سرگرمی و ورزش

گتر کوهنوردی ارزان – خرید گتر کوهنوردی ارزان قیمت

گتر کوهنوردی صخره در مدل گایا به فروش می رسد. بهترین راهنمای خرید گتر کوهنوردی، نظر خریداران است که ما در اینجا به بررسی 8 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

 خرید محصول

گتر محافظی است که به کفش وصل می شود. و در هنگام برف و باران و برای کوهنوردی مناسب است. گتر ها ساق پا و قسمت بالایی کفش را می پوشانند و مانع از ورود سنگریزه و اشیای دیگر به داخل کفش می شوند.

تلفظ آن به شکل گِتر است. گتر از ضروری ترین لوازم کوهنوردی محسوب می شود.

گتر کوهنوردی سبک برای انواع فعالیت مناسب و قابل تنفس است. و از شما در مقابل صخره‌ها، باران و محیط مرطوب مراقبت می کند.

گتر کوتاه می تواند ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر بالای کفش را بپوشاند. در مواقع برف عمیق از گتر های استاندارد تا زیر زانو هم می توانید استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که در صورت نیاز میتوانید شلوار گتر دار نیز خریداری کنید. که ظاهر آن به شکل شلوار است و دو بند کشی بر روی سرشانه دارد. و به ثبات شلوار کمک می‌کند. این شلوار مناسب اسکی بازان است.

مقاله پیشنهادی:پوره میوه کاریز

از جمله کاربردهای گتر؛ مانع از سرمازدگی می‌شود، از ورود آب و برف آبکی به درون کفش ممانعت می کند، از ورود سنگ و شن به کفش جلوگیری می کند، لباس را از فرسایش نجات میدهد، پارا گرم نگه می دارد.

گتر کوهنوردی صخره‌ای کامفی پرو، مناسب کوهنوردی در برف عمیق است. و می توان ساعت ها در برف با آن راه رفت. زیرا تسمه به کار رفته در آن از جنس پلی پروپلین بادوام است. و میتوان سالها از آن استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی:رابط شیردهی

گتر کوهنوردی زاگرس یک گتر کاملاً ضد آب و با کیفیت بالاست. و جنس رویه آن از پارچه گرتکس است، که در برابر سایش مقاوم میباشد.

چند نمونه از انواع برندهای قطر کوهنوردی را که هنگام خرید به شما در انتخاب مناسب آن کمک می‌کند را برایتان ذکر می کنیم؛

مقاله پیشنهادی:چطوری گردو بکاریم

 گتر کوهنوردی دودمان، گتر کوهنوردی صخره، صخره مدل آلترال، گتر گایا، گتر زاگرس اسپرت ،گترکایلاس، گترکمپرسور، گتر ماموت.


1-گتر کوهنوردی دیوتر مدلSH1202

گتر کوهنوردی دیوتر مدلSH1202

مشخصات

 • ابعاد
  48x23x20 سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • جنس
  پلاستیک
 

 خرید محصول


اگر بخواهیم لوازم ضروری برای کوهنوردی را اولویت بندی کنیم گتر در درجه دوم اسباب کوهنوردی قرار میگیرد. اما ضرورت آن در موقعیت های مختلف متفاوت است. از جمله؛ کوهنوردی در فصل زمستان. که باید همراه با گتر باشد تا آسیبی به پاها وارد نشود. شما با خواندن این مقاله می توانید برنامه کوهنوردی جذاب و بی خطری را تدارک ببینید.

مقاله پیشنهادی:قارچ را چگونه درست کنیم

لذت و هیجانی کوهنوردی در فصل سرد و بارش برف است. و تماشای مناظر برفی در کوه بی‌نظیر است. اما باید توجه نمود که کوهنوردی در برف مخاطره آمیز است. اما تجربه کردن آن خالی از لطف نیست. گتر کوهنوردی از لوازم پرکاربرد برای تمامی فصول سال است. اما در فصل زمستان کارایی بیشتری دارد.

مقاله پیشنهادی:ژاکت مردانه

گتر در واقع پارچه ای است که مانند حفاظ در برابر ورود هر چیزی به کفش عمل می کند. شما هر نوع کفشی که بپوشید حتی پوتین های ضد آب، باز هم برف و باران به درون آن راه پیدا می کند.

گتر تنها با هدف جلوگیری از ورود شن و ماسه و برف و باران به کفش طراحی و تولید می‌شود. اما موقعیت کوهنوردی نیز مشخص می کند که چه نوع گتری برای شما مناسب است.

مقاله پیشنهادی: مجموعه اچار

اولین نوع گتر،خاص طبیعت گردی است. که معمولا از جنس پارچه ای سبک و قابل تنفس دوخته می‌شود و عمر کمتری دارد. و برای مقابله با ورود گرد و خاک و قطرات آب به کفش استفاده می شود. اما برای موقعیت ها و برنامه های سنگین و طولانی کاربرد ندارد.

گتر نوع کوهنوردی برخلاف نوع اول از جنس پارچه ای مقاوم درست شده و در برنامه سخت و طولانی دوام زیادی دارد. در طراحی بعضی از آنها از یک لایه بیرونی هم به عنوان محافظ استفاده شده است. این نوع گترها علاوه بر جلوگیری از هرگونه برف و باران به داخل کفش، از یخ زدگی هم محافظت می کند.

گتر پیاده روی نوعی ساده از گترها هستند که فقط برای پیاده روی های روزانه، و دویدن به کار می روند. انها ضد آب نیستند و مانع از نفوذ آب به درون کفش می شوند.

اخرین نوع گترها، به نام کتر های خاص نام گذاری می شوند.و استفاده های خاص و ویژگی های مختص آن شرایط را دارند. از جمله؛ گتر دوچرخه سواری، اسکی، یخ نوردی.


2-گتر کوهنوردی تتیس مدل GT-02

گتر کوهنوردی تتیس مدل GT-02

مشخصات

 • ابعاد
  43x22x3 سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • جنس
  پارچه ای
 • سایر توضیحات
  مناسب کوهنوردی در شرایط آب و هوایی نامناسب و طی مسیر در برف
 •  
  ضد آب و مانع نفوذ خاک و سنگریزه
 •  
  حفظ کننده گرمای پا در هوای سرد
 •  
  سبک
 •  
  دارای کش در قسمت بالا برای بسته شدن بهتر
 

 خرید محصول


البته به یاد داشته باشید که همه گترها درچهارنوع خلاصه نمی شوند. و شما با توجه به شرایط استفاده خود می توانید آن را تهیه کنید. مثلاً گتر پیاده روی برای کوهنوردی و کویر نوردی هم کاربرد دارد. و نمی توان به ورزش خاصی محدود کرد. حتی شما می توانید به عنوان یک کشاورز در کارتان و یا در کارگاه صنعتی خود از گتر استفاده کنید.

گترها را از لحاظ ارتفاع آنها بسته به میزان محافظتشان به سه دسته تقسیم میکنند:

اولین دسته کم ترین ارتفاع تا قوزک پا را شامل میشود، که برای موقعیت های سبک و پیاده روی  و دویدن کاربرد دارد.

دسته دوم ارتفاع تا ساق پا را دربرمیگیرد؛ که اندازه تقریبی آن 8 تا 12 اینچ است و برای استفاده در کوهنوردی و فعالیت سبک طراحی شده است.

اخرین نوع گتر تا زانو را شامل میشود؛ و ارتفاع آن از 15 تا 18 اینچ بوده و کاربرد آن در شرایط سخت کوهنوردی است. و بعنوان محافظ خوبی در برابر سرما عمل میکند.

از جمله ویژگیهایی که برای گتر لازم است؛ ضدآب بودن آنهاست. که برای کوهنوردی لازم و ضروری است. و در شرایط آب و هوای کشور ما کارایی دارد. گترهای دو پوششه در موقعیت های کوهنوردی سخت بسیار مناسب میباشند.

در کوه حشره ای وجود ندارد، بنابراین با این ویژگی ضد حشره بودن، از گتر میتوان در جنگل نیز استفاده کرد. و برای اشخاصی که به نیش حشرات و عنکبوت آلرژی دارند؛ استفاده از گتر بهترین گزینه است.


3-گتر کوهنوردی اورست کد 01

 خرید محصول


از موارد دیگر در رابطه با ویژگیهای گتر، مقاومت در برابر سایش است. که باید مدنظر قرار داد.علت سایش میتواند از سنگ و یخ و یا سایش هنگام راه رفتن باشد.

از دیگر مواردی که در دوخت گتر بکار میرود، بندهایی است که برای محکم شدن گتر و عدم نفوذپذیری اشیا در آن استفاده میشود.

جنس پلاستیکی همیشه دربرابر سایش مقاوم بوده است. بنابراین روکش پلاستیکی در گتر نفوذپذیری اب و خاک و سنگ را به کمترین حد می رساند. باز و بسته کردن گتر بوسیله زیپ یا چسب بکار رفته در آن میباشد. که باعث راحتی پوشیدن آن شده و از باز شدن ناگهانی هنگام دویدن و حرکت جلوگیری میکند.

مهمترین بخش از گتر، وجود سگک برای وصل شدن به کفش است. زیرا درصورت نبود آن، گتر از کفش فاصله گرفته وآب و خاک ب داخل کف راه می یابد. برای اینکه گتر محکم باشد، باید مجهز به بند زیری باشد؛ تا هنگام پیاده روی کفش را خوب نگهدارد. البته باید توجه داشت بند گتر باید مقاوم و چندلایه باشد تا زود از بین نرود.

برای پوشیدن گتر نیاز به بند زیری، سگک، زیپ یا چسب دارید. به این صورت که ابتدا بند زیری گتر را زیر پاشنه پا تنظیم می کنید؛ به گونه ای که حین حرکت پاره نشود. سپس گتر را پوشیده و زیپ یا چسب آن را ببندید.و سگک را طوری تنظیم کنید که حین حرکت به پای شما نخورد و موجب آزار شما نشود. در آخرین مرحله کش گتر را کشیده و آن را محکم کنید تا از نفوذ پذیری اب و … جلوگیری شود.


4-گتر کوهنوردی مدل TSA M500

گتر کوهنوردی مدل TSA M500

مشخصات

 • ابعاد
  40x26x22 سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • جنس
  پارچه ای
 • سایر توضیحات
  – جنس گتر از پارچه واتر پروف ( ضد آب ) و قابل شستشو
 •  
  – دارای کیسه حمل برای حمل آسان گتر ها
 •  
  – مناسب کوهنوردی در شرایط آب و هوایی نامناسب و طی مسیر در برف
 •  
  – ضد آب و مانع نفوذ خاک و سنگریزه
 •  
  – حفظ کننده گرمای پا در هوای سرد
 

 خرید محصول


موقعیت استفاده متفاوت برای هر گتر

اینکه چه گتری، برای چه موقعیتی استفاده شود حائز اهمیت است. کیفیت گتر کوهنوردی با جنس و مدل آن سنجیده می‌شود. از دیگر مواردی که باید به آن دقت شود، گتری است که گشاد نباشد و مناسب پای فرد باشد. در این صورت از نفوذ هرچیزی به داخل کفش جلوگیری می شود. و همچنین به تیزی های کرامپون گیر نمی کند. و خطرات احتمالی را کاهش می دهد.

از عوامل اثر گذار دیگر در انتخاب گتر، نوع کفشی است که شما می پوشید. معمولاً باید کفشی را برای کوهنوردی و سایر فعالیت ها انتخاب کنید که بتوان گتر را بر روی آن تنظیم کرد. به عنوان مثال؛ کفش هایی که برای اسکی استفاده می شوند پهن هستند و استفاده از بر روی آنها کمی دشوار است.

انتخاب گتر زیپ دار یا چسب دار هم به نوبه خود حائز اهمیت است. اگر از طرح های زیپ دار استفاده می کنید زیپ آن از جنس پلاستیک باشد. زیرا اگر از جنس فلز باشد، ممکن است در سرمای زیاد یخ بزند. اما فراموش نکنید که گتر های چسب دار در ارتفاعات بالا، انتخاب بسیار درستی می باشد.

بعضی از افراد نیز از گترهایی که دارای دکمه های فشاری هستند، به جای چسب یا زیپ استفاده می کنند. در این صورت فقط دقت کافی داشته باشید تا نوار روی دکمه محکم باشد، و در وسط راه باز نشود.

وجود قلاب جلوی گتر و یک تسمه در زیر کفش، باعث استحکام بیشتر در مواقعی که بر روی زمین سفتی حرکت می‌کنید می‌شود، وکیفیت گتر را ارتقاء میبخشد.

جنس تسمه گتر، باید بسیار مستحکم باشد به همین منظور گتر های با کیفیت،جنس تسمه را از نئوپرن می سازند تا در برابر سایش با زمین پاره نشود. حتی در بعضی از گترها به جای تسمه از سیم بکسل باریک استفاده می شود تا به هیچ وجه امکان سایش آن وجود نداشته باشد.


5-گتر کوهنوردی تتیس مدل GT-01

 خرید محصول


6-گتر کوهنوردی صخره متوسط مدل کامفی

 خرید محصول


7-گتر کوهنوردی صخره مدل 2 Otra

 خرید محصول


8-گتر کوهنوردی صخره مدل G-Lite

 خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن