را یاد یگیرید.


4-قطب نما نظامی مدل دو

قطب نما نظامی مدل دو

مشخصات

 • ابعاد
  22×10×3 سانتی‌متر
 • وزن
  69 گرم
 

خرید محصول


5-قطب نما مدل لزانتیک 2

خرید محصول


6-قطب نما کد TB 101

خرید محصول


7-قطب نما خوردو کد 725

قطب نما خوردو کد 725

مشخصات

 • ابعاد
  8 × 6.5 × 5.5 سانتی‌متر
 • وزن
  79 گرم
 • سایر توضیحات
  جنس: پلاستیک و شیشه
 •  
  پایه از نوع گردان
 

خرید محصول


8-قطب نما مدل T21

خرید محصول


9-قطب نما مدل SES

قطب نما مدل SES

مشخصات

 • ابعاد
  1.3 × 2.3 × 2.3 سانتی‌متر
 • وزن
  15 گرم

خرید محصول


10-قطب نما 10 کاره مدل T10


11-قطب نما مدل CAP2

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن