تکنولوژی

قیمت و خرید پچ کورد فیبر نوری ارزان قیمت

اگر به دنبال پچ کورد فیبر نوری با قیمت مناسب هستید، توصیه می کنم قبل از خرید به بررسی نظرات خریداران بپردازید. در اینجا یک مدل پچ کورد فیبر نوری معرفی شده است:

خرید محصول

پچ کورد فیبر نوری چیست؟

پچ کورد فیبر نوری کابلی است برای ایجاد ارتباط و اتصال در شبکه های فیبر نوری استفاده میشود.
پچ کورد فیبر نوری در انواع sc_lc, lc_lc,sc_sc,, مالتی مود، سینگر مود و… میباشد. این دستگاه دارای تعداد پورتهای متفاوتی مثل ۴، ۲، ۶، و… میباشد
این کالا به صورت متری در سایز های گوناگـون ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۵،۴۰، ۳،۱،۲۵، ۵ تری و… به فروش میرسد.

مقاله پیشنهادی : طعمه سوسک تارومار از کجا بخریم

در این مطلب شما را با این رابط فیبر نوری بیشتر اشنا خواهیم کرد.
پچ کورد فیبر نوری، کابلی می باشد که دو طرف ان به کانکتور فیبر نوری متصل میشود. این وسیله برای برقراری ارتباط میان تجهیزات و اجزا در کانال فیبر نوری استفاده میشود و ان را به نام پچ کیبل میخوانند.

گونه های گوناگونی از پچ کورد فیبر نوری با گونه های متنوعی از کانکتورها مثل LC، FC، SC، ST، MU ، MTRJ و E2000 و…. وجود دارد.

مقاله پیشنهادی : جو دوسر پرک

کابل‌های Connectorized (یا Pre-Connectorized یا Pre-Terminated) کابل هایی می باشند که دارای کانکتور از پیش تعبیه شده هستند. کلا این کابل ها را پچ کورد فیبر نوری که دو کانکتور در دو جهت کابل دارند و یا پیگتیل فیبر نوری یک کانکتور در یک جهت کابل دارند، میخوانند.

گونه های پچ کورد فیبر نوری
گونه های متفاوت پچ کورد فیبر نوری وجود دارد و انها را به طور کلی به دو گروه کانکتور و کابل دسته بندی میکنند.

پچ کوردهای فیبر نوری با گونه های متفاوت کانکتورها:
پچ کوردهای فیبر نوری را می توان با گونه های زیاد کانکتورهای فیبر نوری تقسیم بندی کرد.

مقاله پیشنهادی : برای خرید میز تلویزیون کجا برم

برای مثال پچ کورد lc به این خاطر که کانکتور lc دارد به این اسم نامیده میشود. به این ترتیب می توان از پچ کورد SC، ST، FC، MT-RJ، E2000، MU و MPO / MTP و… نام برد.

گونه دیگر تقسیم بندی که به گونه صیقل دادن فرول کانکتور شده به سه گونه پچ کورد PC، UPC، APC دسته بندی میشود.

پچ کورد LC:

این پچ کورد با کانکتور LC پایان میگیرد. LC نام اختصاری کانکتور لوسنت می باشد. کانکتورLC به شیوه چهارچوب فشار و چفت شدن است.

مقاله پیشنهادی : بیبی چک را از کجا تهیه کنیم

این گونه از جنس سرامیکی، با بدنه پلاستیکی و فرول با ابعاد دقیق ۲۵/۱ میلیمتر میباشد.
پچ کورد lc گونه پر هوادار پچ کورد نوری میباشد که قاب کوچکی دارد و فضای کمی به خود میگیرد. این مدل به میزان وسیعی برای نصب و راه اندازی نواحی متراکم و کم حجم کاربرد دارد.

پیچ کورد LC دارای یک فرول ۲۵/۱ میلی متری است که نصف پچ کورد ST میباشد. ان گونه از پچ کورد در موقعیت انفرادی مود بسیار کارامد است و محبوبیت زیادی دارد و پر مصرف است. پچ کورد LC مطابق با یکسان سازی IEC وTelcordia

ANSI / EIA / TIA است. کانکتورهای پچ کورد LC هم برای اندازه 1.6 mm/2.0mmو همچنین برای سایز 3.0mm کاربرد دارند.

مقاله پیشنهادی : بهترین مارک پنیر پیتزا

پچ کورد SC:

این پچ کورد نیز با کانکتور SC پایان میگیرد این کانکتور توسط کمپانی ژاپنی NTT ابداع شده است. SC علامت اختصاری کانکتور مشترک یا کانکتور میدان و یا کانکتور یکسازن سازی میباشد.

کاربرد انها در ارتباطات اطلاعات و مخابرات فیبر نوری بسیار رایج است. این گونه کانکتور از نوع فشار و کشش است و قادر است برای هزار چرخه اتصال به کار گرفته میشود.

مقاله پیشنهادی : چراغ سنسور دار

خرید پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری مدل sc-sc طول 5 متر

مشخصات

  • طبقه‌بندی
    Cat 7
  • سرعت انتقال اطلاعات
    1310-1550
  • AWG (ضخامت کابل)
    3MM

خرید محصول


پچ کورد SC در کانکتور خود یک قفل دارد و با این حرکت به واسطه فرول سرامیکی یک اتصال میزان ایجاد میشود. پچ کورد SC ارزان، ساده و طول عمر زیادی دارد که جز قابلیت های مخصوص این مدل است.

قیمت ان پایین و هزینه ان کم است. این پچ کورد به میزان وسیعی در کانالهای فیبر نوری به کار گرفته میشود و دارای اکسید زیرکونیوم و فریم پلاستیکی است.

پپچ کورد ST:

این پچ کورد نیز با کانکتوری به همین نام پایان میگیرد. ST نام اختصاری straight-tip میباشد. این کانکتور دارای قطر ۵/۲ میلیمتر است.

این گونه از پچ کورد از طریق AT&T گسترش یافته در اواخر قرن بیست هواداران بسیاری داشت. شکل این کانکتور سر نیزه ای است و یک فرول طویل فنری برای نگهداری فیبر دارد.

این گونه از پچ کورد در هر دو گونه مولتی مود و سینگل مود وجود دارد. اداپتورهای سیمپلکس و دوبلکس افقی نصب شده و دارای محفظه پلاستیکی یا فلزی است و خود دارای دو زیر گروه استر از جنس برنز فسفات و یا اکسید زیرکونیوم است.

بعضی افراد محفظه فلزی را به پلاستیکی ترجیح میدهند. پچ کورد فیبر نوری ST یک نوک صاف و مستقیم دارد سبب ورود و خروج اسان ان شده است.

اگر فکر میکنید، توان بالایی را مصرف میکنید و قادرید ان را مجددا جا بزنید، این گونه از کانکتور تا ۵۰۰بار ورود و خروج استاندارد را بدون هرگونه مشکلی انجام خواهد داد. این پچ کوردها جز نسلهای قدیم پچ کورد هستند ولی همچنان به میزان وسیعی برای کانالهای مولتی مود، مثل شبکه های محلی برای ساختمان ها و دانشگاه ها کاربرد دارد.

پچ کورد FC: این نوع پچ کورد کانکتور FC دارد و شیوه وصل شدن به شکل پیچشی است، FC نام اختصاری(Fixed Connector) است. سازنده ان کمپانی NTT است. این پچ کورد بدنه فلزی دارد و شکل پیچشی است. در پچ کورد FC فرول و استر به کار رفته در کانکتورها همانند SC میباشد.

پچ کورد FC در هر دو مالت سینگل مود و مولتی مود وجود دارد. این گونه از پچ کورد در محلهایی با لرزش،بالا استفاده میشوند و به شکل پیچشی مستحکم بسته میشود. ولی حتما پیش از سفت گردن ان را به شکل دقیق و میزانی وارد کنید.

پچ کورد MTRJ: این پچ کورد هم با کانکتور MTRJ خاتمه می یابد. و نام ان مختصر شده فیش سفارش انتقال مکانیکی می باشد. این کانکتور از MT و RJ گسترش یافته است.

محفظه و فرول پلاستیکی دارد و از خصوصیات ویژه ان ارتباط دو کانکشن فیبر نوری است. این کانکتور برگرفته از قاب فرول MT که به وسیله شرکت NTT ابداع شد، میباشد.
هر خانه کانکتور MTRJ دارای دو کر فیبر (دوبلکس) دارا است و به کانکتور مسی اترنت RJ45 بسیار شبیه است .این کانکتور نصف سایز کانکتور SC است و در شیوه های فیبر تا دسکتاپ باعث کم شدن قیمت در هر پورت فیبر خواهد شد.

این کانکتورها به دو گونه نر و ماده وجود دارند. کارایی ان ها برای کاربردهای شبکه است. ستیز ان از فیش های تلفن استاندارد کمی کوچکتر است و کار با ان راحت است
پچ کورد E 2000
این پچ کورد نیز باکانکتور E 2000 پایان میگیرد. این کانکتور از فرول، از گرد و خاک و خش محافظت میکند.و دریچه و دیافراگم فنری شکل دارد.

زمانی که کانکتور ازاد است دریچه و دیافراگم به طور خودکار میبندد مانع از ورود الودگی به درون ان و خروج نور لیزر مبشود. زمانی به اداپتور متصل شود، به صورت خودکار باز میشود.

چهارچوب ان شبیه به کانکتور SC ولی کوچکتر میباشد. این نوع پچ کورد جز جدیدترین کابل های این سبک است و نسبت به دیگر پچ کوردهای فیبر نوری قیمت ان بالا است.

پچ کورد MU
این پچ کورد با کانکتور MU پایان میپذیرد. کاور و محفظه پلاستیکی دارد. ساختار ان به شیوه فشار و کشش است. کانکتور MU جز کانکتورهایی است قاب کوچک دارند و قابلیت های یک فرپل کانکتور LC با قطر ۲۵/۱ میلیمتری را دارد. از لحاظ کارکرد مشابه به کانکتور SC است.

از لحاظ سایز هم اندازه کانکتور LC است و به SC کوچک نیز معروف است. کاربرد این کانکتورها در ارسال پیشرفته نوری، تبادل و سیستم های مشترک و یا نرم افزار با سرعت بالای اطلاعات است. جدیدا این پچ کورد را برای جانشینی SC ارتقا داده اند.

پچ کورد MPO / MTP: این پچ کورد با کانکتور
MPOپایان میپذیرد. این پچ کورد ظرفیت بالایی با متصل شدن چند فیبر بر محور ساخت فرول نوع MT دارد.

ساختار این کانکتور بر پایه فشار و کشش است و منطبق با IEC 61754-7 و TIA / EIA 604-5A است و برای خاتمه مسیر و ترمینه کردن ان و برای موارد مصرف با ظرفیت بالا، به صرفه میباشد.

این پچ کورد در کابل ریبون به کار گرفته میشود و در اسمبلی ظرفیت خروجی چند فیبر استفاده میشود.
ین پچ کورد در هر کانکتور دارای چندین فیبر است و قادر است چند اتصال را با یک کانکتور ایجاد کند، این تعداد ۱۲،۲۴، ۳۶ و…است. MTP سری اپگرید شده MPO است.

کانکتور MTP یک اتصال با ظرفیت بالا میان تجهیزات شبکه در اتاق مخابرات به وجود میاورد. و برای این کاربرد ها مناسب است. این گونه پچ کورد بر پایه سیستم فشار و کشش چفت میشود و به اسانی داخل و خارج میشود.


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن