تکنولوژی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک کولر آبی پرتابل ارزان قیمت

کولر آبی پرتابل چیست؟ کولر آبی پرتابل را از کجا بخریم؟ کولر آبی پرتابل در انواع مدل های برفاب، فلر، آبسال، میدیا، جنرال، پارس خزر، هاردستون، سامسونگ، رومیزی، 2800، 7000، ریتون به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک کولر آبی پرتابل به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

امروزه استفاده از کولر به عنوان وسیله ای سرمایشی در فصل تابستان بسیار رایج شده و کمتر کسی پیدا می شود که کولر نداشته باشد، اما کولر ها به دو نوع آبی و گازی تقسیم می شوند که به علت قیمت نسبتا بالا و مصرف زیاد برق کولر گازی، خرید و استفاده از کولر آبی بیشتر است. کولر های آبی خود، سه نوع دارند که شامل کولر آبی معمولی با مارک های مختلف و کولر آبی پرتابل با مارک های مختلف و همچنین کولر های سلولزی. شما از کدام نوع کولرها استفاده می کنید؟ دلیل استفاده شما از آن کولری که دارید چیست؟

مقاله پیشنهادی:گلدان ارزان

آیا از کولر های آبی پرتابل استفاده کرده و می دانید چه نوعی از کولر آبی می باشد و چه ویژگی هایی دارد؟ اگر از این کولر ها استفاده نکرده اید، آیا تاکنون کولر های سفید رنگ ایستاده در مغازه ها و مکان های عمومی را ندیده اید؟ این کولر ها کولر آبی پرتابل می باشند که انواع متنوعی بجز ایستاده هایی که دیده اید نیز، دارند. اما کولر های پرتابل چه فرقی با کولر های معمولی دارند؟ مزایا و معایب این کولرها چیست؟ نکات مهم در استفاده و نگهداری از آن ها چیست؟

کولر آبی پرتابل که معمولا به ابعاد کوچک تری نسبت به کولر های معمولی ساخته می شوند و نیاز به کانال کشی ندارند، به همین دلیل قابل استفاده برای مکان های کوچک می باشند و همین ویژگی ها باعث گرایش بسیاری از افراد به خصوص مغازه داران به این نوع کولرها و تولید این محصول توسط برند های مختلف شده است مانند : کولر آبی پرتابل برفاب، آبسال، جنرال، مدیا، البرز و ارج و پاکشوما که هر کدام مدل های مختلفی از این کولر را تولید که ویژگی های متفاوتی نیز دارند . از دیگر برند های کولر آبی پرتابل می توان به پارس خزر، پلار، پارس، ال جی، سامسونگ و خزر و صنام و ریتون اشاره کرد که هر مدل آن هارا می توانید از فروشگاه های لوازم خانگی یا به صورت اینترنتی از دیجی کالا، سایت ترب و ایلماز تهیه کنید.

مقاله پیشنهادی:سشوار خوب چی بخرم

قیمت های این کولرها بسته به برند تولید شده و ویژگی هایی که دارد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت قیمت های معقول و به صرفه ای دارند، البته می توانید دست دوم آن هارا از شیپور و دیوار در شهرهای مختلف تهیه کنید که قطعا هزینه ی پایین تری برای خرید آن خواهید پرداخت .

این کولرها دارای مدل های رومیزی، پایه دار و بدون پایه، سلولزی و کنترل دار و اتوماتیک می باشند که هرکدام قدرت های متفاوتی دارند. قابل ذکر است که عده ای از این کولر ها قابلیت تبدیل شدن از ایستاده به حالت رومیزی را دارند که خود ویژگی مهمی است . در ادامه به توضیح انواع آن ها می پردازیم تا هنگام خرید این کولرها بهترین انتخاب را داشته باشید .

همانطور که گفته شد استفاده از کولرهای آبی رواج بیشتری دارند، عملکرد این کولرها به گونه ای است که الکتروپمپ کولر، آب را به سمت پوشال ها هدایت می کند و با عبور هوای بیرون از بین پوشال ها و تبخیر سطحی آب و ورود هوای خنک به سمت داخل می شود . اما کولرهای آبی پرتابل که دارای حجم و ابعاد کمتری می باشند، ویژگی های نسبتا متفاوتی با بقیه کولرها دارند. این کولر ها نیاز به کانال کشی و کابل کشی و نصب و سرویس توسط نمایندگی یا افراد ماهر ندارند چون خودتان می توانید آن را نصب و استفاده کنید،

مقاله پیشنهادی:زیر بشقابی از کجا بخرم

سبک تر از کولر های معمولی می باشند و بیشتر آن ها چرخ هایی دارند که حمل و نقل را راحت کرده است تا در فصل های که نیاز نیست، جمع آوری شوند و به مکان دیگری منتقل شود . به دلیل ابعاد مناسبی که دارند قابل استفاده در خانه های کوچه یا مغازه ها و دفترهای دولتی می باشند، مصرف آب کم و داشتن مخزن مناسب که باعث شده در زمان قطعی آب بتوان از این کولر استفاده کرد، کمترین حجم مخزن این کولر 14 لیتر می باشد که تا 8 ساعت می تواند با آن کار کند، البته گروهی از آن ها قابلیت اتصال شلنگ آب نیز دارند. این کولرها انرژی الکتریکی کمتری نیز مصرف می کنند. در برخی از کولر های پرتابل از پدهای سلولزی استفاده می شود که بعد از مدت ها رسوب و شوره نمی زند و خنک کنندگی آن ها بیشتر از کولرهای دارای پوشال است .یکی از مهم ترین ویژگی های این کولرها که فقط در بعضی از آن ها وجود دارد، داشتن تایمر است که می توانید مدت زمان کارکرد کولر و سرعت آن را تنظیم کنید تا هم مصرف انرژی الکتری کاهش یابد، هم در زمان های خواب به طور خودکار خاموش شود . گروهی از کولرهای پرتابل دارای لامپ های LED برای زیبایی و جلوه آن می باشند .

از دیگر مزایا کولرهای پرتابل، تنظیم جهت باد به 4جهت متفاوت می باشد که در برخی از مدل ها این تنظیم جهت به صورت اتوماتیک انجام می شود .همچنین اگر این نوع کولرها خراب شوند، هزینه تعمیر آن ها بسیار کمتر از هزینه خرابی دیگر کولرها است . داشتن آنیون ها برای کاهش آلودگی محیط و جذب اکسیژن فعال شده از ویژگی بعضی کولر های پرتابل است .

مقاله پیشنهادی:پد زیر بغل را از کجا تهیه کنیم

برای استفاده طولانی و دوام کولرهای آبی پرتابل، سعی آن هارا زیاد جابجا نکنید و یک مکان معین را برای مستقر شدن آن در نظر بگیرید، از قرار دادن وسیله هایی روی کولر بپرهیزید تا فشاری به آن وارد نشود. برای سرویس کردن یا تمیز کردن کولرها آن ها را حتما ار برق بکشید . برای آب ریختن به کولرهای پرتابل قدیمی که باید به صورت دستی به آن ها آب وارد کرد، حواستان باشد روی قطعات الکترونیک آن ها آب نریزید، همچنین بدون استفاده از کنترل کولر، هرگز با دست جهت پره های آن را به خصوص هنگامی که روشن است تغییر ندهید .برای کارایی بهتر هنگام نصب سعی کنید کمی جلو وعقب این کولر ها فضای خالی باشد و هنگامی که داخل آن آب وجود دارد به تنهایی آن را جابجا نکنید تا آب وارد قسمت های دیگر نشود .

سعی کنید خروجی باد کولر به سمت وسایل الکترونیک خانه نباشد و کمی از وسایل و سطوح نرم مانند مبل و پرده فاصله داشته باشد . از برترین و پرفروش ترین کولر های پرتابل می توان به : کولر ریتون مدل PC2500 با پدهای سلولزی، آبسال مدل AC26 در دوحالت پنکه و کولر،کولر بارا BARA BR3500 با پوشال سلولزی، اینترنشنال آنیل مدل NAC 9000 با حالت های پنکه و کولر که هم می توان به آن شهری وصل شود هم به صورت دستی پر شود و کولر آذر درخشان مدل RSN28004  با صفحه LED که نشان دهنده دما می باشد، اشاره کرد .

مقاله پیشنهادی:مداد نوکی دخترانه

اما این کولرهای معایبی دارند که بهتر است قبل از خرید به آن ها توجه کنید :

این کولرها چون در فضای داخل خانه یا محیط کار قرار می گیرند، صدای آن به شما نزدیک و واضح تر است که ممکن است کمی آزار دهنده باشد، از طرفی چون کانال کشی ندارند، گرمای حاصل از موتور نیز به محیط داخل می رسد که برای خارج شدن این گرما و خنکی بیشتر، باید تهویه مناسبی در مکان قرارگیری آن وجود داشته باشد مثلا در یا پنجره ای را هنگام کار کردن آن باز بگذارید. کولر های پرتابل دارای مخزن آب هستند که باید آب اضافی آن مرتبا تخلیه شود و ممکن است این مخزن ها در جابجایی مشکل ایجاد کنند . همچنین وزن کولر با ابعاد آن تغییر می کند بنابرین هر چقدر ابعاد آن ها بزرگ تر باشد سنگین تر هم می شوند و جابجایی مشکل می شود. توجه کنید که گروهی از این کولر ها مانن کولر های آبی معمولی تنها دارای دو سرعت متوسط و تند می باشند .

مقاله پیشنهادی:چگونه بفهمیم هارد کامپیوتر چقدر است

برای داشتن خرید مناسب علاوه بر در نظر گرفتن تمام جنبه های آن، باید به برند متعبر، جنس مرغوب و ماندگاری و گارانتی محصول، جنس رویه پلاستیک، وزن کم و فضایی که اشغال می کند و ظاهر مناسب، سرعت و قدرت جریان باد ، و ویژگی های متفاوت مانند داشتن کنترل و تایمر، چرخ برای جابجایی، پد سلولزی، مخزن آبی که به طور خودکار پر شود دقت شود . گروهی از کولر های آبی پرتابل با نام کم مصرف به فروش می رسند که نشانه هایی روی کولر یا دفترچه خرید دارد که حتما به آن ها توجه کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن