خانه و سبک زندگی

قیمت پشم شیشه لحافی و خیاطی، خرید پشم شیشه متری برای لحاف، (ارزان قیمت و با کیفیت)

الیاف متری از کجا بخرم؟ اگر به دنبال خرید پشم شیشه کیلویی با ضخامت مناسب و نازک و کوبیده و فشرده برای تشک، نمدی، لحافی،بالش، دستگیره،عروسک سازی،روتختی،کیف و سرویس اشپزخانه هستید، قبل از خرید بهترین پشم شیشه برای لحاف توصیه می کنم به نظرات خریداران پشم شیشه توجه نمایید:پشم شیشه از کجا بخریم؟ 

خرید محصول

هیچ چیزی مانند قبض گاز نمی تواند شما را به فکر استفاده از عایق هایی مثل پشم شیشه بیاندازد. شما می توانید با استفاده از موادی مانند پشم گوسفند طبیعی تا فایبرگلاس و با قیمت مناسبی، اتاق خود را نه تنها فقط برای زمستان بلکه برای تمام طول سال عایق بندی کنید. عایق بندی خانه باعث می شود خانه شما در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر باشد و از ورود سرمای شدید به خانه در فصل سرما جلوگیری کند.

اگر قیمت گران و نبودن یک فرد مطئن برای انجام عایق بندی خانه هایتان شما را به دردسر می اندازد شما می توانید با کمک و راهنمایی های ما خانه خود را عایق بند کنید. اگر اتاق شیروانی شما رطوبت ندارد و راحت به آن دسترسی دارید شما می توانید خودتان کارهای عایق بندیش را انجام دهید. اگر شما تا به حال فقط یک قاب به دیوار زده باشید پس ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که نصب کدام نوع از عایق های زیر شیروانی آسان است؟ و یا ضخامت عایق ها چقدر است؟ از این رو ما برای شما یک لیست برای راهنمایی تهیه کرده ایم که با خواندن ان می توانید در آخر خودتان عایق را نصب کنید.


1-پشم شیشه مدل P04 بسته طول 4 متر

پشم شیشه مدل P04 بسته طول 4 متر

مشخصات

 • وزن
  750 گرم
 • ابعاد
  40*40*40 سانتی‌متر
 • جنس
  پشم شیشه
 • سایر توضیحات
  4 مترمربع پشم شیشه سفید برفی به ضخامت حدود 2 سانتی متر به صورت ابعاد 2 متر در 2.1 متر

خرید محصول


عایقی مثل پشم شیشه چطور کار می کند؟

برای اینکه بفهمید چه نوع عایقی برای شما مناسب است باید اول بدانید عایق برای عایق بندی اتاق شما چه نقشی می تواند داشته باشد و چطور کار می کند. حرارت داخل خانه می تواند از راه هایی مانند پنجره ها، درها و دیوارها، بیرون برود اما مقدار زیادی (حدود 25٪دریک خانه عایق بندی نشده) از حرارت خانه،از طریق سقف به بیرون می رود.

عایق ها مانع بیرون رفتن گرما می شوند و مثل یک سپر بین خانه و محیط بیرون عمل می کند. درست است که عایق ها از مواد مختلفی مثل پشم گوسفند ،تخت های شیشه ای یا تخت های محکم درست می شوند اما همه آن ها کار یکسان و مشابهی انجام می دهند. آن ها حرارت را در محفظه های هوای کوچکی که در ساختار خود دارند، به دام می اندازند و مانع از دست رفتن آن و خارج شدن به بیرون می شوند.

مزایای استفاده از عایق چیست؟

با استفاده از عایق، خانه شما در زمستان گرمتر و در تابستان خنک تر خواهد شد ولی اگر از عایق استفاده نکنید بیش از یک چهارم گرمای خانه ی شما هدر می رود. با توجه به این گرمای هدر رفته به ارزش آن پی می برید. اگر سقف را به درستی عایق بندی کرده باشید از آن می توانید تا 40 یا 50 سال استفاده کنید.

بطور کلی هزینه عایق بندی خانه آنقدر به صرفه است که می تواند چند برابر هزینه ای که برای آن شده را جبران کند. شما هر سال می توانید به میزان بالایی در پولی که برای قبض های خانه پرداخت می شود، صرفه جویی کنید و به محیط زیست کمک کنید، چون تقریبا یک سوم انتشار کربن مربوط به گرمای خارج شده  از خانه ها می باشد.  شما با استفاده از عایق می توانید آلودگی صوتی بیرونی را هم کم کنید. این مناسب کسانی می باشد که خانه هایشان در زیر مسیر پرواز هواپیما و یا در کنار جاده قرار دارد.

انواع مختلف عایق:

انواع مختلفی از عایق ها با اندازه و کاربردهای متفاوتی وجود دارند که با انتخاب مناسب می توانید یکی از آن ها را با اندازه و شکل مناسب برای اتاق خود استفاده کنید.

عایق پتویی یا پوشینه ای

 • عایق پتویی یا پوشینه ای

عایق های پتویی یکی از ارزان ترین عایق های مخصوص اتاق های زیر شیروانی می باشد که به صورت رول در بازار وجود دارد و به فروش می رسد. برای ساخت این نوع عایق از مواد های مختلفی مانند الیاف معدنی (الیاف سنگ)، فایبرگلاس، الیاف پلاستیک و الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم استفاده می کنند. همچنین مدل هایی که سطح بازتابنده فویلی دارند نیزموجود هستند.

 • عایق پر شده با فشار کم (Loose-fill)

این نوع عایق ها وزن کمی دارند و از از ذرات کوچکِ موادی مانند مواد معدنی، سلولز و فوم ساخته شده اند. این عایق ها چون نرم هستند و دانه های آن آزاد می باشند، برای پر کردن اطراف انسدادها و یا تیرچه های نامنظم مناسب هستند ولی به عنوان عایق برای جاهایی که سرد است مناسب نیست.

 • عایق ورقه ای

اگر بخواهید تخته های سفت و جامد را که به آنها تخته های عایق PIR هم می گویند نصب کنید خیلی آسان است پس در وقت شما صرفه جویی می شود. با وجود گرانی این نوع عایق ها ولی نسبت به عایق های دیگر کارآمدتر هستند. این عایق را می توانید با تخته گچی بپوشانید و تزئین کنید.

 • عایق الیاف دمیده

این عایق ها به صورت حرفه ای، با دمیدن مکانیکی مواد سست و سبک در بین تیرچه ها نصب می شوند و نسبت به عایق های دیگر گران تر می باشد. در این عایق چون مواد سست و سبکی به کار برده شده پس برای زیر شیروانی هایی که فضای خیلی سرد دارند مناسب نیست ولی می تواند تمامی گوشه ها و کناره هایی که دسترسی به آن ها سخت است را پر کند.

از چه موادی برای عایق بندی  اتاق خود استفاده کنیم؟

عایق های مناسب اتاق، از موادهای مختلفی درست شده اند که شما با توجه به نیازتان می توانید یک نوع از آن ها را انتخاب کنید. اگر فرق بین پشم گوسفند و پشم مواد معدنی را نمی دانید در ادامه با فرق آن ها آشنا می شوید.

پشم معدنی

پشم معدنی سبک و ارزان قیمت می باشد و از سنگ آتشفشانی ساخته می شود. برای درست کردن پشم معدنی باید سنگ آتشفشانی ذوب شود و روی حرارت آن را با رزین و روغن مخلوط کنید که بهم متصل شوند. برای عایق بندی، این ماده به صورت رول و مانند پتو قرار می گیرد و یک وسیله سنگین را در بالای آن قرار دهید تا به عمق مناسب برسد. همچنین می توانید برای عایق بندی تیرچه ها، پشم معدنی را با توجه به اندازه آنها برش دهید. برای اینکه عایق از سطح جدا نشود می توانید از وسایلی اسفاده کنید که مانع جدا شدن آن ها شود.

 • ویژگی های مثبت پشم معدنی:

پشم معدنی هم به عنوان عایق حرارتی و هم عایق صوتی عمل می کند و با توجه به نصب آسان مقاومت زیادی در برابر آتش دارد.

 • ویژگی منفی:

اگر وزن زیادی روی آن قرار دهید علاوه بر فشرده شدن ممکن است پشم پاره شود.

پشم گوسفند

شما می توانید از پشم نرم و طبیعی گوسفند برای عایق بندی اتاق خود استفاده کنید. لمس کردن عایق ساخته شده با پشم گوسفند برای شما خطری ندارد و پوست شما را تحریک نمی کند، بنابراین می توانید بدون پوشیدن لباس محافظ، آن را در محل مورد نظر نصب کنید. از این نوع عایق می توان برای عایق بندی تیرچه ها و درزها  هم استفاده کرد. از این نوع عایق برای جذب رطوبت، جلوگیری از کپک زدن و پوسیدگی استفاده می کنند.

 • معایب پشم گوسفند:

پشم گوسفند از پشم شیشه و پشم معدنی می باشد. نسبت عایق بودن پشم گوسفند نسبت به سایر پشم ها کم تر است پس باید از مقدار زیادی برای عایق بندی استفاده کنید.

پشم شیشه

پشم شیشه (که به آن فایبرگلاس نیز گفته می شود) محبوب ترین و ارزان ترین نوع عایق می باشد. قبل از ریسیدن پشم شیشه آن را با با شیشه و ماسه ذوب می کنند تا به شکل الیافی که به رزین متصل اند در بیایند. پشم شیشه مانند پشم گوسفند انعطاف پذیر می باشد.

 • مزایای پشم شیشه:

پشم شیشه در برابر آتش مقاوم است و با ویژگی ضد حشره بودن با محیط زیست سازگار است.

 • ویژگی های منفی پشم شیشه:

اگر پشم شیشه به پوست بدن شما بخورد، پوستتان تحریک می شود پس لازم است موقع استفاده از ان لباس محافظ بپوشید. پشم شیشه وقتی خیس و مرطوب بشود خاصیت عایق بودنش کم می شود پس نباید از این پشم برای مناطق مرطوب استفاده کنید.


2-پشم شیشه مدل P101 بسته 2 متری

پشم شیشه مدل P101 بسته 2 متری

مشخصات

 • وزن
  100 گرم
 • ابعاد
  100*200 سانتی‌متر
 • جنس
  نخ
 

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن