خانه و سبک زندگی

سیم مسوار از کجا بخریم – سیم مفتول از کجا بخرم – بهترین مارک سیم مفتول نازک رنگی

مسوار از کجا بخریم؟ سیم لاکی از کجا بخرم؟ سیم مفتول نازک از کجا بخرم؟ مسوار از کجا بخریم؟ سیم مفتول را از کجا تهیه کنیم؟ سیم مفتول نازک در مدلهای مسی،استیل،برنجی، مسوار، گالوانیزه،نقره و بسته بندی به فروش می رسد.قبل از خرید مفتول به بررسی 3 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

مفتول آلیاژی از جنس آهن است ک روی آن روکش مس و روی و قلع قرار میگیرد. این روکش ها مفتول را در برابر رطوبت مصون میکند.

انواع مختلفی از مفتول داریم شامل:مفتول سیاه،سفید،گالوانیزه،رنگی و ….

مقاله پیشنهادی: قیمت اره باغبانی

نوعی مفتول مسوار داریم که روی آن آلیاژ مس و قلع است. برای انجام فرآیند مسوار ابتدا مفتول را میگوییم و سپس حرارت میدهیم و در آلیاژ مس  و قلع می غلتانیم. دو نوع مفتول گالوانیزه ی سرد و گرم داریم که مقاومت نوع کرم از نوع سرد بیشتر است چون مقدار روی بیشتری دارد. برای بریدن مفتول به یک قیچی نیاز داریم که انواع مختلفی دارد مثل قیچی رومیزی،وسط نیز،کف چین،زاویه دار و … برای خرید قیچی به طول دسته،قیمت جنس تیغه ،جنس و روکش دسته و …. توجه میکنیم. این قیچی ها قیمت های متفاوتی دارند که بر اساس نیازتان باید قیچی مورد نظر را انتخاب کنید و بخرید. میتوانید مفتول و قیچی هارا از سایت های اینترنتی بخرید و یا حضوری خرید کنید.


1-سیم مفتول 1 در 0.75 مدل SMF

خرید محصول


مفتول ها انواع مختلفی دارند مانند:مفتول سیاه،مفتول سفید ،مفتول گالوانیزه و مفتول رنگی و… 

ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی مفتول ها آلیاژ آهن است و مفتول ها انواع مختلفی دارند که بر اساس شیوه ی پرداخت و روند تولید و شکل دهی و پوشش بودی و روکش گذاری ،جنس ماده ای اگه در آن استفاده میشود و نوع آب بندی و موادی که برای لعاب بندی استفاده میشود و حرارتی که در آن مفتول آماده میشود ،متفاوت است و هر کدام از مفتول ها با توجه به ویژگی هایی که دارند،قیمت متفاوتی نیز دارند.

مفتول مسوار از جنس آهن است که شاخه ای یا کلافه ای تولید میشود و به حالت قرقره  یا ورقه ای در بازار وجود دارد.

مفتول مسوار از جنس آهن است و دارای روکشی از مس و قلع است که بیشتر آن از جنس قلع است و البته مس باعث سخت شدن و افزایش مقاومت و استحکام مفتول میشود.

مقاله پیشنهادی: بهترین شیر پاک کن ایرانی

قبل از انجام مسوار باید حتما مفتول ها را بشوریم و چربی را از روی آن ها برداریم و ضد عفونی کنیم و آسودگی هایی که وجود دارد را با آب و صابون از ببین ببریم.

قبل از انجام مسوار و فرو بردن مفتول در حوضچه ی سولفات مس ،بهتر است سطح مفتول ها اسید شوی و صیقلی شود.

مفتول مسوار که نام دیگر آن سیم مسی است همانطور که در راهنمای خرید آن ذکر شده نوعی مفتول سفید است که توسط انجام پروژه ی مسوار سازی به سیم مسی تبدیل میشود.

در مرحله ی آخر مفتول هارا می کشند و جمعه آوری میکنند که به ۲ شکل شاخه شاخه یا کلافه ای  آن را به بازار عرضه کنند.


2-سیم مفتول 1 در 2.5 مدل SMF

سیم مفتول 1 در 2.5 مدل SMF

مشخصات فیزیکی

 • نوع
  سیم افشان
 • وزن
  200 گرم
 • جنس مغزی
  مس
 • جنس شیلد
  مسوار آلومینیوم
 • ویژگی‌ها
  – سیم مفتولی(خشک)
 • سایز (قطر)
  2.5
 

خرید محصول


بر اساس شیوه ی تولید مفتول های گالواتیزه، ۲ نوع از آن ها در بازار وجود دارد:

گالوانیزه سرد

این نوع مفتول جون ضخامت روی که روی آن قرار میگیرد نسبت به گالوانیزه ی گرم کمتر است ،در مقابل رطوبت مقاومتش کمتر است و جالب است بدانید که این مفتول با روش آبکاری سرد به صورت الکترولیز و با برق پوشش دهی میشود .

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک دمنده و مکنده

روش انجام گالوانیزه ی سرد به این صورت است که ابتدا شست و شوی مفتول انجام میشود و سپس اکسیزدایی مفتول سیاه و سپس به واسطه ی الکترولیز یک لایه ی روی با عمق کم روی آن کشیده میشود که مقاومت نسبی نسبت به رطوبت و شکنندگی و انعطاف پذیری و مصونیت در برابر زنگ زدگی و خوردگی به آن اضافه  میشود.

مفتول گالوانیزه گرم

در این مفتول بر خلاف مفتول گالوانیزه ی سرد،روی بیشتری دارد و بدانید گالوانیزه ی گرم همان مفتول سفید است و برای درست کردن آن اول مفتول سیاه را حرارت میدهند تا کربن آن به کمترین میزان برسر و ترم و نفوذ پذیر شود،سپس آن را در روی جذاب غوطه ور میکند و یک روکش عمیق و یکنواخت و زیبا برای آن ایجاد میشود.

نکات کلیدی هنگام خرید قیچی مفتول بر

انتخاب نوع :اولین نکته برای خرید قیچی های غیر برقی توجه به نوع آن است که برای انتخاب نوع مناسی میتوانید همین مزار بی که در بالا توضیح دادیم را مطالعه کنید تا بتوانید قیچی مناسب را تهییه کنید.

جنس تیغه:تیغه ی این قیچی ها از جنس فولاد است ،در نتیجه مقاومت بالایی دارد و بسیار تیز است و میتواند برش های خوبی روی مفتول ایجاد کند و نکته ی مهم هنگام خرید قیچی این است که به تیغه ها توجه کنید.

طول دسته:از نکات مهم دیگر برای خرید قیچی توجه به طول دسته ی قیچی است که باید آن را با توجه به ضخامت و سختی قطعه ی فلزی که میخواهید ببرید انتخاب کنید و جالب است بدانید که هرچه طول دسته بیشتر باشد، شما میتوانید بیشتر فشار وارد کنید و راحت تر قطعه را ببرید.

جنس و روکش دسته:جنس این قیچی ها اغلب از استیل یا فولاد است و روکش آن ضد تعریق و لیز خوردگی است و حتما هنگام خرید به آن توجه کنید .و بدانید که بگید از اینکه در طول کار شما خسته نشوید و آسیبی به دست و بدن شما وارد نشود ،طراحی دسته ی قیچی باید بر اساس اصول ارگونومیکی باشد.

مقاله پیشنهادی: ابزار نجاری

قدرت قیچی:قیمت این قیچی ها بر اساس مواردی که تا الان گفتیم مانند دسته،جنس و…مشخص میشود و شما باید با توجه به نیازی که دارید و چیزی که مناسب شما است قیچی مورد نظر خود را انتخاب کنید.


3-سیم مفتول 1 در 6 مدل SMF6

خرید محصول

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک گوشی پزشکی

مقاله پیشنهادی: مقوا فابریانو مشکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن